1 Landelijke Maand van Leren en Werken gestart Groot onderzoek naar veiligheid en leefbaarheid in gemeente Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Fietspaden en Sportlanes geopend Werkzaamheden aan wegen 1 Ontdek Tilburg 4 AFVAL SORTEREN Goed voor het milieu en voor uw portemonnee 's in gebied Moerenburg-Koningshoeven Estafette tijdens de opening. (Foto Hassan Souhail) ;g riole- It tot 4 oktober 17 e wijk ïfbaar Advies over leren en werken. (Foto gemeente Tilburg) sn www.tilburg.nl/afval uvutilburg.nl Onze stad duurzaam en schoon. Uank je wel! tember 17 uur. aereikbaar. Generaal Smutslaan Asfaltering tot 31 december 2019. Oegstgeeststraat/Overloonstraat Nieuwbouw: fietspad en groen strook afgesloten tot 5 september 2020 17 uur. Meer informatie op middenbrabant.lerenenwerken.nl. >n, weg i uur de dag. i er ter >ut ra aald ers •ber en •ren. Spoorlaan 434a 5838 CH Tilburg Tel: 813-5323728 uvv@tilburg.nl Poffertjes, smoothies, bubble waffels of hotdogs? Het is er allemaal op dit gratis festival. jartementen op lin tot 27 no- leente skij- aven sTil- SMAAKKARAVAAN Bij lekker eten hoort een heerlijk drankje. In het weekend van 13 t/m 15 september kan iedereen genieten van het sfeervolle Smaak Karavaan in de Spoorzone. Een lang weekend vol heerlijke gerechten, lekkere drankjes en fijne muziek. DRAAIMOLEN FESTIVAL Zin in een feestje? Op zaterdag 14 september is de 5e editie van het Draaimolen Festival. Dit jaar op een nieuwe locatie: het MOB Complex. De combinatie van kunst, natuur en muziek komen hier perfect samen. Er staan verschillende (interjnationale artiesten op het podium. Het festival begint om 12 uur en duurt tot 00:30 uur. i wegen ten. OPEN MONUMENTENDAG Op 14 en 15 september gaan de deuren van verschillende monumenten in Tilburg en Berkel-Enschot open voor de landelijke Open Monumentendag. Het thema is 'Plekken van plezier': plekken waar mensen voor hun plezier en mét plezier naar toe gaan. Er zijn rondleidingen, er is live muziek en er zijn andere activiteiten. Het volledige programma staat op de website van de VW. n. Dit ;oed Deze g, het On- agof won ialpe- De maand september staat in het teken van Leren en Werken. De 33 landelijke Leerwerkloketten orga niseren verschillende activiteiten om leren en werken te stimuleren. Onder het moto "Time to update" zet Leren en Werken Midden-Bra- bant diverse evenementen op de agenda. asloten dooraan- >1 (blauwe ader) L7 uur. Brugstr Aanleg rijbaz stitui nieuwe 1 en land zijn met zijn er nu lelpaden, a stroken Meer infor www.tilbu en www.t Kraaivenstraat Voorbereidende werkzaamheden aanleg snelfietsroute Tilburg - Waal wijk tot 6 september 17 uur. .o. Boterberg, Selenakker, aphonestraat en de 16 september 17 uur. Heuvel Veemarktstraat Panhuijsenpad Bouwactiviteite voormalig f vember 207 traat blauwe ader en herinrichting aan tot 13 september 17 uur. In- jut Verbeeten be Boterberg e.< Werk aan de Brakman, Persep Apollostraat tot ormatie: burg.nl/weg1 '.haalmeerui Goirkekanaaldijk Vervangen asfalt t uur. „..eitenappa MIDI terreir J20 17 uur. zgwerkzaamheden ■uitdeweg.nl. mgstraat 66 van kabels en leidinger amber 8 jur. Verkeer lijst staan vrag Ie uitnodiging 2 Door werkzaamheden zijn helemaal of deels afgeslote Spoorlaan Rijbaan versmald door sloop en nieuwbouw tot 28 december 17 uur. Bredasewe Werk aan f ber 16 uur. C rijstrook afge langs de wer fietser Ruim 58 duizend huurders en woningeigenaren in Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout krijgen binnenkort een uitnodiging in de bus om online een vragenlijst in te vullen. In de lijst staan vragen over de leefbaarheid en de veiligheid in hun buurt. Bij de uitnodiging zit een inlogcode. De enquête invullen kan tot 13 oktober. igrijk dat 1, werken, ;en prettige irobeert <e openbare en te maken id is een Gasthuisring/Wilhelminapark Werk aan de rijbaan en aanleg ren tot 4 oktober 17 uur. De fietspaden liggen langs de Hoevense Kanaaldijk, Torentjes- hoeve en de Eindhovenseweg. De fietspaden gaan deels over de nieuwe Sportlanes. Dat zijn sport- routes voor hardlopers, skeele- raars en wandelaars. De lanes zorgen ervoor dat zij veilig kun nen sporten in het buitengebied. Er is een sportroute van vijf ki lometer door Moerenburg en een van tien miles (16 kilometer). De ze laatste loopt door het gebied Moerenburg, Koningshoeven en het buitengebied van Oisterwijk en Moergestel. Het startpunt van Oude Lar" Leggen var afgesloten van 9 septer tot 11 september 17 ui wordt omgeleid. /eg het fietspad tot 6 septem- Op de rijbaan wordt een gezet zodat fietsers veilig ;s de werkzaamheden kunnen en. Hoevenseweg Aanleg blauwe ader en herinrichting weg tussen Fatimastraat en parallel weg Ringbaan Zuid en fietsaanslui1 ting Ringbaan Oost. Ook herinrich ting St. Bernadettestraat. Werk zaamheden tot 30 november 17 uur. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Beelaerts van Blok- landstraat, Bisschop Zwijsenstraat, Harmoniepark, Hasseltstraat, Hen- drikhof/Emmapassage/Frederik- straat, Heuvelpoort/Zwaanstraat/ Piusplein/Heuvelring, Koolhoven laan, Kronenbergstraat, Nieuwe Wa rande, Westkant Noordhoekring, Pieter Vreedeplein, Reitse Hoeven straat, Ringbaan Oost, de Sint Willi- brordstraat, het Stadhuisplein e.o., de Tobias Asserlaan en de Vlashof- laan. Het volledig overzicht staat op internet. Edisonlaan e.o. Herinrichting van de straten in de omgeving van de Edisonlaan door renovatie woningen. Afgesloten tij dens het werk in verschillende fases tot 18 september 17 uur. Afgelopen dinsdag zijn de nieuwe fietspaden en de zogenoemde Sportlanes In Moerenburg-Koningshoeven officieel geopend. De fiets paden verbinden Moerenburg op een veilige manier met Moergestel. De Sportlanes zijn bedoeld voor de ongebonden sporter. Cederstraat Weg en trottoir afges leg regenwaterriool tot 30 september 17 de routes ligt aan de Hoevense Kanaaldijk. Het biedt naast par keergelegenheid ook een klein parcours voor een warming-up. Sinds 2014 is het gebied Moe renburg-Koningshoeven sterk verbeterd. Het landscha versterkt, er zijn r ontstaan en stad elkaar verbonden. Zo zi;~ nieuwe fiets- en wandelpa boomlanen en bloemrijke en een pontje in de Piushaven. De uitkijktoren wordt de komen de jaren afgerond. Lage Witsiebaan Werk aan kabels en leidingen op de Lage Witsiebaan. Afgesloten tussen de Dragonstraat en de Baden Po- welllaan tot 20 september 17 uur. Burgemeester Bechtweg/ Zwaluwbunders Werk aan de verkeerslichten tot 4 oktober 17 uur. Eén rijbaan beschik baar. In de vragenlijst staan onder meer vragen over veiligheid, verlichting, sociale contacten, vervuiling, onder houd van wegen en groen en de kwaliteit van de voorzieningen in de buurt. 58 duizend huishoudens komt overeen met meer dan de helft van alle woningen in de stad. De uitkom sten van de vragenlijst zijn begin 2020 bekend. Het is de zevende keer dat een dergelijk onderzoek in Tilburg wordt gehouden. Eerdere onderzoeken waren in 2004, 2007, 2010, 2013, 2015 en 2017. Aan de hand van de resultaten van het onderzoek kunnen de gemc en de woningbouwcorporaties Het hele jaar door is Leren en Wer ken Midden-Brabant een deskundige sparringpartner voor werkgevers in de regio die vragen hebben over scholing en duurzame inzetbaarheid van personeel. De dienstverlening is er ook voor iedereen met scholings- en loopbaanvragen: werkzoekenden met en zonder uitkering, werkne mers, scholieren en studenten. In september is er extra aandacht voor de activiteiten en diensten die de Leerwerkloketten het hele jaar door bieden. De Leerwerkloketten zijn regionale samenwerkingsverbanden tussen de partijen die in de regio betrokken zijn bij leren en werken: onderwijsin stellingen, gemeenten, UWV, SBB er bedrijfsleven. Het is een fysiek adviespunt voor inwoners (werkend en werkzoekend) en het MKB (stra tegisch personeelsbeleid). ken waarde leefbaarheid en de vei ligheid beter moeten en welke acties daarvoor nodig zijn. Het onderzoek is een initiatief van de gemeente en de vier woningcorporaties. Bij het onderzoek in 2017 gav de bewoners van de gemeente burg de buurt waarin ze wonen, een gemiddeld cijfer van 7,3. Tilburg vindt het belang inwoners kunnen wonen, spelen en verblijven in eer omgeving. De gemeente pr daarom de wijken en de ruimte leefbaar en groen en te houden. Veiligheid is basisvoorwaarde voor een leefbare stad.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 9