w c 42b v |ijknieuws Zomeractiviteiten in Natuurmuseum Brabant entrum Zomer in de Noordhoek iers Gemeente doet vastgoed van de hand Werkzaamheden A65 derij k Waar is Kees? I 5 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 11 JULI 2019 KOERIER 2079 FOTO: Maria van der Heyden Fotografie adviseurs Besterdplein 30 - Tilburg u. ven lisch vlees, ag een dek zelf leek? iness is r 21 uur. contact seur. elljk. Devorige editie was Elly Buskens de winnaar van de maaltijd van de dag. Maak deze week kans op een maaltijd van de dag van: Je toonstellinc rl, Ustijd of i nu de wolf aurg ver- id aan de "De ge- ateri- r hel- ma- VERZOT eetwinkel met smaak die- Kies a je een ?weeg als haas of 20,00 u 18.00,11 Tilburg - Tijdens de zomer vakantie hanteert wijk centrum In De Boomtak aangepaste openingstij den. Toch is er nog ge noeg te doen. Tilburg - Yesss, vakantie! Dat betekent alle tijd om iets leuks te doen- of om juist niets te doen, pre cies waar je op dat mo ment zin in hebt. tilburg - Gemeente Tilburg gaat een deel van haar vast goed, waar de gemeente geen bestemmingsplannen voor heeft, in de verkoop doen. Een van de verkoop- objecten is het voetbalterrein van NOAD, de voetbal vereniging die samen met LONGA en RKTVV in 2017 fuseerde tot FC Tilburg. doorLucVerschuuren Die club maakt sindsdien gebruik van het sportpark aan de Spoor dijk, waar voorheen LONGA ge vestigd was. Over wat er precies met het NOAD-terrein moet gaan gebeuren, is de gemeente nog in beraad. De wandel- en fietstochten gaan gewoon door, evenals de maande lijkse bingo op de tweede maan dag van de.maand. Ook bloedprik- ken bij de prikpost blijft mogelijk al is dit vanaf 22 juli alleen op maan dag, woensdag en vrijdag. In juli is er geen Repair Café, maar op 17 augustus zijn bezoekers weer welkom. Onder de titel 'Zomer in de Noordhoek'is een aantrekkelijk activiteitenprogramma samenge steld voor buurtgenoten die niet op vakantie gaan, leder woens dag is er iets te doen. Op woens dag 17 juli is er een wijkwandeling langs mooie plekjes in de wijk. Ook met rollator of rolstoel kunt u meedoen. Woensdag 24 juli verzamelen belangstellenden om 11.30 uur bij kunstwerk 'De Rits' in het Spoorpark voor een gezellige picknick. Gratis, maar wel vooraf aanmelden. Woensdag 31 juli om 16.00 uur is het tijd voor de barbe- voerder. "Met dat idee in het hoofd zal de gemeente - indien nodig - op zoek gaan naar een geschikte eigenaar." Rode Kruis Een ander in het oog springend gebouw dat wellicht in de ver koop gaat, is het voormalige Ro de Kruis-gebouw aan de Leonard van Vechelstraat, zijstraat van de Besterdring. In 2018 werd bekend zaterdag 13 juli 12.00 uur. Wegge bruikers dienen door omleidingen rekening te houden met extra reis tijd die kan oplopen tot 15 minu ten. Gele borden geven ter plaatse informatie over de werkzaamheden en verkeersmaatregelen. KUlww Meer informatie op ■JJ www.rijkswaterstaat.nl/werkzaamheden. terug is in Nederland. Theedrinken doe je tussendoor bij Kikker. Heb je de nieuwe selfie- wand daar al gezien? Als je al acht bent en een beetje kunt lezen, word je natuuronderzoeker in de OO-zone, waar je met een speci ale onderzoekspas allerlei leuke onderzoekjes kunt doen. En dan is er ook nog het vijftien meter lange skelet van een potvis. Kortom, je vermaakt je wel, of je nou 3 bent of 83. Slim Ben je tussen de 7 en 12 jaar? Dan staan er allerlei spannende mat alen klaar deze zomer. Kom je I pen een watergeefsysteem te i ken? Dan kun je op het terras aan de slag met gieters, trechters, em mers en stukken tuinslang. Zo zorg je ervoor dat planten toch precies genoeg water krijgen, zonder dure sproeiers te kopen. Zin in nog meer water? Doe dan in de OO-zone ook het Testlab Bloe men en ontdek hoe slim bloemen aan water komen. Experimenteer Tentoonstellingen Behalve activiteiten zijn er nog superleuke tentoonstellingen in Natuurmuseum Brabant. Je kunt er op vakantie naar de Ustijd bijvoor beeld, waar je op mammoetjacht gaat en onderweg sabeltandtij- gers en Neanderthalers tegen komt. Hou je meer van wolven? Test dan je wolvenkennis in De Ware Wolf en maak kennis met dit bijzondere roofdier, dat sinds kort Natuurmuseum Brabant is te vin den aan de Spoorlaan 434 in Til burg. In juli en augustus is het mu seum alle dagen open van 10.00 tot 17.00 uur, ook op maanda gen. Kijk voor meer informatie op www.natuurmuseumbrabant.nl of bel nummer 013-5353935. Leuke dingen zijn er genoeg in Na tuurmuseum Brabant. Je vindt er bijzondere tentoonstellingen, zo als Kikker is hier!, Ustijd of de Ware Wolf. Extra leuk nu de wolf terug is in Nederland. Zelf onderzoeken doe je in BOS (4- 8 jaar) of in de OO-zone. En deze zomer zijn er ook toffe extra acti viteiten: maskers maken of voorle zen bij Kikker voor de jongste be zoekers. Ben je al wat groter, dan kun je aan de slag met water. Help mee een begietingssysteem te ma ken voor dorstige planten, of kom onderzoeken op welke slimme manier bloemen aan water komen. Pater van den Elsenplein Naast dit vastgoed is de gemeente van plan om nog aantal woningen aan het Pater van Elsenplein in de verkoop te doen. Die woningen had de gemeente gekocht met het idee dat het hele plein een grondige herontwikkeling tege moet kon zien. Die plannen zijn niet door gegaan, waardoor de gemeente weer van de woningen af wil. Momenteel wordt het plein herontwikkeld: de supermarkt op het plein verhuist van de ene naar de andere kant. Als dat proces is afgerond gaan de woningen in de verkoop. Dan weten kopers is ook wat voor situatie ze voor de or deur kunnen verwachten", zegt de v- gemeentewoordvoerder. tilburg - Rijkswaterstaat voert ko mend weekend regulier onderhoud uit aan de A65/N65 tussen Vught en Berkel-Enschot in de richting van Tilburg. Hierdoor is de A65/N65 tussen de kruising in Vught met de Helvoirtseweg en de kruising in Berkel-Enschot met de Bosscheweg in de richting van Tilburg afgeslo ten van vrijdag 12 juli 22.00 uur tot met sponzen, rietjes en kleurstof. Nog geen 7 jaar? Dan kun je renmaskers maken bij Kikker, van welk Kikkervriendje j masker wilt maken en bew< een echte rat, varken, eend, I kikker door de zaal. Deze activitei ten zijn elke dag van de zomerva kantie te doen. Zomer in Wijkcentrum In De Boomtak. cue in wijkcentrum In De Boomtak. Barbecuebonnen zijn vooraf te koop voor 8 euro. Op woensdag 7 augustus om 14.00 uur is er een zomerse bingo. Kosten: 3,- per boekje voor 8 ronden. Er zijn leuke zomerse prijzen. Op woensdag 14 augustus serveren de vrijwilligers ter afsluiting van het zomerpro- gramma een high tea, van 14.00 tot 16.00 uur. Bonnen vooraf ver krijgbaar voor 4,-. Meer informa tie: 06-42 42 8199. dat het Rode Kruis Tilbt huist naar een nieuw pane Centaurusweg in Noord, meente kijkt nu of er een andere organisatie met een maatschap pelijk doeleinde in geplaatst kan worden", vertelt een woordvoer der. "Als een dergelijke organisatie niet wordt gevonden zal het waar schijnlijk in de verkoop gaan." Hoe wel het pand geen monumentale status heeft zal het in ieder geval niet tegen de grond gaan. "Het if een gezichtsbepalend pand voor de omgeving", vertelt de woord- Naast de wekelijkse strip kuiert Kees Kruik ook nog verder door deze Koerier! Hij heeft zich verstopt in één van de advertenties in deze editie! Ga daarom op zoek naar Kees Kruik en maak kans op een aardige attentie! Mail daarvoor de naam van de adverteerder én het paginanummer waarop deze te vinden is naar lezers@tilburgsekoerier.nl Een briefje naar NS Plein 14,5014 DA Tilburg is natuurlijk ook goed! Inzenden vóóra.s. maandag.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 5