u ït 1 Wie wordt De Nieuwe Concert Nielson opTilburgse Kermis Vincent van 2019? Zomertentoonstelling bij SEA Foundation 1 I r 1 Films Laurel Hardy begeleid door Matteo Spectaculair begin en knallende afsluiter in Amstel Bierhal 11 DONDERDAG 18 JULI 2019 TILBURGSE KOERIER 5SE KOERIER /3L» Django Wagner is een van de toppers die de Amstel Bierhal aandoen. 29 AUGUSTUS Tilburg - SEA Foundation toont vanaf 15 juli de fo toreeks'Catching the Mo ment'van de Australische kunstenaar Jon Tarry. Vincents Tekenlokaal zoekt jonge tekentalenten De Nieuwe Vincenten 2018 aan het werk in museum De Pont. FOTO: Maria van der Heijden (mei van daal ssen D ADVERTEREN? Geef dan nu uw advertentie op: advertentie@tilburgsekoerier.nl of bel 013-5368805 jre geïn- loop, op kheid al in- lOt Jon Tarry, 2019, Catching The Moment. TILBURG - Na Miss Montreal, Ilse DeLange en Wulf is het Nielson die de vierde editie van Sky Radio's 'Concert in the Sky' gaat verzorgen. Tilburg - De hele zomer kunnen jongeren tussen de 10 en 14 jaar hun allerbeste tekening opsturen om mee te dingen naar een gewilde plek bij De Nieuwe Vin cent. ;n naar een creatieve t een groep gelijkges. ïftijdsgenoten. Zij krijgen t laat ik aan het aar ik heb er heel gaan er een feest en andere geïn- jen na afloop, op mogelijkheid al te bewonderen aositie in Kunstpo- Iuiting kiest de jury lie zich De Nieu- noemen, prijs, die ?rder zal Expositie Vrienden, familie teresseerden krijge 22 december, de het nieuwe werk tijdens de expc dium T. Als afslL één deelnemer di we Vincent 2019 mag Hij of zij wint een mooie pr zijn of haar talent nog ven stimuleren. Daarna volgde Ilse DeLange i 2018) met een intiem concert1 af de Euromast in Rotterdam en ook vorig jaar was er een 'Concert in the Sky' vanaf deTilburgse Ker mis met zanger Wulf. Tilburg - De Amstel Bierhal orga niseert tijdens Tilburgse Kermis weer een gigantisch feest met fantastische artiesten. Aanstaar de vrijdag wordt het startschc gegeven met de officiële opening van de kermis, waarna het feest gedruis losbarst. Tien dagen lang kun je er als kermisbezoeker ge nieten van gratis optredens. Meer dan 40 Nederlandstalige artiesten zullen een live optreden verzor gen, waaronder landelijke toppers als Tino Martin, John West Lan ge Frans, Django Wagner, Henk Dissel, Dries Roelvink, Zanger Kaf- Ambachtelijk en digitaal Vanaf 2013 wordt De Nieuwe Vin cent georganiseerd door Vincents Tekenlokaal, vernoemd naar Vin cent van Gogh die in zijn tienertijd tekenlessen volgde aan de HBS in Tilburg. Sinds vorig jaar is Vin cents Tekenlokaal verhuisd naar de Spoorzone en gehuisvest in Ont- dekstation013. Uniek zijn de 20 digitale tekentablets. ke, Tim Douwsma, John'de Bever, Snollebollekes, Wesly Bronkhorst, >oren de Het zou een bood- licht, noti- tituur, een een liefdes- iging van de laai leeg kun- Concert in the Sky De allereerste editie van 'Concert in the Sky'vond plaats in 2017 tij dens de Tilburgse Kermis. Zange res Miss Montreal zong toen dertig luisteraars toe vanaf een platform in de lucht op vijftig meter hoogte. Tijdelijkheid van plaats De reeks, die werd gemaakt tij dens zijn residentie bij SEA Foun dation in het voorjaar van 2019, De beelden uit Catching the Mo ment zijn registraties van plek ken die de kunstenaar tijdens zijn verblijf in Tilburg als Artist in Residence in Tilburg en in de re gio heeft gezien. De Australische kunstenaar heeft architectonische herkenningspunten geblokkeerd door een vel verfrommeld papier dat door de lucht waait. De foto's vangen de verstilling van een mo ment. Ze onderzoeken de parame ters van tijd en plaats, en van het hier en nu. Dit succesvolle talentenprogram ma start in september en biedt plaats aan maximaal vijftien jonge ren, die masterclasses en excursies volgen en toewerken naar een ex positie in december. Deelnemers aan De Nieuwe Vincent kunnen uitkijken naar een creatieve perio de met een groep gelijkgestemde leeftijdsgenoten. Zij krijgen bege- van het uitzicht publiek over, ma< veel zin in. We c je van maken!" In totaal maken vijftien luisteraars kans om samen met een vriend of vriendin aanwezig te zijn bij het exclusieve'Concert in the Sky' met Nielson op deTilburgse Ker mis. Luisteraars kunnen van 15 juli tot en met 21 juli meedoen door zichzelf op de gastenlijst te zetten via de Sky Radio website of de gratis Sky-app. begint met een enkel vel papier. 9 Hetzelfde papier waarop de af- I drukken worden gemaakt. Een pagina is er een van potentie: zuiver, bros, onberispelijk perka ment, met de hand verfrommeld nog voordat de eerste spor I oppervlakken markeren. H( I een routebeschrijving, eer. I schappenlijstje, een gedic1' S ties van een muziekpartij I parkeerovertreding, i brief, een aankondic gemeente, of helem< I nen zijn. Door de verkreukeling I verschuift de intensiteit naar een nieuwe architectonische vorm. De I vliegroute van het gekreukte pa pier is onbepaald. Het vel zal uit eindelijk ergens in het onbekende landen. De expositie is te bezich tigen tot en met 28 augustus bij SEA Foundation, Tivolistraat 22 in Tilburg. De toegang is gratis. Cursussen, workshops en opleidingen. Myderwyk. De filmvoorstellingen zijn op de vrijdagen 2, 9, 16 en 23 augustus, steeds van 20.30-23.00 uur. De zanger uit Dordrecht geeft uit naam van de non-stop mu ziekzender op zaterdag 27 juli een exclusief openluchtconcert op de Tilburgse Kermis. Vanaf het grootste dakterras van de Brabantse stad zingt Nielson een select gezelschap van 30 luisteraars toe met onder andere zijn nummer 1-hit'Uskoud'. Niel son: "Het is erg speciaal om een mini-concert te mogen geven voor zo'n klein gezelschap. Ik heb hoogtevrees, dus genieten Alex, Raymon Hermans en René Schuurmans. De entree is alle dagen gratis. Alleen voor de laatste zondag 28 juli zijn er voorrangstickets te koop. De organisatie verwacht een grote toeloop voor het op treden van Tino Martin en heeft daarom besloten om voor slechts 6 euro een voorrangsticket aan te bieden. Met dit ticket ben je zeker van toegang tot de Amstel Bierhal en krijgt je ook nog eens twee muntjes voor de eerste twee drankjes. De tickets zijn te koop op www.amstelbierhal.nl en aan de kassa tijdens de kermis. Tilburg - Cinecitta aan de Willem ll-straat presenteert in de maand augustus films van Laurel Hardy, live begeleid op vleugel door Mat teo. De toegang is telkens gratis. Laurel Hardy, wie kent ze niet. De tweefilmiconen uit de vorige eeuw die decennia lang wereldwijd furo re maakten in de bioscopen en op het toneel met hun grappen en grollen. Een onsterfelijk duo dat weer aan het publiek wordt gepre senteerd onder muzikale begelei ding van de zeer begaafde Matteo leiding van kunstenaars en teken docenten van Vincents Tekenlo kaal. En ze gaan op pad naar De Pontmuseum, een kunstenaarsate lier en een kunstacademie, waar ze veel inspiratie opdoen en kennis maken met nieuwe technieken. Meedoen De Nieuwe Vincent is speci voor jongens en meiden tuss 10 en 14 jaar die zich verder wil len ontwikkelen in tekenen en schilderen. Inzenden kan tot ui terlijk 18 augustus 2019. Uit alle inzendingen kiest een jury maxi maal 15 deelnemers, waarbij ze let óp creativiteit en eigenheid. De jonge talenten gaan aan de slag tijdens ca. 12 bijeenkomsten op zondag en soms ook op zaterdag in de maanden september t/m december. Deelname kost niets, alleen tijd en creativiteit. Kijk voor meer informatie en aanmelden op www.denieuwevincent.nl.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 11