r port IH Voetbaltoernooi G-dames ver primeur voor SVG Sammy-Joe Smit:'Ook paardrijden vraagt om een perfecte conditie' ?e G-Sportweekend Amarant met acht sportevents 3" TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 MEI 2019 GSE KOERIER /Manager Gezelligheid en saamhorigheid staan centraal tijdens het G-Sportweekend. FOTO: Foto: Toin Damen/013sporT Sammy-Joe met My Lady. ïnsioen." s te zien Roozendaal Ujww tilburg - Op vrijdag 7 juni barst het G-Sportweek- end van Amarant los. Het 3 daags sportevent wordt gehouden van 7 t/m 9 juni op het terrein van Amarant, Bredaseweg 570 in Tilburg. tilburg - Op 24, 25 en 26 mei vindt bij deTilburgse voetbalvereniging SVG het Special Olympics Eu ropean 8-a-side Football Tournament plaats. G-Sportweekend Amarant ig Samen Sporten Tilburg seert samen met zwemver- DIO, korfbalvereniging Stichting HandiCAP, Je- het In nog voor >etbaltoer- juni via onder Suzanne van den Einden-Brok is ambassadrice van het eerste internationale toernooi voor voetbalsters met een beperking. Hier zie je haar in actie voor het G-damesteam van SVG. FOTO: Toin Damen/013sporT apen voor kijven en t initiatief partner te de kroon- i. Bij inte rn bericht st.nl •f van van- ïrking met ist zijn er eken, zoals Ontwikkelen Suzanne van den Einden-Brok is aanvoerster van dat team en ambassadrice van het toernooi. Zij vindt het belangrijk dat dit toernooi wordt georganiseerd. "Ondanks mijn beperking, heb ik me door het voetballen kunnen or- SVG -> let een zoge- die drie "We ver- ensen op i. Dat is zeer bij- ;ine vereniging n Tilburg is Disseldorp, t voorlopig zijn brede delen. TUI touropera- Reizen het beter faci- bureaus en ;éurs. eval aan imst met noet een nu (nog iveld uit- die ze in Dit gege- zo breed I. Het kan bedrijfs- naar ook neegaan. Ie keuzes toe heb- ijf verder het gebie itter en G-cc rs:"Met drie tear ig al 25jaareer, van onze verer hebben we zeil I bestaat uit mei- met een bëper- let Zo'n 300 vrijwilligers en 82 partners, waaronder Amarant, Gemeente Til burg en Drukkerij Groels maken dit evenement mogelijk. De toegang tot het evenemententerrein c.q. Rabobank stadion is gratis. Om npu te zeggen tussen de paarde gaat wat ver. De pae heeft ze wel met de gegeven gekregen. 'Stal Smit Sporthorses' in Gilze en ook moeder heeft affiniteit met de dieren en presteren. "Het voordeel is dat je je paard elke dag ziet, de verzorging in handen hebt en pre cies weet wat er met haar gebeurt. Maar je komt er uiteraard niet van los." Sammy-Joe heeft het over de zevenjarige My Lady. Eerder reed ze Herbie. "Die is met per Aan Sammy-Joe's reactie is dat ze daar met enige weemoed aan terug denkt. Maar met My La dy zet ze ook aansprekende pres taties neer. Sprongen over 1,40 meter vindt ze 'normaal'. Vlemmix, chael Hur Purple een fee men o zoek. Ir aanwez Verder verschillende Voor een hapje kun je terecht i stein Holland House. 8 juni wordt het Fun I NK Mascotte wedstrijd s tes van o.a. balverer!~; Nederla Prominenten Diverse prominenten, zoals Johan Vlemmix, Emile Ratelband, Mi- .dmblé, Wesley en Johnny 5 zullen er deze editie weer eestje van maken. Verder ko- diverse topsporters op be- Inge de Bruijn is op zaterdag ezig bij het zwemmen. zijn er voor de bezoekers nevenactiviteiten, je en een drankje in het PLUS Ussel- 5. Op zaterdag i Experts Open georganiseerd, een speciaal voor mascot- i. winkelcentra en voet- enigingen uit België en land. van trijden. üging DIO en Stichting aren eveneens op za- belevingsmarkt van Amarant. Van uur kun Het is het allereerste internatio nale toernooi voor voetbalsters met een beperking. Meer dan 150 speelsters uit tien Europese landen nemen het dat weekend tegen elkaar op. De deelneem sters komen onder meer uit Polen, Kroatië, Frankrijk, Azerbeidzjan en Denemarken. SVG is hiervoor uitgenodigd door de UEFA en voorgedragen door Special Olympics Nederland. SVG kent namelijk een lange tradi tie op het gebied van G-voetbal. Voorzitter en G-coördinator Peter Balmakers:"Met drie teams is onze G-afdeling al 25 jaar een bijzonder onderdeel van onze vereniging. Sinds kort hebben we zelfs een team dat volledig den en vrouwen met een beper king. Zij nemen ook deel aan he toernooi." Wandeltocht Op zaterdag 8 juni kun je tussen 13.30 en 14.30 uur starten met een wandeltocht van 2,5 of 5 km. Ook op zaterdag is er hardlopen over 750 of 1500 meter. Aanvang van 14.45-15.00 uur en het inschrijf geld bedraagt 2 euro. Er is verder van 13.15 tot 16.00 uur een programma van zwem vereniging DIO. Het bestaat uit een zwemparcours in het zwembad van Amarant met zwemwedstrj' Zwemverenigii Erbij organiser terdag een leuke in de sportzaal va 10.00 tot 16.00 uur kun je ervaring opdoen door o.a. te voelen, ruiken en proeven en krijg je bijzondere foto's te zién waarbij je mag ver- 'Flame of Hope' Met behulp van verschillende ganisaties en sponsors pakt S het toernooi officieel aan. Mé ceremonie, vlaggen en de naamde 'Flame of Hope' dagen brandt. Balmakers: wachten minimaal 500 mensen de been te brengen, zonder voor een klei met 350 leden." De openingsceremonie op vrij dag 24 mei, met onder meer KN- VB-voorzitter Michael van Praag, begint om 19.30 uur. Op zaterdag en zondag wordt er volop gevoet bald. De finalewedstrijden zijn op zondag 26 mei tussen 12.00 en 15.00 uur, gevolgd door de prijsuit reiking tussen 16.00 en 17.00 uur. Het reguliere Duitse dameselftal is daarbij aanwezig. Iedereen is van harte welkom om van het toernooi te komen genie ten. Je vindt het complex van SVG aan de Brugstraat 5 in Tilburg. Het toernooi is vrij toegankelijk. Meer informatie: www.svgtilburg.nl Wedstrijden Ze meet met ruiters en amazones de krachten. Dat gebeurt tijdens internationale en nationale wed strijden. Zo sprong Sammy-Joe als junior in Oostenrijk voor Neder land. "Tweehonderdste verschil verloren van een Italiaan." Ook op Indoor Brabant in Den Bosch en op een groot toernooi in het Bel gische Mechelen ('de wereldtop sprong er') ging ze met succes de ring in. Sammy-Joe was al Kring- kampioen en ook selecteerde ze zich voor het onlangs gehouden Indoor Brabant. Het meest geniet ze van de driesprong. "Er goed inkomen en in het juiste ritme de hindernissen nemen." Het geeft éen kick is aan haar gelaatsuitdruk king af te lezen. n dat Sammy-Joe ien is geboren, jardenwereld paplepel in- Vader heeft ontwikkelen tot een zelfstandige vrouw. Dat gun ik anderen ook en ik hoop dat veel meer dames in een G-team gaan spelen. Via dit toernooi besteden we daar veel aandacht aan." Balmakers vult aan: "Het reguliere vrouwenvoetbal is al jaren ontzettend populair. Met dit toernooi geven we ook een boost aan het voetbal voor meiden en vrouwen met een verstandelijke beperking. Dat is belangrijk, want sporten is voor deze doelgroep lang niet altijd vanzelfsprekend." tellen watje ziet. Daarnaast kun je gebruik maken van de trampoline, darkroom, disco lounge, windtun nel en parachute. Behendigheids- en balspellen, de Toren van Pisa, puzzelen en de zenuwspiraal ma ken de activiteiten in de sportzaal compleet. Op zaterdag 8 en zondag 9 juni worden er verschillende korfbal activiteiten georganiseerd op het terrein van Amarant. 2e mix in tegratie Korfbal event. Mail voor meer informatie of deelname naar g-korfbal@kvtilburg.nl. Voor het wandelen, mix korfbal en hardlopen kunt u zich nog aanmel den via www.g-sportweekend.nl Stichtinc organise eniging DIO, korfbalverer1; Tilburg, Stichting HandiCAP, roen Verhoeven en AV Attila G-Sportweekend Amarant, totaal worden acht sportevents georganiseerd op het terrein van Amarant. Het grootste voetbalevent van Nederland voor mensen met én zonder beperking bestaat uit ze ven verschillende toernooien. Ruim 600 voetballers uit binnen- en buitenland gaan met elkaar de strijd aan om de felbegeerde be kers. Het voetbalprogramma is als volgt: vrijdag 7 juni, 11e Tilburgse carnavals voetbaltoernooi (18.30- 22.00 uur); vrijdag 7 juni, 2e Ama rant Personeels voetbaltoernooi (18.30-22.00 uur), vrijdag 7 juni, 2e Bedrijven voetbaltoernooi (18.15- 22.00 uur); zaterdag 8 juni, 17e Int. G-pupillen voetbaltoernooi (10.00-17.00 uur); zaterdag 8 juni, 18e Mix integratie voetbaltoernooi (18.00-22.00 uur); zondag 9 juni, 26e Drukkerij Groels G-voetbal- toernooi (9.00-18.00 uur); zondag 9 juni, 14e Wim Groels sr. voetbal toernooi (9.00-18.00 uur). Inschrijven kan alleen n« het 18e Mix integratie voett nooi op zaterdagavond 8 j www.g-sportweekend.nl, het kopje inschrijvingen. Zaterdag 8 juni vindt er op het Amarant terrein het 2e G-darts koppeltoernooi plaats. Tijdens dit toernooi bestaat het koppel mi nimaal uit 1 G-darter of dartster. Meer informatie en inschrijving: darts@g-sportweekend.nl. Paardrijden Met pinksteren zal men op zaterdag en zondag de kunsten van de ruiters laten zien. Zaterdagochtend zal er een honden-behendigheidswed- strijd zijn, gevolgd door de F-proe- ven van de paarden. De zondag staat geheel in het teken van het op voeren van sprookjes te paard. Beide dagen van 09.30-16.30 uur. Atletiekvereniging Attila en de Wa- randeloop Tilburg werken mee aan het G-Sportweekend Amarant. Op zaterdag 8 juni kun je deelnemen aan een driekamp (10.00-11.30) met de finales tussen 13.00 en 14.00 uur. Vertier Vooralsnog rijdt Sammy-Joe bij de junioren. Een niveau hoger betekent sprongen over 1,60 me ter. Niet alleen de hoogte van de hindernis is doorslaggevend. Ook de snelheid waarmee het hinder nisparkoers wordt afgelegd is van belang. Gaande weg het gesprek laat Sammy-Joe vallen dat ze het wel eens jammer vindt dat men sen paardrijden als vertier zien en niet als sport. "Ik rijd elke dag, ben drie tot vier uur met My Lady in de weer, sta op de loopband en zwem. Allemaal nodig om goed aan de start te komen en condi tioneel sterker te worden. Ik heb wel eens een tijdje wat minder gereden en gesport en dat merkje meteen aan je ademhaling." 4a. 9

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 21