K mu* ad Si I1 |ijknieuws lal Ml |oord in het Spoor Bedevaart naar Peerke Donders ^Qezersbrief Rommelmarkt bij De Regenboog Distributie- centrum op terrein HACAS Zomerfilm 'Truman' TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 JUNI 2019 11 Lezing: Darwin en het christelijk geloof gele ject Leergeld Tilburg, Jan Bogers Aarzel niet en neem contact mei ons op! onge Ik h( mees ïetstaxi ;n de ppen e i de Ite 2 is De hal- week, 4 en Trouwringen uit eigen ateW ^Edelweiss i eerst een aan- iets koopt. Zo goed. en weer Aanvang derde filn Tilburg - Op woensdag 12 juni komt Prof. G. van den Brink van de VU aan het woord in de Stadstuin Theresia, over Darwin en het christendom. Tilburg - Op tweede pinksterdag is er een bedevaart van Surinaamse Amsterdammers naar het Peerke Donders complex in Tilburg. Plein Leo XIII 29 - Tilburg 013 5432629 www.edelweissjuwelier.nl mede mogelijk gemaakt door Ver rijk je Wijk. De kaartvei 19.00 uur, voorstelling het wijkeer, mogelijk. film! een En bij i( vrijkaar ge Zomfci MFA het en Wijkra< jint steeds om irtjes voor de u al te koop in niet van grove taal en >r hen heeft de Bond 1 dan ook aansprei jneborden om het tegen te gaar a..der, op het vek staat daarbij vraag, 'wat wenst i kwam steevast het ar meer respect voor elkaar! ikaartje, een port orn i drankje en een apje. iedere voorstelling zijn twee irtjes te winnen. De Zes Zali- merfilms is een initiatief van Spoor, Contourdetwern aad Theresia en worden (Advertorial) Startersbox aanvragen voor het nieuwe schooljaar Voor gezinnen die wonen in Tilburg, Berkel-Enschot of Udenhout V 9 sluiten bij deze viering. Aanslui tend is deze tweede pinksterdag het Peerke Donders Paviljoen van 12.00 tot 16.00 uur geopend voor iedereen. De toegang is dan gratis. Het Peerke Donders Paviljoen is op eerste pinksterdag, zondag 9 juni, gesloten. /erkoop begir r, maar kaart ngen zijn nu mtrum. Reserveren is i Contact via website, telefoon of spreekuur Kijk op de website van Stichting Leergeld Tilburg: www.leergeld nl/tilburg/of u binnen onze norrr valt. U kunt hier ook meteen eer aanvraag doen. Bezoekt u liever een spreekuui dan kunt u ook daar een aanvraag doen. Op de website vindt u infor matie over onze spreekuren op di verse plaatsen in de stad. Dit is een lezing i de aandacht die um sinds Voor wie is de startersbox? Voor jongeren die van groep 8 naar het eerste jaar van het voort gezet onderwijs gaan. Enquête respect in Tilburg: Ruim 95% wil de ander niet kwetsen met grof taalgebruik Tilburg - Onlangs was de Bond te gen vloeken in de gemeente Til burg aanwezig met de campagne 'Respect in de regio'. Vele inwoners van Tilburg hebben een enquête ingevuld over vloeken en schel den. En dat leverde een aantal ver rassende uitkomsten op. Ruim 60% van de Tilburgers vloekt en scheldt regelmatig, voorname lijk buitenshuis (tijdens sporten, op straat, op school en in winkels), daarbij vindt 89,7% van de deelne mers het belangrijk dat daar iets aan gedaan wordt.Thuis wordt be duidend minder gevloekt, 'slechts' 11 vloekt binnenshuis. Nog een opvallende uitkomst: we willen best rekening houden met elkaar als het gaat om taalgebruik. Maar liefst 95,2% van de deelne mers past zijn/haar taalgebruik aan wanneer dittaalqebruikkwet- tilburg - Op donderdag 13 juni is er een rommelmarkt bij basis school De Regenboog, Dirigenten laan 17 in Tilburg. De markt op de speelplaats van de school duurt van 15.00-16.30 uur. De opbrengst gaat naar kinderen die opgroeien Heeft u een laag inkomen en een kind dat dit jaar naar de brugklas gaat? Dan komt u misschien in aanmerking voor een tegemoet koming in de kosten. Telefonisch is Stichting Leergeld Tilburg te bereiken op de volgende dagen en tijden: Maandag en dinsdag: 09.00 -12.3C uur en 13.00-16.00 uur. Woensdag en donderdag: 09.00 - 12.30 uur. in het kader van Paviljoen Podi- 2016, in samenwerking met de Elim-gemeente, biedt aan de reformatie in ons land. Eerder bespraken inleiders o.a. al Luther, Calvijn, de twee rijkenleer en was er een gesprek over de reformatie met de bisschop. Van den' Brink gaat in op de relatie tussen Dar win en het christendom. Verreweg de meeste natuurwetenschappers denken dat Darwins evolutietheo rie min of meer klopt. Stel dat dat zo is, wat betekent dat dan voor het christelijk geloof? Kunnen evolutie en geloof samengaan, of moet je atheïst zijn om de evolu tietheorie mee te kunnen maken? Wat zijn precies de bezwaren die vanuit het geloof tegen de evolu- Op tweede pinksterdag, dit jaar maandag 10 juni, is de traditio nele bedevaart van Surinaamse Amsterdammers uit de Bijlmer en omgeving naar Peerke Don ders in Tilburg-Noord. Om 11.00 uur zal er in de kapel van Peerke Donders een Heilige Mis gehou den worden. Iedereen mag aan- Wat kunt u aanvragen? U kunt een tegemoetkoming aan vragen in de kosten voor bijvoor beeld: de ouderbijdrage, school spullen, een schooltas, verplichte gymkleding of andere zaken die u moet kopen voor school. Als wij uw aanvraag ontvangen kijken we wat er mogelijk is. Het is belangrijk dat u ei vraag doet voor u zelf it weet u wat er door wordt vergt Tilburg - In wijkcentrum het Spoor aan de Schaepmanstraat 36 draai- r de ZesZaligeZomerfilms. g telkens om 19.30 uur. De lm draait op vrijdag 7 juni. Het gaat om 'Truman' uit 2015. Truman is een intieme en humoris tische film over een intense vriend schap tussen twee verschillende karakters en de moed die nodig is om de dood te accepteren. De film werd bekroond met vijf Goya awards, onder andere voor Beste Film en Beste Regisseur. Julian ziet na vele jaren zijn beste vriend Tomas weer terug. Intussen is er veel veranderd in hun leven. Hun weerzien is niet alleen een re unie maar ook een afscheid tussen beide vrienden, omdat Julian heeft besloten zich niet te laten behan delen voor zijn terminale kanker. Julian moet ook afscheid nemen van zijn hond en dus gaan ze op zoek naar een nieuw baasje voor Truman. De mannen beleven vier onvergetelijke dagen sfcmen. Ze bezoeken vier steden, waaronder Amsterdam. Voor de prijs van 4 euro krijgt u een tietheorie ingebracht worden, en hoe moeten we die wegen? Vra gen die aan de orde komen zijn: Hoe lezen we de Bijbel? Hoe zit het met lijden en dood, met Adam en Eva, met de zondeval - en wat be tekent het dat de mens geschapen is naar het beeld van God? De le zing begint om 19.30 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Een vrij willige bijdrage wordt zeer op prijs gesteld. Paviljoen Podium is een ontmoetingsplaats voor de buurt Theresia en daarbuiten: Er zijn re gelmatig lezingen en discussies. Stadstuin Theresia, Theresiastraat 15a in Tilburg. in armoede in de wijk Stokhasselt. Leerlingen die deelnemen aan de ze markt verkopen eigen spulletjes op het schoolplein om een leuk centje bij te verdienen. Bij slecht weer vindt de markt plaats in het schoolgebouw. Vol verbazing heb ik een artikel gelezen met als titel 'Kolossaal pro ject bij stadsentree'. De bedoeling is om daar een gigantische hal te bouwen van 15 meter hoog. Het terrein is ruim 6 hectare groot. Dat is toch slecht nieuws. Ik snap niet dat het gemeentebestuur van Til burg daar mee akkoord gaat. Dat is toch een bestuurlijke blunder. De Koningshoeven is een van de mooiste straten van Tilburg. Je waant je daar 100 jaar terug in de tijd. Iedereen wil daar wonen. Een gemeentebestuur dat hieraan meewerkt is geen klap voor haar neus waard. Ze willen de stad mo derniseren en breken daarom het hele centrum af. En nu zijn ze be gonnen met de buitenwijken. Dat een ondernemer deze terreinen te duur heeft aangekocht is haar verantwoordelijkheid. Om deze dure aankoop rendabel te maken wordt de hele buurt verpest. En de gemeente Tilburg werkt daaraan mee. De straat wordt straks over speeld met kolossale vrachtwa gens. Het is wachten op de eerste jelukken. loop dat onze nieuwe burge- ester laat zien dat we niet voor niets een Tilburger als burgemees ter gekregen hebben. Verder wor den straks de villa's op nummer 85 en 87 afgebroken voor uitbe- reiding van de rijksweg. Prachti ge huizen van architect Donders. Wals toch de hele buurt plat, dan kun je alles vol hallen zetten. Laat alle Tilburgers protesteren en hun politieke vrienden aanspreken om deze schande te voorkomen. send is voor de ander. 'Dit vind ik bemoedigend!' zegt Adriaan van de Bond tegen vloeken 'Als je mensen uitlegt waarom een vloek jou kwetst, omdat er bijvoorbeeld de naam van God of Jezus in voor komt, dan wil men dus graag reke ning houden met de ander. Blijk baar is het dus de moeite waard om diegene die vloekt en scheldt aan te spreken op zijn/haar grove taalgebruik!' Sportclubs geven aan veel last te hebben van grove taal en vloe ken. Voor hen heeft de Bond tegen vloeken dan ook aansprekende campagneborden om het grove taalgebruik tegen te gaan. Respect voor de ander, op het veld en langs de lijn, staat daarbij centraal. Op de vraag, 'wat wenst u Tilburg toe?' kwam steevast het antwoord: ADV.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 11