GEMEENTENIEUWS Week tegen mensenhandel in Tilburg van 17 t/m 24 mei Ee kk Aanpassing van de parkeersituatie Ivan Campenstraat en Pironstraat Di G bi Aanleg hondenlosloopzones Reeshof Ontdek Tilburg 4 AFVAL SORTEREN Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Parkeren in de Jacob van Campenstraat (Foto gemeente Tilburg) Locatie voor hondenlosloopzone (Foto gemeente Tilburg) www.tilburg.nl/afval Hacken, stalken, loverboys of sextortion? Gebruik verschillende Onze stad duurzaam en schoon. Dank je wel! I I Inloopavond op 28 mei over de leefbaarheid Bochtakker Uitbreiding parkeerplaatsen parallelweg Ringbaan-Zuid dustrie f sectorer Aanmelden is wenselijk. Dat kan door te mailen naar: charlotte.van.doorn@ttlburg.nl. Hoe vervelend ook, ouders van jongeren kunnen er mee te maken krijgen. Er meer over weten en handvatten krijgen hoe hiermee om te gaan? Spoorlaan 434a 5638 CH Tilburg Tel: 813-5323728 vvv@tilburg.nl »n de omliggende g Jit onderwerp ond« Deskundigen praten u bij op de Informatieavond Liefde Online op 23 mei in het Sterk Huis aan de Rillaersebaan 75 in Goirle. Ouders/verzorgers zijn welkom vanaf 19 uur. Het programma start om 19.30 uur. 3 r keren :ich mee. Goed voor het milieu en voor uw portemonnee heb strij moi woi D mei era sier err mei cati cati de I nen geb OPENING STADSTUIMDERIJ PIUSHAVEN Op zaterdag 18 mei wordt bij StadsTuinderij Piushaven de opening van het seizoen gevierd. StadsTuinderij Piushaven is een collectieve tuin in hartje Tilburg Voc wor tuu rup koo bru din( voo ven Ooi spu een niet het /ww. ser6 De sier rup piel REA0Y2R0CKBATTLEII Niets is te gek in deze break dancebattle op zondag 19 mei in Factorium Tilburg. Een battle bedoeld voor breakdancers die geen of weinig battle ervaring hebben. Wil jij er bij zijn? Het event start om 13 uur. De ticket prijs is 7,50 euro. Regristeren kan online via ready2rock_battles@ hotmail.com. WVTILBURG.NL Sportk BUDGETKERMIS Attenzioneee.. Een betaalbare kermis voor iedereen. Ook deze kermis is de budgetkermis weer van de partij. Er zijn volop at tracties voor alle leeftijden. Van een heerlijke kermislekkernij tot de première van de Fun Factory of lachen in het Boobytrap Hotel. De ritprijzen zijn 2,50 euro voor grote attracties en 1,80 euro voor kinderattracties. Meer informa tie? Check: http://kermisstap- pegoor.nl/. ;n mensenhandel, van 17 tot en met jurg en de omliggende gemeenten een jm dit onderwerp onder de aandacht De gen richter meent gevorn ;n met het ing is de de seksin- De bel de eer: gekom heid, p ding. C medev advise ontwe voorlo een lai avond. De h bestaa verhar groen werkzc Bijd zoveel met dt dering droogt door n ken en ter na; www.f over rr waar ruim 50 vrijwilligers en een aantal dagbesteders groen ten, bloemen en kruiden telen. Komende zomer kun je er ook genieten van vier smaakvolle zo merse lokale streek proeverijen, genaamd 'ZomerSmaak'. In Cinecitta draait de film 12 Years a Slave op 22 mei om 16 uur. Vanaf 17 mei is er een fototentoonstelling 'Open je ogen voor mensenhandel' op het Pieter Vreedeplein. Door extra aandacht hoopt de gemeente meer signalen op te halen. En als je het ziet of een 'niet pluis'-gevoel hebt, wat moet je dan doen? Als er meer signalèn binnen komen kan de gemeente de aanpak verder ontwikkelen om misstanden aan te pakk Or In de Jacob van Campenstraat en de Pironstraat wordt vaak met twee wie len op de stoep geparkeerd. Dat is officieel niet toegestaan, maar het werd gedoogd. Dat gaat deels veranderen. De nieuwe regels gaan in zodra de gemeente de nieuwe verkeersborden heeft geplaatst. Dat is binnen twee weken. Foto van de tentoonstelling Open je ogen voor mensen handel. (Foto CoMensha) gepubliceerd. Na publicatie (wv officielebekendmakingen.nl) is weken tijd om eventueel bezwaar te maken. Afhankelijk van de eventuele bezwaarprocedure volgt de aanleg. De gemeente plaatst een houten hekwerk, bankjes en een honden- poepbak. Onder de bankjes komen tegels. De losloopzones worden extra onderhouden maar gebruikers zijn verplicht de hondenpoep op te ruimen. TBV Wonen heeft vorig jaar complex Denim aan de Ringbaan-Zuid (voor malig Sint Jozefzorg) gerenoveerd. Als onderdeel van de omgevings- vergunning heeft TBV Wonen de verplichting om extra parkeerplaat sen aan te laten leggen. In overleg met de gemeente komen er daarom 59 extra parkeerplaatsen naast de parallelweg Ringbaan-Zuid. De werkzaamheden starten in de week van maandag 27 mei en duren tot uiterlijk zaterdag 29 juni. Dit is mede afhankelijk van het weer. Het planten van een groene haag volgt dit najaar. Dit gebeurt onder andere met een tentoonstelling, een pu bliekscampagne, een website, workshops en een afsluitend congres. Voor geïnteresseerden is er bijvoorbeeld de avond 'liefde online' op 23 mei. Meer info in het kader bij dit artikel. De invoering van betaald par brengt meer controle met zie De handhavers controleren niet alleen of er betaald is voor het par keren, maar ook op fout parkeren. Om een duidelijke situatie te creë ren, past de gemeente de parkeersi tuatie in de straat deels aan. In de Jacob van Campenstraat is aan de zijde van de woningen met huisnummer 22 t/m 42 met twee wielen op de stoep parkeren officieel toegestaan. Aan de kant van de woningen met huisnummer 21 t/m 35 is parkeren op de stoep voortaan verboden. Parkeren mag aan deze zijde van de straat alleen Met de week tegen 24 mei, willen Tilbi eerste stap zetten or te brengen. -gevof signalèn binnen komen kan aanpak verder ontwikkelen om mi pakken en slachtoffers te helpen. Onder mensenhandel verstaan we het werven, vervoeren, overbrengen, opnemen of huisvesten van een persoon, onder dwang (in brede zin) en doel die persoon uit te buiten. Die uitbuiting kern van mensenhandel. Uitbuiting kan in g< gebeuren, maar ook in andere economische >n. Mensenhandel is ook het met dwang werven, vervoeren etc. van mensen, met als doel organen uit het lichaam te verwijderen. In Nederland ligt het jaarlijks geschatte aantal slachtoffers van mensenhandel rond 6.250. Waarschijnlijk is dat het topje van de ijsberg. Bij twee groepen is het risico op slachtofferschap het grootst: bij Nederlandse meisjes tussen 12 en de 17 jaar en bij personen van niet-Ne- derlandse afkomst. Gemeente Tilburg, Tiwos, politie, Jongerenwerk R-Newt, Contour de Twern en buurtpreventie willen graag weten wat er in de buurt leeft. Daarom organiseren ze een inloopavond in de wijk waarop ver schillende onderwerpen aan bod komen, zoals overlast en veiligheid. Bewoners kunnen ook ideeën aan dragen om hun wijk verder te verbe teren. De inloopavond is op dinsdag 28 mei tussen 18 en 20 uur en vindt plaats in een tent op het plein aan de Bochtakker. in de parkeervakken. Met de nieuwe inrichting blijft de weg en de stoep het beste toegankelijk voor alle weg gebruikers. Voor het overige deel van de straat geldt parkeren in de parkeerhavens (huisnummer 2 t/m 20 en 1 t/m 19). Op de weg parkeren is in dit deel van de straat ook toe gestaan, mits dit ander verkeer niet hindert. Parkeren met twee wielen op de stoep in de Pironstraat is alleen nog toegestaan bij huisnummers 28 en 28a, aan de zijde van de garage boxen. Aan de kant van de woningen mag niet meer op de stoep gepar keerd worden. In de M-buurt en de R-buurt van de Reeshof zijn momenteel weinig plaatsen waar honden los mogen lopen. De gemeente Tilburg wil bewoners graag tegemoet komen door de aanleg van een losloopzone. Het gaat om het veld tussen de Lom- bardijenlaan en het Maalbergenpad en op de hoek van de Langendijk en de Roodeschoolstraat. Voor de aan leg moet het college een officieel besluit riemen. Dit besluit wordt wachtwoorden

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 8