Tilburgse Koerier r Tilburg kleurt rood dit weekend 7 ra LSkJ Italiaanse sferen in de Heyhoef 3® GEMEENTENIEUWS CINE, DONDERDAG 22 AUGUSTUS 2019 [gebitsprotheses] Groepsfoto van de ambassadeurs van Redhead Day in Tilburg. FOTO: Redhead Days Pagina 8,9 en 10 Groeten uit Berkel-Enschot Het vroegere station van Berkel-Enschot. Groepsfoto van de artiesten bij de eerste editie in 2018. TK (MOLENWUK) Nieuwe stadsdichter benoemd op Boeken rond het Paleis in de Piushaven Voor elke situatie een passende oplossing ie Gronsveh tedhead Days ;n van een 1 september ook zijn Het li na de ben lie ik Hart van Brabantlaan 731 Tilburg 013-468 23 58 Tilburg controleren: ’er rijden jroen, want haar plaatsen oetenuit- r alle in- iste mt lingen, en locat ganiseerd. ïoo is met na een lo- ior stads- voorziet ch kader. de fina- 1 Clas- dopen :n bu- tilburg - Piazza Culture doet voor de tweede keer de Hey hoef aan. Op 25 augustus 2019 organiseert het EELT The atercollectief het evenement dat de bezoekers van het winkelcentrum in Italiaanse sferen moet brengen. Bandenspanning i schoner en veilige Online aanvrager rijbewijs vanaf 1 altijd om gepest", zegt Gronsveld. "Het was mede daarom dat ik kap per wilde worden. Van mijn ouders mocht ik mijn haar absoluut niet verven. Ik dacht: als ik kapper t kan ik het elke kleur verven die wil." Juniorpodium Op het juniorpodium zijn listen te zien van de Young sical Talent Award, dat afgek jaar door Theaters Tiburg en Daphne Gronsveld, ambassadeur van Redhead Days in Tilburg, is blij dat het evenement nu voor het eerst in Tilburg plaatsvindt. jeugd wijken is het zo I die dat meen hebben bij elkaar te Films en meer| liep echter anders. "Ik ging ie kappersopleiding aan het Verven Het bewustzijn dat mensen met rood haar hebben van hun haar kleur heeft immers niet altijd een positieve oorsprong. "Ik ben zo lang ik op school zat er eigenlijk r’eau CisT werd georgar De 15-jarige Farah Linteloc haar stem inmiddels bijna kale beroemdheid en junk dichter Wies Weijermans het geheel van een poëtiscf Tilburg - Dit weekend van 23 tot en met 25 augus tus zijn de Redhead Days in Tilburg. Het evene ment - waar ook mensen met een andere haar kleur dan rood van harte welkom zijn - belooft een waar spektakel te wor den. De editie van 2017 in Breda kende rond de 40.000 bezoekers. Het festival is een mooie gelegen heid mensen van over de hele we reld te ontmoeten." Het evenement haalt cultuur uit de binnenstad naarde Heyhoef en het geeft talent uit de wijk een po dium. De leeftijden van de arties ten variëren daarbij van 9 tot maar liefst 87 jaar oud. Zwemmen tegen kanker Spoorwegovergang De Kraan in de Piushaven grotendeels dicht voor auto's ‘deelnemende kroegen voor de herkenbaarheid rood gemaakt aan de it. Ook wordt er een hoop eerd door de gemeente. allemaal aan dat de men ten." Groepsfoto Het feit dat veel mensen met rood haar in hun jeugd minder prettige ervaringen hebben gehad maakt van de Redhead Days zo een mooi evenement. "Het meest kijk ik uit naar de gezamenlijke foto. We verzamelen op het Pieter Vreede- plein en wandelen dan met zijn allen naar de Interpolistuin voor de groepsfoto. Met al die verschil lende kleuren roodhaar belooft dat een mooie plaat te worden", besluit Grondveld. De fotosessie in de Interpolistuin vindt plaats op zondag om 12.15 uur. Er worden gedurende het festival in totaal zo'n 360 foto's en filmpjes gemaakt. Wie nieuws gierig is naar de activiteiten op Redhead Days kan terecht op redheaddays.nl Gronsveld, die een eigen kappers zaak heeft, kijkt dan ook al tijden uit naar de bijeenkomst. "Mensen met rood haar zijn zich vanaf hun d al heel bewust van hun af- ?nde haarkleur. Mede daarom bijzonder om met mensen kenmerk met elkaar ge komen. Nick noch Simon Op het centrale plein komt een sfeervolle kiosk waar muzikale optredens worden verzorgd door Fontys toptalent Anna Joan. Ze geeft een extravagante popper formance, waarbij ze zich laat in spireren door lady Gaga. Nick noch Simon is het duo van Frans van der Meer, geestelijk vader van Ferry van de Zaande. Hij schrijft blues met Tilburgse roots. De dansers van DC Company openen het festi val om 11:45 met spektakel. Naast dit Daarnaast zijn er optredens te zien van DC Company en de gele gen heidsformatie No Sweat: muzi kaal talent uit de Reeshof. De festi viteiten duren tot 17.00 uur. berkel-enschot - Op vrijdag 6 september gaat het evenement Groeten uit Berkel-Enschot van start, met een expositie, film en de verschijning van het gelijkna mige boek. Daarna zijn er nog een maand lang allerlei activiteiten, waaronder een eigentijds proces- sietapijt, architectuurexcursies, fietstochten langs monumentaal groen, bijeenkomsten over 'de waarde van het bewaren' en een spectaculair slotweekend op 5 en 6 oktober. De organisatie is in han den van Stichting Straat, Factorium Podiumkunsten en Stadsmuseum Tilburg, maar het programma kon Bizarre parades Op gezette tijden zal het festival worden ontregeld door bizarre Parades. De bekende choreograaf Helma Melis werkt hiervoor samen met dansers van het Factorium. De performers van dansschool Show'em Dans verschijnen op plekken waar niemand het ver wacht en de Sentimento's Fanfa- rettes trekken in Fellini-achtige optochten door de straten en gaan de interactie met het publiek. alleen tot stand komen dankzij de enthousiaste medewerking van creatievelingen, verenigingen, bedrijven en locaties in Berkel-En- schot. Hou de Tilburgse Koerier, De Schakel en sociale media in de gaten voor de actuele ontwikke lingen. In het dorp zijn op diverse plekken informatiefolders beschik baar. Reserveer snel voor de archi- tectuurwandelingen, de waarde van het bewaren en fietstochten monumentaal groen, wan voor is een beperkt aantal p beschikbaar. Op www.grorberkelenschot.nl is verder formatie te vinden. seerd en de worden allemaal voorkant. Ook wordt er een hooj geadverteerd door de gemeer Dat geeft allemaal aan dat de m sen hier op ons zitten te wachtr Het evenement combineert mu ziek met theater en dans en biedt daarbij een podium aan zowel professionele als amateurkunste- naars. Naast Piazza Culture zal i de jaarlijkse verenigingsmarkt opwachting maken. Op 7 oktober 2018 beleefde Piaz za Culture zijn eerste editie. Dit jaar wordt het herhaald, met de bedoeling dat het een vaste plek krijgt in het hart van de Reeshof. "We merken dat de gemeente en de ondernemers in de binnenstad ons met open armen ontvangen", zegt Gronsveld. "Zo wordt er bij voorbeeld een pubcrawl georgani- werk in een kapperszaak. Daar kreeg ik echter juist heel veel complimenten van klanten. Vaak kreeg ik te horen van klanten dat ze mijn haarkleur wilden. Als ik zei dat ik het wilde verven ver klaarden ze me voor gek. Daar is mijn zelfvertrouwen heel erg ge groeid. Ik zou nu nooit meer een andere kleur willen dan mijn ei gen rode lokken", zegt Gronsveld. W BI I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 1