g GEMEENTENIEUWS “TO- s b Nieuw evenementenbeleid moet meer bezoekers trekken Snelheidsmeterspaarpot in Kerkstraat Berkel-Enschot Curry Konings krijgt eigen plek in de Walk of Fame Sa ge Gistere De opk schone aan ee Maar c Di 3 Ontdek Tilburg Welke sport ontdek jij? Bijstandsuitkering? Aanvragen via www.werk.nl lie Kerkstraat Berkel-Enschot. (Foto Baakbeeld) de De Meimarkt. (Foto gemeente Tilburg) ijgen gro teit gaat Corry ondertekende de tegel. (Foto gemeente Tilburg) vvvtilburg.nl www.sportintilburg.nl H0D www.tilburg.nl/meedoenregeling meente Tilbi met een 'bel Onl bes Sch tisc Spoorlaan 434a 5838 CH Tilburg Tel: 813-5323728 vvv@tilburg.nl BRABANTS KAMPIOENSCHAP ZWEMMEN Zaterdag 8 en zondag 9 juni organiseert de Tilburgse zwem vereniging TRB-RES in zwembad Drieburcht de Brabantse Mini- oren Finale. Dit is het Brabants kampioenschap zwemmen voor zwemmers tot en met 11 jaar. Er komen dertig verenigingen met ruim 200 zwemmers, die samen 700 keer in actie komen. Voor TRB-RES verschijnen er twaalf kinderen samen vijftig keer aan de start. Het belooft een span nend en feestelijk spektakel te worden. Het begint om 13:30 uur. MEIMARKT Op zoek naar strips uit de jaren zestig of gewoon even de gezel lige Brabantse sfeer opsnuiven? Op de MeiMarkt vind je gega randeerd wat je zoekt. Zaterdag 8 en zondag 9 juni wordt de Tilburgse binnenstad weer omge toverd tot één grote markt. Met ruim 650 kramen en op zondag de kindermarkt, is het misschien wel een van de grootste rom melmarkten in Nederland. Een belevenis waar je een heel jaar naar uitkijkt. De markt begint za terdagavond om 22 uur en duurt tot zondagmiddag. De kinder markt is op zondag, van 8 uur tot 17 uur. Mei last doe sch; pek kan gen boe N jaar ze a schi one ven reg kun carr sad biet min weg pen dat ind gemeente wil in het nieuwe evenementenbeleid aandacht besteden n de wensen en klachten van inwoners. Daarnaast moet het beleid ingen heb- it de ge- uitvoeren Deg aan ook meer bezoekers naar Tilburg trekken. evenementen, waar mensen zich veilig voelen, met aandacht voor duurzaamheid en waar we overlast zoveel mogelijk binnen de perken houden. Armho Elektris aan po de infr; oplaad er in Ti laadpal door oi voldoei een op kunner www.ti Niet steeds Bart Se milieut bedrijf "Doorj volledif pakketj ketautc kilomel opzicht Ook draagt onderi drijven online hun eig In Zuid, laan lo| deelau' kan gra zogeno Tilburg heeft een gevarieerd evene mentenaanbod met cultuur, sport en entertainment. En dat wordt gewaardeerd: ruim 93% van de in woners is tevreden met het aanbod. Van Levenslied tot Ten Miles, van Meimarkt tot Roadburn en van de Muzenconcerten tot Hap Stap en het G-sportweekend. In Tilburg is er voor ieder wat wils. De gemeente wil daar graag op doorbouwen. De variatie en de tevredenheid van de inwoners over het aanbod zijn het uitgangspunt voor het nieuwe evenementenbeleid. Het nieuwe aanbod moet een aanvulling zijn op de bestaande activiteiten. Wethouder Rolph Dols: "Evene- Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg |TT Ik doe mee! Wensen inwoners Evenementen organiseert de ge meente in én met de stad. Om dh reden is er in het nieuwe evene mentenbeleid ook aandacht voor de wensen en klachten van inwoners. Zo komen er geen evenementen bij waarvoor afsluiting van de Cityring nodig is. Evenementen die (geluids-) overlast kunnen veroorzaken wor den van tevoren kritisch bekeken. De gemeente is van plan om een aantal zogenoemde rustweekenden te plannen. In die weekenden zijn er geen activiteiten met versterkte muziek. Meedenken over Abdij- en Torenbuurt op 17 juni De woningen in de Abdij- en Toren buurt krijgen groot onderhoud. De universiteit gaat bijbouwen en er zijn plannen om het station beter met de buurt te verbinden. De gemeente, universiteit en woningcorporaties betrekken buurtbewoners graag bij de plannen voor de buurt. Op maan dagavond 17 juni kunnen buurtbe woners hun wensen en ideeën laten weten tijdens een bijeenkomst van 19 tot 21 uur op de universiteit. Aan melden is noodzakelijk en kan door een mail te sturen naar natascha. verhaaren@tilburg.nl. Daarna volgt de exacte locatie. gemeenten, politie, Rijkswaterstaat en ook scholen samen aan de ver keersveiligheid. Het motto is: Bra bant gaat voor NUL verkeersdoden. Ze willen bereiken dat alle Braban ders goed opletten in het verkeer en zich houden aan de snelheid. Dat is hard nodig, want 90% van alle onge lukken komt door menselijk gedrag; niet opletten of te hard rijden. menten zijn voor veel mensen een feestje. Maar het is meer dan dat. Het is een reden voor mensen om de deur uit te gaan, om samen te zijn of om in beweging te komen. En of het nu een sport-, cultureel of muzikaal evenement is, het draagt op een laagdrempelige en positieve manier bij aan het geluk en de gezondheid van mensen. En dat is waar het om draait." De gemeente wil er met het nieuwe beleid voor zorgen dat niet alleen Tilburgers maar mensen uit heel Nederland én daarbuiten weten welke bijzondere evenementen ze in de gemeente kunnen bezoeken. Dat vraagt om goed georganiseerde De gemeente ontvangt steeds meer meldingen over autoverkeer dat te hard rijdt door de Kerkstraat in Berkel-Enschot. De wegversmallinj ben onvoldoende effect om de snelheid te remmen. Daarom gaat >urg samen met de provincie Noord-Brabant een test i donings-snelheidsmeter'. Vanwege de busroute kan de gemeen te geen extra verkeersremmende maatregelen treffen. De snelheids meter wordt woensdag 5 juni geplaatst en werkt van vrijdag 7 tot en met vrijdag 28 juni 2019. Met het plaatsen van de meter hopen gemeente en de provincie dat de automobilisten zich bewust worden van de gereden snelheid. De speciale snelheidsmeter beloont iedere automobilist die zich houdt aan de 30 kilometer snelheid. Voor iedere automobilist die zich hieraan houdt, gaat er een vast bedrag in een spaarpot. Samen met de dorpsraad Berkel-Enschot heeft de gemeente besloten dat het gespaarde geld gaat naar de stichting Jeugdwerk Berkel- Enschot. In Brabant werken provincie, Zangeres Corry Konings zit 50 jaar in het artiestenvak. Ter ere van haar jubile um krijgt de zangeres een plekje in de Walk of Fame. Ze kreeg symbolisch een tegel uitgereikt op het Festival van het Levenslied. De Walk of Fame is een straat met tegels met daarop de namen van Tilburgers die een bijzonde re betekenis hebben voor de stad. De Walk of Fame ligt op dit moment in de Spoorzone vanwege de werkzaamheden in het centrum. Andere bekende namen die een tegel in de Walk of Fame hebben, zijn onder meer zanger Guus Meeuwis, Pater Poels, schrijver Kluun en breakdancer Menno van Gorp. Corry Konings krijgt de tegel omdat zij van bijzondere waarde is voor de stad.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 8