3 8 Bedevaart naar Kevelaer O verleden Je staat niet alleen bij seksueel misbruik en! 1 HDnf° Een bijzonder afscheid is... Bijeenkomst over goed gehoor Aandacht in het verkeer bij start schooljaar De Fietsgarage: de betaalbare buurtfietsenmaker Monuta Els Alessie 9.99 iïïsi g H)nfo “Ik help u graag bij een goed afscheid.” 4 DONDERDAG 15 AUGUSTUS 2019 15 TILBURGSE KOERIER E KOERIER t>n De uitvaart van bovenstaande overledenen wordt verzorgd door: isterwijk loep de Beer igsdatum. les tril GING? rier.nl ir.nl/ kenbosplaats 1 n Lochal ertogenbosch Ik ben ervoor u. Ook als u niet of elders verzekerd bent. YAI ie Vrijhof ilburg (ten. Ellen van P.P. 382 rit’ n alle- trnold. Bij A vice altijd: T hem m jn- let jave zijn te kerken van 013-5721822 13-5299670 Familiebericht plaatsen? Bel: 013-5368805 of mail naar advertentie@tilburgsekoerier.nl en vraag naar de mogelijkheden. IER BV ilburg Aanmelden kan door te bellen of te mailen naar Van Boxtel hoorwinkels Tilburg: 013-542 65 58 of mail naar: tilburg@vanboxtelhoorwinkels.nl Bel dan 013 468 7687 www.yarden.nl (advertorial) De steun bij leder afscheid. een nkzij apie in. Arnold in zijn werkplaats. Tilburg - Arnold Smit begon 2 jaar geleden een fiet- senwerkplaats aan het Rubensplein: De Fietsga rage. De Fietsgarage Rubensplein 25, Tilbi www.defietsgaraget. Z.G) burg itilburg.nl Bel bij overlijden Monuta Els Alessie 013 - 850 39 52 Henriette Ronnerstraat 19,013-5920048 Oude Lind 35, Tilburg 0 .Karei Boddenweg3, 01; M-V.oou. AAL toafdrukken orden aange- melding van tering expliciet lim komen aanbieder. bij De Bijsterhof I lostraat) een gr; over gezond geh< Marie-José Schapendonk Daarom is een goed gehoor be langrijk. Er meer over te weten ko men is heel eenvoudig: Van Boxtel hoorwinkels in Tilburg organiseert bij De Bijsterhof (aan de Van Mier- lostraat) een gratis bijeenkomst loor. elkaar verschill grote deel var gezamenlijk worden gr Publicatie van het programma en de adressen voor opg< vinden in verschillende I het dekenaat. Het pastorale team en de besturen van de deelnemende bedevaart- groepen hopen op deelname van veel pelgrims. Wilt u zich nu aan melden, dan kan dat via e-mail kevelaer.johannesxxiii@gmail.com (voor de busbedevaart) of freekvanderheijden@planet.nl (voor de fietsbedevaart). RDEBON 4.19 5.99 8.99 11.99 11.99 9.99 9.99 9.99 9.99 9.99 9.99 9.99 9.99 9.99 lin Tilburg. ise Koerier in Liefde voor jezelf 'Bij die eerste herinneringen twij felde ik nog aan mezelf, maar door Uitvaart begeleiding Harriet van der Vleuten Uitvaartbegeleiding In Harmonie Dela Uitvaartverzorging Uitvaartonderneming Ois Dela Uitvaartverzorging Monuta Tom van Dijk Monuta Els Alessie Uitvaartverzorging Arie Yarden Uitvaartzorg Tilt tilburguitvaart.nl geen probleem van." Behalve je fiets laten repareren kun je er ook fietsen huren en tweedehands fietsen kopen. Arnold zit al 30 jaar in de fietsenbranche. Hij werd ooit opgeleid tot automonteur. Hij begon als fiets- en bromfiets monteur bij Ton van de Klundert en vervolgens werkte hij 14 jaar bij fietsenzaak Guill van de Ven. lelijk ten zelf. Dan Kwaliteit en service Arnold staan kwaliteit en ser- ..ve voorop. "Ik zeg tegen klanten 'Koop je fiets bij degene die ■cm maken kan'. Als ik een band moet vervangen, leg ik klanten al tijd goed het verschil uit tussen de duurdere en de goedkopere vari ant. Meestal kiezen ze dan wel voor de iets duurdere. Kwaliteit wint al tijd." Arnold heeft inmiddels een vaste klantenkring opgebouwd. "Ik zie dat mond-tot-mondrecla- me werkt: mensen vertellen elkaar over hun goede ervaringen." Tilburg - Van haar 8e tot haar levensjaar werd Marielle sueel misbruikt door het van haar lagere school. Lanc durfde ze er niet over te p Wat volgt worsteling de juiste f del ijl' n illen, zal het over- in het programma jehouden. Tilburg - De relatie tussen gehoor- verlies en gezondheid is inmiddels ruimschoots bewezen. Een gehoor dat minder wordt, kan de cogni- tieve capaciteit van de hersenen verminderen en zelfs leiden tot dementie. Recent onderzoek richt zich naast vitaliteit ook meer op de sociale gevolgen. Hieruit blijkt o.a. dat het merendeel (61%) in verlegenheid wordt gebracht door gehoorverlies. Uiteindelijk kan dit sociaal isolement en depressie veroorzaken. Nu pas realiseer ik mij de enorme impact van iemand die ongelo felijk over jouw grenzen heen gaan is. Dat gaat uiteindel”' koste van liefde voor jezeh. wordt het leven héél zwaar.' Contact met lotgenoten Inmiddels gaat het gelukkig eei stuk beter met Marielle: 'Dank~ mijn huisarts, langdurige therapi en ook de hulp van Blauwe Maar Daar kreeg ik eindelijk de erken ning en het begrip waar ik zoveel behoefte aan had. Van hulpverle ners en vooral ook van lotgenoten die ik er heb ontmoet. Weten datje niet de enige bent. Wat er ook ge beurd is. Je staat nooit alleen.' Blauwe Maan start binnenkort weer met lot genotengroepen. Meer weten? Kijk dan op www.blauwemaan.nl een week voorafgaand aan de start van de scholen tot 2 weken daarna. Aan het begin van het schooljaar zijn kinderen vol van vakantiever halen en van de spanning van een nieuw schooljaar. Velen lopen en fietsen ook een andere route naar school. Met de actie 'De scholen A zijn weer begonnen' maakt VVN met name automobilisten extra alert op scholieren in het verkeer. Want hoe beter iedereen rekening houdt met elkaar, hoe beter het is voor de verkeersveiligheid. Tilburg - Voor het tweede jaar op rij wordt een grootse dekenale be devaart gehouden naar het Duitse bedevaartoord Kevelaer. Rijwiel bedevaart Tilburg-Kevelaer en de parochies Johannes XXIII, Peer- ke Donders en de Broederschap O.L.V. van Kevelaer hebben zich verenigd in deze bedevaart op 7 en 8 september. Op zaterdag 7 september stapt in alle vroegte een grote groep pelgrims op de fiets om de tocht van circa 100 km naar Kevelaer te maken. Enkele uren later zullen bussen volgen, die op enkele op- Lennart Bastiaanse 22 jaar, Berkel Enschot 8-8 Riet Boer-Jansen 78 jaar, 8-8 Zus Wouters-Steenveld 99 jaar, Tilburg 5-8 Ton Groels 79 jaar, Tilburg 8-8 Joke Bouman 70 jaar, Tilburg 4-8 Jan Trommelen 67 jaar, Tilburg 6-8 Ben Robben 62 jaar, Tilburg 5-8 Bep Torremans-Oprins 88 jaar, Tilburg 6-8 Hans Boonstra 71 jaar, Tilburg 7-8 Mary van Kuijen-Andriesse 83 jaar, Tilburg 6-8 .Moergestelseweg 28,0’wijk 013-5216482 .Karei Boddenweg 7, Tilburg 013-8226527 .Kasterenlaan 61Tilburg 013-8503952 .Mingersbergstr. 48, Tilburg 06-30185968 .Zwartvenseweg 44, Tilburg, 013-4687687 .Karei Houtepen, 06-11848811 Nelly de Jong-Massuger 89 jaar, Udenhout 24-7 Margareth Jansen- van Beurden 65 jaar,Tilburg 10-7 Ada Verheijden-Kraakman 76 jaar, Tilburg 9-8 Ad de Cock 84 jaar, Tilburg 9-8 Mari van der Meijs 57 jaar, Tilburg 8-8 José Kremers-Stevens 91 jaar, Tilburg 9-8 Els van Bijnen 60 jaar, Goirle 9-9 Joke van lersel- van Dongen 92 jaar, Tilburg 11-8 Wil Botermans 80 jaar, Tilburg 11-8 12e (57) sek- et hoofd nge tijd praten, gde was een jarenlange ig en een zoektocht naar hulp. Die vond ze uitein delijk bij Blauwe Maan. Marielle: 'Ik heb er nooit over ge praat, omdat ik het heel diep had weggestopt. Pas toen ik op mijn 52e een burn-out kreeg, kwamen de herinneringen boven. Hoe hij mij betastte en misbruikte. Op zijn kantoor, in de schuur, in de tuin achter het schoolplein. Als beloning mocht ik daarna vaak de schoolbel luiden. Soms ook niet, daar snapte ik helemaal niets van.' erover te praten, viel alles op zijn plek. Het leven is voor mij altijd een struggle geweest. Zware de pressies en moeizame relaties met anderen, met mezelf en met seks. Arnolds werkplaats staat en hangt vol met fietsenmakersspullen: gereedschap, zadels, wielen, ban- denreparatiekits. Buiten staat een hele rij tweewielers. "Die zijn maal in reparatie", vertelt Arr "Gelukkig zijn het er veel, ik heb het druk." Er staan ook twee op vallende rode fietsen tussen, met de naam van De Fietsgarage erop. "Leenfietsen", legt Arnold uit. "Die krijgen klanten mee als ze hier hun fiets ter reparatie moeten achterla ten." Het tekent Arnold, hij wil zijn klanten graag zo goéd mogelijk van dienst zijn. "Ik wil iedereen helpen, al moet het soms via een collega", zegt hij. Zo haalt hij regel matig kapotte fietsen op bij zijn klanten. "En als mensen hun gere pareerde fiets willen ophalen even na sluitingstijd, dan maak ik daar Tilburg - Volgende week begin nen de scholen weer. Spandoe ken langs de weg wijzen wegge bruikers daar op. Schoolgaande kinderen moeten, ongeacht hun leeftijd, veilig naar school kunnen. Direct na de zomervakantie blijkt het risico op een ernstig onge luk bij kinderen van 12 jaar bijna 2 keer zo groot als in de rest van het jaar.'De scholen zijn weer be gonnen' is een van de bekendste campagnes van Veilig Verkeer Ne derland. De inzet van bijbehoren de materialen loopt in elke regio stapplaatsen de bedevaartgar gers zullen ophalen. Net na he middaguur zullen alle pelgrims zich in Kevelaer bij elkaar voegen om als grote groep de Kruisweg te bidden en in processie door de hoofdstraat van Kevelaer te gaan om in de grote basiliek de Heilige mis te houden. De buspelgrims zullen op zaterdag weer terug naar huis gaan, de fietspelgrims over nachten in Kevelaer en zullen op zondag na een dienst de terugreis aanvaarden. Hoewel de programma's van fiets en busbedevaart enigszins van Yarden Uitvaartzorg Tilburg. Wilt u een overlijden melden? (24 uur per dag).

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 15