7 r LEERWIJZER LEREN EN ELKAAR MOTIVEREN IN HET SCHRIJFATELIER OPEN DAG GEZONDHEIDSCENTRUM CNGO Cursussen, workshops en opleidingen TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2019 13 8 DOOR PETRA JANSEN Deelnemers van Et Schrèèfatteljee in de LocHal, zij schrijven in de Tilburgse Taol. BRIDGEN voor ALLE LEEFTIJDEN k Cursus TEKENEN/SCHILDEREN ilda Leden van het CNGO geven een demonstratie op het Pieter Vredeplein. FOTO: CNGO tilburg - De unieke formu le van het Centrum voor Natuurlijke Gezondheid Ontwikkeling in Tilburg is inmiddels een lande lijk begrip. Met wekelijks ruim 40 lessen in Chinese sport en bewegingsleer is het een van de grootste oosterse sportscholen in Nederland. tilburg - In Tilburg en omgeving kunnen ama- teur-schrijvers voor motivatie en feedback op hun werk terecht bij de schrijfateliers van Biblio theek Midden-Brabant. oschmans, li geui ui in de sp er eer jsofie. Cs. zelfs help schrijver atelier ir proef- ian les- maakt u een reis Ie van het Chinese Dit volksgeloof Filosofie In de ochtend door de filosofie volk: het Taoïsme. is gebaseerd op de 4000 jaar oude Chinese Natuurfilosofie. Bijzon der is dat deze oudste filosofie in de wereld steeds meer wordt gebruikt. Het is de basis van al le Chinese kunst en kunde. Om 10.30 kunt u kijken naar de be kroonde d heim van wetenscha[ gaan naarC daar Chi gebruiken in de zieken huizen, in de sport en in de kunst. Daarna is er een lezing over deze natuurfilos r' Debuut Heel soms kan zo'n schrijfatelier ïlpen om door te breken als ïr. Van der Pol:"Bij het schrijf- in Waalwijk zit iemand die net haar debuut heeft uitgegeven bij een gerenommeerde uitgeverij. Bij de presentatie van haar boek zei Het nieuwe ATELIER WATERIDEE-les- seizoen staat voor de deur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij op de cursus Teke- nen/Schilderen op dinsdagavond! (de overige cursustijden zitten momenteel al vol) Kleine groepen, tot ongeveer 8 personen. Ervaren docente verzorgt iesaanbod en begeleidt op ieders niveau. Het sfeervolle Atelier Wateridee is aan boord van het historisch binnen vaartschip Drie Gebroeders in Tilburg. Start in week 40 (v.a. 1 oktober) Info aanmelden: www.wateridee.nl of 06-12146334 alles i gings gebri op een nend. Kom gerust Jop van Oeveren. Centrumbewustbev bewustbewegen@o documentaire "Het Ge- i Chi". Een Amerikaanse apper en een journalist China om te zien hoe ze Ook u kunt GOED leren bridgen. Start: sept. Vele tevreden cursisten gingen u al voor! Bridgeschool Karin Poppelaars Tel. 06-40032072 E-Mail: vissershut@hotmail.com Heerlijk bewegen Je kunt het yoga noemen, qi gong, meditatie of ontspanning. Het is van s wat. Het is een fijne, rustige bewe- jsles. Je komt ervan tot rust én je ruikt de nodige spieren. Maar wel zachte manier. Heel ontspan- voor een proefles. Tel: 06-49634493 ewegen.nl öonline.nl Cursus Beter omgaan met pubers Pubers. Soms zijn ze verfrissend en ontwapenend, soms ook humeurig of dwars. In deze cursus praten we over het opvoeden met meer aandacht voor de puberteit als ontwikkelings fase, het zelfbeeld, communiceren met je puber en manieren van opvoeden. "Help, mijn kind word weer wakker in zijn gamestoel", herkenbaar? Hoe ziet de online leefwereld van pubers eruit? En hoe praat je met je kind zonder te oordelen en meteen te begrenzen? Een van de avonden staat in het teken van dit onderwerp. Data: op woensdagen 11 en 25 sep tember, 9 en 23 oktober. Tijd: 19.30 - 21.00u. Locatie: Wijkcentrum Heyhoef, Kerkenbosplaats 1, Tilburg. Aanmelden: via www.ggdhvb.nl kunt u zich aanmelden. Kosten: geen. Meer info: a.brouwers@ggdhvb.nl geen raad meer weet? Op deze vragen wordt antwoord gegeven. Ook krijgt u in de lezing diverse praktische gezondheidstips. Wilt u liever actief aan de slag, doe dan mee met de workshop Chinese ontspanningsmassage. wat er allemaal komt kijken bij het publiceren. In samenwerking met surrealistisch doolhof Doloris heb ben we op dit moment een schrijf wedstrijd. En in samenwerking met Fontys Hogescholen zijn er colleges over schrijven waarbij de deelne mers kunnen aanschuiven. Ook ko men bekende auteurs regelmatig over hun werk vertellen." Feedback De deelnemers sturen elkaar vooraf hun schrijfsels toe, tijdens de bijeen komsten staat vooral het feedback geven centraal. "Na 5 bijeenkomsten krijgend de deelnemers dan ook een workshop over hoe feedback te ge ven en te ontvangen", zegt Van der Pol. De deelnemers van het schrijf atelier krijgen daarnaast nog meer workshops, lezingen en gastcolleges aangeboden. "Zo is er bijvoorbeeld binnenkort een workshop publi ceren, waarbij een uitgever vertelt Meer informatie Deelname aan de schrijfate liers en de bijbehorende ac tiviteiten is meestal gratis, op sommige locaties wordt een kleine bijdrage gevraagd voor koffie of thee. Meer informatie op https://www.bibliotheekmb.nl/ diensten/schrijfateliers.html. Waarom wordt deze eeuwenoude filosofie in onze moderne tijd in de gehele wereld steeds meer ge bruikt? Waarom kan de oude Chi nese geneeswijze soms nog helpen waar onze Westerse geneeswijze Frans leren en koke-n in Nor- mandië! Voor een superprijsje! Bonjour! Gezien het succes van onze vori ge talenreizen hebben we nu een NIEUW pakket samengesteld met onze partnerschool in Normandië! Ga je mee? Het programma is voor allejiiveaus! Vrijblijvende infoavond donder dag 5 sept, van 19.00u tot 20.00u Acacialaan 48 in Goirle. Reserveren? Stuur een Whatsapp naar 0629545063 of mail naar info@ bogaerstalen.nl Au revoir! Schrèèfatteljee, waarbij de deelne mers louter in het Tilburgs schrij ven. Een samenwerking met de Stichting Tilburgse Taol, waar deze mensen eerst een cursifc hebben gevolgd om het Tilburgs dialect te leren schrijven." Er zijn inmiddels al 11 schrijfateliers in Midden-Brabant, vertelt Coos- je van der Pol van de bibliotheek LocHal in Tilburg. "De bijeenkom sten zijn bedoeld voor iedereen die graag schrijft, of je nou bezig bent met een roman, een blog, co lumns of een biografie. Alle ama- teur-schrijvers zijn welkom bij het schrijfatelier, in de groepen van 10 tot 12 personen zitten schrijvers van jong tot oud. Sommigen hebben al werk gepubliceerd, anderen willen al heel lang beginnen en hopen bij het schrijfatelier een duwtje in de rug te krijgen." De schrijfateliers zijn dus niet alleen bedoeld om eikaars werk te verbeteren, maar ook om el kaar te motiveren. Programma Vanaf 12.30 zijn er diverse lessen. U kunt deelnemen a< sen in: Qigong, aan Tai Chi Chuan, Kung Fu, Qi Flow Belly Dance en aan Yoga. Rond 14.30 uur zijn er demonstraties van leerlingen van het CNGO. U ziet een Chinese Waaiervorm en Stokvorm, Qigong, Tai Chi Chuan en Wing Chun Kung Fu door kinderen en volwassenen. Na de demonstraties zijn er nog enkele proeflessen en wordt de bijzondere documentaire nog een keertje vertoond. Bezoekers zijn welkom vanaf 10.00 uur en de laat ste onderdelen starten rond 15.30 uur. Tijdens deze dag zijn er kor tingen op het lidmaatschap en op een proefpakket van 5 lessen. De zalen zijn open om 10.00 uur, het programma start een half uurtje later. Zie voor het volledige pro gramma www.cngo.nl ze dat ze veel te danken had aan het schrijfatelier. Veel deelnemers geven aan dat het schrijfatelier er voor zorgt dat ze ertoe komen om te schrijven. Het is een stok achter de deur." Et Schrèèfatteljee De schrijfateliers zijn populair, al leen al in de LocHal zijn er maar liefst 4 actief. "Eentje daarvan is bij zonder", zegt Van der Pol. "Dat is Et Onderdeel van het centrum zijn een therapiepraktijk, een be roepsopleiding voor therapeuten en docenten in Qigong, Tai Chi Chuan en in Chinese geneeswijze en een afdeling bedrijfstrainingen. Aanstaande zaterdag 31 augustus houdt het CNGO in de Groeseind- straat open dag.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 21