CU I dl Disco Snolly komt met XXL-show in 013 in de Jupiler Zaal van 013. r z 21 december I RGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 OKTOBER 2019 19 - Brabants Dagblad, 22 oktober 2015. - Disco Snolly XXL Documentaire IEDERE iNHOUT Disco Snolly XXL is op liet meezingen. "En wellicht bak vol verrassingen! Een discobal? Donna Summer look-a-like? Rol- schaatsdisco? Silent Secret vinyl club? Wie zal het zeggen De tickets zijn verkrijgbaar vanaf 7 oktober en zujlen tussen de 12,50 en 17,50 euro gaan kosten. -J Tilburg Disco Snolly was afgelopen zomer al te zien op vele festivalpo dia van o.a. Paaspop, We Are Electric en Festyland. Maar nu gaat Disco Snol ly haar stamkroeg Cul de Sac aan de Korte Heuvel tijdelijk verruilen voor verschillende poppodia van Nederland. Ze pre senteert een megashow met daarin een avondvul lend programma. Disco Snolly XXL staat voor bakken confetti, glitters, en natuurlijk alle angels. Op het podium staan dis- co-legende Keezus Chris tus, Team Disco Snolly en de 12-koppige Disco Snolly Live band. Het t berdag i kort eige de Cul de Sac aan de Korte Heuvel. I met 'de Cul' niet een andere weg nog stii gevonden dat zij var passie en enthousiast! "Eigenlijk is het onbegrijpelijk dat het zo lang op zich heeft laten wachten, maar Tilburg mag zich eindelijk een echt dis cofeest rijker rekenen. Met misschien wel een overkill aan evenementen denkt organisatie van Disco Snolly een stiekem best groot gat te hebben onden dat zij vanaf november vol asme in gaat vullen!" begon allemaal op een donkere okto- dag in 2015, Thomas de Bont was sinds genaar van het populaire muziekcafé - - .Hijwilde j in, maar wilde er wel meer leven inblazen. "De Cul de Sac moet de Cul de Sac blijven. Maar dan wel als muziekcafé voor iedereen; met- de focus weer op échte muziek." Initiatief nemer Dirk de Leeuw zat met hem op het terras en nam nog een slok van zijn bier, "Gast, vertel mij eens, wat is er meer échte muziek, dan discomuziek. Dat is tijdloze kwaliteitsmuziek, house, pop, alles is daar uit ontstaan. Disco is van onze ouders en tegelijkertijd ook van ons, disco is nostalgie en meezingen, iedereen snapt dat!"Met die zin in het achterhoofd en de nadruk op'mu ziek voor iedereen' is Snolly geboren. Want volgens de heren kent disco geen leeftijd, geslacht, afkomst of geloofsovertuiging. De 'danskuil' in de Cul zorgt ervoor dat Snolly garant staat voor heerlijke intiéfne avon den. Het publiek wordt onbewust helemaal meegetrokken in de sfeer, omdat de dj let terlijk in met midden van het publiek staat. Het camerateam van het Tilburgse Dirty Paws Media heeft het ontstaan van de Dis- co Snolly Live band volledig gevolgd, in de vorm van een documentaire is te zien hoe de band tot stand is gekomen. Als kijker wordt je meegenomen van de repetities en de brainstorms, naar hun eerste voetstap pen op de grote festivalpodia van Brabant, naar daags erna brak wakker worden in een festivaltentje. Eind najaar zal de docu te zien zijn. Inmiddels heeft Disco Snolly dus het 5e discojaar voor de deur staan en dat was voor de initiatiefnemers aanleiding om flink uit te pakken! "We hebben aflopen tijd aan de achterkant heel hard ge werkt aan het concept en ondertussen op de voorgrond vooral op heel veel feest gevierd. Ik reis inmiddels samen met twee Angels het hele land door om onze unieke disco-sound te verkondin gen", vertelt Tim Frenken, die onderdeel is van de dj-act Team Disco Snolly. "En terwijl ik letterlijk Snolly aan de buiten wereld liet zien, heeft ondertussen een groep met hele betrokken dj's en dan seressen het verhaal van Snolly ook ver der verspreid, hebben onze productie- gasten heel veel grote podia aan staan kleden met discoballen en hartjes en is er ook nog door Danique Belleflamme (de léadzangeres) aan een live band gewerkt." Al deze elementen moeten nu samen gaan komen tijdens een avondvullende show in 013. "We willen natuurlijk aftrappen in onze hometown, maar het plan is zeker om met de show ook poppodia in Utrecht, Nijmegen en bijv. Rotterdam aan te gaan doen". Tijdens Disco Snolly XXL komen bakken confetti, glitters, en al haar angels voor bij. De disco-legende Keezus Christus is aanwezig, haar afgevaardigde Team Disco Snolly en de 12-koppige Disco Snolly Live band, die fijdens Roze Maandag op de De sperados Road Show een publiek van 3000 man vol overgave nummer na nummer nog een hele 5m diameter T 1 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 19