1 I Fietsen voor het goede doel via de gratis app in lOt en Sneller om hulp vragen bij financiële problemen €68.583j Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Werkzaamheden rt EEN NIEUWE TELEFOON OF DE OUDE AFBETALEN? KOM JIJ ER UIT? aan wegen wegen Hulp vragen bij schuld, (campagnebeeld kom uitje schuld) lijdelijk 115 juni I F? Fietsen voor het goede doel. (Foto Jostijn Ligtvoet) ISO Meer informatie: oplaadpalen.nl en tilburg.nl/oplaadpalen Meer info: tilburgfietst.nl/ tilburg-fietst-voor-tilburg Hendrikhof/Emmapassage/ Frederikstraat Verbouwen Emmapassage tot 2 juli 17 uur. ïsloten i 2 uur. jarte- traat Dit >kde Tilbt tisct tte n heb- roeren Tstaat ver- Bra- Ipden. aban- ke'er en Dat is a onge- edrag; Door werkzaamheden zijn wei helemaal of deels afgesloten. 113 juni 2 uur tot 13 Verkeer wordt om- Wilhelminapark Werk aan het park en de Gasthuis- ring. Straat afgesloten. Verkeer wordt omgeleid. ?ne algen voor s. Fietsen en geest. i lichame- irmatie: burg.nl/wegwerkzaamheden haalmeeruitdeweg. nl. A65-A58 A65 naar de A58 Links en afrit 10 Hilvarenbeek A58 rechts afges van 13 juni 23 uur tot 14 juni liaan, aststraat/ aat, Pieter Vreedeplein, i, Ringbaan Oost, Ring de Sint Willibrordstraat, splein e.o. en de Vloei- ledig overzicht staat Meer infon www.tilbur en www.t juwappai aoort/Zwaanstr Elzenstraat/Populierenstraat/ Pijnboomstraat/St. Ceciliastraat Herinrichting openbare ruimte en woonrijp maken gebied tot 6 juli 17 uur. De Nobelstraat Straat afgesloten, voorbereiden nieuwbouw tot 31 juli 17 uur. Edisonlaan e.o. Herinrichting van de straten in de omgeving van de Edisonlaan door renovatie woningen. Afgesloten tij dens het werk in verschillende fases tot 11 september 17 uur. nog meerfiet- steld worden. voor de rjubile- isch ne is zonde- it in de nde ger in Gorp. ie stad. Heuvelpoort/Zwaanstraat/ Piusplein/Heuvelring Verbouwing/nieuwboi menten Heuvelpoc.l/I tot 26 juni 17 uur. A58 af- en toerit Tilburg Centrum West Afgesloten van juni juni 5 uur. geleid. Onlangs lanceerde het kabinet een landelijke campagne om schulden bespreekbaar te maken. Doel 1$ dat mensen sneller hulp gaan vragen bij Schuldhulpverlening. Ongeveer 1,4 miljoen gezinnen hebben problema tische schulden of lopen risico die te krijgen. De gemeente Tilburg heeft het project 'Tilburg Fietst voor Tilburg' ontwik keld. Met deze campagne kunnen inwoners en werknemers van bedrijven in de regio Tilburg fietskilometers maken waarmee ze direct bijdragen aan een reeks goede doelen. Mensen met schulden vinden het lastig om hulp te vragen of ze doen dit erg laat, vanwege schaamte of trots. Hierdoor sta pelen de problemen zich op. I kan iedereen overkomen. Ooi gemeente wild dit 'schuldenta boe' doorbreken. Mensen lopen gemiddeld vier jaar rond met schulden voordat ze aan de bel trekken. Een kleine schuld kan dan uitgroeien tot een onoplosbaar probleem dat het le ven beheerst. Stress, een slechte re gezondheid en verlies van werk kunnen de gevolgen zijn. In de campagne staan 'schuldenambas sadeurs' die over hun schuldpro bleem praten centraal. Hun co ming out bleek de eerste stap op weg naar een oplossing. Met hun persoonlijke, verhaal laten ze zien dat iedereen - jong, oud, rijk, arm - in de financiële problemen kan Meer informatie over de landelij ke campagne: www. kom uitjeschuld. nl. komen. Zonder dat het direct zichtbaar is, kan een collega, vriendin, familielid, buurman of studiegenoot flinke schulden heb ben. Een echtscheiding, ontslag of een maand huurachterstand; het kan het begin zijn van grote finan ciële problemen. Blijf hier niet mee rondlopen en maak schulden bespreekbaar. Ga voor gratis ad vies en hulp langs bij Schuldhulp verlening (Spoorlaan 448, Til burg). Inloopspreekuur: maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.00 uur vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur of bel 013 583 32 50. Kermis Berkei-Enschot 21 tot en met 25 juni De kermis in Berkei-Enschot begint vrijdag 21 juni om 16 uur en duurt tot en met dinsdag 25 juni. Evenals voorgaande jaren vindt de kermis plaats op het Wilhelminaplantsoen. Donderdag 20 juni starten de op- bouwwerkzaamheden van de eer ste attracties. Op woensdag 26 juni wordt de kermis weer afgebroken. Er is een seniorenmiddag op maandag 24 juni van 14.00 tot 16.00 uur. De Raadhuisstraat is op zondag 23 en maandag 24 juni voor alle verkeer afgesloten ter hoogte van het Wilhel minaplantsoen. Kerkstraat (Berkei-Enschot) Kruispunt Kerkstraat - Burg. Stori- manslaan afgesloten tot 20 maart (2020) 17 uur. Spoorlaan Weg versmald door nieuwbouw en sloop tot 28 juni 17 uur. «kim. lmviiirMToiLtiL jtaai hoog op de politieke agenda, awoners en ondernemers zijn zelf actief aan de slag. Bewoner Hein Jacobs zet zich met Buurtraad De Armhoefse Akkers (Moerenburg, Armhoef, Tivoli) in voor deelauto's in de wijk. "We hopen op zes deelauto's van Buur- auto in de wijk. Daarvoor moeten we zoveel mogelijk bewoners enthou siast krijgen om mee te doen. Dat is nodig om Buurauto te overtuigen. Zij lopen namelijk het risico mocht het niet lopen. Wij zien met Buur auto een goede kans om samen het parkeerprobleem in de wijk tegen te gaan. De gemeente kan faciliteren, bijvoorbeeld als het gaat om het neerzetten van een overkapte fiet senstalling." Er zijn diverse afspraken gemaakt als het gaat om schoon openbaar busvervoer, doelgroepenvervoer en elektrisch Brabants vervoer. De gemeente heeft daarnaast de green deal zero emissie stadslogistiek ondertekend. Daarin staat dat het vracht- en bestelverkeer in de stad in 2025 geen schadelijke stoffen meer uitstoot. Samen met bewoners en ondernemers gaat Tilburg voor een gezonde stad. Oisterwijksebaan: brug Brug aan Oisterwijksebaan ti. afgesloten voor verkeer van 19 uur tot 16 juni 5 uur. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Bisschop Zwijsen- straat, Brugstraat, Cornelis Drebbel- straat, Fatimastraat, Hasseltstraat, Heuvel/Veemarktstraat/Panhuijsen- pad, 't Hoekske, Koolhovenlaan Kraaivenstraat, de Oegstgees^u Overloonstraat, Pieter Vreedepk Renesselaan, Ringbaan Oost, Rin baan Zuid, de Sint Willibrordstr het Stadhuisplein veldweg. Het volk op internet. Armhoefse Akkers gaat voor deelauto's.(Foto Alex Jacobs) Samen bijdragen aan een gezonde luchtkwaliteit Gisteren was het World Environment Day met als thema 'luchtvervuiling'. De opkomst van elektrisch vervoer betekent minder CO2 uitstoot en een schonere lucht. Ook de deelauto wordt steeds populairder en draagt bij aan een gezonde stad. Luchtkwaliteit staat hoog op de politieke agenda. Maar ook bev.cr.c~ er. crJcrr.crr.i.t Elektrisch vervoer wint steeds meer aan populariteit. Dat vraagt iets van de infrastructuur in de stad. Naast oplaadpleinen en snelladers staan er in Tilburg momenteel ruim 200 laadpalen. De ontwikkeling gaat door om in de toekomst te kunnen voldoen aan de vraag. Bewoners die een oplaadpaal in de straat willen, kunnen een aanvraag indienen via www.tilburg.nl/oplaadpalen. Niet alleen particulieren kiezen steeds vaker voor elektrisch rijden. Bart Sebregts van Parcel4me is een milieubewuste ondernemer. Zijn bedrijf exploiteert pakketautomaten. "Door gebruik te maken van een volledig elektrische auto en de pakketjes te vervoeren naar een pak- ketautomaat, besparen we een hoop kilometers en brandstof. Dat is in vele opzichten een stuk vriendelijker." Ook het gebruik van deelauto's draagt bij aan een gezonder klimaat, onder meer te huur bij deelautobe- drijven Greenwheels en Amber. Via online platforms kunnen mensen ook hun eigen auto delen of verhuren. In Zuiderpark en op de Burg. Brokx- laan lopen pilots met elektrische deelauto's van Amber. De deelauto kan gratis achtergelaten worden op zogenoemde hubs. Schouwburgring Een rijstrook afgesloten tussen B. Zwijsenstraat en L. Bouwmeester- plein tot 15 juli 17 uur. kwijt. De positieve effecten van fietsen op het brein zijn minder bekend. Wie zich inspant stuurt zuurstofrijk bloed naar de hersen cellen. Met een betere concentra tie, verhoging van creativiteit en beter kunnen leren als mogelijk effect (bron: fietsersbond.nl). Het fietsen zorgt bovendien voor min der uitstoot. Het gebruik van de app helpt fietsdata te verzamelen. Deze worden anoniem opgeslagen en gebruikt om de stad fietsvrien delijker te blijven maken. Meedoen aan de actie kan door de gratis Ring-Ring app te downloa den via iPhone of Android en een account aan te maken. Via een ingebouwde gps-tracker gaat de teller automatisch lopen zodra je binnen de gemeentegrenzen van □urg fietst. Zo doe je automa- :h mee met de actie 'Tilburg Fietst voor Tilburg'. De gemeente wil met de actie iedereen aanmoe digen om voor ritjes naar de bin nenstad en naar winkelcentra de fiets te pakken. Het eerste doel is het bij elkaar rij den van een bedrag voor de aan schaf van 20 opgeknapte fietsen voor degenen die zelf geen fiets kunnen kopen. Zodra Tilburgers samen 100.000 kilometers hebben gefietst in de stad, worden deze fietsen beschikbaar gesteld. De actie draagt bij aan een toe name van lokale sociale betrokken heid en concrete hulp aan degenen die dat hard nodig hebben. Bij een succesvol resultaat van de eerste uitdaging, gaat het kilometerdoel omhoog en kunnen n sen beschikbaar geste De gemeente werkt voor de cam pagne samen met de makers van de smartphone app Ring-Ring. Met partners Contour de Twern en de Voedselbank Tilburg wordt gekeken naar wie de fietsen gaan. Meedoen met de campagr heeft meer positieve gevolge de stad en de deelnemers, n is heel goed voor lichaam i Het helpt tegen tientallen lijke ongemakken en gebreken als diabetes en hart- en vaatproble- men. Wie dagelijks een half uur fietst raakt in een jaar vijf kilo vet

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 9