w c |ijknieuws Stadsstrand naast Theaters Tilburg 1 entrum IVN wandeling 'Invasieve exoten' k Waar is Kees? Tilburgse herdenking slavernijverleden Kort Laat is terug HER 5 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 27 JUNI 2019 Burgemeester Theo Weterings. uit Impressie van het stadsstrand. Japanse duizendknoop in bloei. Besterdplein 30 - Tilburg I INKOOP GOUD door Luc Verschuuren Devor de winnaar v Maak deze week kans op een maaltijd van de dag van: ‘T GOUDCENTRUM Bes terdring 141 Tilburg Legitimatie verplicht VERZOT eetwinkel met smaak opening begin se; klein festi Tilburg - Op maandag 1 juli vindt in het Vrijheidspark aan het Koningsplein 80 de officiële Tilburgse herdenking plaats van de Nederlandse afschaffing van deTrans-Atlantische slavernij. Tilburg - Noem het Strand aan de Concertzaal, De Schouwbeach of Theaters aan zee..., de kogel is door de kerk. Het Tilburgse stadsstrand komt dit jaar vast terug als pop-up ver sie op het voorplein van Theaters Tilburg. ■iePeijen i de dag. komstige c Een samenï ding. L schaffir hieraar o.a. kettingen, armbanden en sieraden (mag stuk zijn) orige editie was Harrie van de maaltijd van B Naast de wekelijkse strip kuiert Kees Kruik ook nog verder door deze Koerier! Hij heeft zich verstopt in één van de advertenties in deze editie! Ga daarom op zoek naar Kees Kruik en maak kans op een aardige attentie! Mail daarvoor de naam van de adverteerder én het paginanummer waarop deze te vinden is naar lezers@tilburgsekoerier.nl Een briefte naar NS Plein 14,5014 DA Tilburg is natuurlijk ook goed! Inzenden vóór a.s. maandag. plek. Ik probeer nu al de omgeving en bestuurders te laten zien wat er allemaal wel niet mogelijk is met dit gebied, deze kant van de stad. Zulke initiatieven, welke niemand verwacht voor een theater, maken de binnenstad nog levendiger, creatiever en wekken weer nieuwe ideeën en inzichten op." DEZE ZONDAG IS ER EEN BIEffFeSTIVAL OP DE HEUVEL 1 i... FOTO: Gerard Bettonville uitdaging is als Tilburgers te leren respect en waardering te hebben voor culturele diversiteit. Tilbur gers wonen, leven en werken sa men in deze mooie stad, maar dat gaat niet altijd vanzelf. Daarvoor is meer wederzijds begrip en kennis van eikaars achtergrond nodig. Dat vormt de basis voor een sterke, saamhorige en solidaire samen leving die is opgebouwd vanuit gedeelde menselijke waarden met oog op een gemeenschappelijke toekomst van de huidige en toe- generaties Tilburgers. nleving vanuit verbin- De herdenking van de af- Fing van de slavernij draagt in bij. gestart met Kort Laat: de pod cast. Neem je favoriete kort ver haal mee en lees het voor. Of neem plaats bij het kampvuur en luister. In verband met rechten wordt bij voorkeur werk van Nederlandsta lige auteurs gelezen. Een verhaal mag niet langer dan 15 minuten duren en er wordt geen eigen werk voorgelezen. jxoten kunnen schade- voor de natuur. Ze kunnen er bijvoorbeeld voor zorgen dat in- ?mse planten en dieren gedeel- jk of zelfs geheel verdwijnen. Tijdens deze tweede editie wordt herdacht dat het 156 jaar geleden is dat de slavernij formeel ten ein de kwam in Suriname en op de toenmalige Nederlandse Antillen. De herdenking begint om 19.25 uur (inloop vanaf 19.00 uur) en duurt tot 20.30 uur, waarna er een korte receptie is in het Factorium. Burgemeester Theo Weterings zal de herdenking bijwonen. Hij spreekt namens het gemeente bestuur en zal tevens een krans leggen. De overige sprekers zijn plaatsvervangend gevolmachtig de minister van Curasao Eunice Eisden en cabaretier Steven Bruns- wijk. De herdenking wordt bege leid door ceremoniemeester Dave Ensberg-Kleijkers. Anno 2019 staat de multiculturele samenleving voor grote uitdagin gen. Zo komt nog steeds racisme en discriminatie voor. De grootste Tijdens de wandeling zijn ze zicht baar en wordt er meer over verteld. Deelname is gratis. Honden kunnen niet mee. De wandeling duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Start vanaf de Top Naeffdreef (tegenover huis nummers 12 en 14) in Tilburg. Een bezoeker van Theaters Tilburg, dame op leeftijd, sprak hem »n week aan, onwetende dat hij de directeur is en zei:"Heeft u dat gehoord, van dat stadsstrand hier voor de deur. Dat kan toch niet voor een schouwburg!" "Ja, ik heb het gehoord, maar dat past toch niet? Hoezo niet, komt u hier wel eens in de zomer dan?", vertelt hij lachend. De inkt druipt nog van de plat tegrond, een oude SRV-wagen wordt momenteel omgebouwd tot foodtruck, en de hoeveelheid kuub strandzand word berekend. Beachy moet een laagdrempeli ge ontmoetingsplek worden. Ge woon een beetje zonnen, barbe- cueën en voornamelijk verblijven. Het stadsstrand is tot het einde van de zomer iedere dag geopend bij goed weer. De sluiting is bij de -:_g van het theaterseizoen september. Er is dan een klein festival naast de cityring. Op maandag 8 juli gaat de hotspot 'Beachy' open en op vrijdag 12 ju li is de officiële opening. Daar zag het eerst niet naar uit, maar The aters Tilburg-directeur Rob van Steen wist een helpende hand te steken. Hij wil de foodtruck met strandzand, stoeltjes en palmbo men graag voor de deur van res taurant Lucebert hebben. Dat plan voert hij momenteel uit, samen met initiatiefnemer Tim Frenken. "Ik las in de media dat het vastliep, terwijl het een leuk idee is", zegt Rob van Steen. D66-raadslid Bas Verberk -die de kwestie al eerder in de politiek aankaartte- bracht Van Steen vervolgens in contact met Frenken. Om zo Beachy naar de cityring te halen. Van Steen lachend: "We hebben toch al een golfbaan voor de deur, een dami daar kan nog wel een strand bij.’Hij afgeloper wil graag laten zien wat er allemaal dat hij de met de ruimte mogelijk is. "In de toekomst komt hier natuurlijk het stadsforum en ik droom al langer van zo'n belangrijke ontmoetings- tilburg - IVN-Tilburg verzorgt op zondag 30 juni een wandeling rond het thema 'invasieve exoten'. Een exoot is een plant, dier, of een ander organisme, dat van nature niet in Nederland voorkomt. Deze exoten komen door menselijk handelen in ons land terecht. Een klein deel van de exoten voelt zich prima thuis in zijn nieuwe omgeving. Deze soor ten kunnen zich vestigen in onze natuur en zich snel vermeerderen. Tilburg - De Nieuwe Vorst, Willem Il-straat 49 in Tilburg, presenteert op woensdag 3 juli om 22.00 uur Kort Laat - Tilt De Nieuwe Vorst. De entree is gratis. Kort Laat is terug. Een reeks zomeravonden waarop de deel nemers korte verhalen aan el kaar voorlezen. Met een kamp vuur, met drankjes en met een zendmast, want dit jaar wordt Dit zijn de zogenaamde invasieve exoten. Invasieve e> lijk zijn or bijvo heer telijk

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 5