i w w |ijknieuws est Midzomer Spellenfestijn Dansen in Het Kruispunt nl Kermisindeklas.nl wordt nóg leuker, leerzamer en lekkerder Eindexamen Poetic Sounds o t >e koerier ^ILBURGSE KOERIER DONDERDAG 20 JUNI 2019 15 Vanaf juli dit jaar komen de eer- Platform wordt uitgebreid met nieuwe onderdelen euws SPEEL DE HAMSTER RACE! Speurtocht Tijdens de Tilburgse Kermis is plekje De ap gebc Een ste o1 voor baar. bedraagt 3 euro, incl. koffie, drank je en een hapje. De zaal gaat open 13.30 uur. Info Meer informatie: tel. 013-4676774. ipartementen o ie voormalige wooncomple i, zul- extra irden. iring- en an kun- :h vermaken speciale kin- jar is Dan Tilburg - Dat de Tilburgse Kermis meer dan leuk is en ook leerzaam liet web site kermisindeklas.nl voor het basisonderwijs de afgelopen jaren zien. (advertorial) Ruim honderd huurappartementen in De Westvleugel van het Kloostercomplex Huize Mater Misericordiae In het kloostercomplex van de Zusters van Liefde wordt al enige tijd druk gebouwd. Onlangs is de eerste fase van de ont wikkeling, de bouw van een nieuwe verpleeg huisvleugel, afgerond. ii is t ddag je en iat 1 13.3C jarticuliere rs zo goed irlopen, zoekt in eerste instantie lie net als de zus- rust. delappartement inge- afspraak kan worden Hamsterrace Nieuw dit jaar op kermisindeklas.nl is de game Hamsterrace. Door zin nen foutloos en zo snel mogelijk over te typen laat je een hamster Om de integratie van pa huurders voor de zusters mogélijk te laten ver Van der Weegen i naar huurders di ters gesteld zijn op Er is een modelapp. richt dat op al, bezichtigt. Tilburg - Op donderdag 27 juni er weer een gezellige dansmidda in Het Kruispunt, Sinopelstraau in Tilburg. Het dansen duurt van 14.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs Recepten Vanaf 11 juni vind je op het plat form kermisindeklas.nl ook ker- misrecepten, waarmee je zelf poffertjes, hotdogs, suikerspin nen, oliebollen en nog veel meer bestaande uit studenten. Het programma ziet er als volgt uit: X. van de Poll, Rauha - symphonic poem for soprano and orchestra (Hanna van Rooijen, soprano); R. Schumann, Cello Concerto in A minor (Floor Bakker, cello); X. Tarin Micó, Concert Secret - Con certo for saxophone and orches tra (Nuno Silva, alto saxophone). De toegang is gratis. _4 juni om een uniek con- ogramma in de neaters Tilburg, leert student f Music en jent sa- Van der Weegen; "In het huurcom- plex "De Westvleugel" wonen straks zusters, singles en stellen in een prachtige kloostertuin midden in de stad. Je kunt er genieten van de privacy in je appartement of op je balkon maar je ontmoet er ook gemakkelijk gelijkgestemden. Een afspraak om op een doordeweekse avond nog wat leuks te gaan doen is snel gemaakt. Daarnaast wordt er een gezamenlijke huiskamer ingericht met een riant dakterras. Hier kunnen huurders met de bu ren afspreken op een warme zo- tilburg - Op zondag 30 juni organi seren de vrijwilligers van de stich ting Karen Weeningspeeltuin een gezellige spelletjesdag in de Karen Weeningspeeltuin op de hoek van Lavendelweg en Kruizemuntweg. In deze gezellige en leuke speel tuin, waar kinderen en ouders het gehele jaar al kunnen genieten over een parcours racen. Tegen je klasgenoten of je vrienden kun je een wedstrijd spelen. Wie de ham ster als eerste over de finish krijgt wint. Met deze Hamsterrace oefen je je typevaardigheden. Inmiddels een oude vertrouwde op de kermis én op het platform kermisindeklas.nl is dé kleurrijke Jet Suikerspin, die iedereen dolen thousiast bij de les houdt. Ze weet In een volgende fase worden nog twee nieuwe appartemen tencomplexen met koop- en huurappartementen gerealiseerd. Ook de voormalige Jozefmavo zal tot wooncomplex worden getransformeerd. alles, maar dan ook echt alles over de kermis. Dit jaar helpt ze je ook in de keuken met de kermisrecep- ten en is ze scheidsrechter bij de Hamsterrace. gerenoveerde a >r nieuwe huur De meeste ten zijn circa 50 worden er ook appartementen v: liseerd.Een groot partementen kon. De huur ook ge ge klo TEST JE TYPESNELHEID OP: KERMISINDEKLAS.NL er ook altijd een dermiddag. Dit jaar is die op woensdag 24 juli. Dan kun je ook meedoen aan een speur tocht over het kermisterrein. De speurtocht start om 13.00 uur in het Tirolerdorp op het NS-plein. Daar geeft de kermiswethouder het startsein. Deelnemers aan de speurtocht krijgen een tas vol handige spul letjes mee voor onderweg. Ze krijgen ook een circusworkshop en gaan poffertjes eten. Je kunt je alleen of met een groepje van maximaal 6 kinderen en een begeleider aanmelden voor de speurtocht. Per groepje zijn er al lerlei prijzen te winnen. De prijs uitreiking is om 15.00 uur bij de kermisexpositie op het Konings plein. Je kunt je aanmelden voor de speurtocht door een mailtje te sturen naar tilburtj@kermis.nl. appartementen urders beschik- appartemen- m2, op termijn enkele grotere van 80 m2 gerea- >t deel van de ap- i heeft een privébal- irders kunnen echter gebruikmaken van de prachti- loostertuin. meravond of er gewoon een rustig zoeken met een goed boek". appartementen worden aan- joden in de middel dure huur, i aantal appartementen wor den voor een huurprijs van 672,- per maand verhuurd, hiervoor is inmiddels een wachtlijst. De overige appartementen wor den vanaf 750,- per maand aangeboden, geïnteresseerden kunnen zich hiervoor bij Van der Weegen Bouwgroep inschrijven. Tilburg - Maandag 24 19.30 uur staat ea eert op het progr concertzaal van The Het gaat om een examenconc van Floor Bakker (cello), si aan Fontys Academy of and Performing Arts (AMPA) Nuno Silva (saxofoon), studf aan Fontys Master of Music, sa men met een symfonieorkest Meer informatie over het project en de wijze van inschrijven is te vinden op www.hierwonen.nl. van de vele speeltoestellen, len op deze dag een aantal e attracties toegevoegd wor. Zo zullen er een aantal sprir glijkussens aanwezig zijn er nen de kinderen ziel met een aantal echt oud Holland se spellen zoals ballengooien en twister. Met de afronding van de nieuwe verpleeghuisvleugel komen er diverse voormalige zusterappar- tementen in "De Westvleugel” vrij. Een aantal daarvan worden op nieuw aan zusters verhuurd, de overige appartementen worden na renovatie aan particuliere huur ders aangeboden.Van der Weegen is inmiddels gestart met de inter ne renovatie van de vrijgekomen appartementen. De appartemen ten krijgen een nieuwe keuken en badkamer en een Domotica-instal- latie met de mogelijkheid tot een zorg-oproepinstallatie. In een later stadium wordt ook de buitenzijde van het complex aangepakt en worden de appartementen voor zien van nieuwe beglazing, balkon- hekwerken, isolatie en een nieuw duurzaam verwarmingssysteem. kermislekkers kunt gaan bakken. De recepten zijn ook te vinden op ah.nl/allerhande van Albert Heijn, de nieuwe sponsor van de Tilburg se Kermis. Op kermisindeklas.nl staat een uitgebreid aanbod van superleu ke weetjes, opdrachten en video's over de kermis voor in de klas én voor thuis. Dit jaar staat de Tilburgse Kermis van 19 tot en met 28 juli in de stad. Dankzij kermisindeklas.nl kunnen leerlingen van basisscholen al voor de zomervakantie in de kermis- stemming komen. Het lesmateriaal op kermisindeklas.nl is gemaakt voor leerlingen in het basisonder wijs, voor de kleuterklassen tot groep 8. Het platform is gevuld met filmpjes, opdrachten, een ont werpwedstrijd, een speurtocht en workshops. Wil je meer? Dan vind je ook leuke links naar extra informatie. Docen ten vinden op kermisindeklas.nl ge noeg materiaal voor het organise ren van een Projectweek op school of een themamiddag in de klas. Kleurplatenwedstrijd Naast het bezoeken van kermisin- deklas.nl kun je ook al in kermis- stemming komen door mee te doen aan een kleurplatenwed strijd. Houd de Tilburgse Koerier daarvoor goed in de gaten! We kunnen in ieder geval alvast ver klappen dat de kleurplaat dit jaar in het teken staat van de Badeenden- race en wordt in samenwerking met Albert Heijn georganiseerd. In alle filialen van deze supermarkt in Tilburg en omstreken zullen de kleurplaten te bewonderen zijn.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 15