Tilburgse Koerier BI Scepsis over nieuwe visie op armoedebestrijding 13 o®in Groeten uit Berkel-Enschot slotweekend Wie wordt deTilburgse Politicus van het Jaar2019? GEMEENTENIEUWS CINE Films en meer] t 'XT’S K^'x*”** DONDERDAG 3 OKTOBER 2019 [GEBITSPROTHESES] DOOR ELLEN VAN SLOOTEN FOTO: Joep de Beer Pagina 8,9 en 10 TK (MOLENWUK) Bouw Kempentoren gestart Voor elke situatie een passende oplossing Van kapotte binnenband tot hippe kruk Herken mishanc Hart van Brabantlaan 731 Tilburg 013-468 23 58 Tilburg anelen op 35 isgebouwen niging metmensc bruik maken? N« een alleenstaand ter de goede www.tilbi _.,_ar.nl/pod< namen met eken met raar maar gaan we haar wel naderen om maatwe. k aldus een sceptische 0<z Regeling Hulp aan Huis volgend jaar aangepast Zonnepar overheids i signalen van kinder- ideling en kom in actie wel actief be- verk te bieden", ie Oostelbos. Afgelopen vrijdag, tijdens de Dorpsquiz, gaf zangeres Markéta Palqvd al een klein voor proefje van wat er tijdens het Slotweekend bij de Oude Toren te horen zal zijn. jere kosten, bijvoorbeeld t mensen te laat medische inschakelen om onkosten te ien', voorziet Celik. Tilburg - Het Cultureel Evenement'Groeten uit Berkel- Enschot'gaat haar laatste weekend in. Aanstaande zaterdag en zondag staat het dorp bol van de activi teiten in een spectaculair Slotweekend. Tilburg - Alweer voor de vierde keer op rij kunnen inwo ners van de gemeente Tilburg bepalen wie de Tilburg- se politicus van het jaar is. tilburg - De raad discus sieerde maandagavond over en nieuwe richting die ze in wil slaan wat betreft armoedebeleid. nissen, 't Muziekhuis en de Oude Toren. Kijk op pagina 11 of langer in de bijstand zitten en geen enkele reserve meer hebben. Dat zal leiden tot meer problemen en hogere kosten, bijvoorbeeld doordat hulp ins vermijdt Wie heeft zich buitengewoon in gezet? Wie valt op? Tilburg heeft 45 raadsleden, ongeveer 20 bur- gerraadsleden en 6 wethouders. Welke man of vrouw in deTilburg se politiek strijkt dit jaar met de eer en neemt de Gouden Schietspoel mee naar huis? aan de raad nu een structureel be- grotingsbudget van 33,5 miljoen om deze beweging voor elkaar te maken. Dat is inclusief de 1,5 mil joen als impuls vanuit de andere domeinen, inclusief het maat werk. Vervolgens heb je ook nog gesprekken waarbij je mensen wil activeren en ze zoveel moge lijk onafhankelijk te maken als dat kan. Dat gaan we gefaseerd doen in een soort hefboom waarin we veronderstellen dat we daarmee bestaanszekerheid kunnen bieden en later problemen voorl Voordat over dit onder stemd gaat worden, z een debat volgen in de raad van 23 oktober. Wethouder Lahlah ziet dit anders. "Ik start zeer zeker niet met een bezuiniging. De afgelopen jaren is er voor armoedebeleid een structureel budget geweest van 30 miljoen per jaar. Daar hadden we een overschrijving van 4,5 mil joen op de uitgaven. We vragen Omkeren Helma Oostelbos van de SP wil het graag omkeren. Eerst in een uitvoeringsregeling alles goed uitwerken en mensen proactief benaderen en daarna kijken of de bezuinigingen wel nodig zijn."Er is nu zonder uitvoeringsregeling nog te veel onduidelijkheid. De enige Verwarring Voor dit slotweekend is een pro- grammafolder in Berkel-Enschot verspreid met deTilburgse Koerier en hij ligt in Berkel-Enschot ook in winkels en andere zaken. De folder schijnt enige verwarring te geven. Het lijkt namelijk dat er op zater dag een vol programma is en op zondag slechts twee activiteiten. Dat is dus NIET het geval, want op zondag is hetzelfde programma als op zaterdag, met twee extra's. Hopelijk mogen wij u ergens ont moeten tijdens Groeten uit Ber kel-Enschot. Wij wensen u alvast veel plezier toe! U kunt de folder downloaden via www.groetenuitberkelenschot.nl. Met de Visie bestaanszekerheid ligt er een nieuw beleid voor de periode 2020 tot 2023 dat niet alleen maar regelingen biedt aan minima door te compenseren op te hoge kosten, maar ook maat werk te bieden. Door maatwerk kun je in deze visie aan de voor kant de kosten verlagen, zodat re pareren aan.de achterkant minder nodig is. Zo kunt u tot en met 6 oktober in Ons Koningsoord een expositie bezoeken omtrent verzamelingen van de dorpsbewoners Rinus van der Loo, Mart Koenen en Harrie van Esch, en een driedelige film bekijken over de Ronde van Berkel, het onderwijs en Sint Job, gemaakt door Video TAS. Meer problemen, hogere kosten Enkele oppositiepartijen vinden het oneerlijk om eerst te bezui nigen op huidige regelingen om geld vrij te maken om maatwerk te kunnen leveren. Yusuf Celik van de PvdA ziet de bezuiniging van 3 miljoen in de meerjarenbegro ting vooral ten kosten gaan van inkomensondersteunende maat regelen die mensen direct in hun portemonnee raakt. "Meest pijnlijk is dat u 6,5 ton snijdt in de toesla gen ziektekostenverzekering en de individuele inkomenstoeslag. De toeslag voor mensen die vijf jaar voor de raad? De gespreksleiders Lout Donders en Agnes van der Straaten, beide met veel ervaring bij Omroep Brabant, en Piet van Beurden (Docent Fontys), met zijn broer Bram van Beurden (voorzit- Stichting Stadsbomen), leiden openhartige gesprekken in de banen. Podcasts De Tilburgse politici beter leren kennen? Dat kan! Omroep Tilburg heeft een reeks podcasts opgeno men met openhartige gesprekken met raadsleden, wethouders en burgerraadsleden. Geen zware po litieke debatten, maar gesprekken waarin we onze politici beter le ren kennen. Alle Tilburgse politici hebben hiervoor een uitnodiging ontvangen en 22 van hen zijn daar op ingegaan. De gesprekken gaan over vragen als: zijn mensen ge lukkig en gezond in Tilburg? Waar halen jullie je inspiratie en infor matie vandaan? Hoe weet je nou wat de Til burgers willen? En hoe veel tijd steek je nou in dat werk Stemmen Luister op www.tilburgspoliticus- vanhetjaar.nl/podcasts/ naar de 6 opnamen met persoonlijke ge sprekken met raadsleden, burger raadsleden en wethouders en leer de mensen achter de politici beter kennen. Zit hier misschien de Til burgse Politicus van het Jaar 2019 bij? Stemmen kan van 1 oktober tot en met 7 november via www. tilburgspoliticusvanhetjaar.nl. De verkiezing van de Tilburgse Poli ticus van het Jaar 2019 wordt ge organiseerd door Omroep Tilburg enTilburgers.nl, met medewerking en ondersteuning van deTilburgse Koerier en Omroep Brabant. duidelijkheid is een bezuiniging van 3 miljoen op minimaregelin- gen en 1,1 miljoen op het schul denoffensief dat in 2018 als een succesvolle pilot is beoordeeld, omdat we mensen bereiken die we anders niet zouden bereiken. Wat doet deze voorgestelde bezui- sen die hiervan ge- Jeen bijvoorbeeld ide moeder met twee kinderen die leeft op 125% van het sociaal minimum. Dankzij de meedoen-regeling heeft ze een busabonnement en een aanvul ling op haar premie ziektekosten verzekering. In 2021 vervalt dat, Komend weekend van 5 en 6 okto ber is er een boordevol programma met dans, muziek, theater, zang en andere presentaties op 12 locaties door heel Berkel-Enschot. De loca ties zijn: Ons Koningsoord (2x), De Lange Akker, Burg. Brendersstraat, Corry's Snuffelpaleisje aan de Mo lenstraat, De Druiventros,'t Zwaan tje, Arbie's Beachhouse, Huize van Den Bosch (Jan Tinbergenlaan 62), het voormalige stationskoffiehuis (Raadhuisstraat 1), Boerderij De- Wethouder Esmah Lahlah gaf aan dat maatwerk bestaat uit klantgesprekken om de minima- huishoudens waar mogelijk inko mensafhankelijk te maken en ze te activeren. De huidige maatregelen en ondersteuning op het financië le vlak werken niet voldoende. Dit college wil de armoedesituatie van Tilburgers doorbreken. waar., at we daa1 kunnen bi vorkomen." .verwerp ge- zal eerst nog de gemeente-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 1