'an la Dht Taxikeurmerk zorgt voor kwaliteit Nieuwe stadsdichter is bekend Aanpak parkeeroverlast in Broekhoven en deel Fatima I Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Spaarnwoudelaan als fietsstraat Geen mobieltjes meer op de fiets Werkzaamheden aan wegen Afsluiting N65 richting Tilburg Van vrijdag 12 juli 22.00 uur tot za terdag 13 juli 12.00 uur wordt het wegdek van de N65 op twee locaties gerepareerd. De A65/N65 is dicht in de richting van Tilburg. Van knoop punt Vught tot en met de kruising van de N65 met de Kreitenmolen- straat. Uitzondering is de N65 tussen de kruising J.F.Kennedylaan in Vught en de kruising Torenstraat in Helvoirt, dit weggedeelte is open voor lokaal verkeer. Vanaf afslag 2 Berkel-En- schot is de N65 richting Tilburg weer open. Verkeer wordt omgeleid. Een grootschalige omleidingsroute van 's- Hertogenbosch naar Tilburg loopt via Eindhoven (A2 - A58). De bus dienst van Arriva tussen 's-Hertogen- bosch en Tilburg heeft geen hinder van de wegafsluiting omdat de N65 tussen Vught en Helvoirt open blijft voor verkeer. Parkeren in Broekhoven. (Foto gemeente Tilburg) Taxi met kwaliteitskeurmerk. (Foto gemeente Tilburg) lijk v der van betaald jordhoek, Pius- ark en de Gasthuis- ;loten. Verkeer ieder- ande ■en in i een en iute >nel- moet leester :g zijn aan. es. De lar □m m :en Jaron e eefte dan er gaf te Professor Cobbenhagenlaan Ring baan West Aanleg extra voorsorteer vak en ver vangen verkeerslichten van 8 juli 17 uur tot 12 juli 17 uur. en van igische. i mak- lijvoor- i de waar om te >k aan tertap- Bewoners en ondernemers gaan samen met dt ling op mi westelijk is schaars. Om de parkeren in (een o Wilhelminapark Werk aan het pari ring. Straat afgeslc wordt omgeleid. I traat g blauwe ader en herinrichting “7 augustus 17 uur. Be- Verbeeten Instituut ge- Bisschop Zwijsenstraat Bouwactiviteiten tot 24 juli 17 uur. kun- wijk par- 1 euro Brugstr Aanleg rijbaan tot 27 ai reikbaarheid waarborgd. Kraaivenstraat Voorbereidende werkzaamheden aanleg snelfietsroute Tilburg - Waal wijk tot 19 juli 17 uur. anten In Til len en in e intal sport- let is linie averge- Nieuwe stadsdichter A.H.J. Dautzenberg. (Foto gemeente Tilburg) A.H.J. Dautzenberg is benoemd tot Stadsdichter van Tilburg. Hij neemt op 25 augustus het stokje over van Onias Landveld tijdens het evenement Boeken rond het Paleis. Een stadsdichter draagt bij aan het culturele klimaat in Til burg #stadvanmakers en schrijft gedichten over Tilburg, geeft voordrachten en performances. Tilburg heeft sinds 2003 een stadsdichter. Iedere 2 jaar benoemt het college een nieuwe stadsdichter. Pieter Vreedeplein Waterdicht maken van dak parkeer garage Pieter Vreedeplein tot 11 juli 17 uur. De Nobelstraat Straat afgesloten, voorbereiden nieuwbouw tot 31 juli 17 uur. Door werkzaamheden zijn wegen helemaal of deels afgesloten. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Burg. Letschert- werg/Burg. Bechtweg, Hasseltstraat, Heuvel/Veemarktstraat/Panhuijsen- pad, Koolhovenlaan, Kronenberg- straat, de Oegstgeeststraat/Over- loonstraat, Renesselaan, Ringbaan Oost, Ringbaan Zuid, de Sint Willi- brordstraat, het Stadhuisplein e.o., Vloeiveldweg en de Wethouder Bag- germanlaan/Fatimastraat. Het volle dig overzicht staat op internet. De gemeente gaat de parallelweg van de Spaarnwoudelaan inrichten als fietsstraat. Het gaat om het ge deelte vanaf de Sassenheimstraat tot aan de Saasveldstraat, aan de kant van de even huisnummers. De aanleg moet zorgen voor een veili ge aansluiting op de (sternet)fiets- routes in de'wijk. In een fietsstraat zijn auto's toegestaan, maar fiet- ten ofte hard rijden. sers hebben voorrang. De verwach- jnjemeethuiskomen. ting is dat de werkzaamheden dit najaar plaats kunnen vinden. Bouwmeesterbuurt en Sint Anna is gewerkt met een review panel. Hierin zitten bewoners, onderne mers en andere belanghebben den uit de wijk. Gezamenlijk heb ben zij de beste kijk op de par- keerproblematiek in de wijk. Het panel gaat samen met de ge meente werken aan een voorstel dat bepaalt in welke straten en op welke tijden de regeling gaat gelden. Op basis hiervan neemt het college van burgemeester en wethouders een besluit over in voering van betaald parkeren. Uit onderzoek blijkt dat de meeste bewoners tevreden zijn over deze aanpak. Het panel gaat komend najaar onderzoeken in welke straten betaald parkeren gaat komen. Begin 2020 ontvangt het college een voorstel. De in voering van betaald parkeren start waarschijnlijk halverwege volgend jaar. Edisonlaan e.o. Herinrichting van de straten in de omgeving van de Edisonlaan door renovatie woningen. Afgesloten tij dens het werk in verschillende fases tot 11 september 17 uur. Spoorlaan Rijbaan versmald door sloop en nieuwbouw tot 28 december 17 uur. Elzenstraat/Populierenstraat/Pijn- boomstraat/St. Ceciliastraat Herinrichting openbare ruimte en woonrijp maken gebied tot 6 juli 17 uur. Schouwburgring Een rijstrook afgesloten tussen B. Zwijsenstraat en L. Bouwmeester- plein tot 15 juli 17 uur. Reitse Hoevenstraat Aanleg blauwe ader, herinrichting rijbaan en aanleg snelfietsroute Til burg - Waalwijk van 3 juli tot 19 juli 17 uur. Vanaf 1 juli dit jaar is het taxikeurmerk verplicht voor taxichauffeurs die in de gemeente vervoer aanbieden. Een taxichauffeur met een kwaliteitskeurmerk kent de weg in Tilburg en brengt passagiers veilig en via de kortste route naar de bestemming. De tarieven staan op het dashboard, zodat de ritprijs vooraf duide lijk is. Mensen met klachten of suggesties over de taxi's kunnen met vermelding taxikeurmerknummer of kenteken terecht via telefoonnummer 14013 of mail taxikeurmerk@tilburg.nl. Meer informatie: www. til burg, nl/wegwerkzaamheden en www.haalmeeruitdeweg.nl. Sinds afgelopen maandag is het lande- verboden om een mobieltje of an- r mobiel elektronisch apparaat te ge bruiken op de fiets. Met een telefoon in de hand tijdens het fietsen, riskeer je een boete van 95 euro. In Brabant werken provincie, gemeenten, politie, Rijkswaterstaat en scholen samen aan de verkeersveiligheid onder het motto: Brabant gaat voor NUL verkeersdoden. Van alle ongelukken komt 90% doordat mensen niet oplette Informatie: daarkun, nl/rijmono/regels-en-boetes. Iers en ondernemers gaan samen met de gemeente een rege- maat maken om de parkeeroverlast in Broekhoven en in het "k deel van Fatima aan te pakken. De parkeerruimte in de wijk e situatie te verbeteren, komt er volgend jaar betaald deel van) de wijk. De gemeente ontvangt veel klachten over parkeeroverlast in Broekhoven en het westelijk deel van Fatima. De problemen zijn deels ontstaan omdat in de wij ken rond de binnenstad betaald parkeren is ingevoerd. Automobi listen zoeken dan een parkeer plek in wijken waar het parkeren nog gratis is. In de toekomst is overdag een parkeervergunning nodig om te parkeren in de wijk. Dit kost be woners 5 euro per maand. Par keerders van buiten de wijk ki nen overdag alleen in de wijk keren tegen betaling van 1 per uur. Bezoek van bewoners krijgt korting op het parkeerta rief. Deze aanpak bewijst in ande re wijken de oplossing van par keeroverlast. Bij de invoering parkeren in de Noc haven en omgeving, Theresia/ Generaal Smutslaan Asfaltering van 1 juli 8 uur tot 31 de cember 2019. Zevenheuvelenweg Leggen van kabels en leidingen. Eén rijstrook afgezet. Werkzaamheden van 1 juli 8 uur tot 5 juli 17 uur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 9