w w z ijknieuws est Het eerste Bokbier met jubilerende Lamarotte s uid De Link brengt mythe van Litlith Letselschade? Aantal zwangere vrouwen met depressie verdubbeld Schrijfwedstrijd voor alle bewoners van Tilburg West IE EL 17 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 OKTOBER 2019 >E KOERIER DOOR SILVESTER KLAASMAN Sint Josephstraat 135,5017 GG, Tilburg info@dvletselschade.nl www.dvletselschade.nl FOTO: Anja Schneider Lamarotte Jazzband Tickets en info: www.delink.nl. Andreas Mader en pianist Christos Papandreopoulos Professioneel, Betrokken en Kosteloos Tilburg Op zondag 6 oktober kunt u, onder het genot van het eerste Bokbier, weer genieten van de klanken van de Tilburgse Jazzband La marotte. GRATIS adviesgesprek bel: 06-1557 0413 of 06-1557 1371 RECHTSWINKEL TILBURG Sinds 1969 Vragen over ontslag? T. 013-5353135 www.rechtswinkeltilburg.nl tilburg - Het is in 2020 70 jaar geleden dat de eerste huizen werden ge bouwd in Tilburg-West. tilburg - Het aantal vrouwen dat tijdens hun zwanger schap kampt met een depressie is in de afgelopen 25 jaar verdubbeld, blijkt uit onderzoek van prof. Victor Pop, hoogleraar Eerstelijnszorg aan de Universiteit van Tilburg. Uit een vervolgstudie moet blijken of de vermoedens van de profes sor kloppen. ?k werden 3000 I uit Zuidoost ;rden er vier ran de eerste tstein 2013. Slimste gebied In de onderzoek—- jaar steeg het aar.»», den vrouwen in de ven aanzienlijk. "In jkt dat mensen die heel op social media ook va- ssiefzijn." oktober >nder het er te ont- middag naar het >3 november. Reit misschien? Wie een leuke, grappige, mooie of een ontroe rend verhaal heeft kan deze schreven en eventueel met I meesturen. Het verhaal kan verstuurd voor 30 november verstuurd worden ïksperiode van 25 antal hoogopgelei- regio Eindho- 2012 en 2014 Het is inmiddels een jarenlange traditie dat bij "Uitspanning De Zeven Geitjes" aan de Reeshofdijk vrolijke jazzmuziek en deze heer lijke en rijkelijk vloeiende herfst- drank met het vallen van de blade ren gecombineerd wordt. brengt vier verschillende vertol kingen ten gehore. Het project Lilith Lulu won de Oorkaanprijs 2018. Het duo is één van de fina listen van de Dutch Classical Talent Tour 2019/2020. Ze speelden op in ternationale festivals zoals het Fes tival Klangbasel (CH), 1st Birming- In 2020 is het 70 jaar geleden dat de eerste hand werd gelegd aan Tilburg West - Regionaal Archief Tilburg FOTO: Lambach/ Gemeente Tilburg naar Bibliotheek 't Sant, Bene- luxlaan 74, 5042 WS ter attentie 1 op- van schrijfwedstrijd Christel. Ook foto kun je je verhaal afgeven bij de balie van bibliotheek 't Sant. In zendingen maken kans op een mooie prijs. Opmerkelijk De toename van depressieve klach ten is opmerkelijk omdat zaken die vaak depressiviteit veroorzaken (laag inkomen en ongezonde leef gewoontes), de afgelopen 25 jaar juist zijn afgenomen. "Toen we be gonnen met het eerste onderzoek liep Nederland enorm achter op de rest van Europa op het gebied van tewerkstelling van vrouwen", vertelt Pop aan de Koerier/'ln veel gevallen gingen vrouwen na het krijgen van hun eerste kind parttime werken of ze stopten helemaal. In een land als België lag het aantal veel lager." Bovendien kan dit evenement bij na altijd bogen op prachtig herfst weer. Mochten de weergoden dit jaar echter niet meewerken dan Economie en social media Hoewel het niet bekend is wat de toename veroorzaakt durft Pop wel een voorschot te nemen. "De economische situatie is natuurlijk niet verbeterd. Vroeger hadden gezinnen aan één inkomen ge noeg om rond te komen. Nu zie je vaak dat zelfs tweeverdieners niet meer aan een betaalbare wo ning kunnen komen. Zulke dingen leveren stress op. Sociale media kunnen ook een rol spelen. Uit verschillende Amerikaanse onder zoeken blijkl actief zijn of ker depress.» Voor het onderzoek vrouwen gevolgd Brabant. In totaal wer studies gedaan waarvan begon in 1988 en de laats tilburg - Dinsdag 8 oktober zijn bij De Link saxofonist Andreas Mader en pianist Christos Papandreopou los te gast. Deze avond staat de mythe van de verketterde Lilith op het programma; een verhaal over wraak en zelfdestructie. Het duo Mader en Papandreopoulos Lamarotte hoopt u op 6 (toegang is gratis) weer on genot van een glas Bokbier moeten. Deze gezellige is dan zeker de opmaat swingende feest op 2: Daarom wil Bibliotheek Sant in samenwerking met Contour deT- wern een reis door de wijk maken waarbij verschillende herinnerin gen van verschillende generaties samen worden gebracht.. Die reis door de wijk begint met een schrijfwedstrijd voor jong en oud. Het is de bedoeling dat deelnemers één of meerdere her inneringen aan de wijk opschrijft. Dit mag in allerlei soorten vor men van verhaal tot gedicht. Waar denk jij aan als je denkt aan Het Zand? Of aan Wandelbos? De ham Piano Chamber Music Festival (UK), Festival Jong Talent Schier monnikoog 2018 (NL), Grachten festival (NL), Oranjewoudfestival en Wonderfeel(NL). Het duo on derscheidt zich in hun uitvoerin gen door sterke narratieve kaders. Hun missie is om moderne werken voor saxofoon/piano te presen teren aan een groter publiek en componisten aan te moedigen om meer werk te schrijven voor deze combinatie. Het optreden begint om 20.30 uur. Info kan er gebruik gemaakt worden van een grote circustent, direct achter het restaurant. Behalve La marotte zullen er ook bands uit Italië, Denemarken en natuurlijk Brabant voor u optreden. werd het gebied uitgeroepen tot het slimste ter wereld", zegt de pro fessor. "60 procent van de vrouwen heeft een hbo-opleiding of hoger en verdient daarbij een goed sala ris. Het is daarom des te opmerkelij ker dat het aantal depressiviteitsge- vallen zo is toegenomen." Dammers Verlaan •V- X? letselschade De Bokbiermiddag is dit jaar ex tra bijzonder:Lamarotte Jazzband viert dit jaar namelijk haar 45-ja- rige bestaan. Dat feest zal 23 no vember gevierd worden in het Ko- ning Willem ll-stadion. Voor meer informatie hierover of voor het be stellen van kaarten kunt u terecht op www.lamarotte.nl R

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 17