u I* it l'i Holland Dance Festival 2020 ook in dansstad Tilburg Openbare repetitie Biti Dobre Walking On Cars in 013 Wild Rose'vanaf 16 mei in Cinecitta 'I ■K Met de Meedoenregeling naar Pathé KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 2 MEI 2019 7 De Boemel >p Jaarmarkt Moergestel Zondag 5 mei, 10.00 -17.00 uur Musical Walking On Cars Jessie Buckley in 'Wild Rose'. Meer informatie: www.cinecitta.nl TILBURG donder Dinsdag 7 mei, Schouwburg Tilburg, 20.15 uur Rob I waar citta, Van Vrijdag 3 mei, 21.30 uur Zaterdag 4 mei, 2130 uur De Boemel, Burgemeester Brokxlaan 8-76 TILBURG - Op houdt Balkank oper Tiliar Tilbi Biti gebit dans hier zich wet lei Jvalpr Amsterdar te zien ér Tilburg - De komende edi tie van het Holland Dance Festival, dat plaatsvindt van 22 januari tot en met 8 februari 2020, strijkt ook in Tilburg neer. G-De film'Wild Rose'is vanaf ?rdag 16 mei te zien in Cine- a, Willem ll-straat 29 in Tilburg, kinds af aan droomt Ro- Bridges of Madison County, met Lone van Rossendaal, Rene van Kooten, e.a. Musical gebaseerd op de gelijkna mige film. Een hartverwarmende combinatie van de zwierige Itali aanse volksmuziek van Francesca en aangrijpende liefdesdilemma's. besteden. Leden van de Meedoen regeling kunnen voor €6,- van hun budget naar Pathé Tilburg. Met het budget kunnen deze bezoekers ook naar 3D en IMAX 3D voorstellingen gaan. Tickets zijn alleen te koop aan de kassa van Pathé Tilburg. Wie van de regeling gebruik wil maken, moet altijd een geldig legitimatie bewijs meenemen en het klant nummer van de Meedoenregeling. Meer informatie via www.meedoentilburg.nl. Op zaterdag 18 mei om 12.00 uur gaan de voorstellingen bij Thea ters Tilburg in de verkoop voor het nieuwe seizoen 2019-2020. arena tour van hun landgenoten van The Script verzorgde Walking On Cars de support en niet snel daarna volgde het internationale succes voor de band met de mega hit'Speeding Cars'.De band brengt twee toffe supports mee in de vorm van Hollow Coves en Tors. Meer informatie: www.013.nl ontdekken of juist te herkennen. Gedurende drie weken staat Den Haag volledig in het teken van de internationale dans. In totaal zijn in deze periode zo'n vijftig voor stellingen van over de hele wereld te zien, die samen het universele karakter en de enorme rijkdom en veelzijdigheid van de dans onder strepen. Een groeiend aantal van de festivalproducties is bovendien ook in Amsterdam, Rotterdam en Delft te zien én deze komende editie dus voor het eerst ook in Tilburg. se-Lynn Harlan (Jessie Buckley) er van om een countryster te worden in Nashville. De realiteit is echter dat ze in Glasgow woont, waar ze met haar cowboyhoed en witte laarzen zo goed en kwaad als het kan een bestaan probeert op te bouwen voor zichzelf en haar kin deren. Haar moeder Marion (Julie Walters) heeft haar buik vol van Rose-Lynns Nashville-onzin. Als voornaamste zorgdrager voor Ro se Lynn's kinderen wil ze dat haar dochter eindelijk verantwoorde lijkheid neemt voor haar leven. Een hartverwarmende film over moeders en dochters, over dro men en realiteit en over muziek waar je onmogelijk stil bij kunt blij ven zitten. fjjww ,5 woensdag 8 mei u.u.rxo.ikoor Biti Dobre een anbare repetitie op basisschool ander, Lange Nieuwstraat 189 in >urg. Aanvang om 20.00 uur. i Dobre zingt liederen uit een gebied, dat zich uitstrekt van de Balkan via Oekraïne en Rusland tot aan Georgië en Armenië. Al die landen hebben een eigen, bijzon dere meerstemmigheid. De sa menklanken kunnen je tot in het diepst raken. Ze zijn ontroerend, maar ook uitbundig en vol spran kelend leven. Dat maakt het zin gen een uitdaging én een feest. De onderwerpen zijn universeel: podium hebben wij dan ook een goed gevulde dansportefeuille, waar zowel lokale, landelijke als internationale gezelschappen in terugkomen. De samenwerking met Holland Dance Festival geeft dat internationale profiel een extra push. Wij zijn er dan ook trots op dat beide voorstellingen volgend jaar exclusief in Tilburg en Den Haag te zien zijn. Wat ons betreft dé basis voor een samenwerking die wij de komende edities van Holland Dance Festival uit weten te breiden." Volkstheater de Boemel viert mei en start de maand met een geva rieerd vijfdaags programma. Of donderdag 2 mei om 21.30 uur. staat zangeres Laura Beekman op de planken van De Boemel. Op vrijdag 3 mei kan er vanaf 21.30 uur weer gedanst worden op de bezte muziek tijdens d@NSp@z. Zaterdag 4 mei om 21.30 uur is het tijd voor Locked in Heaven, muziek van inmiddels overleden artiesten live gebracht door Miel on Tour. Op zondag 5 mei is iedereen welkom voor de MuziekFabriek. Aanvang 15.30 uur. De toegang is steeds gratis. de liefde, ingrijpende gebeurte nissen uit een bewogen verleden, het werk op het land en grote feesten als alle inspanningen ach ter de rug zijn. Jan Knoppers is sinds februari diri gent van Biti Dobre. Tilburg - Op donderdag 9 mei pre senteert poppodium 013, Veemarkt- straat 44 in Tilburg, een programma met Walking On Cars, Hollow Coves en Tors. Aanvang om 21.00 uur. Het Ierse viertal van Walking On Cars weet sinds 2010 te imponeren met hun aanstekelijke sound die pop en folk combineert. Tijdens de Holland Dance Festival De zeventiende editie van het Hol land Dance Festival vindt plaats in januari en februari 2020. Het festival brengt ook in 2020 voor al primeurs voor Nederland en presenteert gezelschappen en danskunstenaars die anders niet in ons land te zien zouden zijn. Voor iedereen is er iets nieuws te Zondag 5 mei organiseert C.V. de Dors(T)vlegels voor de 42e maal een jaarmarkt in de kom van Moer gestel. Deze markt wordt door gaans goed bezocht met een ge schat aantal van 15.000 bezoekers. Op de jaarmarkt is voor iedereen wat te koop op zo'n 175 kramen en 50 verkoopwagens. Bobendien zijn diverse standwerkers aanwe zig om hun waar te demonstreren. Voor de kinderen staan op het St. Jansplein diverse kinderactracties opgesteld. De markt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Tilburg - Vanaf nu kunnen bewo ners van Tilburg en omstreken die zijn aangesloten bij de Meedoen regeling ook een bezoek brengen aan de Pathé-bioscoop op het Pieter Vreedeplein in Tilburg. De Meedoenregeling is een initiatief vanuit de gemeente Tilburg waarbij huishoudens en gezinnen uit de la gere inkomensklassen een budget krijgen om een aantal keer per jaar een uitje te plannen bij aangeslo ten organisaties. Vanaf nu is het dus ook mogelijk bij Pathé dit budget De directies van Theaters Tilburg en Holland Dance Festival zijn dit overeengekomen. Het publiek kan een interessante samenwer king tegemoet zien, waarbij twee internationale producties worden gepresenteerd. Artistiek directeur van Holland Dance Festival, Samuel Wuersten: "Wij kijken vol spanning uit naar onze nieuwe samenwerking met Theaters Tilburg. Met in het eerste jaar twee zeer uiteenlopende pro ducties slaan wij enthousiast de handen ineen om de internationa le dans te vieren en voor een gro ter publiek toegankelijk te maken. Het Italiaanse topgezelschap Ater- balletto presenteert onder andere Johan Ingers meesterlijke ode aan de dans, Bliss. Bij de voorstelling Mire van de Zwitserse choreografe Jasmin Morand wordt het publiek comfortabel liggend meegeno men in een fantasierijk en fascine rend visueel spel." Directeur Theaters Tilburg, van Steen:"Tilburg is een stad ts leeft. Jonge makers worden r opgeleid, krijgen volop kans i te ontwikkelen, en het publiek »et de weg te vinden naar aller- dansvormen. Als grootstedelijk

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7