■- I verleden "Met de oriëntatiebaan zie je of de zorg bij je past." AG <DE O Reisgids Mariabedevaartplaatsen van Paul Spapens lag vei 1 Het Laar start met oriëntatiebanen in de zorg en zet met campagne'Jij maakt het mogelijk' bijzondere momenten in de zorg centraal “Ik help u graag bij een goed afscheid.” 19 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 MEI 2019 SE KOERIER Open Dag Natuurbegraafplaats De Hoevens in Alphen Landelijke'Week van de begraafplaats'opent deuren begraafplaatsen in Nederland e n. Ishuis: on Joep de Beer gsdawm. nl ier.nl •RGING? erier.nl ier.nl/ ek ll Ik ben er voor u. Ook als u niet of elders verzekerd bent. YAI n lart- n met kend lene. k lis In men r de laf- if ?voel voor neemt Pat 113-5920048 5721822 13-5299670 3se ats In :ht- Uit- 135 91 J Nel Bel dan 013 468 7687 www.yarden.nl RIER BV Tilburg nl .nl I! MarieJosé Schapendonk fotoafdrukken evering expliciet SS. Enen, Ellen van boom Campagne Vanaf 14 mei is de cam; Het Laar te beleven in 1 de website www.jijngelijk.nl zijn bijzonde van medewerkers S&rg. rgse Koerier in ?rkenbosplaats 1 en Lochal Presentatie internationaal boek in Hasseltse kapel Tilburg - 'Maria, de moeder van iedereen'. Dit is de titel van een nieuw boek van Paul Spapens. In deze reisgids neemt hij de lezer mee naar negen Mariapel- grimsplaatsen in Nederland. LOTJ7.0OU. -‘pressante informatie igieus erfgoed en de die men onderweg Eén van de hoofdstukken gaat over de Hasseltse kapel. Het boek wordt op donderdagavond 23 mei om 20.00 uur gepresenteerd in de Hasseltse kapel. Paul Spapens is als publicist ge specialiseerd in volksdevotie met veel boeken over dit onderwerp op zijn naam. Het als een reisgids uitgegeven boek bevat ook twee fietsroutes langs religieus erfgoed. Een van deze routes begint bij de Hasseltse kapel. Er staan tientallen mooie foto's in. Het 192 pagina's tellende boek 'Maria, de moeder van iedereen' kost 16,90 euro. Het is re bestellen bij elke boekhandel in Nederland en bij uitgever Berne Media (www. berneboek.com). (advertorial) Natuurbegraven is véél meer dan een dierbare begraven op een mooi plekje, midden in de natuur. Het vraagt om een weloverwogen keuze, waarbij de natuur zo min mogelijk belast wordt. Wat natuurbegraven precies inhoudt komt men te weten tijdens de open dag van Natuurbegraafplaats de Hoevens in Alphen (NB). kisten, manden, lijkwades en urnen. Diverse uitvaartverzorgers uit de regio zijn anwezig voor een goed gesprek. Uitvaartbegeleiding Harriet van der VleutenHenriette Ronnerstraat 19,01 Uitvaartbegeleiding In Harmonie Oude Lind 35,Tilburg 013-57 Dela Uitvaartverzorging Karei Boddenweg 3, 01 Uitvaartonderneming Oisterwijk Dela Uitvaartverzorging Moergestelseweg 28,0'wijk 013-5216482 Monuta Tom van DijkKarei Boddenweg 7, Tilburg 013-8226527 Monuta Els AlessieKasterenlaan 61Tilburg 013-8503952 Uitvaartverzorging Arie VrijhofMingersbergstr. 48, Tilburg 06-30185968 Yarden Uitvaartzorg TilburgZwartvenseweg 44, Tilburg, 013-4687687 tilburguitvaart.nlKarei Houtepen, 06-11848811 Alphons Remmers 75 jaar, Tilburg 17-5 Carmen Reijnen-Emanuels 94 jaar, Tilburg 12-5 Wil Sterenborg 95 jaar, Tilburg 14-5 Annie Oomens-Hoefnagels 91 jaar, Tilburg 15-5 Regina Margherita Groot-Bleeksma 81 jaar, Tilburg 16-5 Elvira Leermakers 57 jaar, Dongen 18-5 Hennie Parker 67 jaar, Tilburg 18-5 Jan Mannaerts 74 jaar, Tilburg, 6-5 Ad Jasperse 66 jaar, Tilburg, 13-5 Piet van de Rijt 88 jaar, Tilburg, 13-5 Joke Petit - van Geel 63 jaar, Tilburg, 14-5 Fietsroutes Met veel gevoel voor opmerke lijke details neemt Paul Spapens de lezer mee naar onder meer Klein Lourdes in het Limburgs Tienray, de enige bedevaartplaat van Drenthe en de curieuze Maria met de Inktpot in Aardenburg in -y Zeeuws Vlaanderen. Scherpen heuvel en Kevelaer danken hun bestaan vpor een niet onbelang rijk deel aan de komst van Neder- landse pelgrims, niet in de laatste plaats deTilburgers. Als groot fietsliefhebber weet Paul Spapens dat veel mensen graag even afstappen bij een Mariaka- pelletje om er een kaarsje op te steken. Daarom ontwikkelde hij voor 'Maria, de moeder van ieder een'twee fietsroutes. Hij stippelde eerder tientallen van deze routes uit. Beide routes in het boek be- vatten veel inter over het religie volksdevotie ut tegenkomt. van de gran kan men gei je harpmuziek. i staat een rolstoel en electrokar klaar zodat ook zij de natuurbegraafplaats kunnen bezichtigen. adv Zelf ervaren met de oriëntatiebaan Om meer mensen kennis te laten maken met werken in de ouderen zorg, biedt Het Laar de oriëntatie baan: een betaalde periode van drie maanden om te oriënteren op een baan in de (ouderen)zorg. Ge ïnteresseerden kunnen drie maan den lang ervaren hoe het is om bij Het Laar te werken. Tijdens deze periode werken zij 24 uur per week bij Het Laar, onder professionele begeleiding van ervaren collega's. Presentatie'Hoevens urn': een knipoog naar het verleden In Alphen zijn de afgelopen decennia diverse prachtige prehistorische urnen gevonden in oude grafheuvels. Deze vondsten zijn vandaag de dag te bewonderen in het streekmuseum in Alphen. De speciale 'Hoevens urn' wordt ter ere van het 100-jarig bestaan van De Hoevens gepresenteerd tijdens de open dag. Het is een eigentijdse urn van ongebakken klei, bestempeld met de roggearen die op het landgoed groeien en die qua vorm sterk lijkt op de prehistorische exemplaren. Een knipoog naar het verleden en het boerenlandgoed dat De Hoevens nog altijd is. Deze vindt plaats op zondag 26 mei a.s. van 11.00-16.00 uur. Naast lezingen is er een informatiemarkt met ecologische kisten, manden, urnen en rouwbloemwerk. Enkele uitvaartverzorgers en rouwbegeleiders uit de regio zijn aanwezig voor een goed gesprek. Tijdens de open dag wordt ook de 'Hoevens urn'gepresenteerd. Kijk voor meer informatie op: www. natuurbegraafplaatsdehoevens.nl npagne van Tilburg. Op "jmaakthetmo- tw..dere verhalen rs en bewoners te lezen. Ook is daar meer informatie te vinden over de oriëntatiebaan en de verschillende vacatures bin nen Het Laar. ken over heeft gepubliceerd. Verrassend aan 'Maria, de moeder van iedereen' is dat de Mariapel- grimsoorden beslist niet alleen in Noord-Brabant en Limburg moe ten worden gezocht. Zo is Heiloo in Noord-Holland het grootste Maria- oord van Nederland. Heel bijzon der is de Mariapelgrimsplaats in Warfhuizen in Groningen. Ver weg van de bewoonde wereld, midden in het vlakke land van Groningen, wordt 'De Bedroefde Moeder van Warfhuizen' beheerd door de eni ge kluizenaar van Nederland. maakt, zorgen wij dat het gebeurt. Dat is vrij uniek, je moet het echt ervaren voordat je kunt zeggen of werken bij Het Laar bij je past Daarom bieden we de oriëntatie baan aan. Dit is een unieke manier om, terwijl je al salaris ontvangt, drie maanden te ervaren of wer ken bij Het Laar bij je past." Zorg draait om mensen. Daarom zet het Het Laar de mensen cen traal in een nieuwe campagne, ge titeld 'Jij maakt het mogelijk'. Met deze campagne verwacht Het Laar meer mensen warm te maken voor een baan in de ouderenzorg. Cen traal in de campagne staan de bij zondere momenten die bewoners van Het Laar beleven dankzij de medewerkers. Van het zangkoor dat op tournee gaat of het uitge ven van een dichtbundel door be woners tot een heuse vogelshow op dierendag: medewerkers van Het Laar makervhet mogelijk. “Ouderenzorg kies je met je hart", zegt Ingrid van Huijkelom, Raad van Bestuur Het Laar. "Die keuze, dat enthousiasme, koesteren wij graag. Daarom geven wij onze collega's alle ruimte om zelf het verschil in het leven van onze be woners te maken. Zij maken het mogelijk. Geen idee is te gek. Als het onze bewoners gelukkiger Meer bezoekers Met het boek haakt Paul Spapens in op de groeiende belangstelling voor pelgrimsplaatsen in het alge meen en Mariapelgrimsoorden in het bijzonder. Terwijl de ontkerke lijking steeds maar doorgaat, trek ken Mariapelgrimsplaatsen juist steeds meer bezoekers. Dat past in het beeld van de populariteit van Mariakapelletjes, een onderwerp waar Paul Spapens meerdere boe- Lezingen en informatiemarkt In afscheidslocatie 'De Eik'vinden de gehele dag door lezingen plaats over natuurbegraven op De Hoevens. Hier is ook gelegenheid voor het nuttigen van een drankje en hapje. Omdat natuurbegraven specifieke richtlijnen voor de wijze van begraven met zich meebrengt, is er buiten op het terrein een informatiemarkt te bezoeken met voorbeelden van milieuvriendelijk en afbreekbare Yarden Uitvaartzorg Tilburg. Wilt u een overlijden melden? (24 uur per dag). Over Het Laar Het Laar is een stijlvolle woon- zorgorganisatie. Alle vormen van zorg zijn beschikbaar, van een lichte steun in de rug tot en met intensieve verpleging en behandeling. Ook biedt Het Laar thuiszorg. We helpen oude ren zo te leven zoals ze dat zelf willen. Natuurlijk krijgen onze bewoners de beste verzorging en verpleging. Dat is de basis. Maar we zetten graag een stap of twee extra. Het Laar heeft veel aandacht voor dingen die het leven echt verrijken. Het Laar bruist: er is veel te beleven. Voor meer informatie over wo nen en zorg: www.hetlaar.nl Rondwandeling Tijdens de open dag is er ook volop gelegenheid om rond te wandelen over de natuurbegraafplaats. De medewerkers van De Hoevens staan paraat om eventuele vragen te beantwoorden. Ook is er een voorbeeldgraf te bezichtigen met tekst en uitleg van de grafdelver. In de 'boskapel' kan men genieten van stemmige harpmuziek. Voor mindervaliden Jan Zandboer 78 jaar, Tilburg, 15-5 Kees Schuurmans 89 jaar, Tilburg, 16-5 Joke van Bijnen-Timmerman 94 jaar, Tilburg, 16-5 Harry van der Schoof 74 jaar, Tilburg, 18-5 Bertha Staps-van Beers 85 jaar, Tilburg, 19-5 Hein de Jong 75 jaar, Tilburg, 19-5 Nel van den Boer-Verbeek jaar, Oisterwijk, 19-5 al Eggink-van Hezik 78 jaar, Tilburg, 19-5 Harrie van Berkel 77 jaar, Tilburg, 19-5 Tinus van Drunen 84 jaar,Tilburg 21-5 Sjaan Leermakers-Kuijpers 96 jaar, Tilburg 19-5 De uitvaart van bovenstaande overledenen wordt verzorgd door:

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 19