w o ijknieuws Zomerfair bij Gittepetit Open dag De Meierijers ost EDww Berkel-Enschotse kunstenares exposeert in de Schalm Opvoeden kun je leren 11 Betere zorg door samenwerking in programma 'Kwetsbare Ouderen' Vleermuizen spotten in Moerenburg TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 AUGUSTUS 2019 11 KOERIER Meer informatie: www.meierijers.nl Bezoekers mogen zelf ook handboogschieten. Grootoorvleermuis oper dag E T tings opgt Vier Neem eens een kijkje in onze winkel BERKEL-ENSCHOT - Berkel-Enschot 2 maanden een ouders met kinderen van 0 jaar. Aan de hand van een 1 jens hulp - uij deze ie blik /er- ?en doet mee met de leuke prijzer onder het ge een drank issen Thebe en iar of vier. Voor ■“'"k ook aan- «ie extra zorg maar daar bestond Ie aanpak voor. Meedoen is gratis, graag van tevoren aanmelden: berkelenschot@bibliotheekmb.nl ig en in- rhilderij- eken en I onder- >site duurt van 6 augus- eptember, en is l tot en met vrij- 1.00 en in het berkel-enschot - Thebe Wijkverpleging en de huisartsen in de regio werken samen in het project'Kwetsbare Ouderen'om iedere thuiswonende oudere de best mogelijke zorg te geven. berkel-enschot” Op zondag 18 augustus van 13.00 tot 17.00 uur organiseert Gittepetit aan de Molenstraat 24 in Berkel-Enschot een kleine, gezellige zomerfair. Kunstenares Ilse Laurijssen - van Abeelen aan het werk. FOTO: Cultureel Centrum de Schalm vragen door. Hoe gaat het met u, kunt u verder nog erge bij gebruiken? Want juist bij groep cliënten is een brede nodig." Plein Leo XIII 29 fh Tllburg Edelweiss JUWELIER - - De Bibliotheek organiseert elke Opvoedcafé voor 1 T tot 12 thema wordt kennis gedeeld, ervaringen uitgewisseld en inspiratie opge daan. Op donderdag 29 augustus derijen zijn uniek en haar speciali teit is het maken van een op maat gemaakt werk, afhankelijk van de wensen van de klant. Creatief Gittepetit is een creatieve ontmoe- jsplek die drie jaar geleden is jericht als particulier initiatief, r keer per week komen hier mensen -samen tijdens het creatief café om elkaar te ontmoeten en gezamenlijk te handwerken. De nadruk ligt daarbij op ontmoeting en verbinding. Gittepetit draait vol ledig op vrijwilligers en de hulp van rrylverf in litwerk omdat ?cten mee ge- De expos tus tot en met 19 sep *n van maandag to n 09.00 tot 21. d van 11.00 tot 21.00. Structurele aanpak Marjolein Damen is wijkver pleegkundige bij Thebe in Ber- kel-Enschot. Nicole Vermeulen is physician assistant bij huisartsen praktijk Hogenbosch, Een phys ician assistant neemt sommige taken van de huisarts over, onder zijn supervisie. Marjolein en Nico le zijn beiden betrokken bij het Kwetsbare Ouderen-programma. In Berkel-Enschot loopt de specia- Voor ouderen is het streven zo lang mogelijk zelfstandig thuis te wonen. Maar dat gaat niet vanzelf. Bij het project'Kwetsbare ouderen' wordt vanuit diverse disciplines gezamenlijk bekeken hoe de ou dere geholpen kan worden. Voor senioren levert deze systematische aanpak veel voordelen op. geven over het thema. Uiteraard staan koffie en thee klaar. De bij eenkomst duurt van 20.00 tot 21.00 uur. jnjwiv I wel even Winstpunten Eerder de juiste zorg, die beter op de individuele patiënt is afge stemd, en een beter vervolg van de zorg, dat zijn volgens Marjolein en Nicole de winstpunten van het programma Kwetsbare Ouderen. "Allemaal voordelen voor de oude ren in onze regio, en daar doen we het voor!" Krachten gebundeld "Vroeger was het vooral de taak van de huisarts om een helikop- terview te hebben en in de ga ten te houden of ouderen extra zorg nodig hadden. En natuurlijk gebeurde dit ook door de wijk verpleging. Met deze samenwer king bundelen we de krachten', aldus physician assistant Nicole Vermeulen. Wijkverpleegkundige Marjolein Damen: "Als wij ergens komen voor huisbezoek, bijvoor beeld voor een douchebeurt, dan kijken we ook verder rond en is de volgende editie. Die staat in het teken van 'Etenstijd; hoe doe je dat gezond, lekker en leuk voor iedereen?'. Donderdag 29 augus tus sluit voedingscoach en perso nal chef Miranda Klomp aan om samen met de deelnemers van gedachten te wisselen en tips te Deelnemers laten zien wat voor moois ze de afgelopen tijd ge maakt hebben en er worden ori ginele handgemaakte cadeautjes verkocht. Er is een creatief raadspel en iedereen die die dag iets koopt ie gratis loterij met “n. Dat alles natuurlijk et genot van een hapje en ikje. Combinatie van factoren Ook de Praktijk Ondersteuner Huisartsen (POH) werkt mee in het project. Die signaleert welke men sen in het totale patiëntenbestand van de huisarts voor het program ma in aanmerking komen. En dan gaat het niet puur om leeftijd. "B'ij kwetsbare ouderen spelen meest al meerdere dingen tegelijk. Een combinatie van factoren die maakt dat we zeggen: 'Hier moet iets gebeuren'." de vaste bezoeksters. De drempel is laag. Dit geeft een groot wij-gevoel. Wolwinkel By Philon die in hetzelf de pand zit, is deze middag ook geopend en verzorgt twee keer de workshop 'Strandtas haken'. Meer informatie en aanmelden kan via www.byphilon.nl. Toegang tot de zomerfair is gratis. Ie samenwerking tus de huisartsen eenjaé die tijd was er natuurlijk dacht voor ouderen die e nodig hebben, r geen structurele lende plaatsen vertellen de gidsen over hoe vleermuizen leven. De excursie is vooral voor volwasse nen, kinderen mogen mee onder begeleiding van een volwassene. Vertrekplaats: begin van de Meie- rijbaan (bij Bastionhotel kruising Ringbaan Oost Ringbaan Zuid). De escursie is van 21.00 tot 22.30 uur. Maximaal 30 deelnemers, dus aanmelden is verplicht. Let op: bij regen gaat de excursie niet door. Aanmelden kan door een mail te sturen naar: zoogdieren@tilburg. knnv.nl o.v.v. van Vleermuizen in Moerenburg, met daarbij het aan tal deelnemende personen. berkel-enschot - In Cultureel Cen trum de Schalm/Ons Koningsoord in Berkel-Enschot is een expositie te zien van Ilse Laurijssen - van Abeelen. Het werk van de kunste nares is herkenbaar aan de golven de bewegingen, verdikkingen en terugkerende kleine accenten. Ze schildert vanuit de gedachte dat ze een aantrekkelijk schilderij wil maken, met een compositie die de aandacht trekt. De keuze van het kleurenpallet bepaalt de sfeer die ze wil overbrengen op het doek. Van fel en kleurrijk, tot rustig getogen kleuren. Al haar schi en zijn gemaakt op 3D doek de zijkanten maken altijd c deel uit van het werk. Laurijssen werkt met acr combinatie met spuü hier verrassende effec creëerd kunnen worden. De meer dere verflagen die ze gebruikt zorgen ervoor dat de voor haar doeken kenmerkende reliëfpatro- nen ontstaan. Het doel is altijd dat het schilderij van afstand aantrek kelijk is en ook dichtbij boeiende elementen laat zien. Al haar schil- berkel enschot - Handboogve eniging De Meierijers houdt e« open middag op 25 augustus van 12.00 tot 16.00 uur op de schietlocatie aan de Hoolstraat 4a in Berkel Enschot. Uiteraard is er deze dag de mogelijkheid om onder begeleiding van ge trainde schutters, zelf eens met een echte handboog te schie ten. Handboogschieten wordt beoefend door heren, dames en kinderen in alle leeftijden. Ook is de sport prima geschikt voor mensen met een lichamelijke beperking. Overleg Die patiënten worden besproken in een multidisciplinair overleg waar de huisarts (of PA) aanschuift, de POH, een casemanager demen tie, de specialist ouderengenees- kunde van Thebe en eventueel andere disciplines als een fysio therapeut, apotheker of ergothe rapeut. "Samen overleggen we wat nodig is, en wie wat doet. Dat kan van alles zijn; meer zorg vanuit Thebe thuis, of mogelijk een opna me. We spreken ook af wie het ver loop van de zorg controleert. En wie het contact met de kwetsbare oudere onderhoudt. Die afstem ming verloopt heel goed. Je kent elkaar en weet wat je aan elkaar hebt, dat werkt prettig", vertelt wijkverpleegkundige Marjolein Damen. tilburg - De zoogdierwerkgroep van de KNNV afdeling Tilburg gaat op vrijdag 16 augustus op zoek naar de vleermuizen in Moeren burg. De activiteit vindt plaats in het kader van de Europese Nacht van de Vleermuis, die dan plaatsvindt. Naast de pruttelen de dwergvleermuis is er grote kans op tapdansende laatvliegers, biebbobbende rosse vleermui zen, ratelende watervleermuizen en misschien ook wel een voorbij tjoepende zeldzame meervleer- muis. Met vleermuisdetectors wor den de ultrasone geluiden van de vleermuizen hoorbaar. Op verschil-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 11