v- port 1JB TOR roeit voor stichting KiKa OM 151 Trappers organiseert internationaal U16 toernooi Pieter Vreedeplein op Bevrijdingsdag in teken van voetbal Trappers moet duimen leggen tegen Landshut lis F URGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 2 MEI 2019 FOTO: Toin Damen/013sporT Tilburg Trappers U16 Geel, met de trainer-coaches Dennis ten Bokkel en Don Nichols. Botendoop door Maarten en Thomas. FOTO: Thijs de Witte/Thijsfotografie.com voor I aan jintdiedac (toegang is jubliek ckey jnalit" baltoernooi p meer dan oc voetbal, Naast vo< wordt be Tilburg, zal tadden zou dat Tilburg - Op zaterdag 4 mei vertrekt roeiboot'The Vin'met aan boord Maar ten van dé Laarschot van de Tilburgse Open Roei vereniging (TÓR) vanuit Roosendaal naar Breda. Tilburg - Op zondag 5 mei vindt niet alleen de bekerfinale Willem II- Ajax plaats, maar is het ook Nationale Straatvoetbaldag. Trappers Het ver- e play-of- j, dat Til- itstekend loten. Over- spelmaterialen. Een DJ zorgt muziek en praat het geheel elkaar. aan de etap Bosch op 5 van roeiver Den Bosch vangen zi, het middaguur op Vervolgens vaart de Maas, via de sluis in Enge der naar roeivereniging in Den Bosch, Daar wad telijke ontvane juli eindigt de I Doel is om dan 500.000 euro een te hebben onderzoekspr Prinses Maxin deroncologie ject probeert kinderkanl onvruchtbaar! botontkalking moeidf Tilburg - Stichting Evenementen Tilburg Trappers (SETT) organiseert op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 mei een internationaal ijshockeytoernooi voor UI6 spelers. Alle drie de toernooidagen wordt reeds om 08.00 uur gestart. De fi nales vinden plaats op zondag 5 mei vanaf 11.00 mei. De grote fina le om de eerste en tweede plaats begint die dag om 14.00 uur. De toegang is alle dagen gratis. doet TOR met tientallen leden mee ippe van Breda naar Den 5 mei. Samen met roeiers areniging De Hertog uit --[-he yjn roncj in Heusden. stoet over de 'gelen en ver- tg De Hertog icht een fees- igst. Op zondag 14 KiKaRow in Utrecht. bij- ucn geroeid voor het project LATER van het ima Centrum voor.kin- in Utrecht. Dit pro- om late effecten van ikerbehandelingen, zoals u rheid, hartschade, itkalking en chronische ver- iheid, tegen te gaan. Meer informatie: https://kikarow.nl/ team zijn kinderen van expats. In het team van SAAD Flacons zitten diverse Canadese, Amerikaanse en Europese spelers. Naast deze twee plo< beide teams van Tilbt bestaat het deelnemersveld ui Belgische teams Cold Play Sharks uit Mechelen en de Chiefs uit Leu ven. Tot slot kan het publiek ge nieten van het spel van het Franse team Besan^on Doubs en van het Luxemburgse Huskies. Programma Het straatvoetbaltoernooi start zondagochtend om 09.30 uur. Dan beginnen de meiden 13+. De jon gens tussen 13 en 15 starten om 12.00 uur en om 14.00 uur starten de jongens van 16 jaar en ouder. Het toernooi eindigt om 17.00 uur. Joegen en de iburg Trappers -u ujt Op het Pieter Vreedeplein vindt voor de 7e keer het Straatvoet- plaats. Deze dag staat Doit in het teken van 11, plezier, muziek en respect, voetbal voor de tieners, dat begeleid door Buurtsport 1, is er van alles te beleven en zal worden meegeleefd met Willem II. Aan het Straatvoetbaltoernooi doen 17 teams mee en er wordt in drie verschillende categorieën ge voetbald: jongens 13-15 jaar, mei den 13+ en jongens 16+. De deel nemende teams komen uit diverse wijken in Tilburg. Winactie Dit jaar staat 5 mei in Tilburg nog meer in het teken van voetbal door de bekerfinale die in de Kuip wordt gespeeld tussen Willem II en Ajax. Tijdens het straatvoetbaltoernooi kunnen bezoekers op het plein bij een speciale stand de uitslag ra den. De bekerfinale is vanaf 17.00 uur live te zien bij Lokaal Zeven op het Pieter Vreedeplein. Het bijzondere van deze tocht is dat de boot mede bemand wordt door ex-kinderkanker patiënten en hun familie of vrienden. Som migen hebben speciaal voor de KiKaRow leren roeien. Eén van de oud-patiënten is Maarten van de Laarschot uit Sprang Capelle. Tot een halfjaar geleden had hij nooit in een roeiboot gezeten. Toch neemt hij op 4 en 5 mei deel aan diverse etappes Roosendaal, Breda en Den Bosch. Op 6 jarige leeftijd werd bij Maar ten een Ewing Sarcoom (botkan- ker) ontdekt. Na een flinke periode van ongeveer 1,5 jaar in het Emma kinderziekenhuis in Amsterdam herstelde hij. De jaren daarna be zocht Maarten frequent de late ef fecten poli om op deze manier bij te dragen aan het onderzoek naar de late effecten van kanker. In 2017 werd bij Maartens zoontje Thomas (toen 4 jaar) een neuroblastoom (hele zeldzame kinderkanker) ontdekt. Thomas werd behandeld in het Prinses Maxima Centrum. Maartens voornaamste motivatie om mee te doen is dat hij weet dat ook Thomas in de toekomst veel te maken gaat krijgen met de late ef fecten van kinderkanker. Tilburg - Tilburg Trappers is er niet in geslaagd om voor de vierde maal in successie kampioen te worden in de Duitse Oberliga. De Tilburgers verloren ook hun derde thuiswed strijd in de serie best-of-five (2-4). Trappers en Landshut waren dus danig aan elkaar gewaagd, dat de Tilburgers de serie zo maar he kunnen winnen en ook dan zoi verdiend zijn geweest. De .serie werd uiteindelijk beslist op details. Vanaf het begin van de play-offs was duidelijk, dat Tilburg Trappers relatief veel kansen nodig heeft om tot scoren te komen. Te veel kansen. Bovendien werden af en toe op ongelukkige momenten goals weggegeven. In de finale Rondom het toernooi is veel enter tainment te vinden voor jong en oud. Er gaat niet alleen op straat worden gevoetbald, maar er vindt ook een heus FIFA E-sports toer nooi plaats, waarbij 10 personen tegelijk FIFA-19 kunnen spelen. Ook vinden verschillende boot camps plaats. Team Buurtsport daagt je uit in de Pannakooi en gaat met jou een wedstrijd hoog houden aan. De Tilburgse be- weegwagen is aanwezig voor de jonge kids. Zij kunnen zich verma ken met verschillende sport- en Op Tilburgse Watersportbaan bij roeivereniging TOR is Maarten we kelijks getraind door Tammo van den Bos om aan deze tocht deel te kunnen nemen. Tilburg zelf is om geografische redenen geen rou- teplaats van het Rondje NL. Toch tegen Landshut EV was dat niet anders. De Tilburgers moesten bij- voorbeeld lange tijd keihard wer ken om op een 2-1 voorsprong ko men tegen de uitstekende Duitse verdediging. Om een minuutje la ter de gelijkmaker cadeau te doen. Het staat symbool voor Trappers in de play-offs. De teleurstelling is uiteraard groot bij alles en iedereen die T een warm hart toedraagt. I liezen van deze finale in de fs neemt echter niet weg, burg Trappers weer een uits seizoen heeft afgesk tuigend winnaar van de Oberliga Nord en nipt de finale verliezen. 'It's all in the game'. Op zondag 5 mei roeit de boot te gen kinderkanker van Breda naar Den Bosch, de Brabantse finish- plaats van een 1400 kilometer lan ge roeitocht door Nederland. Heel roeiend Nederland heeft zich in de strijd tegen kinderkanker ge stort. De start was op 13 april in Uithoorn. In totaal veertien week enden vaart The Vin van roeiver eniging naar roeivereniging. Alle roeiverenigingen die deelnemen hebben acties op touw gezet om geld in te zamelen. Sinds de start van het 'RondjeNL' voor KiKa is al ruim 112.000 euro opgehaald. Ook bij TOR is geld ingezameld. De club doneert 2.400 euro aan de stich ting KiKa. TOR verkocht hiervoor t-shirts, kalenders, oliebollen, za melde textiel in en collecteerde tij dens een speciale KiKa botendoop. Het toernooi wordt afgewerkt in het IJssportcentrum Tilburg op Stappegoor. Het publiek kan genieten van topijshockey met teams die zes nationaliteiten vertegenwoordigen. Gastheer Tilburg Trappers komt met twee teams voor de dag onder de noemer Trappers Geel en Trap pers Blauw. In de nationale compe titie ging het landskampioenschap net voorbij aan Trappers Geel. In de finale moesten de Tilburgers het hoofd buigen voor HIJS Den Haag. Grootste blikvanger komend weekend is ongetwijfeld het team van DEL-2 vereniging Rote Teufel uit Bad Nauheim. Een tweede blik vanger is het team van SAAD Fal cons uit Dharan in Saudie Arabië. Het merendeel van spelers uit dit

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 17