SmartTech bonus bij Hyundai Smolders! €2.000 In Tilburg is 'van alles aan de hand': Opening vestiging Handtherapie Nederland TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 5 SEPTEMBER 2019 15 E KOERIER Al jst en direct I meti heeft Expertise 0 Revalidatie Handtherapie 0 Fysiotherapie 9 Ergotherapie op smolders.hyundai.nl/aanbieding Inruilen? Check je kenteken g Ontdek meer op smolders.hyundai.nl <S>HYUnDRI Profiteer nu van de SmartTech bonus tot Bij Hyundai kijken we altijd vooruit. Al onze modellen zitten vol slimme technologieën die je verbonden en veilig houden. Bovendien is er de 5-jaar garantie met onbeperkte kilometrage én bieden we een interessante 50/50 deal. Ook krijg je nu tot wel 2.000 SmartTech bonus op de Hyundai modellen. Heb je een auto in te ruilen? We doen je graag een scherp aanbod. Kom verder. (DIV) irse je kof tde de ONBEPERKTE KILOMETER GARANTIE jebied absoluut erstellen. rerapeut Neder- letervan van standaard uitvoering. Druk- en zetfouten voorbehouden. Let op! Geld lenen kost geld Samenwerking Maar er is nog meer. bi: en fysiotherapeuten wer Handtherapie-NL Handtherapie Nederland Warmondstraat 114 5036 BT Tilburg >urg gaat nu begon ooit >eut, voordat zegt, 'gegrep >ols, elleboog de complt*; Niet alleen ergo- verken nauw met Handencentra door heel Nederland 15 jaar timmert Rob van Huis al aan de weg met zijn centra. De afgelopen jaren opende hij vestigingen op verschil- Auto Smolders Eindhoven: Vaalserbergweg 2, tel. 040 - 2911800 Auto Smolders Tilburg: Kraaivenstraat 16, tel. 013 - 528 6900 Auto Smolders Westerhoven: Lange Akkers 2, tel. 040 - 201 4888 Afspraken Patiënten kunnen bij Handtherapie Nederland terecht met of zonder verwijzing van de (huis)arts. Afspraken kunnen worden gemaakt via het centrale telefoonnummer 030 - 254 70 90. Ook kan er digitaal worden aangemeld voor behandeling via het afsprakenformulier op de website www.handtherapie.nl. Alles onder één dak Door de specialistische focus kan Handtherapie Nederland completere en betere kwaliteit van zorg leveren dan niet gespecialiseerde therapeuten. Patiënten kunnen er zonder doorverwij zing en natuurlijk ook na verwijzing van hun arts terecht voor allerhande pro blemen: klachten van gewrichtsslijtage of gewrichtsreuma, pijnklachten aan spieren, kneuzingen en verstuikingen van pols- en handgewrichten, pijn en stijfheid na breuken, zenuwbe- klemmingen zoals Carpaal Tunnel Syndroom of zenuwbeklemming rond de elleboog, overige elleboog- en schouderproblemen, peesontstekingen en andere overbelastingsklachten. Ook na operatieve ingrepen aan de hand, pols, elleboog en schouder wordt door de behandelend arts vaak de hulp ingeroepen van een gespecialiseerde therapeut van één van de handen centra. Bij Handtherapie Nederland vinden patiënten twee disciplines onder één dak: zowel fysiotherapeuten als ergo therapeuten. Dat is een grootvoordeel, want zij kijken ieder vanuit hun eigen expertise naar het probleem. De fysiotherapeut beoordeelt én behan delt voornamelijk pijn, stijfheid en krachtvermindering en de ergothera peut houdt zich bezig met de gevolgen die het probleem heeft voor het dagelijks leven. Ook de aanpassingen en hulpmiddelen zoals spalken en braces maken de ergotherapeuten zelf. Patiënten hoeven dus niet naar verschil lende locaties voor de diverse onder delen van hun behandeling. De hand, pols, elleboog en schouder zijn de meest complexe onderdelen van het bewegend lichaam. Vandaar dat gespecialiseerde behandeling voor problemen in dit gé noodzakelijk is om goed te her Dat zegt fysiotherapeut, handthe en oprichter van Handtherapie land Rob van Huis."Op een diame centimeters zitten allerlei structuren: bloedvaten, zenuwen, pezen, botten, gewrichten en spieren. Die moeten alle maal ten opzichte van elkaar kunnen bewegen. Ze moeten in absolute balans met elkaar zijn, anders werkt het niet. Als je bijvoorbeeld je hand niet meer kunt gebruiken zoals je gewend bent, dan heeft dat grote consequenties voor alles watje in je leven doét." Van Huis: "Daar moet altijd een revalidatiearts nog bepalen of de patiënt voldoet aan de behandel- criteria. Bij ons kun je zondermeer terecht en wij kunnen het aanbod op de vraag afstemmen. Zo nodig zijn er in het weekend ook therapeuten aanwezig." Handtherapie Nederland heeft voor de vergoeding van deze gespecialiseerde fysio- en ergotherapie contracten met alle zorgverzekeraars in Nederland. De behandeling wordt binnen de polis voorwaarden van de patiënt volledig vergoed. Inmiddels zijn de centra van Handtherapie Nederland door verschillende verzekeraars erkend als 'PlusPraktijk', hetgeen betekent dat zij voldoen aan de hoogste kwaliteits criteria die door verzekeraars worden gesteld. Geen wachtlijs toegankelijk Die multidisciplinaire aanpak onder scheidt de centra van Handtherapie Nederland van andere praktijken. Omdat het eerstelijns zorg in de buurt van de patiënt betreft, is die zorg laag drempelig: patiënten hoeven niet te worden doorverwezen door een arts. Er zijn geen wachttijden of wachtlijsten en ook geen selectiecriteria zoals bij re validatiecentra en ziekenhuizen. elkaar samen, zij hebben ook korte lijnen met diverse specialisten om patiënten zo nodig door te verwijzen of samen té beoordelen. Er is een speciaal samenwerkingsverband met de specia listen van Xpert Clinic, een landelijk dekkende keten van behandelcentra voor hand- en polschirurgie. Maar ook met artsen uit de lokale ziekenhuizen en huisartsen is de samenwerking uitste kend. Rob van Huis: "Artsen komen ook bij ons op de locaties om spreekuren te doen, ook in Tilburg. Al die samen werking en uitwisseling expertise leidt tot bete kortere behandeltijd." enorm belastend voor hem en verre van efficiënt". Er waren nog veel meer mensen zoals deze patiënt. Er bestond destijds namelijk nog geen plek waar patiënten makkelijk terecht konden voor alle expertise onder één dak. Ziekenhuizen en revalidatiecentra kennen lange wachttijden en niet iedereen kan daar terecht. En bij 'gewone' fysiotherapeuten kunnen patiënten vaak niet terecht vanwege de complexiteit van het probleem. Handtherapeuten daarentegen zijn daar speciaal voor opgeleid en behan delen mensen met uiteenlopende letsels en aandoeningen van de hand, pols, elleboog en schouder. lende locaties. Ook in Tilbur een vestiging open. Hij t als regulier fysiotherape1 hij, zoals hij het zelf zegt, 'gegrepen' werd door de hand, pols, elleboog en schouder. Vanwege de complexiteit van de lichaamsdelen dus, maar ook vanwege het tekort aan echt goede zorg voor mensen met letsel of ander soortige problemen. Van Huis: "Eén van mijn eerste handpatiënten was een man met ernstig letsel. Hij kwam dagelijks voor fysiotherapie bij mij, maar moest daarnaast ook nog twee keer per week naar de ergotherapeut in het zieken huis. En als er aanpassingen gemaakt moesten worden aan zijn spalk, moest hij ook nog eens zoveel keer per maand naar een revalidatielocatie. Dat was In Tilburg is een nieuwe vestiging van Handtherapie Nederland geopend. Handtherapie Nederland is een keten van specialistische handencentra voor de behandeling van hand, pols, elle boog en schouder. “Gespecialiseerde therapie is van groot belang en leidt tot betere behandelresultaten". In het nieuwe centrum vinden patiënten alle expertise onder één dak.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 15