u I I it r Première Twin Flame in Cinecitta Jubileumconcert Afrokoor Cunene Lezersactie Winnaar The Voice Senior in Notenkrakers TK K TK I! List, Shaffy Piaf in Theaters Tilburg TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 OKTOBER 2019 7 Lezersactie Tijdens de opnames Een concert in Afrikaanse sferen. FOTO: Grazina Lomovskaja en hor ?eft I Muziekwandeling Rund um Hausen FOTO: Rik Beerthuizen Hein Augustijn I'1 ET TE JKI ’t Notenkra- Guldemond van gere- azzsaxo- r locatie Tilburg - Op donderdag 10 oktober staat de muzikale show List, Shaffy Piaf in de schouwburg van Theaters Tilburg. Lezers van deze krant kunnen kaarten winnen. Tilburg - Tilburger Ruud Hermans, de winnaar van The Voice Senior, is op donderdag 10 oktober te gast in de muzikale talkshow Notenkrakers in Paradox. Tilburg - In Cinecitta gaat op donderdag 10 okto ber de film Twin Flame in première, een project van ROC Tilburg. Sounds, Fame. Hc uit de Popror Tilburg, met org. op 2 het >urg gewor .30 uur op in het rijke artiesten, topmuzi- looiste en van o.a. haffy en I 30 no- nieuwe rop een folk en Tilburg - Op zondag 13 oktober vindt in de Willem II- straat en in de IJzerstraat de tweede editie van 'Rund um Hausen'plaats. Cenakel. Tevens is er een gastop treden van Peto Cadmus die Cu nene een warm hart toedraagt. Rondom het concert worden door Stichting Ibhongo Afrikaanse arti- tie kunnen Joyce en Joel het toch niet laten om verwijten naar el kaar te maken. Dit keer mondt het uit in een knallende ruzie, waarbij de instrumenten door de ruimte vliegen. Opnieuw is Joel weg. Nu definitief. Tenminste? Hoe het de wereldmuziek te horen is. Notenkrakers geeft hij alvê voorproefje. Ook schuift Mare en Paul voor e« Als afsluiting geeft F eigen popdeskundige Uden een audiovisuee ge. Notenkrakers begint uur, de deuren gaan om open. De entree is gratis, informatie: www.facebook notenkrakerstilburg. Tilburg - Afrokoor Cunene be staat 10 jaar en viert dit met een jubileumconcert op zondag 6 ok tober. Het in Tilburg gewortelde koor treedt om 14.2 ?gberg staan Maluw (mu- jwm Greuter, Berry ire van Damme op De Musical Award winnares Renée van Wegberg zingt het rijke oeu vre van haar favoriete Samen met een viertal kanten brengt zij het m< beste uit het repertoire v Liesbeth List, Ramses Sh< Edith Piaf. Een theatershow met een zogenaamd 'randje'. Want er zal muzikaal worden uitgepakt en het publiek zal worden verrast met zowel herkenbare als nieuwe arrangementen, duetten, korte scènes en muzikaal vuurwerk. Tijdens /ast een hij aan bij sen interview. Notenkrakers’ :ge John van jeel minicolle- om 20.30 19.30 uur Meer ik.com/ ling? Geef dan antwoord op de volgende vraag: Wat is de geboorteplaats van Renée van Wegberg? Mail je antwoord, adresgegevens en telefoon nummer vóór 7 oktober naar communicatie@theaterstilburg.nl. Hein Augustijn Vorig jaar was Hein Augustijn al te gast bij Notenkrakers met zijn band Vandiekomsa, maar de Bra bantse singer/songwriter timmert ook solo aan de weg. Inmiddels zijn twee albums verschenen: Te rug Naar Tilburg (2012) en Niet Voor Mij (2016). Zaterdag vember presenteert hij zijn i album BraboMundo, waarof aanstekelijke mix van pop, R band verder vergaat, is donder dag 10 oktober te zien in Cinecit ta, waar de film in première gaat. Aanvang 20.30 uur. De toegang is gratis, wel graag aanmelden via de ticketbalie van Cinecitta. Kijk op www.cinecitta.nl. Afgelopen voorjaar zijn studenten van de School voor Kunst, Cultuur en Media (KCM) onderdeel van het ROC Tilburg, bezig geweest met het maken van een korte speel film. De titel van de film luidt 'Twin Flame'. Het is de derde film die Cinecitta samen met het ROC produceert. De film gaat over een band, Twin Flame. Hoofdpersona ges zijn Joyce, de zangeres, en so- logitarist Joël, alle twee talentvol. Zij kunnen niet met, maar ook niet zonder elkaar. Het gaat mis nadat de band een contract bij een pla tenmaatschappij krijgt aangebo den. De band reageert blij, maar Joel wijst het contract af en loopt weg. Het conflict wordt uitgepraat, maar bij de eerstvolgende repeti- Ruud Hermans voegt aan zijn toch al rijke muzikale loopbaan een aantal nieuwe hoofdstukken toe. Onlangs rolde hij als winnaar uit de bus van The Voice Senior. Dit voorjaar toert hij langs twaalf the aters, waaronder Theaters Tilburg. In 1975 scoorde hij zijn grootste hit 'Somewhere Between' met de Tumbleweeds. Marc en Paul Geerts blikken tijdens Notenkrakers met hem terug op zijn muzikale car rière, maar zeker ook vooruit. Daarnaast speelt hij een aantal nummers. Verkoopinformatie List, Shaffy Piaf vindt plaats op donderdag 10 oktober om 20.15 uur in de schouwburg van Theaters Tilburg. Tickets (van af 20,50) zijn verkrijgbaar via www.theaterstilburg.nl, aan de ba lie of telefonisch via 013-543 22 20. 'Rund um Hausen'is een bijzonde re muziekwandeling langs vier lo caties met vier totaal verschillende muziekstijlen, variërend van klas siek, flamenco cross-over, jazz en Cubaans-Argentijns. Op vier loca ties kan het publiek genieten van vier keer een divers muziekpro gramma van elk 20 minuten, om daarna lopend naar de volgende locatie te kunnen gaan. Locaties zijn de prachtige Synagoge van Tilburg, Cinecitta, Paradox, en In ternational center. In de synagoge speelt een bijzonder strijkkwartet met jonge professionele musici, afkomstig uit Spanje en Polen. In Paradox herbergt Flor de Amor puur ambachtelijke muziek met Latijns-Amerikaanse klanken en spontane improvisaties. In Cinecit- .ta speelt een spannende fusie, van van dit jubileum gaat kers samen met Paul G op zoek naar de betekenis van het muziekpodium voorTilburg en Ne derland. Ook komt de verbouwing aan bod. De gemeente subsidieer de het muziekpodium vorig jaar met 290.000 euro voor de bouw van een opnamestudio en zes re petitieruimten, op -de eerste en tweede verdieping. Naast Renée van Wee onder anderen Billy F zikale leiding), Job G~ Janssen en Andr het podium. 40 jaar Paradox Vanaf zaterdag 12 oktober viert Paradox het 40-jarig bestaan met een aantal optredens van vooraan staande jazzmusici, onder wie Paul van Kemenade, Vleken pianist Har- men Fraanje. Aan de vooravond Popronde ■J3, Pauluskerk, Studio, Hall of Het is een bescheiden greep podia die deelnemen aan de inde, vrijdag 11 oktober in "1. Notenkrakers gaat samen organisator Tara van den Dries zoek naar de hoogtepunten in t programma. Win vrijkaarten! In samenwerking met Theaters Tilburg geeft de Tilburgse Koe rier 2x2 tickets weg voor List, Shaffy Piaf. Wil je kans maken op tickets voor deze voorstel- kelen verkocht. Het koor telt ruim 40 enthousiaste leden die je onder leiding van Boaventura 'Bobby' Gouveia meenemen in Afrikaanse ritmes en sferen. Al sinds de op richting in 2009 neemt Afrokoor Cunene haar publiek mee in Afri kaanse sferen. Met ingetogen en uitbundige traditionele Afrikaanse liederen. Liedjes van alledag, im mers de Afrikanen bezingen hun leven. Of het nu gaat over een boer op zoek naar zijn verdwaalde kalf, vrienden die samen drinken of over vrijheid, die zo belangrijk is in de Afrikaanse geschiedenis. Alles heeft een eigen klank en ritme en komt recht uit het hart. Iedereen is welkom bij het con cert, de toegang bedraagt 10 eu ro. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.afrokoorcunene.nl. jazz flamenco uitgevoerd door 'Tilburgs Trots' Maurice Leenaars en Paul van Kemenade, en in het International Center speelt Fluczz Saxophone Quartet; een relatief nieuwe samenwerking nommeerde Brabantse jaz fonisten met slagwerk. Per kan een groep van maximaal 80 muziekliefhebbers een concert volgen. Er kunnen dus maximaal vier keer 80 kaarten verkocht wor den dus wees er snel bij. U koopt een ticket met een bepaalde start locatie. Tegelijkertijd starten er ook drie andere concerten op een loca tie elders. De concerten duren van 14.00 tot 14.20 uur, 14.50 tot 15.10 uur, 15.40 tot 16.00 uur en 16.30 tot 16.50 uur. De afsluiting van Rund um Hausen#2 is in Paradox aan de Telegraafstraat 62. 1 frohoor Cunene

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7