Tilburgse Koerier El Gamen tegen alzheimer 23 [raadswerk CINE ■r* Films en meer| Nieuwkomers Harboury en De Molen presenteren zich tijdens Tilburg Culinair Qi^JQ DONDERDAG 19 SEPTEMBER 2019 Pagina 8,9 en 10 Nieuwe Lokale Educatieve Agenda I Tilburg krijgt Meldpunt Sociaal Domein Tentoonstelling Sjon Brands in NS16 [GEBITSPROTHESES] 'Pasión' van Sjon Brands TK ZIE PAGINA 12 13 win een (MOLENWMK) PASIÓN vertelt voor sfeer gez De Sociaal Meldpunt als proef 'Mannen die zwijgen, zijn onderdeel van het probleem' Voor elke situatie een passende oplossing Raad houdt vast aan ambities binnenstad - jden en vinden tens loor- Burf groe Website als hufp bij het uit elkaar gaan ?n in agnon jrant Hart van Brabantlaan 731 Tilburg 013-468 23 58 »ns die jzondere i die el- die t popi Tilburg - Tilburg Culinair staat voor de deur. Van donderdag 26 tot en met zondag 29 september presenteren tien top restaurants uit Tilburg en omgeving zich op het Louis Bouwmeesterplein. nummers waar vonden en mail 27 sep‘~ tilburg.r. inzendin bijen-pa een bijer en een bijen-waaier. jrgerinitiatief voor oen dak Elzenstraat timing zal plaatsvinden. SILVESTER KLAASMAN Zoek mee en bijenhotel! Deze week vragen we aandacht voor de wilde bij. Wilde bijen bestuiven onze gewassen en spelen daarmee een belangrijke rol in ons ecologisch systeem. Op pagina 15 lees je meer over de wilde bij. Same Marathon be- tember om 16.00 olgen op Twitch.tv/ 1NL Tilburg - Sjon Brands keert terug naar Tilburg met zijn nieuwe tentoonstelling:'Gyzmofoly'. Te zien in NS 16 van 20 tot en met 29 september. TILBURG- Het Tilburgse ini tiatief Dutch Game Ma rathon gaat om geld op te halen voor het goede doel, 56 uur aaneenge sloten gamen. monumentale graanmolen. Deel nemen aan Tilburg Culinair stond hoog op het verlanglijstje van Jon kers. "Toen de kans zich voordeed om deel te nemen, hoefden wij daar niet lang over na te denken", vertelt hij. "Tilburg Culinair staat ',rtor lekker eten, lekker drinken, _..<_er, gastvrijheid en Brabantse gezelligheid. Dat is precies waar Molen voor staat." GEMEENTENIEUWS Tilburg Start 'Tilburg 75 jaar vrij' in de LocHal Aan het culinaire festival nemen twee nieuwkomers deel: De Molen uit Kaatsheuvel en Harboury uit Til burg. Robby Jonkers nam voorma lig sterrenrestaurant De Moler 2014 over samen met compagi Dave Buskermolen. Hun restaur is gevestigd in een eeuwenoude, "Ik wil dat mensen onze gerechten proeven en denken: zoiets lekkers heb ik nog nooit op" een kaaskletskop." Op de vraag of Jonkers zin in heeft om met zijn crew vier dagen in de allerhoogste versnelling aan de slag te gaan, volgt direct een helder en duidelijk antwoord: "Enorm." Robin van Tellingen, Cengizhan Can en Boris Boekelman, in de ruimte in het Deprezgebouw van waaruit de strean FOTO:S Het gameteam bestaat in totaal uit zes man. "We spelen in een soort ploegen", vertelt Klomp, "dus we hebben wel de mogelijkheid om ieder acht uur te slapen en te ont bijten, maar daarna moeten we door. Het zal dus wel een pittig weekend worden." In de krant van deze week hebben we op verschillende plekken bijen verstopt. Vind jij ze allemaal? Noteer het aantal bijen en de pagina- ir je ze hebt ge- lil deze uiterlijk jptember naar redactie@ rg.nl. Onder alle goede ■dingen verloten we drie ‘-nakketten met hierin snhotel, bloemenzaad De kaart die de De Molen tijde culinair presenteert, is beho lijk vergelijkbaar met de gerech ten die het restaurant dagelijks in Kaatsheuvel serveert. Jonkers: "Een mooie tonijntartaar. Gam ba's. Sukade. En voor wie geen zin heeft in vlees of vis serveren we jonge geitenkaas met penne en Brands toont een selectie uit zijn 'Groceries' (boodschappen), luchti ge en absurde beelden lichtvoetig gekoppeld aan alles wat wij tegen woordig wensen. Geluk, persoon- lijkheid,emancipatie en vrijheid, duurzaamheid, succes, roem en dampende passie: u koopt er was middel mee, een hippe slip, een iPhone of een verzekering tegen overlast, u stemt er links of rechts mee, ofergens tussenin, u slaat er anderen mee om de oren - want het klinkt toch zo mooi -, u gelooft er mogelijk nog zelf in. Misschien denkt u zelfs dat geluk te maken is, als je maar je best doet. Volgens de ernstige New York Times 'de ziekte van deze tijd'. De Tilburgse kun- Bijzondere smaakcombinaties Een andere nieuwkomer is het aan de Piushaven gevestigde res taurant Harboury. Het restaurant gebruikt oorspronkelijke kook- technieken om de pure smaken te behouden. Dat uit zich tijden Tilburg Culinair in een kaart di zich kenmerkt door bij; combinaties van smaken kaar optillen en versterken. Een maïshaantje met eendenlevercrè- me bijvoorbeeld. Lees verder op pagina 3. stenaar kijkt er wat lichter tegen aan: "Deze verzameling 'Groceries' is een speelsezoektocht naar de identiteit van onze samenleving en de rol die eigentijdse begrip pen daarin spelen. Oftewel: taal als handig gereedschap öf als lis tige mindf*cker? U zegt het maar!" Sjon Brands (Tilburg, 1948) maakt beelden van gebruiksvoorwerpen en afvalmaterialen. Dadaïstisiche paradijsvogels, flamboyante lucht schepen, absurde readymades en satirische installaties van protes terende Barbie's. De expositie is te zien op vrijdagavond van 20.00 tot 23.00 uur en zaterdag- en zondag middag van 14.00 tot 17.00 uur. Adres: NS-plein 16 in Tilburg. Games En welke games worden er gespeeld? "Daar zit een behoorlijke variatie in. In het begin wilden we de games dicht bij het thema Alzheimer houc' probeerden we vooral titels te die daarmee te maken hadden. Dus met personages die aan geheugen- nen oplopen. Daarbij hebben we ook nog giveaways. Die hebben we gekregen van sponsors, om weg te geven aan aan donateurs. Als we uiteindelijk 10.000 euro op we ten te halen zouden we enorm blij zijn",zegt Klomp. Giveaways Klomp durft niet te zeggen hoeveel geld ze nu ophalen."Dat is echt heel moeilijk te zeggen. We hebben een paar bekende influencers uitgeno digd. Eén daarvan heeft bijvoor beeld 90.000 volgers. Maar hoeveel er daarvan mee gaan kijken weten we niet, maar het aantal zou kun- Dat doen de gamers op een live stream. Via het internet kan dan worden meegekeken naar hoe de verschillende spellen gespeeld worden. Ook kan er met de gamers gechat worden. Zo kunnen kijkers advies geven, en - niet onbelang rijk - geld doneren aan het goe de doel, in dit geval Alzheimer Nederland. "In de VS is livestreaming een be kend fenomeen", zegt initiatiefne mer Sander Klomp. "Daar wordt wel eens 2 miljoen dollar opge haald met een charity stream. Dergelijke bedragen verwachten we niet. In Nederland is het nog klein. Een eerder initiatief in 2011 haalde 3000 euro op-, "Maar in tijd was het echt nog minder oulair." verlies leden. Daar zijn we inmiddels vanaf gestapt omdat we ook aan bod kregen van kleine, Nederlandse game-ontwikkelaars om hun spellen te spelen. En dat vonden we te leuk om te laten liggen." De Dutch Game Marathon be gint 20 septe uur en is te vol gamemarathonf

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 1