u a it TK MusicAIIFactory Tilburg pakt uit Lezersactie 9 'Delirious'in Oude Warande Rockacademie' Huisdiergeheimen 2 in de bioscoop Boerderijfilm met ontbijt op Vaderdag «sesk 'Expose: showcase Martijn van Nieuwenhuyzen nieuwe directeur De Pont Bloest Autisme TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 JUNI 2019 7 KOERIER Beeld uit ‘War and Pies'. S I Beeld uit The Biggest Little Farm E C I Het is weer een gezellige beestenben de in de bioscoop met Huisdiergeheimen 2. oorsf mus >99 ijec- HuisdieRGeheiiiiEn2 Tilburg - In juni pakt de Til- burgse MusicAIIFactory weer uit met hele gave musical eindproducties. irinsessen samen t de oudste van en in kracht met zich mee duistere krachten, aar eigen angsten, oor prinses Lina en ,rgen in. Haar volk and in onzeker- n var) Je fj|m lunchtas, s, en een stic- 10 juni een automatisch Winterhart de Musical 'Winterhart'is een dynamische, ko mische musicalproductie, waarin de ware liefde in iedere vezel voel baar zal zijn. De 35 getalenteerde I tilburg - Op donderdag 13 juni I presenteert poppodium 013 'Ex- I pose: showcase Rockacademie'. I Aanvang om 19.30 uur. De entree is gratis. ■1 Het gaat om de eerste editie van B showcase-nacht Expose, waarbij veelbelovende nieuwkomers uit een breed spectrum aan Rocka cademie acts binnen de hiphop en elektronische muziek nog niet eerder vertoonde liveshows in Poppodium 013 uitvoeren. De avond wordt afgetrapt met een hiphop-programma en de nacht wordt afgesloten met een dan- ce-programma. Met deze avond wordt een podium geboden voor nieuw talent en kunnen de be zoekers genieten van een diverse avondvullende programmering. Verwacht een avond vol nieuwe artiesten, muziek en optredens. ïn uit Riel zal mi ng anekdotes en weet jubliek delen over zijn boerderij. Meer inforn www.cinecitta.nl. (Max), Frank Lammers (Duke), Jandino Asporaat (Sneeuwbal), Peggy Vrijens (Gidget), Karin Bloemen (Chloe), Georgina Ver baan (Katie), Erik van Muiswin kel (Pops), Roué Verveer (Bud dy), DJ Hardwell (Mei), Murth Mossel (Ozon) en Derek de Lint (Tiberius). De musical talenten en 'creatives' zijn er klaar voor. Na wekenlang repeteren in de Factorium studio's presenteren zij deze maand twee fantastische shows. Zo kun je op 21, 22 en 23 juni in het Factorium Theater kijken naar de eindvoor- stelling War and Pies van de Musi cAIIFactory (MAF) volwassenen en wordt de Concertzaal van Theaters Tilburg op 29 en 30 juni omgeto verd tot speelpaleis voor de MAF jongeren, waar zij Winterhart de Musical zullen opvoeren. Beide shows worden begeleid door een live band. tilburg - Martijn van Nieuwenhuy zen wordt de nieuwe directeur van het De Pont museum in Tilburg. Hij volgt vanaf 26 augustus Hendrik Driessen op, die aan de wieg stond van De Pont en het museum als eerste directeur dertig jaar leidde. Van Nieuwenhuyzen heeft grote museale ervaring, is een veelzijdig tentoonstellingsmaker en heeft een reputatie als scout van jong talent. Sinds 1991 is hij werkzaam in het Stedelijk Museum Amster dam, waar hij als conservator vele spraakmakende tentoonstellingen organiseerde. Hij was van 19< tot 2006 directeur van Stede' Museum Bureau Amsterdam, - voormalige experimentele projt truimte van het Stedelijk. In 2005 was hij curator van het Nederlands Paviljoen op de Biënnale van Vene tië. Van 2000 tot 2003 was hij As sociate Director of Exhibitions van het Institute of Contemporary Arts in Londen. tilburg - Deze zomer vindt in park De Oude Warande in Tilburg de tiende editie plaats van. de inter nationale expositie Lustwarande, getiteld Delirious. Deze jubileume- ditie toont een brede waaier aan ontwikkelingen in de hedendaag se sculptuur. De curatoren Chris Driessen en David Jablonowski hebben vijfentwintig kunstenaars geselecteerd. De meeste werken zijn speciaal voor de locatie ge maakt en worden daarmee voor het eerst getoond. Lustwarande wil actuele ont wikkelingen in de hedendaagse sculptuur uitlichten. Delirious pre senteert werken waarbij, net als midden jaren tachtig, de huid van sculptuur weer centraal staat. Kun stenaars mixen anno nu 'ouder- Huisdiergeheimen 2 is de nieu we vrolijke animatiefilm van Illumination Entertainment en Universal Pictures, de makers van De Grinch, Minions en Sing. Het is het vervolg op de grote bi oscoophit uit 2016 die onthulde wat onze huisdieren uitspoken als de baasjes van huis zijn. Op nieuw volgen we de hilarische avonturen van de trouwe ter riër Max, de slome kat Chloe, het snoezige dwergkeeshondje Gidget, mopshond en lady-killer Mei, de knorrige bastaard Duke, de onnozele cavia Norbert en het schattige maar gestoorde konijntje Sneeuwbal. De film is nu te zien in de bioscoop, in de originele en een Nederlands gesproken versie. In de Neder landstalige versie met de stem men van o.a. Fedja van Huêt tilburg - Speciaal voor man- telzorgers organiseert MFA De Symfonie aan de Eilenbergstraat op woensdag 12 juni van 19.30 tot 21.30 uur een gratis toegan kelijke bijeenkomst over men sen met een Autisme Spectrum Stoornis (ASS). Om een indruk te krijgen van het aantal deelne mers is aanmelding gewenst via lydiadriessen@contourdetwern.nl. tilburg - Op Vaderdag, zondag 16 juni, om 11.00 uur vertoont Ci- necitta de film The Biggest Little Farm. Voorafgaand kunnen de be zoekers genieten van een ontbijt. The Biggest Little Farm is een inspi rerend verhaal over het verwezen lijken van je dromen. Cameraman John Chester en zijn vrouw Molly schaffen in 2011 een stuk grond aan buiten de stad om een duur zame boerderij te beginnen waar ze hun eigen producten kunnen verbouwen. Het dorre land wordt volgens een ingenieus systeem bebouwd en met de komst van FOTO: Jostijn Ligtvoet Fotografie MAF-jongeren tonen met hart en ziel hun eigen passie en worden hierbij live begeleid door een fan tastische band. Wanneer twee pr opgroeien, blijkt hen een gevaarlijk toenemend geheim te dragen. Deze c' gevoed door ha< blijken te sterk voor1 ze vlucht de berger en zusje achterlater heid. Vastberaden en in volle over tuiging dat Lina niet het monster is dat men beweert, besluit prinses Mara haar, inmiddels tot koningin gekroonde, zus terug te halen. Data en tijden: 29 juni 20.30 uur, 30 juni 13.30 en 16.30 uur. Lo catie: Concertzaal Theaters Til burg. Tickets: 15,50 (normaal tarief) 13,50 (jongeren tot 18 jaar studenten CJP). Bestellen: www.theaterstilburg.nl War and Pies War and Pies is een combinatie- voorstelling van vierdejaars Mu sicAIIFactory studenten. Met on dersteuning in het ensemble van de eerste-, tweede- en derdejaars brengen zij stukken uit twee be kende musicals. De spanning stijgt want voor hen is dit de laatste keer dat ze in het Factorium Theater zullen" schitteren, voordat ze de volgende stappen zullen zetten in de musicalwereld. 'Pies' is gebaseerd op de satirische musical Urinetown uit 2001 van Mark Hollmann en Greg Kotis. Het ^rspronkelijke idee voor deze jsical is ontstaan toen Greg Ko tis als student in de jaren 90 door Europa trok en merkte dat het in Europa gebruikelijk is om te beta len voor het gebruik van openbare varkens, eenden en kippen wordt hun droom langzaam werkelijk heid. Ze worden geconfronteerd met weerbarstige natuurverschijn selen, maar ontdekken ook dat de kracht van de natuur de remedie kan zijn bij het bestrijden van di verse plagen, waardoor pesticides overbodig zijn. Het ontbijt is tus sen 10.00 en 11.00 uur. Wim van Roessel van boerderij De Regte Heijden uit Riel zal middels een in leiding anekdotes en weetjes met het publiek delen over zijn biologi sche boerderij. Meer informatie op DeTilburgse Koerier mag 4 leuke pakketten weggeven van Huisdiergeheimen 2. In elk pakket zit een handdoek, een lu een activiteiten rol met kleurplaten, puzzels en kleurtjes, kervel. Wil je kans maken, stuur dan uiterlijk maandag mailtje naar lezers@tilburgsekoerier.nl. Winaars krijgen at bericht. wetse' materialen als klei, hout en marmer met hedendaagse kunst stoffen, 3D-prints en gevonden voorwerpen. Delirious toont een aantal blikvangers van formaat, van zowel opkomende als geves tigde kunstenaars. Zo is er een ze ven meter lange sculptuur van Isa belle Andriessen te zien, een grote marmeren, organische sculptuur van Claudia Comte, een bijna vijf meter hoge, eclectische totem van Steven Claydon, een drie meter hoge sculptuur in brons, staal en koper van Camille Henrot en de bijna vijf meter lange reuzencour gettes -een in beton, de ander in brons- van de gerenommeerde kunstenaar Sarah Lucas. Kijk voor meer informatie op lustwarande.org toiletten. 'War'gaat terug in de tijd naar het Engelse front (1943) en vertelt het verhaal over de Amerikaanse piloot Joe Sandidge, een extre me waaghals. Hij voert de meest gevaarlijke vluchten uit en neemt daarbij grote risico's om de vlieg- missies te doen slagen. Voordat hij zich in al het oorlogsgeweld kan overgeven aan de liefde van Dorin- da, een transportpilote, komt hij om het leven. Data en tijden: 21 en 22 juni om 20.00 uur en 23 juni om 14.30 uur. Locatie: Factorium Theater, Ko ningsplein 11A in Tilburg (ingang Bisschop Zwijsenstraat). Tickets: 18,50. Bestellen: www.factorium.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7