3 w c ijknieuws 1 Ki id Feestje voor dochters en moeders entrum k Waar is Kees? Met Stadsgidserij op zoek naar Maria en misdaad Tilburgse première'Naar Huis' (OERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 2 MEI 2019 5 Zangeres Kizzy FOTO: Ingrid Schoonen Routes met veel folklore, anekdotes en bijzondere wetenswaardigheden TILBURG - Wandelliefheb- bers kunnen in mei weer twee keer met Stadsgid serij Tilburg op stap. Maak deze week kans op een Cordo hogedruk fietspomp t.w.v. 32,95 van: De vorige editie was Anneke Julien de winnaar van het Tilburgpakket. Nieuwlandstraat 47 - Tilburg PEZE DAGEN DENKEN WE AAN OORLOG EN VREPE KCE s GUILL.’dVEN Dver- igers instellin- ie Circus waar de Mariadevotie van weleer nog altijd zichtbaar is. Een route doorspekt met folkk en wetenswaardighE rassende wandeling lief vrouwke'de de<=, twijfeld de weg zal wijzen. Tilburg - Op moederdag, zondag 12 mei, is de tweede editie van het bijzondere evenement'Meiden Dromen' voor dochters én hun moeder in de Kennismakerij van Bibliotheek LocHal. Naast de wekelijkse strip kuiert Kees Kruik ook nog verder door deze Koerier! Hij heeft zich verstopt in één van de advertenties in deze editie! Ga daarom op zoek naar Kees Kruik en maak kans op een aardige attentie! Mail daarvoor de naam van de adverteerder én het paginanummer waarop deze te vinden is naar lezers@tilburgsekoerier.nl Een briefje naar NS Plein 14,5014 DA Tilburg is natuurlijk ook goed! Inzenden vóóra.s. maandag. In mei staan een Mariawandeling en een Misdaadwandeling op het programma. lore, anekdotes leden. Een ver- ling, waarbij 'ons ieelnemers onge- doorLucYerschuuren Tilburg - Op woensdag 8 mei pre senteert Pop Up Cinema in de Nieu we Vorst aan de Willem ll-straat 49 de Tilburgse première van een heel bijzondere korte dansfilm 'Naar Huis'van choreografe Jelena Kostic en regisseur Harrie Verbeek. Aan vang om 20.00 uur. Na afloop pra ten de bezoekers na met de makers, acteur Huub Smit en danser Patricia van Deutekom. Tickets kosten 7 euro. 'Naar Huis' is een ontroerende film over een dramatisch familiemo- ment. Op verzoek van zijn moeder Annabel keert Andre terug naar het ouderlijk huis om zijn stervende va der Theo te bezoeken. Samen met zijn zus Sanne, haar man Victor en hun zoon Teun probeert het gezin met elkaar in contact te komen. Dit leidt keer op keer tot confrontaties de moeders een rondleiding door de LocHal. Aansluitend is er een boekproeverij met collectioneur Leonoor van Dam van Bibliotheek Midden-Brabant die haar kennis en passie voor volwassenboeken deelt. Deze middag ligt haar focus op boe ken over inspirerende vrouwen. Droom mee en laat je inspireren tijdens deze creatieve mie verbeelding. De toegang ja pat we Et? ZONDAG VOL I opknallen Z [wij ZIJN VOOR (r-OQ - nieaaanp bang Misdaadwandeling 19 mei Soms denken we dat het leven in onze mooie stad door de ge schiedenis heen altijd maar lek ker rustig voort heeft gekabbeld. Maar wie een duik neemt in het Tilburgs verleden komt bedrogen uit. Ook in de schoonste stad van Alle Tilburgse meiden tussen de 8 en 12 jaar kunnen die dag van 13.00-16.00 uur kennismaken met 16 lokale topvrouwen. Van hoogle raar tot zangeres (Kizzy), van chef kok tot interieurontwerper, van gamedesigner tot klusvrouw en van wethouder tot politieagent. De jeugd heeft de toekomst en Meiden Dromen blijft niet enkel bij dromen. Na het ontmoeten van alle top vrouwen en het horen van hun verhalen, is het tijd voor de mei den om zelf te gaan dromen over hun eigen toekomst. Samen met de Bakfietsjuf gaan de deelnemers dromenvangers maken en ze o\ handigen aan vertegenwoordig van verschillende kennisir gen in Tilburg. En ook de academie komt langs. Terwijl de meiden dromen krijgen en oud zeer. Maar als dagdromen de familie doet herinneren aan ge lukkiger tijden, weten ze door aan trekken en afstoten zichzelf open te stellen naar elkaar in een hartver warmende choreografie, terwijl ze afstevenen op het onvermijdelijke. Aan de film 'Naar Huis' is een aan tal grote namen verbonden, zoals Huub Smit, Liz Snoijink. Hans Dage- let, Patricia van Deutekom, Kim-Jo- mi Fischer, Beaudil Elzenga en Ro wan van den Boom. het laand kennen we momen ten van moord en doodslag en gebeurtenissen die het daglicht niet konden verdragen. Niet alle Tilburgers waren nu eenmaal lie verdjes! De Stadsgidserij zou de Stadsgidserij niet zijn als ze ook de schaduwkant van de Tilburgse samenleving niet voor u naar bo ven zou halen. Met deze Misdaad wandeling kunt u allemaal zelf mee gaan beleven hoe de de ver halen van weleer uit de doofpot worden gehaald. De wandeling voert langs plekken die als stille getuigen door de geschiedenis zijn achtergelaten. Wat te denken van de "galg en het rad" die eens de Heuvel "sierden", de moord op Marietje Kessels en de legende van de Zwarte Ruiter. Natuurlijk komen ook verhalen uit een re center verleden aan de orde en wordt stilgestaan bij het 'Monu ment Tegen Zinloos Geweld'. Dat veel gebeurtenissen ook enorme sporen van verdriet achterlaten moge namelijk duidelijk zijn. En is eigenlijk niet elk geweld zinloos. Gezien de bijzondere inhoud mag deze wandeling wel een 'special' worden genoemd. Wie van een wetenswaardig, maar duister tochtje Tilburg houdt, moet zeker maar eens meelopen. Mariawandeling 12 mei Maria heeft in de meest katho lieke Brabantse stad van weleer altijd een bijzonder plaats ingeno men. Zo tellen we alleen al in het centrum bijna 500 devotietegels naast even zovele voordeuren. Tegels met daarop voornamelijk 'Onze Lieve Vrouw van Altijd Du rende bijstand' die voorat rondom de Tweede Wereldoorlog door de bewoners van toen werden aange bracht om bescherming te bieden aan huis en have.'Ons LiefVrouw- ke' zoalsTilburgers haargraag noe men, speelde eén belangrijke rol in het leven van alledag en kwam in vele gedaantes voor. Ontelbare kaarsjes zijn er voor haar opgesto ken, veel "weesgegroetjes" voor haar gebeden, massa's rozenkran sen in haar naam door de handen gegaan en heel wat monumentjes kregen een plaatsje in de stad. Na tuurlijk is de meimaand bij uitstek de Mariamaand. Daarom nemen de gidsen van de Stadsgidserij u graag op een luchtige manier mee op "Maria-tour" door de bin nenstad. Om samen eens te kijken Reserveren De kosten voor beide wandelingen bedragen 4 euro per persoon. Voor beide wandelingen dient u vooraf te reserveren. Mariawandeling, zondag 12 mei, vertrek om 13.00 uur bij Kapel O.L.V ter Nood. Reserveren via e-mail beerens@stadsgidserij.nl Misdaadwandeling, zondag 19 mei, vertrek om 13.00 uur aan de achterkant van Paleis Raadhuis (zij de Katterug). Reserveren via e-mail reijnen@stadsgidserij.nl Hebt u geen internet of e-mail? Dan kunt u zich telefonisch aan melden op nummer 06-48262711. Zin om dit jaar nog vaker de wan delschoenen aan te trekken? Blijf op de hoogte van alle activiteiten van Stadsgidserij Tilburg via web site www.stadsgidserij.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 5