Tilburgse Koerier g TOP Week verwelkomt 3700 nieuwe studenten in Tilburg 3 Tilburg Trofee voor 30 jaar vrijwilligerswerk 'Traditie en innovatie' Informatie bijeenkomst de Luisterlijn GEMEENTENIEUWS G.DE MAN-MELIS BACK TO SCHOOL DONDERDAG 15 AUGUSTUS 2019 Pagina 8 en 9 De dinsdag staat in het teken van de Games Day, een middag vol sport en spel. in van Tilburg FOTO: gemeente Tilburg, Ton van Rooij TK Kermisgeschiedenis te zien in De Joazeetie Storm in een glas water in het Reeshofbos Stimuleringslening voor verduurzamen van woningen Extra aandacht in verkeer vanwege start schooljaar bur was an de oezoe- eigen sde Lees meer op www.top-week.nl/programma Tilburg Fietsenstalling Heuvel weer open na verbouwing LEDERWARENSPECIAALZAAK MOLENSTRAAT 128, TILBURG TEL. 013-5421161 WWW.GDEMANMEUS.NL Tilburg - Maandagmiddag ontvingen de broers Rob en Norman de Langen uit handen van Burgemeester Weterings de Tilburg Trofee voor hun vrijwilligerswerk voor Kindervakantiewerk (KVW) de Blaak. Het trofee wordt uitgereikt als blijk van waardering van de ge meente voor het werk dat de broers al 30 jaar doen. gekjvi ic stopper Ik vind in de buurt konru opzicht zou ik ei, stoppen", zegt I gen met een kni van deze KVW i: wijl ze ook hadden kunnen werken om centen te verdienen. Dat geeft goed weer waarom deze organisa tie zo belangrijk is." Tilburg - TOP Week, de jaar lijkse introductieweek voor nieuwe studenten van het hoger onderwijs in Tilburg, vindt plaats van maandag 19 tot en met vrijdag 23 augustus. Dit jaar doen er 3700 studenten mee. Tilburg - De oper academisch jaar siteit van Til jekscherend geroepen dat ik zou ?n als ik een lintje kreeg. 1 de Tilburg Trofee aardig 1 nen, dus in dat ïigenlijk moeten h Norman de Lan- :nipoog. "De kracht is ook dat we jong Lintje Hoe lang de broers nog door gaan is onduidelijk. "Ik heb ooit van geest zijn, daarom is het ook van belang dat jongeren het stok je kunnen overnemen. Er zijn ook steeds meer taken die we uit han den geven. Maar weg zijn we nog niet, we plakken er nog wel een paar jaar aan vast", sluit De Lan gen af. Norman de Langen is in zijn nopjes met de prijs. "We wisten dat er iets ging gebeuren omdat we dit jaar 30 jaar actief zijn voor KVW. Als je 25 jaar actief bent wordt je ook in het zonnetje gezet maar 30 jaar heeft nog nooit iemand gehaald, dus we wisten niet wat er ging gebeuren. Toen we in de tent stonden en de irgemeester tevoorschijn kwam as dat een enorme verrassing." Hier wordt onder meer een vrij heidsvuur aangestoken worden. Tevens zijn er culturele optredens. Op deze manier hoopt de organisa tie de nieuwe studenten een stukje bewustwording mee te geven over de geschiedenis van de stad.. KTjww De Luisterlijn is een anonie me, veilige, landelijke hulp lijn waar mensen hun verhaal kwijt kunnen. Op 20 augustus vindt er een informatieavond plaats waar mensen die geïn teresseerd zijn om vrijwilligers werk te doen, meer te weten kunnen komen over ons. De bijeenkomst vindt plaats aan de Professor Cobbenhagen- laan 8 en duurt van 19.30 tot 21.30. Aanmelden kan vrijblij vend via www.deluisterlijn.nl/ vrijwilligerswerk. De hele organisatie De Langen ziet de trofee dan ook niet alleen als waardering voor hun persoonlijke verdiensten maar als waardering voor de hele organi satie. "Er wordt nogal wat gemop perd op de jeugd van tegenwoor dig. Toch zijn hier 250 jongeren vrijwilligers werk aan het doen ter- Activiteiten Een greep uit de activiteiten: op dinsdagmorgen is er een Sports Class, waarbij nieuwe studenten sportlessen krijgen aangeboden of een workshop over voeding kunnen volgen, 's Avonds gaar studenten op Pub Crawl, ze be ken zes kroegen met elk een e karakter. Woensdagmiddag is t Debat Prof. dr. Koen Becking, voor zitter college van bestuur van Tilburg University, zal dieper ingaan op de waardering van tradities en de innoverende inspanningen University om een duurza me, digitale samenleving te creëren. Traditionele samen werkingen zoals bijvoorbeeld met lokale overheden zijn van essentiëel belang om dit te realiseren. Tot slot is er een verkennend debat met studenten en Koen Becking over de toegevoegde waarde van academische tra dities en hoe een traditie er in de toekomst mogelijk uitziet. ;ning van het r op de Uni- versiteit van Tilburg vindt plaats op 2 september in het Auditorium van de Tilburg se universiteit. Aanvang om 15.00 uur. Tijdens de ceremonie wordt vooruit gekeken naar het academisch jaar 2019-2020. Het thema van dit jaar is 'Traditie en innovatie in de academische wereld'. Tilburg University innoveert mede geïnspireerd op academi sche tradities. De 'keynote' wordt verzorgd door profes sor Richard D. McCullough, scheikundige en vice-provost onderzoek aan Harvard Uni versity. Hij is expert op het gebied van micro-electronics, heeft meer dan tien Ameri kaanse patenten en is eige naar van twee bedrijven. Hij zal zijn zienswijze delen over digitale innovatie en hoe zich dit verhoudt tot academische tradities. De TOP Week staat volledig in het teken van het leren kennen van el kaar en Tilburg als studentenstad. Alles wat Tilburg te bieden heeft komt aan bod. Van een spellen- dag in het Leijpark, een lunch in het gloednieuwe Spoorpark en de traditionele Cantus in de Spoorzo- ne tot een festival in de Muzentuin en het Vrijheidspark, waar de eer stejaars ook een stukje geschiede nis van de stad mee krijgen. Alles om van Tilburg een nieuw thuis te maken. bekende TOP-Cantus in de Spoor- zone, waarbij 4.000 studenten en genodigden gezamenlijk zingen. Minderjarige studenteh kunnen ondertussen doolhof Doloris gaar ontdekken. De Muzentuin en het Vrijheidspark zijn donderdag het decor voor het TOP Festival. Er is veel muziek, en een podium met als thema 'Tilburg 75 jaar bevrijd'.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 1