w z w |ijknieuws 1 Presentatie mooie kermisverhalen uid ka 5 Zonnekijkmiddag |est Open huis Stadsimkerij Beezzzz V. Zomerconcert ursussen Snuffelmarkt bij stadion INKOOP GOUD ‘T GOUDCENTRUM Belang van bewegen bij dementie Gebruikersoverleg wijkcentrum Koningshaven GSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 4 JULI 2019 15 >ev FOTO: Gerard Otten I Lichtende nachtwolken. ook dat kan onze zon. Tijdens het Zomerconcert laten alle geledingen van L'Echo des Montagnes van zich horen. ERE DUT 1 ‘sverhalen ontbreken jziek niet. ;ven dus. g 375. Carnavalsor- het zomerconcert jsha- 1 Til- een het Besterdring 141 Tilburg Legitimatie verplicht Tilburg - De Tilburgse kermis, de grootste kermis van de Benelux, wordt gehouden van 19t/m 28 juli. Tilburg - Alzheimer Café Tilburg besteedt op dinsdag 9 juli aandacht aan het thema: Het belang van bewegen bij de mentie. Gastspreker is Gerry Moes van De Groene Muze. bev De aula van President pleir duur gaa der 013-46780; ter@home.i mer-nede winkel is 20.00 uur tot 21.00 uur. plaats in de itencomf Kor o.a. kettingen, armbanden en sieraden (mag stuk zijn) Tilburg - Op zondag 14 juli is er grote snuffelmarkt in en om Koning Willem II Stadion aan >0 euro per 10 jaarheb- voor koffie en gebak. Denk mee en doe mee met goede ideeën voor Koningshaven. vindt plaats in dour, Capucijnen- straat 54 in Tilburg. Aanvang om 20.30 uur. Kom op tijd, want vol is vol. Kosten: wat het u waard is (vrijwillige bijdrage). Tilburg - Het muzikale seizoen 2018-2019 zit er al weer bijna op. Koninklijk Erkende Harmonie L'Echo des Montagnes sluit het sei zoen op zondag 7 juli af met het traditionele zomerconcert. Vanaf 14.00 uur zullen zowel L'Echo als het opleidingsorkest een muzikaal pro gramma verzorgen in Kapel Hooge Tilburg - In heel Nederland houden imkers op zaterdag 13 juli en zon dag 14 juli open huis. In Tilburg is het Elho Bijenhuis van Stadsimkerij Beezzzz op zaterdag en op zondag open, van 11.00 tot 16.00 uur. Het bijenhuis bevindt zich aan de Atlas straat 11 in Tilburg, direct achter de windturbine. Een bezoek aan het bijenhuis is gratis. Imkers leiden de bezoekers rond door het boeiende leven van de honingbijen. Zij leg- i graag uit hoe belangrijk bijen voor ons voedsel en voor de na- r. Ze laten zien wat er zoal komt kijken bij het houden van bijen. En je kunt te weten komen hoe de honing in een potje terecht komt, waar de was vandaan komt en wat de bijen met het gehaalde stuif meel doen. Ook zal er honing uit de omgeving te koop zijn. ze markt kramen di uur. Er zullen veel standhouders aanwej hun overtollige huisraad willen verkopen voor dumpprijzen. Er is voor elk wat wils. Ook voor verza melaars is er genoeg te zien en te koop. De entree bedraagt 2,5( persoon. Kinderen tot 1i ben gratis toegang. Tilburg - Bij sterrenwacht De Tien- desprong in Tilburg-Zuid kan iedereen op zondag 7 juli de eer ste landelijke Zonnekijkmiddag beleven. Eigenaar Ton Spaninks kan met zijn enorme kennis over de zon alles daarover vertellen en laten zien. Bezoekers kunnen bij De Tiendesprong de zon bekijken door telescopen met verschillende filters. Ook is het mogelijk zonne vlammen aan de rand van de zon te zien. Mocht de zon niet te zien zijn door de bewolking, dan kun nen de aanwezigen luisteren naar uitleg over de zon door leden van astronomische vereniging We- ga. De. middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Adres: Generaal de Wetstraat 31 in Tilburg. de Goirleseweg 34 in Tilburg. De- met enkele honderden iuurt van 10.00 tot 17.00 l particuliere ïzig zijn, die Veer, Bredaseweg kest Proost! sluit f af. De entree is gratis. Net als in de voorgaande jaren is er ook dit jaar weer de mogelijkheid om deel te nemen aan een loterij met leuke prijzen, de opbrengst komt ten goede aan de stichting Vrienden van L'Echo des Montagnes. Tilburg - Wijkcentrum Konings ven, Kruisvaarderstraat 32c in burg, organiseert op donderdag 4 juli een gebruikersoverleg. Aan vang om 19.30 uur. Wijkcentrum Koningshaven facili- teert en ondersteunt initiatieven van bewoners en bewonersgroe- pen en nodigt bewoners uit om mee te denken over de invulling en de functie van het wijkcentrum. Belangstellenden zijn met hun ideeën van harte welkom op het gebruikersoverleg. Het wijkcen trum verzorgt het programma van deze avond en zorgt bovendien Studiehuis Nederlands Even nog een extra zetje nodig voor bijv, de grammatica, uitbreiding voca bulaire of het examen inburgering? Dat kan nu! Vanaf nu is er elke donder dagavond, vrijdagmiddag en zaterdag ochtend een klassikale, interactieve bijeenkomst voor extra conversatie, uitspraakoefeningen, huiswerkvragen, examenvragen ed. Samen gedifferen tieerd oefenen van de diverse (digitale) vaardigheden en leren omgaan met andere culturen, waarden en normen. Met de strippenkaart kunt u zelf.de uren reserveren en dat geeft flexibili teit en continuïteit. Het Studiehuis een leerpunt voor een sociale verrijking op allerlei gebied en onder begeleiding in taaltrainers. En dat voor slechts 2,50 p.p. Er is alleen plaats voor max. personen. Een les duurt 2 uur en is voor alle niveaus! Reserveer tijdig. Inl.0135362101 www.bogaerstalen.nl Summerschool English, Dutch or French! This two or three weeks' courses offer you the opportunity to learn the lan guage fast and well! The course aim is to reach the next level. During the course, you will cover the four skills of listening, reading, writing and speaking. Our excellent teachers will also familiarise you with customs and manners. Lessons in a small group for 35,- per hour/lndividual classes from 49,50 per hour. Enjoy summer and check www.bogaerstalen.nl or call 013-5362101 Groene Muze biedt inspiratie van uit de combinatie Natuur, Cultuur en Beweging. Gerry Moes vertelt hierover en brengt de mensen in ïweging. e bijeenkomst vindt appartementencomplex Mandelahof, Korvel- in 60 in Tilburg. Het programma jrt van 20.00-21.30 uur. De zaal jaat om 19.30 uur open. Voor na dere informatie kunt u bellen naar 022, mailen naar riafei- ?.nl of mbrabant@alzhei- ierland.nl. De geheugen- geopend van 19.30 tot en in de pauze van 20.30 De Tilburgse kermis bestaat al zeker 452 jaar. De Tilburgse kermiskenner bij uitstek is Lau- ran Wijffels, je mag hem gerust een kermisgek noemen. Lauran schreef diverse boeken over de Tilburgse kermis en hij wil u graag deelgenoot maken van zijn passie. Reis met Lauran door de kermis uit de jaren 50, 60 en 70. Reislei der is Gerard Otten. Beide heren gaan er op vrijdagavond 12 juli een superleuke avond van ma ken met mooie kermist en weetjes. Natuurlijk on de foto's en kermismuz Instappuuu en meebelet Voldoende bewegen is belangrijk, ook als je dementie hebt. Tijdens het sporten of bewegen worden verschillende zintuigen aange sproken (horen, zien, voelen en ruiken). Juist voor mensen met dementie is het goed om deze prikkels te krijgen, zodat de her sens letterlijk in beweging blijven en worden uitgedaagd. Uit on derzoek blijkt dat bewegen helpt om geestelijke achteruitgang te vertragen, om het denkvermogen te verbeteren en een betere door bloeding te bewerkstelligen. Ook als een persoon met dementie niet veel meer kan, zijn er vaak nog kleine bewegingen mogelijk. De De café

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 15