GEMEENTENIEUWS w Gemeente kijkt of de plek voor openbare laadpalen geschikt is N P Dodenherdenking en Bevrijdingsdag op 4 en 5 mei samen beleven Aan de slag nietje huis: 200 gesprekken in Udenhout Di Cai Ontdek Tilburg 01 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg )aan Auto aan laadpaal. (Foto gemeente Tjjburg) Bevrijdingsconcert. (Foto gemeente Tilburg) asbest in huis? 2 #- LocHal in de race voor VVVTILBURG.Nl l' WWl check eerst: www.infomil.nl/asbestwegwijzer de ie 5 Meer informatie: www. aandeslagmetjehuis. nl Meer i www.t Bordei Noord Spoorlaan 434a 5838 CH Tilburg Tel: 813-5323720 vvv@tilburg.nl wonin- 'valu- elijke re- Bij WOi sier de I elk: 3 mei jam- De traat. Hier TILBURG ZINGT 26 APRIL Wil jij er even lekker uit tijdens Koningsnacht? In de binnenstad zijn verschillende feestjes, waar onder de 16e editie van Tilburg Zingt. Zing mee met de tofste hits, begeleid door koren. Vanaf 18 uur barst het feest los op de Schouwburgring. De entree is gratis. LEIJPARK FESTIVAL 27 APRIL Op Koningsdag is het Leijpark- festival waar van alles te beleven is voor jong en oud. Tijdens de Oranje Franje kindermarkt, - kunnen kinderen hun speelgoed en andere spullen verkopen. En er is een springkussen, poppen-theater en schminkhoek voor de kinderen. Ook is er een oldtimer-parade, de Oranjerally. Vertrekpunt dit jaar is bij Eet- en Drinkerij De Roovertsche Leij in Goirle. De- zijn Bet en hiei woi soc wer voo aan Vlal kon gen woi wa; pas Onder begon attend kers v< in Ude gen de gemeente en het Oranje Comité Tilburg iedereen uit bij het Piushaven Bevrijdingsconcert. Deze vijfde editie is op zondag 5 mei om 14 uur aan de Tilburgse Piushaven. Dit jaar is het concert in de middag en niet in de avond vanwege c bekerfinale Willem II - Ajax die mei om 18 uur wordt gespeeld. Het Festival Orkest van het Zuiden, Dutch Pipes and Drums en een aantal Tilburgse solisten spelen bekende klassieke-, en populaire nummers. Bezoekers luisteren en zingen mee vanaf de kade of in een bootje. Meer informatie op de Facebookpagina van de Piushaven Bevrijdingsconcert (piushaven be vrijdingsconcert). informatie: ’.tilburg.nl -> oplaadpunten Bevrijdingsconcert Op Nationale Bevrijdingsdag nodi- Op 16 afbeel zwijne ken zo gemee gen of steekt filmpje listen i en juis den w Het gebiec snelhe ker exl overst een di' om te houde het dit klinkt i In 58 f met w bestui boom heeft wild is In g< zelf ve altijd t numm Woningeigenaren in de wijk de Achthoeven in Udenhout kregen in februari en maart bezoek van een bewoner uit de buurt die vroeg naar de wensen op het gebied van energiezuinig wonen en veiligheid. Er zijn 222 gesprekken gevoerd. 106 huishoudens vroegen een vervolggesprek aan. rijdinj menten g burgers reldoor In Tilburg staan openbare laadpalen voor elektrische auto's. Inwoners of laadpaal-exploitanten kunnen een oplaadpunt aanvragen. De gemeente kijkt of de plek geschikt is. Als de aanvraag bij de gemeente binnenkomt, wordt gekeken of er bekende bezwaren zijn tegen de voorgestelde locatie. Op zaterdag 4 mei is de jaarlijkse dodenherdenking en op zondag 5 mei Bevrijdingsdag. Iedereen in Tilburg is welkom om deze belangrijke mo rn gezamenlijk te herdenken en te vieren. Op 4 mei worden zowel rs als militairen herdacht, die sinds het begin van de Tweede We- irlog door oorlogsgeweld om het leven zijn gekomen. rings voeren het woord. Verder is er ruimte voor gedichten en muziek. Daarna wandelen de bezoekers naar het Vrijheidspark achter het Facto- rium, onder muzikale begeleiding van de Dutch Pipes and Drums. Daar voegen ze zich bij de bezoekers die zich al verzameld hebben voor dé twee minuten stilte om 20 uur. Aansluitend worden kransen en bloemen gelegd bij de monumenten in het Vrijheidspark. wordt in eerste instantie één par keerplek gereserveerd voor laden. Als er een laadpleintje wordt gemaakt met twee laadpalen, re serveert de gemeente meestal twee parkeerplekken bij een paal. Bij de tweede paal wordt in eerste instan tie geen parkeerplaats gereserveerd. De parkeerplaatsen worden pas gereserveerd als er aantoonbaar veel gebruik gemaakt wordt van de laadpalen. NRP Gulden Feniks 2019 De LocHal is genomineerd voor de NRP Gulden Feniks 2019. Dit is een prijs van het Nationaal Renovatie Platform (NRP). De winnaar wordt 25 juni bekendgemaakt op de Nati onale Renovatie- en Transformatie- dag. Onlangs werd het gebouw in de Spoorzone genomineerd voor het Beste Gebouw van het Jaar. Een prijs van de branchevereniging Nederlandse Architectenbureaus. Voor de NRP Gulden Feniks 2019 zijn 79 projecten ingediend, die een grote diversiteit tonen van renovatie en transformatie van gebouwen en gebieden in Nederland. Wethouder Berend de Vries: "Dat we naast het enthousiasme van Tilburgers nu ook professionele erkenning ontvangen voor onze 'huiskamer van de stad' is een kroon op de LocHal." De geallieerde slachtoffers op het Ereveld bij begraafplaats Gilzerbaan worden 4 mei om 14 uur herdacht. Sprekers daar zijn onder andere Jan Schrijver, voorzitter van de Bond van Wapenbroeders Midden-Brabant en wethouder Berend de Vries. Ook is er een optreden van zangeres Marij van Belkom. In de kerk van 't Heike aan de Stadhuisstraat begint om 19 uur de herdenkingsbijeenkomst. Loeks van der Veen, voorzitter van het Plaat- Comité Nationale Herdenking en burgemeester Theo Wete- Start bouwrijp maken van De Gaas - Wapenveldstraat De gemeente start maandag 29 met de voorbereidende werkzaa heden voor nieuwbouwplan Gaas, locatie Wapenveldstra komen zelfbouwkavels voor Collec tief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO). Dat houdt in dat kopers van de percelen met twee of drie buren gezamenlijk hun woningen bouwen. Aannemer Paulissen gaat de werk zaamheden uitvoeren. Het bouwrijp maken bestaat uit het verwijderen van de verharding en lantaarnpa len. Daarna volgt de aanleg van het riool, de wadi's, kabels en leidingen en komt er een tijdelijke bouwweg. De definitieve inrichting van het openbaar gebied volgt als de bouw klaar is. Dat is naar verwachting in 2020/2021. KONINGSDAG 27 APRIL Koningsdag staat vóór de deur. De Korvel staat in het teken van poc|ia met livemuziek, attracties en presentaties van goede doe len. Genieten van een heerlijke oranje brunch inclusief bubbels? Dat kan op diverse plekken in de Piushaven. Van 11 tot 13 uur is daar livemuziek en zijn er activi teiten voor kinderen. over het resultaat. De organisaties danken de vrijwilligers uit Udenhout die op deze manier hun buurtgeno ten hebben gemotiveerd om na te denken over de toekomst. Een suc cesfactor van de campagne is een goede samenwerking met lokale partijen. Dank aan de Dorpsraad, Contact 50, Energie Coöperatie Udenhout, MH Beveiliging, Thebe Extra en Susteen. In april gaan de adviseurs in gesprek met de w geigenaren en in mei zal geëvê eerd worden wat de uiteindeli. sultaten zijn van de gesprekken. Op de website is te lezen wat bewoners kunnen doen om een adviesgesprek aan te vragen. Als die er niet zijn, komt daarna de aanvraag voor een verkeersbesluit. Dit besluit wordt gepubliceerd in de Staatscourant en via overheid.nl. Hierna kan er binnen 6 weken bezwaar tegen het besluit gemaakt worden. De gemeente betaalt niets voor de laadpalen en verdient er ook niets aan. De financiële lasten en lusten zijn volledig voor de exploi tant. Een laadpaal in de openbare ruimte is voor iedereen toegankelijk en niet exclusief voor een gebruiker of voertuig, dit met uitzondering van laadpalen t.b.v. elektrische deelauto's. Een paar jaar geleden werden de laadpalen op minimaal 300 meter van elkaar geplaatst. Dat was om een brede dekking in de stad te krijgen. Die is er inmiddels. Laadpalen worden nu geplaatst waar de exploitant denkt dat de laadpaal rendeert, oftewel dat de laadpaal goed gebruikt wordt. Zo blijven de voor laden gereserveerde parkeer plaatsen niet onnodig leeg. Bij het plaatsen van een enkele laadpaal met twee stopcontacten, De bewoners vulden een woonwen sentest in met vragen over woon wensen op het gebied van: energie, veiligheid, gezondheid/levensloop- bestendigheid. De test geeft zicht op welke woningaanpassingen of -ver beteringen woningeigenaren in de toekomst kunnen en willen nemen. Doel: in de toekomst nog meer ple zier en comfort uit de eigen woning halen. Van de 106 adviesgesprekken wa ren er: 76 op het gebied van veilig wonen, 13 voor levensloopbesten- digheid en 17 voor het nemen van energiezuinige maatregelen. Verder spelen er ook zaken omtrent het kli maat in de woning (37) en mogelijke verbouwingen (60). De gemeente en de andere be trokken organisatie zijn tevreden

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 8