I M w p zen jijknieuws Ji N .41 'The Teaties'bij Probaat oord MS lotgenotenbijeenkomst Theater uit Nicaragua in Tilburg Pokertoernooi bij De Romein •£*61 Vertoning film 'Sweet Bean' in Het Spoor Nieuwe beheerder Hasseltse kapel Stichting Alleen op deze aarde I' TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 2 MEI 2019 SE KOERIER 11 H)nf° daan i het Orgelmuseum in Hilvarenbeek. es >STE! I lump.nl INKOOP GOUD ENZ akdewit56@hotmail.com, u.i, esch1@home.nl. o de itge- naar is hij jaan en nu dan Drachten Eht 1. De klanten weten de arayaki te waarderen en er druk. Er ontstaat een Tilburg - Op vrijdag 10 mei draait de tweede film in de serie ZesZaligeZo- merfilms in Het Spoor, Schaepmanstraat 36 in Tilburg. Het gaat om de Japanse film 'Sweet Bean' uit 2015. Aanvang om 19.30 uur. Tilburg De Hasseltse kapel, het oudste monument van de stad Tilburg, heeft een nieuwe beheerder. o.a. kettingen, armbanden en sieraden (mag stuk zijn) Meer informatie: SjaakdeWit, sjaakdi ofTineke van Esch, sseltse altijd dd. Er riabe- sdag u „.ei >mst voor men- azennest, Kre- g. be aanwe- aar over alles tegen duurt nenvulling. nieuwe dor het wordt fc bijzondere vriendschap tussen Sentaro en Tokue. ten, dan ben je van harte welkom. Er zijn geen kosten aan verbonden en je hoeft je niet aan te melden voor deze ochtend. ‘T GOUDCENTRUM Bes terdring 141 Tilburg Legitimatie verplicht Matt Luysterburg maakt zich op voor drukke meimaand De ex-crimineel Sentaro heeft een eettentje waar hij dorayaki ver koopt. Dat zijn met rode bonen gevulde Japanse pannenkoekjes. Op een ochtend staat de 76-jarige Tokue in de zaak en ze vraagt of hij hulp kan gebruiken. Ze is be reid om voor een heel laag salaris te werken. Tokue maakt met veel liefde en geduld de lekkerste bo- tilburg - Op zondag 12 mei is er een voorstelling van de Nica raguaanse theatergroep Lleca in de Poorten, Hasseltstraat 194 in Tilburg. Het stuk Bacanal Chipote begint om 13.30 uur en duurt een uur. Daarna is er een nagesprek. De entree is gratis en je bent van harte welkom. Lleca Teatro is een Nicaraguaanse theatergroep die theater maakt op onconventionele plekken en met onconventionele groepen. Tussen 2009 en 2017 maakten zij theater met gevangenen en ex-gevangenen. Tilburg - Op woensdag 8 mei is er weer een bijeenkom;», sen met MS in het Haz‘ verplein 27 in Tilburg, zigen praten met elka< waar je als persoon met MS aan loopt. De bijeenkomst van 10.00 tot 12.00 uur. Wil je ook eens mee komen pra- baan die er ook op is gericht om dit voor Tilburg zo belangrijke monu ment levendig te houden. De men sen komen graag naar de Hasselt se kapel. Vele duizenden mensen per jaar. Ik wil me er voor inzetten dat ze blijven komen." De Hasseltse kapel is bijna vijf eeu wen oud. Het gebouw heeft een turbulent verleden. Het was zelfs een tijdje een café. In 1796 werd de kapel weer voor de eredienst in gebruik genomen. Hoewel er altijd massa's mensen naar toe zijn ge gaan, neemt de belangstelling de laatste jaren toe. Als gevolg van de ontkerkelijking gaan mensen naar oorden als de Hasseltse kapel om rust en spiritualiteit te vinden. Tilburg - Op zaterdag 11 mei vindt bij De Romein Pool, Biljarts, Darts Party (Cues Darts) in .Tilburg de Pokeren.nl Poker Series plaats. Het toernooi begint om 17.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Het gaat om een recreatief toer nooi waarbij niet om geld wordt gespeeld. Iedereen van 16 jaar of ouder kan zich via de website van tilburg - Stichting Kunstprojecten Tilburg presenteert op vrijdag 10 mei The Teaties in de showroom van autobedrijf Probaat, Lehar- straat 21 in Tilburg. Het concert Bacanal Chipote -dansen op doden- is gemaakt en wordt uit voerd door een groep autonome artiesten, die zelf aan de recente protesten in Nicaragua meededen en het land hebben moeten ont vluchten wegens vervolging. Een van de groepsleden kon echter niet ontkomen en zit op dit mo ment vast als politiek gevangene. Het stuk begon op de barricades vorm te krijgen en werd in de clandestiniteit en in ballingschap uitgewerkt. Door het maken van theater zet de groep de strijd voor een vrij Nicaragua voort. tilburg - Stichting Alleen op deze aarde zet zich in voor mensen die zich eenzaam of alleen voelen. Elke derde dinsdag van de maand is er een activiteit in café-zaal Bierings, Goirkestraat 50 in Tilburg. De ko mende maanden staan er enkele leuke activiteiten op het program ma. Zo kunnen deelnemers op dinsdag 21 mei eerst eten bij Johan Bierings en daarna een bezoekje brengen aan het Orgelmuseum in Hilvarenbeek. De kosten bedragen 8,50 euro. Op zondag 2 en woens dag 5 juni is er van 14.00 tot 17.00 uur een gezellige bingo. Er zijn 6 ronden van 6 euro en kooprondes van 2 euro. Er is koffie met iets lek kers. Op dinsdag 16 juli staat er een reisje naar Madurodam en Scheve- ningen op het programma. Deel nemers gaan om 10.00 uur met de liftbus naar Madurodam en krijgen tijdens hun bezoek koffie met ge bak. 's Middags vertrekt de bus naar Scheveni.ngen. Om 18.00 uur is iedereen weer terug in Tilburg. De kosten voor deze dag bedra gen 27,50 euro. De Meedoenrege ling kan ook gebruikt worden voor deze activiteiten, behalve voor de bingo. Aanmelden kan bij Juanny van der Elzen, tel. 013-456 04 92 (niet voor de bingo). Hoe komt een mens er toe om zo'n ommekeer in zijn werkzame leven te maken? Hij geeft meerdere re- denen."Het is een baan waarin om gang met mensen centraal staat", zegt hij."Het is een zeer veelzijdige De film laat zien dat mensen elkaar nodig hebben. Je redt het niet in je eentje. Zeker niet in de harde Japanse maatschappij. Een ont roerend portret over de Japanse samenleving. De actrice Kirin Kiki, die de oudere vrouw speelt, is vorig jaar op 75 ja rige leeftijd overleden. Haar laatste film was Shoplifters, die recent nog met veel goede recensies in de bi oscopen draaide. Voor de prijs van 4 krijgt u een filmkaartje, een portie popcorn, een drankje en een hartig hapje. En bij iedere voorstelling zijn twee vrijkaartjes te winnen. De kaartver koop begint om 19.00 uur. Kaartjes voor de voorstelling zijn nu al te koop in het buurthuis. Reserveren is niet mogelijk. De Zes Zalige Zomerfilms is een initiatief van MFA het Spoor, Con- tourdetwern en Wijkraad Theresia. De serie wordt mede mogelijk ge maakt door Verrijk je Wijk. Pokeren.nl inschrijven. Deelnemers kunnen zich voor €12,95 inschrijven via de toernooi- pagina op de website. Op deze pagina is ook meer informatie te vinden. Er wordt tijdens ieder toernooi van Pokeren.nl gebruik gemaakt van vaste delers. Inschrij ven kan via de toernooipagina op www.pokeren.nl In het bestaan van de Hass kapel heeft de beheerder een belangrijke rol gespeelt zijn maar heel weinig Mart devaartplaatsen met een eigen beheerder op de loonlijst. Dat -en nog zoveel meer- maakt de Has seltse kapel tot een unieke plek in Tilburg, in Noord-Brabant. Matt Luysterburg werkt vijf dagen per week. Hij woont in de ruim an derhalve eeuw oude beheerders- woning aan het Hasseltplein. Hij wijst uit het raam naar de Hasselt se kapel. "Wie in Tilburg heeft zo'n mooi uitzicht als ik?" met Beatle-songs duurt van 20.30- 21.30 uur. Inloop vanaf 20.00 uur. Entree: 10 euro, inclusief koffie of thee. Graag vooraf reserveren via e-mail info@kunstdichterbij.nl. Matt Luysterburg maakt zich op voor de drukke meimaand. Gewoonlijk worden in de Ma riamaand 40.000 kaarsjes opge stoken. "Ik heb al extra kaarsen ingekocht", aldus de in 1972 in Hoogerheide geboren nieuwe beheerder. De liefde bracht Maft Luysterburg tien jaar geleden r,aai' Tilburg. Vanaf dat moment is naar de Hasseltse kapel gegê hij is er blijven komen. En n beheerder: "Ik wil er vooral aan werken dat iedereen zich welkom voelt op deze schitterende plek." Matt Luysterburg vertelt over zijn nieuwe functie juist nu de Has seltse kapel en de omgeving van dit monument op zijn mooist zijn. Het groen is pril en in de borders en in bakken staat een weelde aan viooltjes. Met zijn nieuwe werk is Matt Luysterburg een totaal an dere weg in geslagen. Opgeleid in bedrijfseconomie en administratie was hij 25 jaar leidinggevende van een callcenter.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 11