GEMEENTENIEUWS t Regeling Hulp aan Huis o volgend jaar aangepast Ar la Herken signalen van kinder mishandeling en kom in actie Een rijbewijs aanvragen en verlengen sneller via website Di 5 AFVAL SORTEREN Ontdek Tilburg Bijstandsuitkering? Aanvragen via www.werk.nl Ook jij kunt iets doen! 'iy '::S~ Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg kunnen en durven te voeren. Screenshot site zorgenomeenkind. (Foto gemeente Tilburg) 130.000 euro voor een Foto g( Digitaal rijbewijs verlengen. (Foto gemeente Tilburg) WWW.TILBUR6.NL/AFVAL vuutilburg.nl Onze stad duurzaam en schoon. Hulp aan huis. (Foto gemeente Tilburg) MILIEUVRIENDELIJK EN VOORDELIG wers. De voorstelling is van 7 oktober t/m 18 oktober op het plein voor Theaters Tilburg. Meer informatie: www.zorgenomeenkind. nl Spoorlaan 434a 5838 CH Tilburg Tel: 813-5323728 vvv@tllburg.nl POPRONDE TILBURG Popronde is het grootst reizende muziekfestival van Nederland en. Vrijdag 11 oktober is het in de binnenstad en de Spoorzone. Het evenement is bedoeld voor onbekende bands die zich willen presenteren buiten de eigen regio. Kom kijken en beleef dit muziekevent. De op reg zijn 27. CIRQUE L'ABSOLU Ben jij nieuwsgierig naar acroba ten die in de lucht hun kunsten laten zien? De voorstelling L’Absolu van het Franse circus Les Choses de Rien speelt in een hoge silo van zo'n 13 meter met een ronde wand van golfplaten. Er is plaats voor 100 toèschou- FESTTUALCIRCOLO Terwijl je op het puntje van je theaterstoel zit, klautert een artiest onbevreesd door de lucht. Festival Circolo is het grootste cir cusfestival van Nederland. Geniet van een grenzeloze theatrale reis vol met spectaculaire acroba tiek, pure waaghalzerij en mooie kunsten. Het festival is van 16 t/m .20 oktober in Theaters Tilburg, De Nieuwe Vorst en Factorium. He1 dui En wa. nia bel ver ger telt ste erv ver op\ Du: ma de me het anc ooi slat Wa on< ze ent Hoe is woner archec 21.30 i een bu Drunei evener tie ove Verhalen delen In de Week tegen Kindermishan deling delen professionals, ouders en kinderen hun verhalen. Over wat ze hebben meegemaakt en geholpen. Met die vil de Taskforce ervoor dat steeds meer kinderen and en kansrijk kunnen Zorgen melden over ie of advies vragen kan an om verwaarlo- n of kleineren. Daar- igrijk dat mensen en. Daar helpt de 'genomeenkind.nl bij. informatie te vinden hulp wat men zelf n.e hulp men De website zorgenc van kindermishandeling, kunt iets doen'. De site is dermishandeling van IE iomeenkind.nl helpt bij het herkennen en verhelp De site is onderdeel van de campagn e is gelanceerd in aanloop naar de Weel L8 t/m 24 november. Bij het online aanvragen van een rij bewijs, hoeven mensen maar een keer haar de stadswinkel te komen. De DigiD app is nodig voor een een malige controle van het identiteits bewijs. Aanvragers dienen inge schreven te staan in Tilburg. De betaling gebeurt via IDEAL. Een rijbewijs aanvragen en verlengen kan op afspraak en online. Bij het on line aanvragen via de RDW, ligt het rijbewijs al na twee werkdagen in de stadswinkel. Dat is drie dagen sneller dan wanneer inwoners de aanvraag in de stadswinkel regelen. Voor het afhalen van het rijbewijs is geen afspraak nodig. wat ze heeft j informatie wi zorgen veilig, gezor opgroeien. een situatie door (gratis) te bellen met Veilig thuis via 0800 2000. Kindermishandeling is niet altijd even duidelijk herkenbaar. Het gaat niet alleen om fysiek geweld maar het kan ook gaan zing, uitschelden om is het zo belang dit leren herkenner website zorge Hier is ook in1 over wat mensen kunnen doen en waar ze hulp kunnen vragen. Zorgenomeenkind.nl is een ini tiatief van de regionale Taskforce Kindermishandeling. Dat is een .c.i.elpen »ne 'Ook jij ek tegen Kin- Ook sluit de nieuwe regeling beter aan op het uitgangspunt dat we pas sende zorg willen bieden aan men sen die het echt nodig hebben. Voor inwoners die nu Hulp aan Huis krij gen, is er een overgangstermijn van maximaal twee jaar. Inwoners die Wmo hulp krijgen, betalen vanaf 1 januari 2020 maxi maal 19 euro eigen bijdrage per maand voor alle Wmo hulp samen. Naast Hulp aan Huis kan dat bijvoor beeld een scootmobiel zijn, begelei ding of een traplift. Dat is besloten door de Rijksoverheid. De meeste inwoners die al Hulp aan Huis krij gen, gaan hierdoor vanaf 1 januari netwerk van professionals, orga nisaties en inwoners in de regio Hart van Brabant. De Taskforce zoekt naar een nieuwe aanpak van het probleem, zodat kinder mishandeling eerder gesignaleerd kan worden en hopelijk steeds va ker kan worden voorkomen. Een van de ambities is dat kinderen onderwijs krijgen in een veilige omgeving waar ze gehoord wor den en problemen thuis kunnen bespreken. Daar hoort bij dat leerkrachten dit lastige gesprek Voor digitale aanvragen is het be langrijk om naar een RDW-erkende fotograaf te gaan om een digitale foto te laten maken en een handte kening te zetten.-Deze staan op de site van de gemeente. Meer infor matie op tilburg.nl/rijbewijs of kijk op de website van de RDW. minder betalen voor Hulp aan Huis. Als een inwoner in 2020 Hulp aan Huis wil ontvangen volgt er eerst een gesprek met de gemeente. Daar wordt besproken welke hulp de inwoner nodig heeft, w< nog kan doen en welke kan krijgen van een partner, familie of bekende. Inwoners die nu Hulp aan Huis krijgen, hebben een brief gekregen met informatie over de nieuwe regeling. Voorlopig verandert er voor hen niets, behalve de eigen bij drage. Ook alfahulpen hebben een brief gehad en een uitnodiging voor een informatiebijeenkomst. groener Lumenplantsoen De gemeente trekt 130.000 euro extra budget uit voor de vergroe ning van het Lumenplantsoen. Dit plantsoen wordt de groene ver binding tussen het Energieplein, stadstuin Theresia en het Wilhelmi- napark. De groene herinrichting van het terrein maakt onderdeel uit van verschillende plannen om de Spoor- zone en de stad groener te maken. In het ontwerp wordt met ronde vormen verwezen naar de geschie denis van het gebied. Vroeger ston den hier grote, ronde silo's van de gasfabriek. Naast dit project zijn er nog meer 'groene plannen' voor de Spoorzone, zoals de herinrichting van het Spoorpark en de groene daken van de fietsenstallingen bij het station. Om Hulp aan Huis betaalbaar te houden, verandert deze regeling volgend jaar. De gemeente gaat op een andere manier bekijken of iemand hulp no dig heeft en zo ja, wat voor hulp. De verandering is nodig vanwege nieuwe landelijke regels voor de eigen bijdrage.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 8