port Dubbele prijs voor Sczt Zand Ronde van den Besterd en Besterd Mijl Prikkelarm zwemmen in Tilburg Streetrace Goirle op nieuw parcours TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 JUNI 2019 21 SE KOERIER o Gaal FOTO: streetracegoirle.nl dance Kampioensfoto van Sc 'tZancW^I Ver- n II loonen Inilever obiele Meer informatie: www.korvel-besterd.nl een met plein groc' daar foodtruc en te dri je in arme i B.V. - els - n - hristian ikant ;nts- IT B.V. iadvies progré dinsdc zodat goirle - Op maandag 10 juni, tweede pinksterdag, komt sportverslaggever Toine van Peperstraten naar Goirle. Tilburg - Jarenlang was 'De Ronde van den Besterd' het populairste wiele- revenement van Mid- den-Brabant. en hiermee e 2e divisie, afgelopen zaterdac worden van de J Zuid I. door deze dubbele behalen, schrijven ze his- clubgeschiedenis van en uit rben de ook gerd, Er- Richard ikkelarme speciaal voor men- ttig vinden of nodig in een rustige, veilige mgeving te kunnen at betekent dat de de stro- lichting achter- zijn en is. Ook om ie- te helpen, jaar kan men alleen met ag komen zwemmen. De district prijs te torie in de 't Zand. hoge brug en de houten kom- bocht voor de nodige spanning zorgen. Het parcours ligt vol met hindernissen en loopt dwars door het centrum. tilburg - De jongens en meiden van voetbalclub Sc 't Zand 013-1 zijn dit seizoen kampioen gewor den in hun competitie in de 3e gepromoveerd Tevens zijn ze ;rdag winnaar ge- Jeugdbeker KNVB ophalen bij Runshop Greg van Hest, Wilhelminapark 43 in Tilburg (gratis parkeren achter de winkel). Ondernemersvereniging Den Be sterd zorgde in samenwerking met de Brabantse Wieler Federatie (BWF) dat de wielerronde weer te rug op de wielerkalender kwam. Na het grote succes van de afgelo pen twee jaar mag de Ronde van den Besterd weer het predicaat 'traditie' dragen. Op zondag 16 juni, vaderdag, staat de derde edi tie van de Ronde van den Besterd nieuwe stijl op het programma. Kidsrace De organisatie verwacht weer een enorm startveld tijdens de Kids race. Alle kinderen uit de hele re gio van basisschool groep 3 t/m 8 kunnen deelnemen. Vorig jaar reden er 128 kinderen op een spe ciaal aangepast parcours hun kam pioenschap. Ook hier worden de winnaars, zowel jongen als meisje, gehuldigd en zij ontvangen ook speciale rood-wit-blauwe trui bijbehorende medailles. Parcours Het parcours is volledig vernieuwd. De start en finish ligt precies voor de deur van het gemeentehuis van Goirle. Het Oranjeplein wordt omgetoverd tot een groot feest plein met de bekende zandbak en de steile fietsbrug. Verder zal het voorzien worden van een jroot podium, een ruime bar met arnaast een aantal professionele jcks, zodat er volop te eten rinken is. Test voor Ten Miles Vorig jaar werd de warming-up, voordat de eerste categorie wiel renners van start ging, ingevuld voor hardlopers. 1, 2 of 3 mijl voor Hij zal samen met de bekende omroeper Kees Maas de renners presenteren op het podium voor de start van de wedstrijd tussen de ex-profs. In totaal zullen 38 voor malige profwielrenners aan de start verschijnen voor een zinde rende wedstrijd op de mountain bike. Dit jaar staat o.a. oud wereld kampioen en olympisch kampioen Bart Brentjens aan de start. Brentj- ens zal er alles aan moeten doen om een aantal nog zeer gedreven ex-toppers uit Nederland en Bel gië achter zich te laten. Flandrien Johan Museeuw neemt de veld rijders Klaas Vantornout en Bart Aernouts mee uit België Nederland komen o.a. Gert Knegt, Rudi van Houts, maar Erik Breukink, Michael Boogc J ik Dekker, Gert Jakobs en R><_i Groenendaal aan de start. Muziekfeest Als alle mountainbikers over de fi nish zijn gekomen en de winnaars gehuldigd zijn barst een geweldig muziekfeest los op het plein. Van 17.00 tot 19.00 uur treden beken de Nederlandse artiesten op, waar onder John West, Goirles nieuwko mer Yoeri Broers enTino Martin. Kijk voor het complete programma en meer informatie www.streetracegoi Ronde van den Besterd Aansluitend gaat in samenwerking met de Brabantse Wieler Federatie het traditionele wielerfestijn Ron de van den Besterd van start. Het programma ziet er als volgt uit: 11.30 uur, heren 50+ en dames; 13.00 uur, heren 50-; 14.30 uur, dik- kebandenrace voor kinderen 3-6 jaar, 15.00 uur dikkebandenrace voor kinderen 7-12 jaar; 15.30 uur: retrokoers. Om aan de Ronde van den Besterd mee te doen hoef je niet perse lid te zijn van de KNWU of BWF. Ook fietsers voor de 'fun' en vrien- den-fietsclubjes zijn van harte welkom. Op het Besterdplein is er tijdens het evenement leuk vertier voor de kinderen. nen aansluiten. De pril zwèmavond is speciaal voor sen die het prettig vinden of r hebben om in een rustige, ve en gezellige omgeving te kur zwemmen. Dat betekent dat glijbanen, de fonteinen en de ming niet aan gaan, de verlic.i gedimd is, er een rustig grondmuziek te horen zal dat er een tillift aanwezig het personeel staat paraat dereen zoveel mogelijk Onder 16 jé 1 begeleiding prikkelarme zwèmavond is van 19.00 tot 21.00 uur en de kosten bedragen 3,45. tilburg - Een prikkelarm uurtje de supermarkt, een prikkelar middag op de kermis en vanaf nu kun je ook prikkelarm zwemmen in Recreatiebad Stappegoor. In april is er een pilot geweest in dit zwembad. Samen met het Steun punt Aangepast Sporten is er een prikkelarme zwèmavond geor ganiseerd. Dit werd heel positief ontvangen door bezoekers en daarom is er op 11 juni weer een prikkelarme zwèmavond in Re creatiebad Stappegoor. Vanaf vol gend seizoen komt het vast in de jrammering. Het zal dan elke dagavond vanaf 18.00 uur zijn at ook jongere kinderen kun- joggers, trimmers, recreanten en afgesloten met de Elite-Mijl voor uitgenodigde wedstrijdatleten. Vanwege de landelijke competi tie van de AtletiekUnie en ande re wegwedstrijden in hetzelfde weekend, komt de Elite-Mijl te vervallen. De organisatie heeft in overleg met Runshop Greg van Hest dit onderdeel vervangen voor een wedstrijd over 5 mijlen. Een mooie oefening voor de TTM! De start van deze nieuwe afstand is om 10.00 uur, gelijktijdig met de andere afstanden. Voor de num mers 1, 2 en 3 van de 5 Mijl is er zowel bij de dames als heren een erepodium. Het loopevenement opent met de PAPArun die i.v.m. vaderdag speciaal is ingericht voor kinderen van 0 tot en met 7 jaar die samen met vader, moeder, opa of oma 400 meter mogen rennen. Op de eindstreep ligt voor alle hardlo pers een prachtige medaille klaar als herinnering aan 'De Besterd Mijl'. Inschrijven en startnummers NK Streetrace De Streetrace gaat zijn 9e edi tie opnieuw vieren met een Ne derlands kampioenschap. Goirle maakt zich voor de vierde keer op voor het een spannende strijd tussen de beste mountainbikers uit Nederland. De winnaar en win nares zullen gehuld worden in de officiële nationale trui, waarna het Wilhelmus zal klinken. Maar daar voor zullen ze wel elke ronde o.a. de 18 meter lange zandbak moe ten doorkomen. Tevens zullen de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 37