|y| ^^^ilburg in Bedrijf Wilde spinazie I 1(1 W AED Stadsnatuur Buikdans demonstratie Beursvloer realiseert wensen goede doelen plus Usselstein stelt AED beschikbaar aan buurtbewoners LincherieTilburg viert 1-jarig bestaan .A 4 Js tOERIER 11 FOTO: Beursvloer De AED is bevestigd aan de gevel hoek Besterdring Pascalerf. Meiganzenvoet FOTO: SAXIFRAGA-PETER MEININGER Rob Vereijken staat er voor beide partijen een win-winsituatie. >m ?n. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2019 TILBURG tus ge. Botchar uur een stratie Corellis Bent u erbij? Het lijkt nog ver weg, maar het aantal deelnemers loopt in rap tempo op. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, schijf u dus snel in! Tilburg - Op dinsdag 8 oktober vindt het door Contour deTwern georganiseerde MVO-event Beursvloer Til burg plaats in het Koning Willem II stadion in Tilburg. Tilburg - Plus Usselstein aan de Besterdring 110 stelt de AED van haar supermarkt dag en nacht beschikbaar voor buurtbewoners in nood. Door de AED dag en nacht beschikbaar te stellen, wordt de kans groter om slachtoffers van een hartstilstand snel te helpen. je ^em verw'jder< Bladeren helpen voor veldbiologie De stadsmens heeft het zwaar. Hij probeert op de been te blijven door potten vitaminepillen weg te slikken en hij zoekt streekproducten dicht bij huis. Soms probeert hij in zijn tuintje hoogwaardige groenten te oogsten door flink te wieden en te schoffelen. Is dit niet allemaal wat overdreven, want we heb ben toch de meiganzenvoet? Misschien heb je nog nooit van de meiganzenvoet gehoord. Toch is het nu de meest algemene en opvallende plant in onze stad. Ik denk dat er geen honderd meter in Tilburg te vinden is waar hij niet groeit. Je ziet hem langs trottoirs en gebouwen. In alle pas aangeplante plantsoenen en bloemperken schiet hij de lucht in. Op plekjes waar de grond de laatste tijd is omge woeld, staat meestal een woud aan ganzenvoetstengels. Je hebt echt geen loep nodig om de plant te vinden, want met een beetje geluk wordt hij wel twee meter hoog. In de zomer maakt hij een groeispurt en je ziet hem dagelijks uitdijen. De geribde stengels met vaak wat roodachtige stre pen groeien door tot in de herfst. Aan die stengels komen allerlei vormen van bladeren: sommige zijn smal en en andere weer breed driehoekig met een getande bla Die laatste bladeren zitten meestal meer onderaan de Aan die bladvorm heeft hij ook zijn naam 'ganzenvoet' te i I'Arf Deze artikelreeks is een gezamenlijk initiatief van de KNNV-afdeling Tilburg (Ko ninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging) en de gemeente Tilburg. Voor eventuele vragen of opmerkingen kunt u reageren via "Natuurvraag" op de site van de KNNV-afdeling Tilburg (www5.knnv.nl/knnv-afdeling-tilburg/natuurvraag).:j8| tilburg - Vrijdag 30 en za terdag 31 augustus viert Lincherie Tilburg op fees telijke wijze het 1-jarig bestaan. Vele klanten weten de prachti ge lingeriespeciaalzaak al te vin den en komen hier graag terug. Je wordt er professioneel, eerlijk, klantvriendelijk en persoonlijk ge holpen. De medewerksters denken met je mee en doen er alles aan om je als klant met een voldaan en te vreden gevoel de deur uit te laten gaan. Shoppen bij Lincherie Til burg zorgt voor een feelgood-mo ment; het luxe interieur, de ruime paskamers en de prachtige collec tie zorgen samen voor een verras sende shopervaring. - Op maandag 26 augus- jeeft dansdocente Victoria .arova van 19.30 tot 20.30 gratis buikdansdemon- in wijkcentrum De Ypelaer, istraat 10 in Tilburg. Het is tevens de opening van het nieu we cursusseizoen op dezelfde locatie. Bel voor meer informa tie 06-13 39 19 44 of mail naar >ij LincheheTilburgterecht. info@victor4a-exotischedans.nl. Een miljoen omzet De editie van vorig jaar was een groot succes: tweehonderd bedrij ven en organisaties realiseerden toen een fictieve omzet van een miljoen euro in anderhalf uur tijd! Wilt u hier dit jaar onderdeel van uitmaken? Stel uw gratis deelname dan nu veilig via www.beursvloer- tilburg.nl of via Hans van Loon, hansvanloon@contourdetwern.nl. De AED (Automatische Externe Defibrillator) is een apparaat waar mee je door gedoseerde stroom stoten de hartslag weer normaal krijgt. Door een AED binnen zes minuten na een hartstilstand te gebruiken, vergroot je de kans op overleving aanzienlijk. De AED van PLUS Usselstein is aan gemeld bij het landelijke oproe psysteem van HartslagNu en aan de gevel opgehangen om zo dag en nacht beschikbaar te zijn voor noodgevallen. Wat is Beursvloer? Tijdens Beursvloer bieden ruim tweehonderd bedrijven en organi saties in het kader van Niet geregistreerd Van veel AED's is onbekend waar ze hangen, omdat ze niet geregi streerd zijn bij het oproepsysteem. Op dit moment zijn er zo'n 17.500 geregistreerde AED's, .waarvan twee derde 24/7 beschikbaar is. In totaal zijn er zo’n 30.000 nodig or optimale hulp te kunnen bieder De Hartstichting werkt aan een landelijk dekkend netwerk van de ze 24/7 beschikbare en aangemel de AED's. Prijzen Wacht niet langer en kom dit week end gezellig een kijkje nemen in deze prachtige en laagdrempelige winkel en laatje verrassen door de mooiste lingerie en nachtmode. Speciaal voor deze verjaardag is de winkel feestelijk versierd met bal lonnen en maakt iedere klant kans op geweldige prijzen, waarbij de hoofdprijs een gratis lingeriesetje is. Uiteraard ontbreekt een kop kof fie met iets lekkers erbij niet aan je bezoek. Het team van Lincherie Til burg bestaande uit Dorien, Ingrid, Marian en Will staat klaar om je te helpen bij het maken van de juiste keuze. Adres: Heyhoefpromenade 33 in Tilburg. maatschappelijk betrokkenheid gratis hun diensten of producten aan. Denk bijvoorbeeld aan hard ware, drukwerk of meubilair, maar ook aan juridisch advies, vervoer of de organisatie van evenemen ten voor uw vrijwilligers. Door het voorstellen van een interessante tegenprestatie uwerzijds ont ken: een driehoekige zwemvliezenpoot. Het voorvoegsel 'mei' bij de meiganzenvoet komt van meel. Vooral de onderkant van dé bladeren en de bloeiwijze lijkt wel met meel bestrooid. De naam zou ook kunnen verwijzen naar het meel dat van de zaadjes werd gemaakt, wat werd verwerkt in pap of brood. Al heel lang is de plaht in gebruik. In de magen van Deense veenlijken van 11.000 jaar geleden vonden ze al zaden van de meiganzenvoet. En zaadjes maakt deze plant in overvloed. De onopvallende bloempjes zitten in kluwens bij elkaar. De wind doet het bestuivende werk en de duizenden ontwikkelde rijpe zaadjes vallen in de herfst op de grond. Een groot deel daarvan kan zelfs na zo'n 30 jaar nog kiemen. Heel de stad ligt vol met zaadjes van de meiganzen voet. Er wordt altijd wel weer ergens wat grond omgewoeld en in de zomer staat er weer een vers bosje wilde spinazie. Naast het gebruik van de zaadjes voor meel, werden de blade ren eeuwenlang gegeten als spinazie. Daarmee kreeg je veel vitamine C en allerlei mineralen binnen. We waren eigenlijk smal en langwerpig erg tevreden met de meiganzenvoet, totdat wij een paar hon- getande bladrand. derd jaar geleden de uitheemse spinazie binnenhaalden. -stengel. Vruchtbare stikstofrijke grond hebben we in Tilburg genoeg, t' te dan- We zijn alleen vergeten dat de meiganzenvoet, die we gewoon als een geschenk uit de hemel krijgen, ook heel waar devol is om te eten en te gebruiken. Nu schoffelen of trekken we hem er met wortel en al uit. Het is geen plant waar de F gemiddelde (moes)tuinliefhebber op zit te wachten. Misschien dat de achteruitgang van de huismus ook wel iets met de FXjR ongewenstheid van deze plant te maken heeft. Deze vogels H zijn namelijk verzot op de zaden van de ganzenvoet, maar wij proberen braakliggende terreintjes zo snel mogelijk weer net- jes te maken, en daar hoort deze snelle eenjarige groeier met al zijn zaadjes niet bij. En als je opzoekt hoe je de plant kunt inzetten om gezond te worden of te blijven, dan snap je helemaal niet meer waarom hem verwijderd en in de groencontainer laat verdwijnen. -iaderen helpen tegen worminfecties, bij insectenbeten en gezwollen voeten. Tandontstekingen en diarree kun je er mee aanpakken en natuurlijk storingen in de menstruatiecydus. Het wonder groeit voor de deur en daar kan geen vitaminepil tegen op. Collectie De collectie van onder meer Ma- rieJo, PrimaDonna, Aubade, And res Sarda, Wolford, DKNY en Calvin Klein (ook voor heren) is veelzijdig en gevarieerd. Maar ook TenCate ontbreekt niet in de winkel. Op de ze manier biedt Lincherie Tilburg voor iedere smaak, figuur en gele genheid een passende oplossing. En wat is een mooie outfit zonder de finishing touch? Ook voor pan ty's van Wolford en Oroblu kun je

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 11