I w o ijknieuws Evenement Groeten uit -? Berkel-Enschot MIJN ROOIE, ROOMSE OMA Mijn rooie roomse oma TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 SEPTEMBER 2019 13 KOERIER Genieten op Smaak Karavaan OSt e e jelijk j Dun Rooms-l Ineke van Pelt INKOOP GOUD RE UT Tilburg - Op 19 septem ber geeft Ineke van Pelt een lezing over haar boek'Mijn rooie roomse oma'. Het ver haal schetst de situatie van een vrouw die, wonend in het overwe gend katholieke zuiden van ons land, niet alleen katholiek was maar ook socialistisch. berkel-enschot Vorige week donderdag werd het offici ële startschot gegeven van het culturele evenement Groeten uit Berkel-Enschot. Zaterdag werd in Ons Koningsoord een kunstzinnig processietapijt gelegd dat herinnerde aan de vroegere Sacramantsprocessie in het dorp. rea, )wa, z.) -Katholiek én s Dat ging he< Je aanmelden voor de fietstochten kan via www.groetenuitberkelenschot.nl ‘T GOUDCENTRUM Bes terdring 141 Tilburg Legitimatie verplicht Spoorzone, Tilburg-1 www.smaakkaravaar Vrij.13 september Zat. 14 september Zon. 15 september op weid tegen centr -Toegang gratis 16.00-01.00 14.00-01.00 13.00 - 23.00 o.a. kettingen, armbanden en sieraden (mag stuk zijn) genoem- dat zien! Overal ter wereld is geweld tegen vrouwen nog dagelijks aan de orde van de dag. Ook in Nederland is dit een groot probleem. Bijna de helft van de Nederlandse vrouwen krijgt na haar vijftiende te maken met (seksueel) geweld. geen feestje. De taak Karavaan die burg ruimschoots nemen hun com- tie mee naar de fijne muziek >p te dansen van hiphop m al- vind je op de hieronder de website dus komt indringende ver views zijn op delen hieruit te zien. Paul legt uit hoe project samen met Caroline heeft aangepakt. Een complexe situatie waarin je la ter niet minder dan de hel wachtte. Ineke van Pelt Studeerde filosofie versiteit van Tilburg buteerde zij als s. het non-fictie boek Anna-Lisa'. Daarna volgt Iedereen is op 26 september van harte welkom om te komen luiste ren en mee te praten in de Kennis makerij. Inloop is vanaf 19.30 uur en het programma start om 19.45 uur. Op de website van Feniks is meer in formatie te vinden over het project 'Mans Genoeg'en 'Hij voor Zij'. 5 aan de Uni- jrg. In 2010 de- schrijfster met 'Denkend aan jden nog Zondag vonden de eerste archi- tectuurwandelingen langs de Bosscheweg plaats. Voor het laat ste is zo veel interesse dat ook de wandeling van 29 september al is volgeboekt. Dat geldt niet voor de 'fietstochten monumentaal groen', die op woensdag 18 en zondag 22 september worden georgani seerd door boomdeskundige Henk Hoppenbrouwers. thuis, tussen de kinderen en stof fer en blik. En waarom zoveel vrou wen aan het begin van de vorige eeuw als een kudde schapen daar in meegingen. Zij neemt de lezer mee naar de tijd van huisje-boom- pje-beestje, die van vóór het femi nisme. Maar ook een tijd waarin behoefte was aan stabiliteit, veilig heid en huiselijkheid. Wethouder Rolph Dols zal de eerste indrukken en resultaten presente ren van de enquête over (seksuele) straatintimidatie, die naar 6000 Til- burgse inwoners is gestuurd. Daar naast zijn landelijke stichtingen 'No Thanks' en 'Stop Straatintimidatie' aanwezig om mee te praten over de Op onze site vind je veel meer in formatie, zoals over de expositie en films die in Ons Koningsoord te bezoeken zijn, en waar je het boek Groeten uit Berkel-Enschot kunt verkrijgen. Er wordt al volop toe gewerkt naar het slotweekend van 5 en 6 oktober, als er op dertien locaties in Berkel-Enschot optre dens en presentaties plaatsvinden die allemaal geïnspireerd zijn op het verleden van het dorp, bewo- nersverhalen en bijzondere loca ties. De actuele ontwikkelingen Tilburg roept mannen op om mee te denken over de oplossing van geweld tegen vrouwen oplossing tegen (seksuele) straatinti midatie en intimidatie op concerten en festivals. Stop Straatintimidatie neemt een 'Virtual Reality experien ce' mee, waarbij je zelf kan ervaren hoe het is om geïntimideerd te wor den op straat. Verder zijn deTilburg- se organisaties'Blauwe Maan - Hulp na onvrijwillige seks en misbruik'en 'Veilig Thuis Midden-Brabant'van de partij. Samen met het publiek gaan deze professionals in gesprek over het thema en verkennen zij moge lijke oplossingen.Ten slotte zorgt de band Baron voor een spetterende muzikale afsluiting waarbij volop gedanst en geborreld kan worden. Deze avond wordt georganiseerd in het kader van het op mannene mancipatie gerichte project 'Mans Genoeg) waarvoor Feniks subsidie heeft ontvangen van het Oranje Fonds. Samen dim sum, een zak hand- gesneden frietjes of een Suri naamse roti delen, heerlijke lokale biertjes proeven en in het zonnetje genieten van fijne muziek. Klinkt heerlijk toch? Het kan komend weekend allemaal op Smaak Karavaan, het grootste openluchtrestaurant van het Zui den, dat op 13,14 en 15 septem ber midden in de stad neerstrijkt. onmogelijk om tot een oplossing te komen. De #MeToo beweging is één van de oorzaken waarom er nu meer aandacht is gekomen voor de rol van mannen bij de bestrijding van (seksueel) geweld tegen vrouwen. Naast het zoeken naar oplossingen en de rol van mannen daarin staat deze avond de context van ge- tegen vrouwen (maar ook LHBTI+ en andere mannen) traal. Door stereotypering van mannelijkheid leven we in een we reld waarin seksisme, genderonge lijkheid en geweld wordt gebagatel liseerd, genormaliseerd en uitgelokt. Hoofdgast Jens van Tricht, oprichter en directeur van Emancipator en au teur van'Waarom feminisme goed is voor mannen'gaat uitgebreid in op waarom mannenemancipatie nodig is voor een beter leven en een bete re wereld. vijf boeken, 'Mijn rooie, oma' is haar ze vende. Eind 2019 verschijnt haar achtste boek: Jan. Buiten het schrij ven houdt zij zich bezig met het ge ven van filosofie- cursussen. (www. inekevanpelt.nl) Mede-oprichter Jan Smulders: 'wat ooit begon als een kwajongens streek is uitgegroeid tot een sfeer vol en authentiek foodtruckfestival, niet weer weg te denken van de lijst met mooie evenementen in de Spoorzone. Kom genieten van toffe muziek van onze DJ's, hap wat lekkers en drink waf bijzonders! Ge zelligheid, goed eten en drinken, fijne muziek, dat is waar Smaak Ka ravaan voor staat.' Bijna 30 foodtrucks koken de sterren van de hemel: van een broodje pulled pork tot een zak handgesneden friet en van fish chips tot Italiaanse tortellini. Foodtruck Most Wanted Food laat je kennismaken met wild: eend, wildzwijn, hert en beenham. Geen vleesliefhebber? Indialicious Ve gan kookt heerlijk veganistisch Indiaas eten. I De laatste I getuigen B Na de pauze B geeft Paul Spa- B pens een voor- I beschouwing B op het project I 'De laatste ge- tuigen'. Op 27 oktober wordt B in het Peer- H ke Donders i^B Museum een fB tentoonstel- ling geopend B waarin herin B neringen van I Tilburgers aan de bevrij- ding centraal staan Oog B getuigen vertellen na P 75 jaar ein delijk hun verhalen. Alle inter- film opgenomen en zijn op de expositie legt uit hoe hij dit "ie Evers socialist? ieol lang niet samen Het boek is niet alleen de geschie denis van een katholieke vrouw die meemaakte dat het vrouwen kiesrecht werd ingevoerd, het schetst ook een beeld van de tijd dat armoede in Nederland eerder regel dan uitzondering was en er keurig binnen de door mannen geschetste lijntjes werd gekleurd: De vrouw wist haar plaats, die was goed en moest vooral ook zo blijven. Opvallend is dat dit geweld in ne gen van de tien gevallen wordt ge pleegd door een man. De meeste daders van geweld zijn dus mannen, maar de meeste mannen zijn geen dader. Feniks Emancipatie Expertise Centrum Tilburg organiseert daar om i.s.m. Bibliotheek Midden-Bra- bant op donderdag 26 september de thema-avond 'Hij voor Zij', over het betrekken van mannen bij de bestrijding van geweld tegen vrou wen in de Kennismakerij, LocHal in Tilburg. Hierdoor worden mannen deel gemaakt van de oplossing. Ge weld tegen vrouwen wordt namelijk nog vaak als een vrouwenprobleem benaderd. Maar het is natuurlijk een groter maatschappelijk probleem. Zonder mannen hierbij te betrekken en bewust te maken van de aard en omvang van de problematiek, is het Wat uiteraard niet mag ontbreken zijn de speciaalbieren van Tilburg- se brouwers LocBrewery en Stads brouwerij 013. Smaak Karavaan draait om de kleine authentieke liefhebbers die met passie lekker eten maken. Zonder muziek huisdj's van Sme hun sporen in Tilbi hebben verdiend, i plete vinylcollecti Spoorzone en draaien f om bij te relaxen en op tot laat op de avond: vi tot pop en van funk tot disco er les ertussenin. De Spoorzone op zich is een groot avonturenpark: van alles te ontdek ken en te zien. Neem dus lekker je kids mee naar Smaak Karavaan: papa mama aan een drankje, kids op onderzoek over het terrein en poffertjes en een ijsje tot besluit! Overdag in het zonnetje met vrien den en familie genieten, 's avonds dansen onder de lichtjes in de sche mering: zien we jou dit weekend in de Spoorzone? ADV Plaats en aanvang De lezing is op 19 september en vindt plaats in het Regionaal Ar chief Tilburg (Kazernehof 75). Aan vang is 20.00u en de lezing is rond 22.00u afgelopen. De lezing wordt georganiseerd door Heemkunde kring Tilborch. Niet leden betalen 4,00 entree, de koffie is gratis. Parkeren is mogelijk achter het Duvelhok (ingang Dunantstraat). In het boek vraagt Ineke zich on der andere af hoe het kwam dat haar oma, een vrouw met ambities en een eigen mening, zich tevre; den stelde met haar rol als vrouw

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 13