s Tilburgse Koerier I É.s I i 50% Tilburg in de ban van de bekerfinale Zondag Piushaven Bevrijdingsconcert Dodenherdenking in Tilburg 5 ELEC opheffings uitverkoop korting GEMEENTENIEUWS ‘□i/oS t; DONDERDAG 2 MEI 2019 [GEBITSPROTHESES] FOTO: Frans van Aarle Beeld van het Bevrijdingsconcert in 2018. FOTO: Corné Hannink Fotografie Samen sterk tegen afval dumpen Pagina 8 en 9 TK (MOLENWUK) TILBURG tilburg - Op zaterdag 4 mei is de jaarlijkse dodenherden king in Tilburg. Er is onder meer een programma aan de Gilzerbaan en in het Vrijheidspark. Op deze dag worden burgers en militai ren herdacht, die sinds het begin van WOU door oor logsgeweld om het leven zijn gekomen. Voor elke situatie een passende oplossing Hart van Brabantlaan 731 Tilburg 013-468 23 58 S- SCHOENEN ZLM Tour finisht dit jaar in Tilburg uitgezonden in diverse Tilburgse cafés. Als Willem II de bekerfinale wint tilburg - Op zondag 5 mei speelt Willem II in de bekerfinale tegen Ajax. Deze wedstrijd in de Rot terdamse Kuip begint om 18.00 uur. tilburg - Op nationale Bevrijdingsdag, 5 mei, is iedereen van harte welkom bij het Piushaven Bevrijdingscon cert. Deze vijfde editie vindt zondag om 14.00 uur plaats aan de Tilburgse Piushaven. Het Festivalorkest van het Zuiden en een aantal uitstekende Tilburg se solisten brengen onder leiding van dirigent Sander Teepen een mooi muzikaal programma. Be kende klassieke klanken en popu- worden de spelers en technische staf gehuldigd om maandag 6 mei vanaf 19.30 uur op de Heuvel. Met Stadsgidserij op zoek Pieter Vreedeplein op Bevrij- naar Maria en misdaad dingsdag in teken van voetbal De geallieerde slachtoffers Ereveld bij begraafplaats baan worden 4 mei om 14. herdacht. Sprekers daar zijn andere Jan Schrijver, voorzitte de Bond van Wapenbro*'1— Gedichten en muziek In de kerk van 't Heike aan de Stadhuisstraat begint om 19.00 uur de gebruikelijke herdenkings bijeenkomst. Loeks van der Veen, voorzitter van het Plaatselijk Co mité Nationale Herdenking 4 mei, en burgemeester Theo Weterings voeren het woord. Verder is er ruimte voor gedichten en muziek. Daarna wandelen de bezoekers naar het Vrijheidspark achter het Factorium, onder muzikale bege leiding van de Dutch Pipes and Drums. Daar voegen ze zich bij de bezoekers die zich al verzameld hebben voor de 2 minuten stilte om 20.00 uur. Aansluitend worden kransen en bloemen gelegd bij de monumenten in het Vrijheidspark. Zullen oude tijden herleven en gaat Willem II Europa in? Tilburg Gemeente onderzoekt wensen en meningen van inwoners op het Gilzer- 14.00 uur -“n onder an Schrijver, voorzitter van de Bond van Wapenbroeders Mid- den-Brabant en wethouder Berend de Vries. Zangeres Marij van Bel kom zingt'We'll Meet Again'. laire nummers wisselen elkaar af. De Dutch Pipes Drums doen ook dit jaar weer mee. De organisatie is in handen van het Oranje Comité Tilburg en de gemeente Tilburg. Het belooft een prachtige mid dag voor de hele familie te wor den aan het water, met bootjes en het Nederlandse én Tilburgse rood-wit-blauw. Op de dag van de bekerfinale is er een speciaal programma voor de fans in de Kuip. Maar ook voor de thuisblijvers wordt het nodige georganiseerd. Zo is het bevrij dingsconcert in de Piushaven voor de gelegenheid vervroegd naar 14.00 uur. Na afloop van het concert kun nen mensen in de stad de beker finale bekijken. Er wordt een groot scherm geplaatst op de Heuvel ter hoogte van het standbeeld vah Willem II. Verder wordt de finale De bekerfinale wordt bijgewoond door 18.400 supporters in het speciale gedeelte voor de Willem ll-fans. Mogelijk dat in de neutrale vakken ook nog Willem ll-aanhan- gers te vinden zullen zijn. De spelers en technische staf van de Tricolores worden aanstaande zaterdag 4 mei omstreeks 12.30 uur uitgezwaaid bij p3 in het Ko- ning Willem II Stadion. Dat is het parkeerterrein bij vak K. ir 7 aY

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 1