c r "'W olumn Studentenhuisvesting nog steeds problematisch Plaknacht Verhuur een kamer aan student H)nf° Oranje Fonds reikt Buurtcadeau uit in Berkel-Enschot 'N, 1 Di n klaScheidingsmediation.nl SUMMER SALES bod CDA .rr SUMMER SALES - TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 AUGUSTUS 2019 3 DOOR: SILVESTER KLAASMAN De Cobbencampus in het voormalige kantoor van de belastingdienst, biedt al plek aan 150 studenten. FOTO: Tilburgse Koerier l Petra Jansen I Baby van de maand Altijd in de buurtl Maatwerk is de kracht slad|3winkel Quality living by Coenen Telefoon: 06 - 172 017 25 tilburg - Het academische jaar is nog niet begonnen maar problemen met de huisvesting van interna tionale studenten dienen zich al aan. Ongeveer 150 buitenlandse studenten zoeken nog een verblijf plaats. Dinsdag 13 augustus om 19.00 uur, bij Grand-Café Esplanade, Warandelaan 2, op de campus van de universiteit. Belangstellenden die de bijeenkomst willen bijwonen, kunnen zich aanmelden bij cdatilburg@gmail.com Wie de informatieavond wil bijwonen kan zich aanmelden op cdatilburg@gmail.com jenlaan al 150 internat BEHPMOUR Regie s grootste slaa^winkel Tilburg de Cobbenhagenlaan al plaats gemaakt voor 150 internationals. Daarbij moeten er in de nabije CZX4 organiseert informatiebijeenkomst voor potentiële verhuurders waarbij wordt uitgelegd wat het betekent als je een kamer verhuurt aan een (internationale) student. MB -.-M KOERIER De gemeente Tilbt best om de huisve men op te lossen. Zo werd in het voormalig belastingkantoor aan Zandkuilstraat 23 - Poppel (B) - www.poppelsmeubelhuis.com Open: ma Vm zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten berkel-enschot- Het Oranje Fonds verraste onlangs Stich ting Dorpsraad Berkel-Enschot met een Oranje Fonds Buurt cadeau t.w.v. €3.000. bppel(B) - wwwlfidbehaviour.be Fw.ooy 18.00Ü® nale studenten in huis te nemen. Daarvoor organiseert de partij 13 augustus een informatiebijeen komst voor potentiële verhuurders op het grand-café Esplanade op de universiteitscampus. >urg doet zijn vestingsproble- werd in De Tilburgse Koerier heeft op donderdag 22 augustus weer de rubriek 'Baby van de maand'. Daarvoor zijn wij op zoek naar de leukste, grappigste en schattig- ste baby's van Tilburg en omge ving. Is uw kindje geboren na 1 augustus 2018 en lijkt het u leuk om uw koter in de krant te zien? Stuur dan uiterlijk vrijdag 16 au gustus een foto van uw baby naar advertentie@tilburgsekoerier.nl, samen met zijn of haar naam, ge boortedatum, geboortegewicht en andere leuke wetenswaardig heden. Misschien wordt uw zoon of dochter dan wel baby van de maand augustus! Telbizova is in ieder geval blij met het initiatief. "We hebben dit idee ook besproken met de huisves- tingsofficier van de universiteit", zegt Telbizova. "Voor zover ISAT er zicht op heeft, staan studenten erg positief tegenover een dergelijke oplossing." In buurten waar de Straatprijs van de Nationale Postcode Loterij valt, verblijdt het Oranje Fonds een or ganisatie met het Buurtcadeau. Zo hebben ook alle omwonenden toekomst nog 650 woningen bij komen, zowel aan de Professor Cobbenhagenlaan als aan het Reit- seplein, op de plek van het oude Van Spaendonck-kantoor. 5000 belastingvrij Volgens een persbericht van de christendemocraten is er immers geen vergunning nodig om een kamer aan een student te verhu ren. Daarbij kan een verhuurder meer van 5000 euro belastingvrij verdienen aan dergelijke verhuur. Tijdens de bijeenkomst zal onder meer besproken worden wat voor voorzieningen studenten ver wachten als ze een kamer huren en wat voor huurprijzen er gevraagd mogen worden. Hoeveel internationale studenten dit academie jaar naar Tilburg ko men staat nog niet vast. Wel is het duidelijk dat veel van hen moeite hebben om een onderkomen te vinden. Een onderdeel van het probleem is dat studentenhuizen met Nederlandse studenten niet zitten te wachten op een internati onale huisgenoot. "Dan moet er in het huis in het Engels gecommuni ceerd worden en daar zitten veel Nederlandse studenten niet op te wachten", zegt Antonia Telbizova van studentenvereniging ISAT. Tentenkamp(ing) Die ontwikkelingen komen voor de huidige lichting studenten echter te laat. Daarom zal er ook medio augustus een tentenkamp worden opgeslagen in het Spoor- park. "Op het tentenkamp zijn 50 plaatsen beschikbaar voor mensen die nog geen huis hebben kunnen vinden", zegt Telbizova. "40 van die plekken zijn al gereserveerd dus de verwachting is dat de camping vol zit bij de opening op 15 augustus." zichzelf te organiseren en daar bij hulp nodig hebben. Koffietijd gaat wekelijks plaatsvinden in het paviljoen van Tennisclub TC de Rauwbraken. Het initiatief is ont staan vanuit het Platform Welzijn. Dit Platform bestaat uit verschil lende organisaties, zoals de KBO, SWO, de Zonnebloem, Contour de Twern en de Dorpsraad", aldus Tineke Donga-Freling, voorzitter van Dorpsraad Berkel-Enschot. langdurig profijt van de straatprijs. In Berkel-Enschot zijn ze erg blij met het Buurtcadeau. "Wij willen de bijdrage van het Oranje Fonds gebruiken voor een nieuw te star ten initiatief, namelijk Koffietijd. De doelgroep van Koffietijd wordt gevormd door ouderen uit Ber- kel-Enschot, die om fysieke, socia le, emotioneel of mentale redenen niet goed meer in staat zijn een structurele sociale activiteit voor Nederland beleefde de af gelopen maanden enkele plaknachten. Massaal lagen we te woelen, klevend aan onze matrassen. Sommi ge mensen zaten tot een uurtje of 4 's nachts op het balkon te kijken naar de sterrenhemel. Anderen wendden zich toch maar weer tot Netflix, met on dertussen alle ramen en deuren open om het huis te koelen. De plaknacht van 2019 die mij het beste bij zal blijven, is die van 25 op 26 juli. Dat was dan ook wel de plak nacht der plaknachten, na een dag waarop de tem peratuur een recordhoogte had bereikt van 40 graden. 'Plaknacht' was zelfs een van de meest besproken thema's op Twitterzo zag ik die nacht. Want ja, ook ik was wakker. Al lag ik niet in een sauna-slaapkamer, nee zelfs niet in een bed. En bloedjeheet? Nee dat was het ook niet. Er was zelfs sprake van een heer lijk briesje dat af en toe voorbijkwam. Ik zal u niet langer in span ning houden. Ik zat de hele nacht op een bankje in de stationshal van Rotterdam CS. Hoe ik daar belandde is een lang verhaal, laat ik zeggen dat er een ver hitte discussie met de NS aan voorafging. Maar de plaknacht was voor mij niet plakkerig. En saai was- ie ook niet. Ik zag vrolijke mensen terugkomen van het uitgaan. Jongens die de hele nacht ploeterden om de AH to Go bij te vullen. Een medewerker van de shoarmatent die om 2 uur 's nachts de ramen stond te wassen. Hollende vakantie gangers met trolleys die de intercity naar Schiphol van kwart over 3 nog moesten halen. Het was een plak nacht anders dan al die andere plaknachten. Het leek wel bijna een plakdag, met al die bedrijvigheid. Aan het einde van de nacht ging ik van plak naar brak. Maar bijzonder was het wel. Studenten in huis Om ervoor te zorgen dat de inter nationale studenten zo snel mo gelijk een dak boven hun hoofd hebben dat niet van tentzeil is gemaakt, roept het CDA Tilburg stadbewoners op om internatio-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 3