c 8 Storm in een glas water in het Reeshofbos olumn Vieze boel Zomerfilm in Nieuwe Vorst FD Uurlonen over de grens gemiddeld ruim 6 euro hoger Drukkerij Gianotten bestaat lOOjaar Geef de aarde een kans, koop 2e hands! I gs KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 AUGUSTUS 2019 3 FOTO: Joep de Beer SPARTA Winkel: Magazijn: Petra Jansen JIJ.NL dij.nl ■dij.nl eel loog azing. ies aod- >ek of lays FIT het iddag Tilburg Het is een half uur tje op de fiets en hooguit een kwartier rijden met de auto, maar werken in België kan je loonstrook aanzienlijk ten goede komen. aag art vragen die bos per 1 april het stokje van hem overgenomen. Gemiddeld uurloon in Nederland, België, Nedersaksen en Noordrijn- Westfalen, 2015 ■M Minder dan 31 (euro) 31 tot 33 (euro) 33 tot 35 (euro) 35 tot 37 (euro) 37 of meer (euro) deel!! I m 1299,- 899,- voorraad) Tilburg - Bij omwonenden van het Reeshofbos, het stuk bos gelegen aan de Reeshofdijk, gingen maandag alarmbellen af. Tal van bomen in het bos waren voorzien van een oranje stip, en dat bete kent normaliter: kap. In een reactie daarop hin gen buurtbewoner linten en protestborden aan sommige bomen. Mysterie De miscommunicatie kon plaats vinden omdat veel mensen bin nen het bedrijf op vakantie zijn. Tilburg - Op 19 augustus aanstaande bestaat Gianotten Printed Media 100 jaar. Nadat op 19 augustus 1919 Hendricus Gianotten een drukkerijtje begon boven zijn eigen keuken, is Gianotten inmiddels uitgegroeid tot een bedrijf met 50 medewerkers en is het de groot ste zelfstandige offset drukkerij van Zuid-Nederland. Dinsdag bleek echter dat het al lemaal op een groot misverstand berustte. "De bomen die gesnoeid moeten worden, hebben dezelfde kleur gekregen als de bomen die gekapt moeten worden. Daardoor is voor de omwonenden het beeld ontstaan dat alle bomen met een oranje stip gekapt worden maar dat klopt dus niet. Inmiddels hebben de bomen die alleen ge- irecies verantwoordelijk is stippen lijk, zegt zitter van Tilburg, jheid bij takken ,._rden, is er ■"'aat iemand >erï", zegt Van bij Weijtmans idelijk wie dat heeft ;ne die dat zou kun- een week op va- ius nog even een imiddelde algemeen is het ge- ~'t in de ?ren en in- en verkoop gebruikte meubels Korvelseweg 159 - Tilburg dl t/m za open Kapelmeesterlaan 114 do t/m za open T. 013-53 59 858 www.peerke.biz snoeid gaan worden een gekregen", aldus een Ier. Het bedrijf begon ooit in de Be- sterd maar is nu al sinds 1922 ge vestigd aan de Bredaseweg. groene stip woordvoerdr Open dag Om het 100-jarig jubileum groots te vieren, organiseert Gianotten op 12 september a.s. een open dag speciaal voor hun klanten, leveran ciers en zakenrelaties. Naast die open dag wordt er ook nog een jubileumfeest georganiseerd voor alle medewerkers en hun partners. Max Verhoeven, een van de om wonenden, schreef de pers en po litiek aan om aandacht te voor de situatie. Verhoeven, zelf een verleden heeft in het I: beheer, vreesde dat de vele gezon de bomen die gemarkeerd waren eenzelfde lot zouden ondergaan als een aantal bomen dat recen telijk zonder toestemming van de gemeente gekapt werd bij Villa Vredelust. Directiewissel Rondom het 100-jarig bestaan vindt er ook een verschuiving plaats binnen Gianotten. Na 42 jaar werkzaam te zijn geweest, waarvan een aantal jaren als di recteur, verlaat Dré Stevens de organisatie en heeft Ron Boer Wie precies verantwoorde voor het plaatsen van de sti blijft daarom onduidelijk, Bram van Deurden, voorzi. Stichting Stadsbomen "Omdat er voor de veiligl een aantal bomen wat gesnoeid moesten worde waarschijnlijk gezegd 'laat. anders dat maar doen'", - Deurden. "Maar ook bij Weijl is het niet duidelijk wie dat gedaan. Degene v nen weten is nog kantie. Dat blijft di mysterie." Ergens begin jaren 90 ont vingen wij thuis een brief van de gemeente. Er stond in dat de bodem onder de huizen in onze buurt enigs zins vervuild was. De ge meente raadde iedereen daarom aan om geen groen te en fruit meer te eten uit eigen tuin. Wij woonden toen al zeker 10 jaar in de wijk Groenewoud en had den in die periode al heel wat aardbeien en radijsjes uit de achtertuin verorberd. Een aantal jaren later kwam ik erachter waarom de grond onder ons huis zo vervuild was. Wij woonden op de plek van een voor malige wolwasserij. De fa briek, gebouwd ergens in de negentiende eeuw heeft bijna 100 jaar bodemver vuiling kunnen aanrichten. Ongeveer op diezelfde plek heeft trouwens ook nog een andere potentiële vervuiler gezeten: een autosloperij. Het was en is dus een vieze boel op de plek waar ik ben opgegroeid. En niet alleen daar; Tilburg kent relatief veel zware bodemvervui ling door zijn textiel- en industrieverleden. Wat mij dwars zit, is dat de gemeente Tilburg daar niet open over is naar haar in woners. Het journalistiek- platform Follow The Money deed onlangs onderzoek naar ernstige bodemveront reiniging in Nederland. Til burg gaf als enige gemeente geen enkele informatie over ernstig vervuilde plekken, de zogenaamde'spoedloca- ties'. En dat terwijl dit soort locaties volgens afspraak uiterlijk in 2020 moet zijn opgeruimd. Ik kan me toch voorstellen dat Tilburgers graag willen weten hoe erg de bodemvervuiling in hun stad nu werkelijk is. Het is namelijk vervelend als je daar zelf achter moet ko men, zoals gebeurde met een ondernemer van de Korvelseweg die nu letter lijk ziek is van de chemische rotzooi in de grond. Hoeveel van dit soort locaties zijn er nog in Tilburg? Dat weten we dus niet. Maar waar schijnlijk is en blijft het hier voorlopig een vieze boel. Volgens een onderzoek van het CBS was het gemiddelde uurloon in Noord-Brabant met 32,40 euro in 2015 namelijk meer dan 6 euro lager dan het gemiddelde uurloon in de aangrenzende provincie Ant werpen, daar was het gemiddelde uurloon 38,60 euro. Hoger in België Opvallend is dat de gemi; lonen in België over het alc‘ een stuk hoger zijn. Zo is middelde loon het laagst provincies West-Vlaandere Luxemburg met 33,30 euro, bijna een euro hoger dan het gemid delde uurloon in Noord-Brabant. In het Brussels Hoofdstedelijk Ge west is het gemiddelde uurloon met 43,50 euro het hoogst. Communicatie De gemeente betreurt de onrust omdat het bedrijf dat zich ont fermt over de kap normaal juist bekend staat om goede communi catie en het creëren van draagvlak Nederland Noord-Brabant doet ten opzich te van de andere Nederlandse provincies niet slecht. Alleen de randstedêlijke provincies, Utrecht en Zuid- en Noord-Holland doen het beter met gemiddelde uurlo nen tussen de 34,50 en 36,50 euro. Met 30,20 euro is Limburg de pro vincie met gemiddeld het laagste uurloon. “oij omwonenden. "Door het be drijf wordt een 'boscafé' georgani seerd en een wandeling voor men sen die willen weten wat er gaat gebeuren", zegt de woordvoerder. "Daarom is Tiet extra zuur wat nu is gebeurd." Tilburg - Op donderdag 15 augustus presenteert De Nieuwe Vorst de zomerfilm Leave no Trace in de tuin van het theater aan de Willem ll-straat 49. De bar en tuin zijn open vanaf 20.30 uur. De film begint zodra de zon onder is. Dat is omstreeks 21.30 uur. Bij slecht wordt de film binnen vertoond. Dit wordt altijd op het laatst mogelijke moment besloten. De filmvertoning gaat dus altijd door. In Leave no Trace leeft Will een paradijselijk bestaan in Forest Park, een regenwoud in Portland, met zijn dertienjarige dochter Tom. Door een misstap ver andert hun leven voorgoed wanneer de autoritei ten hen uit hun verborgen woonomgeving halen. Hierdoor moeten vader en dochter op zoek naar een nieuwe plek die ze hun thuis kunnen noemen. Deze film van regisseur Debra Granik duurt 109 mi nuten en is Nederlands ondertiteld.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 3