w o ijknieuws 'Tilburg is Mooi!' De Ferry ligt op zijn plek ost Prikkelarme open dag bij Zorgimkerij Moergoed Kunstmarkt in Berkel-Enschot Sous Ie Pont opent met 'Two Horns And A Bass' 12- DONDERDAG 6 JUNI 2019 TILBURGSE KOERIER FOTO: Joep de Beer het Novo Quartet Jongvolwassenen met bijvoorbeeld niet-aangeboren hersenletsel, autisme ofburn-out klachten kunnen bij Zorgimkerij Moergoed terecht. INKOOP GOUD Groei Bloei OpenTuinendag Paul van Kemenade is te gast in de serie Sous le Pont in de Piushaven. FOTO: Stef Mennens Tuin aan de Bosscheweg 19 in Berkel-En schot. jratis toeganr ledendaagse Horns nubliek cid van >rzons- publiek TILBURG - 'Tilburg is Mooi!' is de titel van een muzi kale wandeling met vijf concerten en langs bijzon dere plekken rondom de Piushaven. Tilburg - De wereldvermaarde Tilburgse jazzmuzikant Paul van Kemenade verzorgt op zaterdagavond 15 juni het eerste varende concert Sous le Pont van dit tiende seizoen. Kijk het verde kte Water eventueel kaart van dit Sous le Pont-concert ook gratis toegang tot museum voor Hedendaagse Kunst De Pont. o.a. kettingen, armbanden en sieraden (mag stuk zijn) esenteert Musicam <aal pro- Op het terras is jratis. Diverse mu- iviteiten en een jen voor een pontje zelf in de Piushaven. Tilbur- gers gaven het de naam 'De Ferry'. Wie daadwerkelijk wil varen, moet nog even wachten; er moet eerst nog flink gebaggerd worden voordat De aven kan oversteken. ‘T GOUDCENTRUM Bes terdring 141 Tilburg Legitimatie verplicht boekvouwkunst. koffie en thee gr< zikale nevenactix dansvoorstelling zorge extra feestelijk accent. Omdat de locaties een paar hon derd meter van elkaar liggen, heb ben bezoekers van 12.00 tot 15.00 uur de mogelijkheid om per huif kar met accordeonmuziek van het winkelcentrum naar Koningsoord en terug te reizen. het nooit druk. Vooral jongvol wassenen met behoefte aan een prikkelarme omgev hier hun plek. Denk met bijvoorbeeld niet-aï ren hersenletsel, ai out klachten. De voorop en niet de deze prikkelarme open dag bezoeken, kan zich aanmelden via www.moergoed.nl/opendag. Er is wilburg - Met een zelfbedienings- pontje naar de overkant van de Piushaven, binnenkort kan het. De voorbereidende werkzaamheden waren al een tijdje aan de gang en flink gebaggr sinds dinsdagochtend drijft ook het Ferry de have berkel-enschot - Op maandag 10 juni organiseert Groei Bloei af deling Tilburg en omstreken weer een Open Tuinendag. Het thema is deze keer'De levende tuin'. Bezoe kers kunnen terecht in de tuinen van de familie van de Plas aan de Bosscheweg 19 in Berkel-Enschot en in Theetuin De Brandshof van Sjef v.d. Brand aan de Slimstraat 91 in Udenhout. omgeving vinden aan mensen langebo- jutisme of burn- persoon staat beperking. Wie >rikkelarme open dag wil rij 013. Deze muzikale wandeling is dus niet alleen een must voor liefhebbers van klassieke muziek, maar ook voor degenen die nau tisch erfgoed en stijlvolle architec tuur kunnen waarderen. Boven dien geniet je onderweg ook nog van een overheerlijke lunch. Het programma start om 11.00 uur met een gezamenlijk openingsconcert, waarna je groepsgewijs naar de vier andere optredens loopt. De geschatte eindtijd is 15.00 uur. Voor Tilburg is Mooi! moetje voor af een ticket bestellen! Ga hiervoor naar www.quantumadmusicam.nl Vervolgens ontvang je het ticket en meer praktische informatie. De entreeprijs bedraagt 25 euro p.p. (incl. lunch). Van Kemenade's Two Horns And A Bass wordt in deze bijzondere setting onder de brug, gevormd door Angelo Verploegen (flügel- horn), Wiro Mahieu (contrabas) en Paul van Kemenade (altsaxofoon en composities). Paul van Kemena de startte deze band al in 2007 en maakte een album onder dezelfde titel. Later in 2010 was daar op eens zijn kwartet Three Horns And A Bass, waarmee hij de CD 'Close Enough' uitbracht. Op zondar stichting een gloec gramm< I i ef h e van I muzi' ongebn erijbaan. In een 80 meter I van bootjes achter deTilia Tilburgse stadsoase. De en ongewone concern Ull het water onder de bruc L geweldige akoestiek, ment dat de ondei'ria waterspiegel kust, kanten van wal. udenhout - Zaterdag 15 juni opent Zorgimkerij Moergoed in Uden hout haar deuren met een prikke larme open dag voor haar dagbe- stedingsactiviteiten. De locatie ligt verscholen tussen de Udenhoutse bossen en de Loonse en Drunen- se Duinen. Deelnemers werken er jaarrond mee op de imkerij en in de groentetuin. De seizoenen bieden het ritme in d.e dagbeste ding. Moergoed werkt samen met biologische pluktuin Sprankenhof. In de drie hectare grote tuin voelt plek voor maximaal 10 personen. De middag biedt een afspiegeling van een dag op de Zorgimkerij. Ouders, begeleiders en geïnte resseerden zijn welkom om 15.00 uur. Aangezien de dagbesteding kleinschalig is, zal de open dag dat ook zijn. Op deze manier kunnen geïnteresseerden in alle rust sfeer proeven. Adres: Schoorstraat 26a, Udenhout. De musici van het trio Two P' And A Bass voeren het pub mee in de inspirerende wereld jazzmuziek. Een half uur voor ondergang vertrekt het puu varend vanuit café Burgemeester Jansen in de Piushaven naar het ongebruikte viaduct van de Mei- erijbaan. In een 80 meter lang lint bootjes achter de Tilia door de )e bijzondere ?rtruimte op ug, heeft een Op het mo- Jergaande zon de t, steken de muzi- janisatie van de Sous le >ncerten is in handen van te Water in sa- de schippers van se museumhaven. Het ia bedacht door John La ruim 20 jaar bedenker van succesvolle Piushaven-activi- Sous le Pont-concerten rel uit van de Piusha De orge Pont-cor Stichting Tilburg menwerking met i de Tilburgse concept is t Haye, al rt vele teiten. De S maken deel uit van de culturele programmering Piushaven, en worden ondersteund door Tappe rij Burgemeester Jansen, Villa Pas torie, De Kuierlat, Sophie Tooten Media Producties en de Tilburgse Koerier. Onder het motto 'Sous le Pont, to De Pont' geeft de instap- Belangstellenden die in één van de bootjes dit muzikale verhaal willen erVaren, wordt aangeraden gezien de grote belangstelling snel te boeken. Je mag zoals bij alle eerde re Sous le Ponts je eigen kussentje, dekentje en een lantaarn of kaarsje in een glazen pot meenemen. Reserveren is noodzakelijk en kan via www.tilburgtewater.nl voor meer informatie en re programma van Tilburg op deze website. Info e\ ook via tel, 06-25515556. teerde musici bestaat uit klassieke kamermuziek met hier en daar uit stapjes naar ajrdere muziekstijlen. De deelnemende ensembles zijn afkomstig van de nieuwe conser- vatoriumopleiding Academy of Music and Performaing Arts (AM- PA) en de Master of Music, beide onderdeel van Fontys Hogeschool voor de Kunsten. De optredens vinden plaats op de historische schepen Minos en Antoinette, in de feeërieke tuin van Villa Pasto rie, in het voormalige hbs-gebouw aan de Ring- baan-Oost en in het beeld bepalende on derkomen van Stadsbrouwe- berkel-enschot - Op zaterdag 8 ju ni vindt in Berkel-Enschot voor de tiende keer de jaarlijkse kunstmarkt plaats. Het evenement in winkel centrum Eikenbosch/Ons Konings oord duurt van 11.00-16.00 uur. De kunstmarkt is bedoeld voor ie dereen met een creatieve interes se. In de kraampjes op het plein vindt u schilderijen, keramiek, sie raden, viltwerk, glas-in-lood, maar ook tweedehands kunstboeken en ag 23 juni pres Quantum ad IV ïdnieuw muzika. na. Een unieke kans voor ebbers klassieke iziek, histo- :he schepen en architectuur. Twee histori sche schepen en drie monu mentale loca ties rondom de Tilburgse Pius haven vormen het podium en het decor. De concerten worden verzorgd door vijf internationale ensembles, met roots in Spanje, Portugal, België, Nederland, Dene marken en Polen. Dit zijn het Stem Quartet (saxofoonkwartet), Sanne Vleugels en Adriaan Jacobs (zang en piano), Garina's Quartet (klari netkwartet), Het Bartók Trio (kla rinet, viool en piano) en het Novo Quartet (strijkkwartet). Het alge hele repertoire van deze getalen-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 12