u it Kermisgeschiedenis te zien in De Joazeetie Lil'Kleine op Dancetour Drie dagen Decibel Outdoor Tilburgers geven 12.000 euro uit aan 'cultuur' EbJ iel )R Assemblages van Nick J. Swarth jfïjursussen Cursus plaatsen? TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 AUGUSTUS 2019 7 er Herinneringen ophalen bij de kermiseditie van De Jaozeetie. Lustwarande ‘19- Delirious, Sarah Lucas - Kevin (2013). FOTO: Maarten Nauw 29 AUGUSTUS eh erte toe- ie op SE KOERIER 1 iout.nl ADVERTEREN? Geef dan nu uw advertentie op: advertentie@tilburgsekoerier.nl of bel 013-5368805 ikels I t zijn opwachting, begint om 13.00 uur )m 22.00 uur. Qe gratis. Meer informatie iancetour.nl. Tilburg - Zaterdag 17 en zondag 18 augustus kan jong en oud zich nog eenmaal vermaken met vele verhalen en voorwerpen uit de Tilburgse geschiedenis bij rari teitenkabinet De Jaozeetie. Pianoles v de oudere beginner en Kooratelier De eerste editie van de Jaozeetie duurde slechts 3 dagen, maar trok honderden bezoekers. De LocHal editie van De Jaozeetie werd zelfs door duizenden mensen bezocht. Ook de kermiseditie van de Jaozee tie tijdens deTilburgse Kermis werd ondanks de hitte druk bezocht. Komend weekend is deze editie nog eenmaal te bezoeken in NS16. Beleef de geschiedenis van de Til burgse Kermis aan de hand van ruim 40 bijzondere, gekke, verras sende en spraakmakende verhalen en voorwerpen. Wat te denken van de vleeshaken van fakir Kühnelli, de nougatoorlog van de gebroeders Stuvé of de drooglegging tijdens de kermis die jaren duurde? Tilburg - Voor het eerst is in Tilburg beeldend werk van Nick J. Swarth te zien. Van 23 augustus tot en met 30 september 2019 exposeert hij onder de noemer'Schmuddelspru- del' in de raamtentoonstellingen aan de Stedekestraat ('Metropoli tan Museum Tilburg') in Tilburg. Inwoners van Berlijn, Landshut, Eindhoven en Breda kregen het reeds voor hun kiezen. Maar het werk werd niet eerder vertoond in de stad waar de kunstenaar ge boren en getogen is en woont en werkt. Swarth exposeert assembla ges, die zich kenmerken door een rauwe, maar ook poëtische stijl. De titel van de tentoonstelling, Sch- muddelsprudel, verenigt in zich het reine van een bron en het smerige van het materiaal waarmee Swarth werkt, op straat gevonden voor werpen. Aldus krijgt het onooglij ke, het morsige een tweede leven in absurde, kwetsbare assembla- Decibel te vinden. Zo staan onder meer Angerfist, Brennan Heart, D-Block S-te-Fan, Frequencerz, Gunz for Hire, Headhunted, Paul Elstak, Radical Redemption, Sefa en Wildstylez op het affiche. verder Paquito Moniz, Bizzey,Tony Junior en Irwan. StukTV is aan wezig en ook de winnaar van de DJ Clash maakt Het festival t en eindigt or gang is gri_ www.de hilvarenbeek - Vrijdag 16 tot en met zondag 18 augustus is het drie da gen lang feest voor danceliefheb- bers. Dan wordt in de Beekse Ber gen Decibel Outdoor gehouden. Het is voor het eerst dat het festival- Ga naar: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button ^Adverteren -> Cursusaankondigingen^ ges. Ze bevragen begrippen als artistieke waarde en schoonheid. 'Kunst kan de wereld niet redden, maar op deze wijze wel een stukje schoner maken', aldus de maker. Nick J. Swarth (Tilburg, 1959) is als maker actief in diverse disciplines. Het uitgangspunt is altijd tekst. Van 2005-2007 was hij stadsdich ter van Tilburg. Gedichten in de openbare ruimte krijgen vorm in het project'On-Site Poetry'. Hierbij zijn tekst en vormgeving specifiek afgestemd op de locatie. De ar tistieke samenwerking met typo graaf Sander Neijnens resulteerde inmiddels in zo'n 35 werken van zeer uiteenlopende aard. Als performer betoont Swarth zich in de persoon van Janine Ensslin als de ideale gastvrouw bij uitstek. Daarnaast is hij de stem van Betonfraktion. Het Tilburgse noise rock gezelschap bracht drie platen uit. aan een geldinzamelingsactie via de website is Lustwarande. Het kunstplatform organiseert jaarlijks een tentoonstelling van hedendaagse sculpturen in de Oude Warande. Op de crowdfun dingwebsite wil de organisatie geld inzamelen voor een boek over de laatste vijf edities van de expositie. Herinneringen Verhalen van lang geleden, maar ook de meer recente geschiedenis van de kermis komt voorbij. De ge- Gratis proef-les/repetitie. www.pianomuze.nl Inspiratie voor muzikale en innerlijke ontwikkeling terrein drie dagen lang toeganke lijk is, voorheen waren er buiten de zaterdag alleen activiteiten op de camping. De top van de nationale en internationale dj's in de harde re stijlen zijn komend weekend op Cursussen, workshops en opleidingen. Tilburg - Crowdfundingswebsite Voordekunst.nl heeft in de eerste helft van 2019 in Tilburg 12.000 euro opgehaald voor diverse cul turele projecten, laat een woord voerder van de website weten. Dit geld werd gedoneerd door 230 individuele donateurs. Til burg blijft daarmee flink achter op Breda en Eindhoven, waar Tilburg - Rapper Lil' Kleine is een van de artiesten op Dancetour Til burg, zondag 18 augustus in het Leijpark. Dancetour is een jaarlijks terugkerend muziekfestival dat op verschillende plekken in Neder land wórdt gehouden. Op het af fiche van de Tilburgse editie staan selecteerde voorwerpen, foto's en geluidsfragmenten roepen bij de een direct herinneringen op, voor anderen zijn ze nieuw. Het wordt een uniekeTilburgse belevenis, die zal verbazen en ontroeren, maar die ook zeker bij velen een lach zal veroorzaken. En waar Jaozeetie! natuurlijk naar hartenlust geroe pen mag worden. NS 16 is geves tigd aan het NS-plein 16 in Tilburg. De toegang is gratis. De Jaozeetie is een initiatief van Bas Horsten en Noortje van Venrooij en is mede mogelijk gemaakt door de Erfgoed Tilburg Awesome Foundation. Meer informatie op Ej WW www.facebook.com/dejaozeetie respectievelijk meer dan 22.000 euro en bijna 20.000 euro werd opgehaald. Opmerkelijk daarbij is dat het aantal donateurs uit Breda niet veel hoger is dan het aantal donateurs uit Tilburg: 290. In heel Noord-Brabant werd er in totaal 150.000 euro opgehaald uit 2000 donaties. Eén van de Til burgse projecten die mee doen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7