w mi ijknieuws R O John Hayes bij Rewind eeshof Open dag NS Componentenbedrijf ost ezersbrief S! L 'Eindelijk hebben we een normale plek om te chillen!' Eerste editie 'ZomerSmaak' bij StadsTuinderij Piushaven Oproep verenigingenmarkt Winkelcentrum Heyhoef 1 Park DONDERDAG 20 JUNI 2019 De Jongeren Ontmoetingsplek met in het midden Lisa Populiers. DOOR ZAMIRE WILLEMS i en Piet van lersel, Udenhout De Rode Duivel rijdt zaterdag tussen Tilburg en Berkel-Enschot. INT INKOOP GOUD re.nl jroten tg tot op het schoolplein van hoven, maar toen kwam ïrd veel ?n over ?meente informeerde 1 juni enkel met een uur sta ir 3) naar Be- in- jf u in. irbeeld rs te wer- voor uw ‘T GOUDCENTRUM Besterdring 141 Tilburg Legitimatie verplicht en en. ■Ie Tilburg - Op zaterdag 22 juni zet het NS Compo nentenbedrijf in Ber kel-Enschot de deuren open voor het publiek. Tilburg - Van angsten voor herrie, lawaai en rotzooi tot wijkbewoners die jongeren hun eigen plek en vertier gunnen. De maandag geplaatste JOP (Jongeren Ontmoetings plek) aan het Vreeswijk- pad zorgt voor de nodige commotie onder Koolho venaren. Jongeren zelf springen een gat in de lucht. juni 1 Michaël Meer informatie en volledige programma: www.stadstuinderij nl/activiteiten/zomersmaak Er zijn ge deelnam eniging kraam be er een gege Dus Een prii meer Ie ven ge "»renic Tilburg - Vrij teert Rewino-u cert van John de zanger-c Finest. Haye o.a. kettingen, armbanden en sieraden (mag stuk zijn) 5SE KOERIER!1 'Niet bang' De veelal r rondom J( rest anc hun geh den wilk TpüRGSE KOERIER bewonersbrief over de komst van de JOP aan het Vreeswijkpad. "De ervaring heeft geleerd dat de meeste mensen wel vinden dat er plaatsen in de openbare ruimte moeten zijn waar ook de wat ou dere jeugd mag hangen en kan chillen, maar dat vrijwel niemand een dergelijke voorziening in de buurt wil. Een informatieavond over een dergelijk onderwerp is zelden constructief." Ik heb de reportage over de tot standkoming en de opening binnenkort van het schitteren de Spoorpark met belangstelling zitten lezen. Een aanwinst voor Tilburg. Dat in de gemeente Tilburg niet alle parken zo luxueus zijn uitge voerd kunt u aan den lijve onder vinden door het park 'Ter Roomley' in Udenhout eens te bezoeken en er een reportage over te maken. U kunt dan genieten van o.a. me tershoge brandnetels, paden van gebroken zeeschelpen waar het moeilijk wandelen is voor ouderen (al of niet met rollator, rolstoel of kinderwagens) in het middelste ge deelte en lemen paden die bij regen spiegelglad zijn en door verkeerde afwatering vol ongelijkheden zitten in het nieuwe gedeelte in de in aan bouw zijnde wijk D'n Bogerd. "Het is zo fijn! Eindelijk hebben we een normale plek om te chillen, dicht bij huis en zonder dat we weggestuurd worden", zegt Lisa Populiers (16), die erg te spreken is over de gekozen ruimtelijke lo catie. Samen met nog veertien an dere jongeren geniet ze van hun nieuwe onderkomen. Het dak en de openheid van de mobiele JOP zorgen voor voldoende beschut ting en ventilatie. De jonge wijk bewoners dollen wat met elkaar, praten over school, het leven en genieten van opzwepende achter grondmuziek. Het volume aange past aan de omgeving. "We gaan de muziek echt niet te hard zetten en na 23.00 uur gaat het sowieso zachter, zoals in de wet staat", zegt Lisa. Dat de groenstrook in afzien bare tijd zou veranderen in een grote bende, spreekt ze tegen. "Bij de container bij De IJsspecialist wordt ook alles netjes gehouden en we spreken elkaar ook aan. Maar volwassenen maken ook veel troep hè!", constateert de tiener. negatieve toon in de wijk JOP's zorgt ervoor dat de loniem wil blijven. Terwijl ze eluk wel van de daken zou- Jlen schreeuwen. "Voorheen Meer JOP's Op de Facebookpagina van Thuis in Koolhoven klinken er veelal negatieve- en angstige reacties op de JOP én de locatie, volgens gemeente Tilburg bewust uitge kozen door de partners van de Jongerentafel Reeshof: de politie, het Jeugd Toezicht Team (JTT) en Jongerenwerk R-newt. "Het is centraal gelegen in dat deel van de wijk Koolhoven waar de wat oudere jeugd vooral woont. Het aantal jeugdigen in Koolhoven zal de komende jaren nog groeien, daarom komen er nog meer JOP's in Koolhoven", aldus de woord voerder van Wethouder Hend- rickx. De ger bewoners 11 Voor de allereerste keer kan ie dereen een kijkje komen nemen bij het NS Componentenbedrijf, dat onderdelen van treinen revi seert. Tijdens de open dag geven monteurs demonstraties en ver tellen zij over hun werk. Ook zijn er allerlei foto's en video's te zien. Bezoekers kunnen rondkijken in een dubbeldekstrein (VIRM) en voor kinderen is er een kidsclub met allemaal leuke activiteiten. Speciaal voor de open dag rijdt de Diesel-lll - ook wel Rode Duivel ge noemd - als pendeltrein tussen sta tion Tilburg en het terrein van het componentenbedrijf. Deze rijdt over het spoor tussen Tilburg het NS Componentenbedrijf, waar normaalgesproken geen treinen rijden. Op het traject ontbreekt een bovenleiding, maar de Rode Tilburg - StadsTuinderij Piushaven organiseert komende zomer, in samenwerking met 013 Food, vier smaakvolle zomerse lokale streek- markten c.q.-proeverijen, genaamd 'ZomerSmaak'. Op 27 juni, 25 juli, 29 augustus en 26 september kun nen liefhebbers van 18.00 tot 21.00 uur lekker en lokaal voedsel kopen bij circa 20 kramen van streekboe- renAproducenten uit de buurt én aanschuiven aan lange tafels om op het sfeervolle groene marktplein de verse aankopen te nuttigen. Proe ven en smullen van o.a. ambach telijke kaas, wijn, bier, brood, thee, koffie, ijs, biologisch vlees, plukfruit en verse soep. Tijdens het shoppen en proeven kunnen bezoekers genieten van al- powertrio van 20.00-22.00 uur optreden op het fraaie, nieuwe podium in de boerenschuur op de binnenplaats bij FoxFarm aan de Zuilichemstraat 2. rijdag 21 juni presen- id-Backstage en Con- Hayes, de beken- ‘••-gitarist van Mother's jyes zal met zijn eigen Duivel heeft geen bovenleiding nodig. Om 1,3.20 uur en 14.00 i vertrekt de Rode Duivel vanaf s tion Tilburg Centraal (spoor 3) r.; het NS Componentenbedrijf. zoekers kunnen recht voor de gang uitstappen. Vanaf het terrein vertrekt de Rode Duivel naar stati on Tilburg om 14.48 uur en 15.48 uur. De open dag duurt van 13.00 uur tot 16.00 uur. Adres: Nieuwe Atelierstraat4 in Berkel-Enschot. Er is beperkte parkeergelegenheid. Aanmelden voor een ritje in de Rode Duivel kan op station Tilburg. De beschikbaarheid is beperkt. Verenigingenmarkt lag 25 augustus zijn geopend van 12.00- uur. De verenigingenmarkt «au ook dit keer samen met het grootse evenement Piazza Cultural tilburg - Zin in een verenigingen markt? Klaar om je vereniging, stichting, vrijwilligersorganisatie te presenteren aan het grote publiek? Op zondag 25 augustus organiseert winkelcentrum Heyhoef voor de 14de keer een verenigingenmarkt, waarvoor alle verenigingen stichtingen zich kunnen opgeven Een markt van niet-commerciële (vrijwilligers) organisaties actief in Tilburg op het gebied van o.a. sport, muziek, cultuur, zorg en welzijn. Wilt uw vereniging zich presen teren op deze Verenigingendag? Dan kunt u zich opgeven via het inschrijfformulier dat vanaf websi te www.heyhoef.nl te downloaden is. U kunt ook bij Jamin in winkel- zaten we c OBS Koolhc er iedere dag politie. Er wer gebeld door omwonender overlast en ze plaatsten foto's van ons op Facebook", aldus een leeftijdsgenoot van Lisa. Hij is blij dat ze niet langer weggestuurd worden, iets wat in het verleden nog wel eens uitliep op ruzie. "Wij hebben niet altijd in de gaten als de muziek te hard staat. Mensen kunnen ook gewoon naar ons toe komen om dat te zeggen, ze hoe ven toch niet bang te zijn?" centrum Heyhoef uw inschrijffor mulier ophalen. geen kosten verbonden aan ime, omdat de winkeliersver- voor elke deelnemer een beschikbaar stelt. Tevens is i podium waar demonstraties jeven kunnen worden, s pak uw kans en schrijf 1 prima manier om bijvoor c. leden of vrijwilligers gedurende deze dag vereniging. Tijdens deze op koopzondé de winkels 17.00 valt o Ie lekkernijen én van sfeervolle live optredens. Elke maand een andere artiesten stijl. Op 27 juni trakteren Peer de Graaf en Michaël Breukers op lekkere liedjes. Voeding geven aan duurzaam leven. Onder die noemer draagt 013 Food bij aan de verduurzaming van de productie en consumptie van voed sel in Midden Brabant. Dat doet 013 Food door het initiëren en stimu leren van lokale, impactvolle food- projecten. De foodprojecten die 013 Food ondersteunt richten zich op duurzame productie, het vergr van bewustzijn met betrekking de waarde van voedsel en het voor komen van voedselverspilling. ■Qnfo rijpiushaven. Zorgen Jongeren zijn zelf verantwoorde lijk voor de plek, dienen zich aan regels te houden en bij overlast wordt er opgetreden. "Blowen wordt overal gedoogd, al zullen jongeren wel worden aangespro ken op de gevaren en gevolgen van blowen. Muziek mag, overlast van muziek niet", zegt de woord voerder. Toch heeft gemeente Til burg begrip voor de onveiligheids gevoelens van mensen en laat weten de zorgen zoveel mogelijk te willen wegnemen. "Er zijn geen gegevens bekend dat de situatie rondom JOP's ook werkelijk onvei liger zijn. Indien er sprake is van criminaliteit wordt er handhavend opgetreden en de JOP wordt vaker meegenomen in de rondes van (Jeugd)politie, Jongerenwerk, JTT en Buurtpreventie."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 17