u I it R 0 T 7 Internationale kwartet van Paul van Kemenade 'Wat we normaal niet horen' Optredens bij voorpremière 'Rocketman'in Cinecitta TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 MEI 2019 7 1 Beeld uit Rocketman Tribute to Aretha Laura van Dolron FOTO: Moon Saris OM lie Bdrijf Depla voorzitter raad van toezicht HZT eten Ogham Zaterdag 25 mei-20.30u Theaters Tilburg, Concertzaal westing ants Brian McKnight Shirma Rouse Donderdag 23 mei - 20.00u Poppodium 013 Zaterdag 25 mei - 20.0ÓU Ursulinenkapel, Elzenhof 139 Hiphop Kingz Zondag 26 mei-10.15-22.00U Poppodium 013 :s KOERIER De film Rocketman is een musical/fantasie gebaseerd op het bijzondere ver haal van de legendarische artiest FRANKLIBt KOF SOUL I Chicagt verenig Bassi: staat die e TILBURG (HZT) met ir Tilburg - Op zaterdag 25 mei organiseert Cinecitta de exclusieve voorpremière van de nieuwe muziekfilm Rocketman, gebaseerd op het leven van Elton John. De cursussen worden door docenten met veel digheid en ervaring, den de cursist en persoonlijke haar ontdek beeldende f de docer i hun een de AA en loze ille- TL-licht, poten en ;es. "Ik heb tmoet die (advertorial) Expositie/ Open dag bij Atelier C-3! de raad van toezicht van Het Zuidelijk Toneel vervulde. Paul Depla was eerder wethouder in de gemeente Nijmegen en bur gemeester van Heerlen. Sinds maart 2015 is hij burgemeester van Breda. tilburg - Theatermaker en stand up philosopher Laura van Dolron ging in opdracht van Het Zuidelijk Toneel op zoek naar mensen, die zich niet hebben laten verslaan door tegenslag. Een jaar lang ging Laura op blind date naar plekken waar mensen zijn, die je normaal niet hoort. Het resultaat van het onderzoek 'Wat we normaal niet horen' is op 23,24 en (première) 25 mei te zien in Theater De Nieuwe Vorst, Willem Il-straat49 in Tilburg. >urgse flamenco-virtuo- Leenaars te gast. Kelti- Spaanse flamenco... en? Jazeker! Brian McKnight kan bestempeld worden als één van de meest veel zijdige R&B artiesten van zijn ge neratie, Van begin jaren 90'tot aan begin 2010 wist hij met 10 van zijn albums de Billboard charts te ha len. Wie is er klaar om weg te zwij melen bij 'Anytime', 'Back at One' of'Find myself in You'? De Rotter damse soul diva Shirma Rouse zal de support verzorgen. •=>go en New Orleans in zich snigt. sist (en pianist) Ernst Glerum at er bekend om dat hij melo- u.e en stuwende ritmiek op onna volgbare wijze weet te verbinden. Drummer en prikkelende impro visator Han Bennink is meer dan 45 jaar het internationale uithang bord van de Nederlandse geïm proviseerde muziek. Moeiteloos switcht dit kwartet onder leiding van 'Tilburgs trots' Paul van Keme nade van opgewekte swing tot pit tige Cubaanse grooves en broeieri ge ballads. Entree: 15 euro. Kaarten zijn koop via www.paradoxtilburg.nl aan de kassa van Paradox. begeleid I deskun- Zij begelei- t op een individuele ilijke manier bij zijn of ïkkingstocht door het proces. Uiteraard wil len de docenten graag de inhoud van hun cursussen aan u persoon lijk toelichten. We werken in een mooi en zeer ruim atelier waarbij de groepsgrootte uit maximaal 10 personen bestaat. De Expositie/ Open dag is dus op zondag 26 mei a.s. van 13.00 tot 17,00 uur in het atelier aan de Ca- therinedreef 3 in Tilburg (vlakbij de Goirkestraat/ Hasseltse kerk). U kunt natuurlijk ook onze nieuwe website bekijken: www.atelierc3. nl Ook kunt u voor info of onze brochure bellen naar 06-36127878 (Bart van der Weegen). We hopen u op zondag 26 mei te ontmoeten! In het voorprogramma kunnen de bezoekers genieten van een live-optreden van de Nederland se formatie The Rocketmen, die speciaal voor dit event is samen gesteld. Peer de Graaf, Sam de Zwart en Pjotr Bos zullen liedjes uit het repertoire van Elton John ten gehore brengen met muzika le omlijsting op piano, gitaar en percussie. tilburg - Hét paradepaardje van de Tilburgse saxofonist Paul van Kemenade is zijn internationale kwartet met de Amerikaanse trom bonist Ray Anderson, bassist Ernst Glerum en drummer Han Bennink. Samen wonnen zij de. Boy Edgar Prijs in het seizoen 1998-1999. Twintig jaar later staan zij nog steeds onvermoeibaar op het po dium. Dit keer op vrijdag 31 mei in Paradox, Telegraafstraat 62 in Til burg. Aanvang om 20.30 uur. Trombonist en vijfvoudig Down beat Critics Poll-winnaar Ray An derson voelt zich op zijn gemak bij zijn Nederlandse zielsverwanten. Hij is een expressieve blazer die de oude en nieuwe tradities van Brandnewrandy brengt een muzi kale tribute aan zangeres Aretha Franklin. Om de sfeer compleet te maken vraagt de organisatie om in de stijl van de Queen of Soul te komen. Voor de mooiste outfit is er een fles champagne. Meer informatie: www.ursulinenkapel.nl Hiphop Kingz Dance Competition. Vanuit heel Europa komen dansers en dansgroepen naar Tilburg om hun skills te laten zien. Zondag 26 mei laat Atelier C-3 weer van zich zien en horen met een Expositie/ Open Dag. Iedereen kan dan komen kijken naar de re sultaten van het afgelopen cursus jaar en natuurlijk ook informeren naar het aanbod voor het nieuwe cursusjaar dat in september van start gaat. We laten u heel graag zien waar Atelier C-3 voor staat en welke mogelijkheden we te bieden hebben! Het cursusaanbod is erg divers. Voor zowel voor beginners als (ver) gevorderden hebben we een ruim scala aan mogelijkheden op het gebied van tekenen en schilderen. Denk dan aan tekenen/ schilderen naar de waarneming, vrij schil deren (abstract/abstraherend) in acryl, portret/model tekenen en schilderen (houtskool, krijt, pastel, acryl, aquarel), diverse penseel- technieken (aquarel, gewassen inkt etc.). Het Zuidelijk Toneel verwelkomt Paul Depla ingang van 5 juni als nieu we voorzitter van de raad van toezicht. Depla volgt Ruud Vree man op, die de afgelopen zeven jaar dé rol van voorzitter binnen Ook met dit twaalfde concert in onze concertzaal weet Ogham het publiek weer te verrassen! Deze keer is namelijk niemand minder dandeTilbt os Maurice I sche folk en 5 gaat dat samer Elton John in het begin van zijn muziekcarrière. In de film komen de meest geliefde nummers van Elton John voorbij die worden ge- zongen door hoofdrolspeler Taron Egerton. De film vertelt het inspi rerende verhaal van een small town boy die uitgroeide tot een van de meest iconische personen uit de popcultuur. Verder o.a. met Jamie Bell (Billy Elliot, King Kong) als tekstschrijver en schrijfpartner Bernie Taupin, Richard Madden (Game of Thrones) als John Reid. De avond begint om 21.00 uur. Kaarten via www.cinecitta.nl. Laura bezocht mensen in tbs-kliniek, een hospice, d« een dagopvang voor dakk galen. Plekken met veel grijze tafels met stalen p' koffie uit plastic bekertjes, hier veel mensen ontm< hebben moeten roeien met de rie men die ze hebben. Zij zijn de in spiratie voor deze viering, waaruit blijkt dat de zogenaamd zwakken juist de sterken van de samenle ving zijn. Denk aan een topcrimi neel die hulpverlener werd, een man die moederziel alleen ter we reld kwam, alcoholist werd en uit groeide tot de godfather van een AA-groep en een meisje dat niet mag eten van zichzelf maar wel de energie heeft anderen te troosten." Het Zuidelijk Toneel presenteert elk seizoen één project, dat ge maakt is op basis van ontmoe tingen en verhalen van en met gewone bijzondere mensen uit onze samenleving. 'Wat we nor maal niet horen' is een reisverslag, liefdevol in drie weken door Laura van Dolron gemaakt. Een inspire rende monoloog doorspekt met momenten waar Laura live met de mensen die ze ontmoette reflec teert. Laura praat niet alleen óver de mensen die zij ontmoette maar ook mét. Ze deelt het podium met o.a. Toon Walravens, Marcio, Laura Bruin en Steve Aernouts. Muzikant Frank van Kasteren staat muzikaal bij en componeert live muziek.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7