port i a Rennen in Disneyland voor KWF Internationaal deelnemersveld bij spectaculaire menwedstrijd I Testament kan veel familieleed voorkomen én geld besparen t GSE KOERIER 21 •1111' 411 I* ELD! jram ADVERTORIAL ook.' Locatie: ERFRECHTPLAN. beien Inschrijven kan via: overige anisatie initieert den (zie weinig Datum: Aanvang: www.erfrechtplan.nl 085 - 8000 100 www.erfrechtplan.nl 085-8000100 ER IKEL ïis king Estate planner Rob Bar geeft 7 oktober een heldere lezing in Hotel De Druiventros Tilburg - Landschapspark Moerenburg (rond de Broekstraat) vormt in het weekend van 21 en 22 september het decor voor de samengestelde wedstrijd mennen. veel mensen nog een f "Mensen vrezen vaak dat I de materie erg in testament is ook i praktijk op uitdraaien dat de partner van iemand die bijvoorbeeld door ziekte wilsonbekwaam is geworden ineens voor alledaagse zaken bij de rechter om toestemming moet vragen." september :tiés geor- spon- Vijf ■or het KWF. dige bedrag aid! Naast een werking t.. arkom op za ligheid spektakel dan vindt In de 6 nieuwe op loopafstand van ie menners de strijd Tilburg-Team Once upon a Run bestaat uit Suzanne Verhagen en Monique van Os. Zij lopen op 22 septem ber 2019 een halve marathon in Disneyland Parijs. Dit doen zij voor de sportieve uitdaging van het lopen van een halve marathon, maar ook om geld op te ha len voor het KWF. Hotel De Druiventros Bosscheweg 11 5056 PP Berkel-Enschot maandag 7 oktober 2019 19:30 uur V Erfrechtplan heeft daarom in samenwerking met een groot aantal gerenommeerde notariskantoren een laagdrempelige service ontwikkeld, waarbij op heel persoonlijke wijze een testament kan worden opgesteld. Bovendien blijven de totale kosten inzichtelijk en relatief laag. "Onze specialist komt bij de mensen thuis om de wensen en verzoeken op te tekenen en vertaalt dit naar een concept-testament in begrijpelijke taal. den en partners komen", zegt Rob Bar tot slot. "Laat staan het onvoorziene leed dat er mee gemoeid kan zijn. Dat wens je dat is vermogen waarover Vreemd genoeg is het maken van een afspraak bij een notaris voor niemand toe." erg grote stap. Dat ziet Rob Bar ook. t het ze handenvol geld gaat kosten of dat Maandag 7 oktober om 19:30 uur geeft Rob Bar een lezing over de ingewikkeld is. En nadenken of praten over een noodzaak van een actueel testament en levenstestament. U kunt .k niet de leukste bezigheid die je kunt bedenken, deze lezing kosteloos bijwonen door u in te schrijven op www.erf- dus schuiven ze het opstellen van een testament voor zich uit. rechtplan.nl ofte bellen met 085 - 8000100. Soms té ver." --- Een deelnemer in de hindernissen vermaakt het publiek. gevarieerd programma met voor ieder wat wils. Van enkelspan pony tot vierspannen paarden staan er aan de start. Een zeer gevarieerd deelnemersveld, van hobbyrijders tot internationale toppers. Marathon Voor de liefhebbers wordt c terdag de dressuur en vaardi verreden. Het echte vindt op zondag plaats: de marathon plaats. In de hindernissen, c elkaar, gaan d( met elkaar aan. Welke menner stuurt zijn paarden het soepelst FOTO: Smilla Branchini en snelst door de hindernissen? Nieuw dit jaar is de spetterende waterbak. Hier is in samenwer king met de gemeente Tilburg een plaats voor gevonden aan de Koebrugseweg. De waterbak wordt landschappelijk ingepast in het natuurgebied. Op zondag zal er op het hoofdterrein van alles te doen zijn met onder andere een valkerij, kleine kinderboerderij, te kenwedstrijd en diverse kramen. Iedereen is van harte welkom om te komen kijken, toegang is geheel gratis. Startlijsten zijn verkrijgbaar bij het secretariaat en te vinden op www.hoefnet.nl. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 SEPTEMBER 2019 Helaas weten zij uit eigen ervaring hoe machteloos je je voelt als ie mand waar je van houdt kanker krijgt en hoe belangrijk het is om geld in te zamelen voor nader on derzoek naar oorzaken, behande lingen en genezing! In de aanloop naar 22 sef hebben zij al diverse act„ ganiseerd, waaronder een s[ sorloop op basisschool De Hoeven uit Tilburg. De kinderen van deze school, 2 jaar geleden de sportiefste school van Nederland, hebben in Disney-thema op vrij dag 13 september jl. een spon sorloop gelopen. De volledige op- "Bij verhalen over testamenten, erfenissen en nalatenschappen Rob Bar kent meerdere voorbeelden van mensen die hierdoor in wordt onterecht vaak gedacht dat het iets is voor vermogende financiëleproblemen zijn gekomen. "Onnodig familieleed, De kosten voor het opstellen van een testament wegen niet op mensen" gaat Rob Bar verder. “Binnen de huidige generatie dergelijke schrijnende situaties zijn te voorkomen door het tegen de lasten die mogelijk anders voor rekening van nabestaan- vijftigplussers heeft dan misschien niet iedereen een kapitaal in opstellen van een testament. Maar je moet het wel even doen." geld op de bank opgebouwd, een groot deel heeft wel een eigen huis dat (bijna) hypotheekvrij is. Ook (eventueel) erfbelasting verschuldigd is." >n gewoon testament, dat pas na een overlijden in treedt, kan ook een levenstestament familiedrama's Aan de hand van een simpel rekensommetje legt Rob Bar uit dat voorkomen, legt Rob Bar uit" 'Wie dan leeft, wie dan zorgt', wordt weleensgezegd.Toch kan het bij het ontbreken van een testament, het overlijden van een leven van een achterblijvende partner na een overlijden, los van partner tot een financieel drama voor de achterblijvers kan leiden. "Stel, één van de twee partners wordt wilsonbekwaam, dan is het alle verdriet en rouw, door het ontbreken van een testament op "De nog levende partner heeft weliswaar een grote vrijstelling van niet vanzelfsprekend dat de ander zonder meer kan beschikken een regelrecht drama uitlopen. Door diverse wetswijzigingen in erfbelasting, maar deze ouder moet de erfbelasting over de en beslissen over de (gezamenlijke) eigendommen. Het is daarom de afgelopen decennia, is het vaak onduidelijk hoe het erfrecht nu erfdelen van de kinderen al wel direct afrekenen. Zo'n acht verstandig om bij leven samen een volmacht vastte laten leggen eigenlijk wettelijk is geregeld. "Met het opstellen Van een maanden na het overlijden van een partner ligt de blauwe in een levenstestament. Is dat niet het geval, dan zal het er in de testament, weten mensen vooraf al precies waar ze aan toe zijn envelop op de deurmat. Als de erfenis voor het merendeel bestaat kü.,™,k™i,< wanneer een dierbare wegvalt", zegt Rob Bar. uit het huis, hoe ga je dan die erfbelasting betalen?" BERKEL-ENSCHOT - Er bestaan veel misverstanden over de In de wet is inmiddels geregeld dat bij het overlijden van één van Na eventuele aanpassingen gaat de specialist samen met de klant verdeling van een nalatenschap wanneer één van de twee de ouders, de overblijvende ouder en'de kinderen samen erven, naar de notaris om het definitieve testament te laten bezegelen, partners overlijdt. Het merendeel van de vijftigplussers denkt dat De langstlevende is eigenaar van alle eigendommen en de We verlagen niet alleen de drempel naar de notaris, we ontzorgen de afwikkeling van een erfenis in Nederland prima bij wet kinderen zijn weliswaar erfgenaam maar krijgen nog niets in geregeld is. Maar niets is minder waar, stelt estate planner Rob Bar handen. Ze krijgen een soort tegoedbon op de overblijvende van Erfrechtplan. Volgens hem kan het opstellen van een ouder, testament mensen veel familieleed én geld besparen. brengst is bestemd voor Zij hebben het geweldic van 2260,20 opgehaaL Wij zijn er trots op dat iedereen op deze school zich zo ingezet heeft voor het goede doel en de actie van Team Once upon a Run. Wanneer u deze actie wil vol gen kan dat via facebook (@moniqueensuzanne runtofightcancer) of instagr (@team_onceuponarun) Doneren kan ook. Hiervoor is een speciale actiepagina actief: https://acties.kwf.nl/fundraiser/ suzannemonique Met een internationaal deel nemersveld (ook Zwitserland, Luxemburg en de USA worden vertegenwoordigd) dat bestaat uit bijna 100 aanspanningen, wordt het gegarandeerd een mooi en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 21