u maar it Brief Encounters in de Lustwarande Varend concert Sous le Pont met Kobra In gesprek over de toekomst van het menszijn vtertdi’en,eni?/ 11 Tilburg omg.: Tilburg Noord, de Blaak, Loven, Reeshof Berkel-Enschot 4 Elfde Gebod presenteert Het Tributecafé TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2019 7 OERIER Tanja Ritterbex, Nail Studio (2015). FOTO: Gert Jan van Rooij FOTO: Hugo Rompa zoekt BEZORGERS voor: 11 Uitsnede van Jenny Ymkers kunstwerk 'Balanceren'. ■Jnfo Meer informatievel. 06-25515556 of www.tilburgtewater.nl Tilburg - In de tentoonstelling Über Mensch in exhibitie- ruimte PARK aan het Wilhelminapark 53, worden wer ken getoond van kunstenaars die zich bezig houden met thema's als het veranderend mensbeeld en de uitbreiding van het lichaam. Meer info: 013-5809896ofbezorging@tilburgsekoerier.nl of stuur een WhatsApp naar: 06-53414758 Tilburg - De zeven jonge meiden van Kobra zingen a capella op het water onder de brug, tijdens het varen de concert Sous le Pont op zaterdag 7 september. Tilburg - Lustwarande presenteert op zondag 8 septem ber de tweede editie van Brief Encounters '19 met drie event sculptures van internationaal gerenommeerde kunstenaars. In het kader van de tentoons ling is er op woensdagavont september een lezing v Prange, professor filosc Universiteit v= heet: Mens, de: Nietzsche istel- nd 4 van Martine irofessor filosofie aan de van Tilburg. De lezing Übermensch, Androï- over de mens van de Tilburg - Deze nazomer organiseert Het Elfde Ge bod in samenwerking met Tributeworld enkele keren een gratis muziekavond,die geheel in het teken staat van tribute. om 22.00 uur begint de tribute act Het Tributecafé viert op 30 augus tus de eerste editie met muziek van Joe Cocker en DJ Ron Ron. Vanaf 20 september zal het evene ment om de week op vrijdagavond plaatsvinden. Het programma is tot en met december bekend en is te lezen op website www.hetelfde- gebod.eu Kunstenaars De Belgische kunstenaar Gosie Vervloessem trapt de tweede editie van Brief Encounters '19 af met een workshop over, de re latie tussen mensen en planten, getiteld Horror Garden. Hiervoor 21ste eeuw. Prange lezing met behulp var Friedrich Nietzsche's volgende vragen te lijf: Wie is de mens? Hoe veranderen wij onder invloed van de robotisering de samenleving? En kunnen robots 'menselijk'zijn? Aansluitend aan Prange's lezing modereert kunstjournalist en advi seur Alex de Vries een tafelgesprek met twee van de deelnemende kunstenaars aan Über Merlsch: Jen ny Ymker en Stan Wannet. H)nfo Het programma duurt van 14.00 tot 18.00 uur en vindt plaats in park De Oude Waran de. Ingang aan de Bredaseweg 441 De entree bedraagt 7,50 euro. Kinderen hebben gratis toegang. Meer informatie op www.lustwarande.org. doet ze beroep op horrorfilms waarin planten ons de stuipen op het lijf jagen. De Nederlandse kunstenaar Tanja Ritterbex wordt de Lady Gaga van de kunst ge noemd. Voor Brief Encounters '19 #2 houdt de kunstenaar een monoloog van een uur: How to make schawarma at home. Zit tend op de wc in een zelfontwor pen decor laat .ze de toeschouwer delen in haar twijfels en besluite loosheid in deze moderne wereld van eindeloze keuzes. Als laatste sfeer met zich meebrengt. Toen de dames hoorden van de concerten Sous le Pont in Tilburg hebben ze zelf contact gezocht met Tilburg te Water. Alvast nieuwsgierig hoe Kobra klinkt? Kijk op YouTube naar optredens bij o.a. Podiüm Witte- man of op www.kobraensemble.nl De organisatie van de Sous le Pont-concerten is in handen van Stichting Tilburg menwerking met de sc de Tilburgse museum! ?pt is al ruim succesvol te Water in sa- schippers van mhaven. Het concept is bedacht door John La Haye, al ruim 20 jaar bedenker van veel succesvolle Piushaven-activi- teiten. De Sous le Pont-concerten maken onderdeel uit van de cultu rele programmering Piashaven, en worden ondersteund door Tappe rij Burgemeester Jansen, Villa Pas torie, De Kuierlat, Sophie Tooten Media Producties en De Tilburgse Koerier. Onder het motto 'Sous le Pont, to De Pont' geeft de instap- kaart van dit Sous le Pont-concert ook gratis toegang tot museum voor Hedendaagse Kunst De Pont. event sculpture die middag pre senteren Phoebe Collings-James Last Years Interesting Negro (Groot-Brittannië) Sound as Weapon, Sounds 4 Survival. Deze performance van ineengestren gelde lichamen en versneden r&b- en dub-loops kan worden omschreven als een symbioti sche relatie tussen dans, muziek en beeldhouwkunst. Aanleiding voor deze expositie is het symposium Nietzsche and Hu manity: Humanism, Posthumanism, Transhumanism, dat half septem ber plaatsvindt op de Universiteit van Tilburg. Iedereen kan gezellig live meezin gen met muziek van Tina Turner, Bruce Springsteen, Ed Sheeran en vele anderen. Tijdens Het Tributecafé komen om de week verschillende tribute acts naar Het Elfde Gebod aan de Pa- leisring, met elke editie een ande re artiest of thema. Om 21.30 uur begint de DJ met warmdraaiep en Brief Encounters zijn kortstondi ge, tijdelijke, soms als een moker slag zo hard aankomende event sculptures. Deze vinden in twee reeksen van drie plaats. De eer ste was op 26 mei jongstleden. Het is al weer het tiende seizoen van deze concerten in de meest bijzondere concertzaal van Til burg. Een half uur voor zonsonder gang vertrekt het publiek varend vanaf café Burgemeester Jansen in de Piushaven naar het ongebruikte viaduct van de Meierijbaan. In een 80 meter lang lint van bootjes ach ter de Tilia maken het publiek en de muzikanten een mooie tocht door de Tilburgse stadsoase naar de concertlocatie. De ongewone concertruimte op het water on der de brug, heeft een geweldige akoestiek. Op het moment dat de ondergaande zon de waterspiegel kust, steekt het Kobra Ensemble van wal. Kobra Reserveren Belangstellenden die in één van de bootjes dit muzikale verhaal willen erVaren, wordt aangeraden om ge zien de grote belangstelling snel te boeken. Je mag zoals bij alle eerde re Sous le Ponts je eigen kussentje, dekentje en een lantaarn of kaarsje in een glazen pot meenemen. Re serveren is noodzakelijk en kan via www.tilburgtewater.nl Waterconcert Kobra is een a capella zanggroep bestaande uit zeven zangeressen, die al vanaf hun jeugd hun pas sie voor zingen met elkaar delen. Karlijn, Lonneke, Nina, Saskia, Lea, Sterre en Ingrid hebben zich toe gelegd op het samenbrengen van klassieke muziek, volksmuziek, en popmuziek. Ze hebben dit jaar een speciaal 'Waterconcert' ontwik keld. Het waterconcert is voor het eerst uitgevoerd in een zwembad, op het Kissinger Sommer Festival (Duitsland) in juni van dit jaar. Tij dens eerder concerten die de da mes hebben gegeven op het water en aan de waterkant (bijvoorbeeld in Muiden, Amersfoort, de Kra- linger Plas, en het muziekfestival Down the Rabbit Hole) hebben ze ervaren dat een waterconcert, met publiek in bootjes, een unieke je gaat tijdens de m onder meer s filosofie de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7