I c Spoorpark lanceert adoptieproject'Vrienden van het Spoorpark' olumn Rupsen LEER- Tilburgse Skyline krijgt steeds meer vorm Baby van de maand )R Binnenstad moet centraal staan bij evenementenbeleid LEER- M wijzer Cursussen, workshops en opleidingen. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 4 JULI 2019 3 KOERIER iS Om de band die velen inmiddels Lijnen worden uitgezet voor de kermis Vervolg van voorpagina. Petra Jansen in ga niet ARTIST IMPRESSION: SDKvastgoed.nl 29 AUGUSTUS Tilburg - Onder de noemer Het Spoorpark is van ons allemaal, lanceert de Stichting Spoorpark een week na de opening het adoptieproject Vrienden van het Spoorpark. trac de lijr singer aanp den jeleden van i de jshan- door tvan ;rhet ion- 'Ba- out.nl ADVERTEREN? Geef dan nu uw advertentie op: advertentie@tilburgsekoerier.nl of bel 013-5368805 De toren komt te staan aan de van het Static hoogte plein. Mt na het Wes Smoel Met de Clarissentoren wordt de Tilburgse skyline weer wat voller. In juni werden ook plannen onthuld voor een woontoren aan Tilburg Maandag werd de nieuw ste aanwinst van de Spoorzone onthuld: de Clarissentoren. De woontoren wordt 130 meter hoog en gaat ruimte bieden aan ongeveer 250 appartementen. De gemeente Tilburg is maandag begonnen met het uitte kenen van de plaatsen voor de kermisattracties. Hiervoor werd de Heuvel voor het verkeer tijdelijk afgesloten. Om het plaatsen van de attracties mogelijk te maken wordt er ook het nodige straatmeubilair weggehaald, denk hierbij aan lichtmasten en verkeersborden. zijn en ree stimuleren en regels willen of janisatoren van evenementen." Het uitzetten van de lijnen wordt gedaan aan de hand van een plat tegrond die in november in het voorgaande jaar al wordt opgesteld. Daarop wordt uitgetekend welke at- acties waar komen te staan, zodat lijnentrekkers niet voor verras- ?n komen te staan. Last minute ipassingen hoeven dan ook zel- i tot nooit gemaakt te worden. "Vanuit de gemeente hechten we er belang aan dat de tekeningen op papier overeenkomen met de echte situatie" vertelt een woord voerder. "Op die manier lopen we bij het uitzetten van de lijnen geen vertraging op." De gemeente schat dat de werkzaamheden rond 10 ju li, een week voor het begin van de opbouw, zijn afgerond. Naast deze torens staat er ook nog een woon toren van rond de 50 meter bij het Spoorpark op het programma. Ook in de binnenstad staat er in het kader van hoogbouw nog het een en ander in de planning. Ten hoogte van het Hendrikshof m'oet een woontoren van ongeveer 55 meter hoog worden geplaatst. de Spoorlaan. Dat gebouw gaat de naam 'De Bankier' dragen en zal ongeveer 70 meter hoog worden. Hoewel de ontwikkeling van dit project zich in een minder vergevorderd stadium 'bevinden als de Clarissentoren, is wel duidelijk dat de Tilburgse skyline steeds meer'smoel'krijgt. met het park voelen ook praktisch vorm te geven is het vanaf nu mo gelijk om stukjes park te adopte ren. Kies via website https://vrien- den.spoorparktilburg.nl/ op de plattegrond van het park, kies uw eigen favoriete plekje en adopteer tien vierkante meter voor 25 euro per jaar of 100 euro voor vijfjaar. Hoe meer Vrienden het Spoorpark Doodsteek De WD wil zich op de toekomst richten en ervoor waken dat Tilburg de status van evenementenstad verliest. Maarten van Asten gaf aan dat de WD staat voor groen rechts. "Groen omdat we voor duurzaam heid zijn en rechts omdat we wil len stimuleren en geen dwingen de regels willen opleggen aan de orge telt, hoe meer burgers dit initia tief dragen en dat is uiteindelijk wat het burgerinitiatief voor ogen heeft. En ja: zelfs wethouders en ambtenaren kunnen vriend wor den. Sterker nog: bij de opening heeft de stichting Spoorpark de eerste vier spots ofwel 40m2 'ca deau' gedaan aan wethouder Be rend de Vries en hem daarmee noordzijde uuadon, naast het Clarissenhof en ten van het Burgemeester Stekelenburg- 1et zijn 130 meter is het gebouw straks '.Vestpoint (142 meter) het hoogste gebouw van Tilburg. Daarmee torent het nog een stuk uit boven de Stadsheer (101 meter), nu het op-één-na hoogste gebouw. 'Hudson-dinch' Ook zijn er plannen voor een tweede toren aan het Pieter Vreedeplein, de'Hudsontower', die ongeveer 60 meter de lucht in gaat. Dat deze toren er komt is echter nog niet in kan nen en kruiken. De gemeente en de bewo ners van de reeds bestaande toren liggen al tijden hierover met elkaar in de clinch. Daarmee reageerde hij op een mo tie om verplicht drinkbekers met statiegeld te gebruiken bij evene menten van meer dan 2.000 bezoe kers. Meerdere partijen uitten hun zorg dat dit wel eens de doodsteek kon zijn voor evenementen, die vooral door vrijwilligers worden georganiseerd. Door de vele regels zouden vrijwilligers af kunnen gaan haken en niks meer gaan organise ren. Dwayne Heuvelmans van de fractie Groen Links paste de motie aan door een onderscheid te ma ken tussen evenementen georga niseerd door professionals en door vrijwilligers en na de onderzoeksre sultaten van het college de discus sie verder te voeren. "Het Spoorpark is gerealiseerd als burgerinitiatief en dat fundament willen we vasthouden, en zelfs versterken" aldus het Stichtingsbe stuur. "Hoe meerTilburgers aanha ken, meedoen, enthousiast zijn en dus het park omarmen, des te meer zal het Spoorpark een plek zijn waar de mensen uit de stad zich gevoelsmatig aan verbinden. Dat brede draagvlak is ook nodig om het park voor nu en de toekomst mooi, veilig en gezellig te houden voorjongenoud."Maarookom bij voorbeeld extra kosten te kunnen dekken door onverwachte omstan digheden, zoals momenteel het uitvoerig bewateren van de jonge aanplant die het door de aanhou dende warmte en droogte moeilijk heeft om te overleven. benoemd als eerste Vriend van het Spoorpark. De officiële openingsdatum 21 ju ni, blijft als langste dag van het jaar ook de dag waarop de initiatiefne mers steeds alle vrienden verenigd willen zien. De vrienden samen vormen mét de burgerinitiatieven in het park voor het bestuur ook een klankbord van betrokkenen die in de toekomst nieuwe burge rinitiatieven kunnen voordragen en meteen feedback kunnen ge ven over tal van zaken die verbe tering of versterking behoeven. Het Vriendenprogramma biedt als extraatje ook de mogelijkheid een stukje park cadeau te doen aan een vriend, vriendin, collega, kind of kleinkind. Het programma voor Vrienden van het Spoorpark is op vrijwillige basis bedacht en gemaakt door vijf studenten van Fontys Hogeschool ICT (Tom Körschner, Dennis Ver- buijs, Job Deleij, Redmar van de Riet en Martijn Vos)in samenwer king met hun opleider Jacques de Roij, en het bestuur van de Stich ting Spoorpark. |BJnfo Meer informatie: Bestuur Stichting Spoorpark, Anita de Haas, secretaris: anitadehaas@outlook.com onderzoeken of dit proefevene- ment op deze locatie positief uit pakt. Het kan dan niet meer in de programmabegroting van 2020 meegenomen worden. Een paar weken gele, was ik bij de opening een parkje bij mij in buurt. De openings deling werd verricht een wethouder, die een bordje plaatste bij een pas geplaatste eik. Bij het noe men van dat woordje 'eik' ontstond er een geroeze moes onder de aanwezi gen. Want een eik, was dat nou wel zo'n handig plan? Een paar jaar geleden zou u nog gedacht hebben: gezellig toch, zo'n mooie boom? Over een aantal jaar kun je er fijn onder zitten op hete dagen. Nu staat de eik synoniem voor haartjes, jeuk en slapeloze nachten. En reken maar dat dat de komende jaren alleen maar erger wordt. De eikenprocessierups, hij lijkt ons alleen maar ellende te bezorgen. Je krijgt er jeuk van en soms zelfs een nare hoest en ontstoken ogen. Maar dan die spelling. Zo'n lange naam voor zo'n klein beestje, dat is natuurlijk vragen om problemen. Of wel, het is best lachen met die rupsen. In het Leijpark stond een bordje waarop iemand met viltstift had geschreven: 'Pas op, pros- sierups'. De dagen daarna zag ik op sociale media een hele reeks van grappige al ternatieven voor onze hari ge vriend voorbijkomen: de percussierups, de óbsessie- rups, de proseccorups, de processorrups, de precisie- rups, de Porscherups en de prinsessenrups. Ook los daarvan is de ei kenprocessierups best een interessant beestje. Ze komen pas 's avonds een beetje op gang en gaan dan in een lange rij op zoek naar vers eikenblad om hun buikjes mee te vullen. Iemand maakte een fasci nerend filmpje van rupsen die achter elkaar rondjes blijven lopen in een gat een ijzeren plaat. Onder motto 'elk rondje is anders'. Een soort polonaise. Ja, die eikenprocessierupsen hou den wel van een feestje. Het zijn net mensen. De Tilburgse Koerier heeft op dc derdag 18 juli weer de rubriek'E by van de maand'. Daarvoor zijn wij op zoek naar de leukste, grap pigste en schattigste baby's van Tilburg en omgeving. Is uw kindje geboren na 1 juli 2018 en lijkt het u leuk om uw koter in de krant te zien? Stuur dan uiterlijk vrijdag 12 juli een foto van uw baby naar advertentie@tilburgsekoerier.nl, samen met zijn of haar naam, ge boortedatum, geboortegewicht en andere leuke wetenswaardig heden. Misschien wordt uw zoon of dochter dan wel baby van de maand juli!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 3