GEMEENTENIEUWS ^□B Bandenspanning controleren: schoner en veiliger rijden Oi Bouwkundige opnames voor gaswinning Tilburg - Noord afval sorteren n| lnw< cate hoe' na t Pla; Ane Oil Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Controle van de spanning in 2018. (Foto gemeente Tilburg) tbreiden van bestaande gas- De Nob WWW.TILBURG.NL/AFVAL Onderzoek niet gesprongen uuutilburg.nl Ontdek Onze stad duurzaam en schoon. Dank je wel! Tilburg Bijstandsuitkering? Aanvragen via www.werk.nl ©gemeentetilburg f /gemeentetilburg Volg de gemeente via social media: enaren of ;n contro- flyer onder de ruitenwisser. Alleen die auto's worden gecontroleerd. Met behulp van professionele apparatuur wordt de bandenspan ning van de auto's gecontroleerd en worden de banden zo nodig opgepompt tot de geadviseer de spanning. Eigenaren kunnen meteen zien hoeveel euro, liter brandstof en CO2 de komende drie maanden bespaard wordt. Meer informatie: www. bandopspanning. nl Spoorlaan 434a 5638 CH Tilburg Tel: 813-5323728 m@tilhurt.nl i. Medewerkers ing'stoppen een H Goed voor het milieu en voor uw portemonnee Afhankt wordt c de bom nen de van kab bed rijv< onherrc de nieu Voor Nobelst verkeer TILBURG TEN MILES De Tilburg Ten Miles in het eerste weekend van september is een begrip in Tilburg en omgeving. De hardloopwedstrijd gaat o.a. door het centrum van de stad. Liever wandelen dan hardlopen? Dat kan tijdens de wandeltocht op zaterdag 31 augustus die om 8.30 uur start bij de Wagen- makerij. Op zondag 1 september is het de beurt aan de hardlopers. Tientallen orkestjes zorgen voor een onvergetelijke sfeer langs het ONTDEKSTATION B13 Op zoek naar een leuk gezins- uitje? Probeer dan het Ontdek - station013. Kinderen van 4 tot 14 jaar kunnen er creatieve work shops volgen op het gebied van techniek. Het Ontdekstation013 is open op woensdag van 13 tot 17 uur. En op zaterdag en zondag van 11 tot 17 uur. BOEKEN ROND HET PALEIS Zondag 25 augustus is de 22e editie van Boeken rond het Paleis. Een dag die in het teken staat van lokale dichters en schrijvers. Er zijn ook optredens tijdens het evenement De boekenmarkt trekt jaarlijks 20.000 bezoekers. Boeken rond het Paleis is van 10 tot 17 uur. afspraken C02 reduc koord, hi Parijs, de zaak en het koord. Tilbt vooral mc“" extra c brandst aan nati jurg roept Den Haag op om il te kijken naar duurzame logelijkheden, in plaats van het xtra en langer winnen van fossiele stoffen. Dit om verdere schade itiïur en milieu te voorkomen. De gem aanleg leggen, les te p Anemo Steentje bijdragen Met de service 'band op spanning' kan op concrete wijze een steentje worden bijgedragen aan een scho nere en veiligere samenleving. Dez mor niet mak de v vooi rijbe een bij e web lijst Tilbi aam met doo iden dow via( leng hoe In wille spra Als 2 vrag time jpstrook ni an te leggen. De ge in voor alternatieven oals meer groen of inrichting. Geen hondenlosloopzone in de Maalbergenstraat De gemeente heeft bezwaren ontvan gen tegen de mogelijke aanleg van een hondenlosloopzone aan de Maal bergenstraat Lombardijenlaan. De gemeente heeft met een groot deel van de bezwaarmakers gesproken. Tij dens het gesprek werd duidelijk dat er bij het overgrote deel van direct omwonenden onvoldoende tot geen draagvlak is voor deze voorziening. Hoewel een hondenlosloopzone een wijkvoorziening is, heeft de gemeente besloten de losloopstrook niet op de bewuste locatie aar meente staat open op deze locatie zoó een gebruiksvriendelijker i houder van lerlantstraat 33) zijn ze aanwezig op 24 augustus, 7 en 21 september en op 5 en 19 oktober. In 2018 bespaarde Tilburgers naar schatting bijna 21.000 euro met deze actie. Dat is gemiddeld per auto een bedrag van 20,73 eu ro. Bij maar liefst 891 auto'sT89%) waren de banden niet op spanning en zijn ze opgepompt. Medewerkers van 'band op span ning' vragen zelf auto-eiger zij hun banden willen laten leren. Eigenaren kunnen ook zelf naar ze toe stappen, van 'band opspannin Het is één van de acties van de gemeente om de luchtkwaliteit in de stad te verbeteren. Auto's met de juiste bandenspanning rijden schoner, zuiniger en veiliger. In Nederland rijdt meer dan de helft van alle auto's met een te lage ban denspanning. De medewerkers van 'band op spanning' zijn tussen 10 en 17.30 uur aanwezig. Op het parkeerter rein bij de Hornbach (Hestiastraat 1) zijn ze er op 31 augustus, 14 en 28 september en op 12 oktober. Op het parkeerterrein Woonbou levard Leyparc/AaBeefabriek (Wet- Al je spieren trainen in 't calisthenics park Calisthenics is een populaire sport. Je kan deze sport sinds kort beoefe nen in een parkje tussen de flat aan de Mascagnistraat, de Midden-Bra- bantweg en de Shell. In het parkje zijn een hoop stangen op verschil lende hoogtes en posities. Deze ele menten maken het mogelijk om ie dere spier van het lichaam te trai nen. Je benen gestrekt houden ter wijl je jezelf aan een stang.optrekt bijvoorbeeld. Het park is een initia tief van BarYounity: een groep men sen die samen aan calisthenics doen. Iedere zondag organiseert BarYouni ty een open training waar ieder een aan kan sluiten om samen te trainen. Meer informatie? Bezoek BarYounity op Facebook of sluit aan bij een training. Tilburg Noord. (Foto John Gundlach - flying hólland) Het ministerie van Economische Zaken heeft in 2018 besloten tot uitbrei ding en verlenging van de gaswinning tot 2026 uit een gasveld dat groten deels ligt onder Tilburg-Noord. De gemeente Tilburg is tegen deze gaswin ning. Daarom heeft de gemeente, samen met omliggende gemeenten, de provincie en waterschappen bij de Raad van State beroep aangetekend tegen dit besluit. Automobilisten kunnen elke zaterdag tot en met 19 oktober gratis de spanning van hun autobanden laten controleren door medewerkers van 'band op spanning'. Autobanden die te slap staan, vullen ze gratis bij. Het laten controleren kan op de parkeerterreinen van Hornbach en de AaBeefabriek. explosieven op Wijkevoort In het gebied Wijkevoort, het ge bied tussen de Burgemeester Let- scherweg, Bleukweg, Gilzerbaan en de A58, komt onderzoek naar mo gelijke explosieven in de bodem. Het onderzoek is ter voorberei ding op de mogelijke ontwikkeling van een bedrijventerrein in het ge bied. Er is al vooronderzoek gedaan. Daaruit bleek dat er een aantal ver dachte objecten in de bodem zitten. Het vervolgonderzoek moet uitwij zen of het om explosieven gaat. Het werk start in de week van Z sep tember en duurt een paar weken. Er is geen gevaar voor de omwo nenden en de directe omgeving. winning is onwenselijk en maat schappelijk niet verantwoord. Het is een verkeerd signaal voor inwoners, want Nederland moet juist duurza mer worden. Extra gaswinning draagt hier niet aan bij. Mensen hebben zorgen over de veiligheid, gezondheid en er zijn risico's voor natuur en milieu. Tilburg werkt aan een klimaatneu- trale en -bestendige stad en de wijk Quirijnstok geldt zelfs als één van de landelijke proeftuinen om woonwij ken aardgasloos te maken. Voorko men moet worden dat er schade ontstaat door bodemtrillingen en dat er bodemdaling optreedt. Bovendien helpt gaswinning niet om de nationale en internationale ?n te halen op het gebied van auctie, zoals het Energieak- het Klimaatakkoord van Ie uitspraak in de Urgenda- landelijke Klimaatak- Het bedrijf Vermilion Energy Nether lands B.V. gaat de gaswinning doen. Zij gaan honderden eigenaren van woningen in de week van 19 t/m 25 augustus benaderen om mee te werken aan een bouwkundig onder zoek. Dit is nodig om bij eventuele schade door een aardbeving aan te tonen dat dit door de gaswinning komt. Vermilion moet die eventuele schade betalen. Tilburg en de omlig gende gemeenten zijn het niet eens met bouwkundige opnames tijdens de beroepsprocedure omdat daar mee de indruk bestaat dat het besluit om de gaswinning voort te zetten al definitief is. Ze hebben Ver milion verzocht om te wachten met het benaderen van de eigenaren tot de procedure is afgehandeld. Vermi lion legt dit verzoek naast zich neer. Nederland moet van het gas af. De gaskraan hoeft niet morgen dicht, maar afbouwen kan en moet wel. Die afbouw is ook door Den Haag beloofd. In de praktijk werkt het Rijk echter mee aan uitbreiding van bestaande gaswinning (in onder andere Waalwijk, Loon op Zand en Tilburg). Het uitt

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 8