u ït .J co w Tweede editie Optredens en expo Hall of Fame Lustwarande start met Brief Encounters Lions discofeest voor'Met je Hart' Tilburgs Film Festival Kim's Klassiek Café met Mafia Saxofoonkwintet 1 I HDnf° z1 6 DONDERDAG 16 MEI 2019 TILBURGSE KOERIER TILBURG: Rowwen Hèze De one centrunr tot tevre H)nfo Night Soil - Nocturnal Gardening, een werk van Melanie Bonajo. Cabarestafette, Ontdek nieuw talent! Sociaal .wandelt voorkon zondhei sen me naar 55< dagelijk dement meest van Nei derteke klaring Dusscht Zaterdag 18 mei, 013 poppodium, 21.00 uur stap vc voor t Volgens Contoui op de vi we steei Samen Vlinder, initiatie! Op woi wekelijl de Bot Béweeg Meer informatie en kaarten bestellen via: www.ikbeneenlion.nl/discoinferno Meer informatie en kaarten: www.tilburgsfilmfestival.nl de llm Alle 53 Heyhoe ambitie dens. Regelmatig treden ze op in Paradox en nemen deel aan meer dere evenementen en competities, waaronder de Willem Twee com petitie in Den Bosch. Fietstpcht Abdijentocht La Trappe Zondag 19 mei - 8.00 tot 17.00u Abdij O.L.V. Koningshoeven, Berkel-Enschot S o 2 (Uf Tijc dat ïsias, eces, in, II. De musici opleidingen heel Nederk mee te Programma Het prograir Saxofoonkwir uit: ury Comer- ue Ramirez ?y, Juan F. Tilburg - Kim's kroeg is ook dit seizoen op de klassie ke toer met zondagscon- certen kamermuziek. So listen en ensembles van hoog niveau vertolken repertoire van de barok- tijd tot in de 20e eeuw. 70/8 afde dart. :ht is tun isol weer onder der middels tal van at ter De Boemel in op 7/80 ..define Een is om eenzame oude- jlement te halen en mensen te brengen activiteiten. Thea- i Tilburg zal deze ag vanaf 11.30 om 12.00 uur. Prijs: ,J. lunch)/8,00 euro Adres: Piusplein .eserveren voor con- uiterlijk 17 mei via croeg.nl. ks is een samen- ig tussen Kim's kroeg, ?ld Muziekhandel en de Til- argse Koerier. Meer informatie: ww.kimskroeg.nl - cv co CD avond worden omgetoverd töt een ware discotempel. De kosten per kaartje bedragen 40,- per persoon, waarvan 25,- volledig ten goede komt aan Stichting Met je Hart en voor 15,- zijn voor de hele avond de drankjes en de hap jes inclusief. Quintet inov. je Ramirez, intet No 2, Donderdag 16 mei - 20.15u Theaters Tilburg, Schouwburg Geheel in estafettestijl hebben ge vestigde cabaretiers als HansTeeu- wen, Paulien Cornelisse en vele anderen het stokje doorgegeven aan nieuwe talenten, die staan te trappelen om het grote publiek te veroveren. Ook dit seizoen verrast met drie veelbelovende acts. Ge garandeerd een verrassend leuke avond. De inloop is zondac uur. Aanvang orr 13,00 euro (incl. (alleen concert). 61 in Tilburg. Rest eert en lunch welkom@kimskrr' De concertreeks werkinc Grosveï burcco WWV imma van het Mafia vintet ziet er als volgt Met nummers als Bestel Mar, Au to, Vleigtuug en Limburg heeft de band al menig café, podium, fes tival en stadium op zijn kop gezet. Vanavond is het tijd om het bier te laten vloeien, de confetti de lucht in de knallen en luidkeels mee te zingen. Tilburg - De Hall of Fame in de Spoorzone houdt op woensdag 22 mei weer een avond met optre dens en exposities. Op het podium staan deze keer singer-songwriters Bas Zijlmans en Spencer Edgards. que Ramirez, 20th Centur) cial Hits, Juan F. Manrique Encore, Jackson Medley, Manrique Ramirez. Het Mafia Saxofoonkwintet be staat uit Ivan Sanchez Iglesias, Juan Fernando Manrique Ramirez, Rita Baptista,Bruno Alonso Iglesias en Adrian Vilaboa Martinez. Het kwin tet is opgericht in december 2016 door internationale studenten van het Fontys Conservatorium in Tilburg. De groep onderscheidt - zich door zeer gevarieerde muziek -van klassiek tot pop en latin- en gebruikt daarbij zowel eigen arran gementen als origineel repertoire. Sinds hun debuut is het kwintet geliefd onder studenten en een lokaal publiek, mede dankzij hun veelzijdigheid en energieke optre- zijn studenten van de ?n Master of Music uit land. Zij behoren tot de meest getalenteerde instrumen talisten en vocalisten en staan op concertpodia in binnen- en bui tenland. Voor hen de uitdaging om in de intieme omgeving van Kim's kroeg te spelen. Een bijzondere gelegenheid voor liefhebbers van klassiek én om een nieuw publiek voor kamermuziek te interesseren. Na afloop kunt u desgewenst ge nieten van een heerlijke lunch. Op zondag 19 mei is het de beurt aan het Mafia Saxofoonkwintet. Lustwarande, in park De Oude Wa rande, begint het jubileumseizoen met het performance-program- ma Brief Encounters. Het gaat om twee series van drie performances op 26 mei en 8 september 2019. Brief Encounters zijn kortstondige exposities van beeldende kunst. Aan de eerste reeks, in mei, doen Melanie Bonajo (NL), William Hunt JK) en Grace Schwindt (DE) mee. jdens de tweede serie, op zon- ag 8 september, zijn er nieuwe werken te zien van Sander Breure Witte van Hulzen (NL), Last Yearz Werk van Marie-Louise Rijnen, een van de exposerende kunstenaars. Op zondag 19 mei 2019 organi seert Toerclub Tilburg alweer voor de 19e maal de Abdijentocht La Trappe. Er zijn dit jaar weer meer dere fietsroutes uitgestippeld met afstanden variërend van 35, 65 of 125 km. Alle fietstochten voeren door het gastvrije Brabantse land. Onderweg kan men genieten van prachtige bossen, vennen, heide en weilanden. Tilburg - Op zaterdag 25 mei is d tweede editie van hetTilburgs Filr Festival. Filmliefhebbers kunnen in bioscoop Cinecitta weer een mid dag lang genieten van de beste korte films van Brabantse filmma kers. Het programma is inmiddels bekend en alle nominaties voor de prijzen zijn ook aangekondigd. Van fictie en documentaire tot animatie: alles passeert de revue tijdens het Tilburgs Film Festival in verrassende en afwisselende film- blokken. Tevens zijn veel filmma kers persoonlijk aanwezig om tij dens Q&A's meer te vertellen over hun films. En als festival bezoeker heb je ook invloed op de winnaar van de Publieksprijs, door te stem men op je favoriete film. Het festi val wordt in stijl afgesloten met de prijsuitreiking van de Tilburg Film Awards. Maar liefst 12 prijzen wor den uitgereikt. Passe Partouts voor het festival zijn tot en met donderdag 23 mei te bestellen in de online voorver koop. Aan de deur zullen op za terdag 25 mei enkel losse kaarten te koop zijn. De deur opent op za terdag 25 mei om 13.45 uur en het filmprogramma start om 14.00 uur. LINK jongerentheater Zondag 19mei-13.30u De Nieuwe Vorst, Willem II straat 49 LINK linkt schrijvers, regisseurs en jongeren aan elkaar met als resul taat nieuwe jeugdtheaterstukken van nu. Afgelopen maanden heb ben, verspreid over Brabant, vijf jongerentheatergroepen gewerkt met een professionele regisseur en schrijver aan een nieuwe the aterstuk voor en door de jeugd. Op zondag 19 mei worden de vijf theaterstukken voor de allereerste keer uitgevoerd tijdens de feeste lijke Link-dag in Theater de Nieuwe Vorst. Een dag met maar liefste 5 bijzondere premières. Tilburg - Lionsclub Tilburg Room- ley trekt haar dansschoenen aan ten bate van het goede doel en organiseert op zaterdag 22 juni een jaren 70/80 dansfeest voor de Tilburgse afdeling van Stichting Met je Hart. Een stichting die er op gerief ren uit hi Amber Eline komen ook een thuiswedstrijd houden en zullen de leukste covers ten gehore bren gen. Diverse kunstenaars expo seren deze avond hun werk. Aan vang 20.00 uur, toegang gratis. Interesting Negro (UK) en Gosie Vervloessem (BE). De curatoren zijn Chris Driessen, artistiek direc teur van Lustwarande, en Lucette ter Borg (onafhankelijk curator, schrijver en kunstcritica voor NRC Handelsblad). Aanvang program ma is steeds om 14.00 uur. Aan melden kan via info@fundament- foundation.nl. Van 15 juni tot en met 20 oktober 2019 is er ook weer een editie van Lustwarande, met de titel Delirious. FTjww Meer informatie op www.lustwarande.org Sevilla, Isaac Albéniz. Arr: Jacques Larocque, String Quintet No. 1, Alexander Glazunov. Arr: Juan F. Manrique Ramirez, I. Allegro, String Quintet No 2, Johannes Brahms. Arr: Ivan Sénchez Iglesics, III. Un poco Allegretto, Four PiecöC XimoTarin-Micó, I. Introduction, Variations, III. Galop, IV. Finale. Pauze A Playful Quartet, Raymond De- canq, An evening in Rio, Arr: Juan F. Manrique Ramirez, Some Time Soon, Arr: Juan F. Manrique Ramirez, Serenata, Juan F. Manri-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 6