u a it "ir BiSl I! lips 'Bedrog'in De Nieuwe Vorst De Kleine Zeemeermin naar Theaters Tilburg 1 Kumbia Boruka naar 013 Theater na het herdenken in Tilburg Theaters Tilburg omgetoverd tot'Burlesque Bar' 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 25 APRIL 2019 j I Oranjefeest met FOTO: Nick van Ormondt Explosion Rockets en Familie Van Dijk 5 C The Explosion Rockets 11 KOERIER Zondag 28 april-alle zalen van 013 12.00 uur-Kunstbende op hem. bleem: hf Titus en F Tilburg - Op de avond van de Nationale Dodenher denking, jaarlijks op 4 mei, zetten theaterma kers en artiesten in heel Nederland zich in om deze dag van extra bete kenis te voorzien. Verloren vader is gratis toeganke lijk. Reserveren is niet noodzake lijk, wel mogelijk, via www.hzt.nl e geraf- louding. irog plegen uiteindelijk Tilburg - Op zaterdag 11 mei zwemt De Kleine Zeemeer min langs Theaters Tilburg. Jaarlijkse dodenherdenking op de Dam, georganiseerd door het Nationaal Comité 4 en 5 mei. FOTO: Ben Houdijk negen verschillende steden door negen verschillende gezelschap pen gepresenteerd. Het Zuidelijk Toneel verzorgt de Tilburgse pre sentatie in Factorium. Te zien zijn acteurs Han Kerckhoffs, Janneke Remmers en Lowie van Oers in re gie van Suze Milius. l der die door zijn voortschrijden de dementie steeds minder zeker wordt van zijn herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog. Wat is er echt gebeurd, en wat was zijn rol ook weer? Op zaterdag 4 mei om 21.00 uur wordt deze tekst tegelijkertijd in De Troubadour On Tour met o.a. theatermaker Boy Jonkergouw, Koek en Trommel en sopraan Eva Emmen, bijgestaan door Agnes Huinen op piano. De entree is gratis. De familiemusical met Sita Ver meulen in de hoofdrol speelt twee middagshows in de schouwburg, om 13.30 en om 16.00 uur. Ook is er een sprookjesverkleedwed- strijd, meet greet met de ac teurs en een Onderwaterbal. Heel diep in de zee woont de Klei ne Zeemeermin (Sita Vermeulen). Ze is een mooie zeeprinses en leeft met haar familie en vrienden tussen het koraalbos en de vrien delijke vissen. Op een dag redt de Kleine Zeemeermin een mensen prins. Ze wordt op slag verliefd Er is alleen wel een pro- iet gemene tovenaarsduo Fien (Michael van Hoorne In Tilburg zijn om 21.00 uur gelijk tijdig drie voorstellingen te zién: Verloren Vader in Factorium (Ko ningsplein) en Kraak en Schuifkaas (beide reeds uitverkocht) bij Het Zuidelijk Toneel (Ringbaan Oost). Tilburg - Op donderdag 2 mei is het podium van 013 voor Kumbia Boruka. Aanvang om 20.45 uur. Monterrey wordt de Mexicaan se hoofdstad van de cumbia ge noemd. Niet zo gek dus dat de Kumbia Boruka uit die stad afkom stig is. Boruka mixt klassieke cum bia met invloeden uit vooral reg gae en dub, maar ook Afrikaanse muziek en (psychedelische) rock. Verloren Vader In opdracht van Theater Na de Dam schreef de Belgische schrijver Tom Lanoye een nieuwe toneeltekst. De tekst gaat over een oud-strij- Exotische Verhalen Zondag 28 april, 15.00 uur bedriegt iedereen in deze geraf- I De Nieuwe Vorst, Willem ll-straat 49 fineerde driehoeksverhouding. Exotische Verhalen van het Mid- Maar het grootste bedrog plegen denrif Live XL met special guest Emma, Robert en Jerry uiteindelijk Minyeshu. aan niemand anders dan aan zich- Exotische Verhalen van het Mid- zelf. Harold Pinter is een van de denrif is een wekelijks radio-pro- grootste Engelse toneelschrijvers gramma op Omroep Tilburg. De en schreef Bedrog als een reis te- makers Joris van Laak en Dennis rug door de tijd. In negen verschil- Bernaerts gaan op 28 april live uit- lende momenten ontrafelt Pinter zenden vanuit De Nieuwe Vorst. op ingenieuze én genadeloze wij- De entree is gratis, ze het web van leugens en intriges. Kunstbende Tilburg - Theater De Nieuwe Vorst aan de Willem ll-straat 49 presen teert op woensdag 1 mei om 20.30 uur Theatergroep Suburbia met de voorstelling Bedrog. Bedrog is een moderne klassieker over ontrouw, intriges en vriendschap. Emma en Robert zijn getrouwd, Jerry is de beste vriend van Robert, Jerry en Emma zijn minnaars, Robert weet van de affaire, maar Jerry weet niet dat hij het weet.... Iedereen Hernan Cortés, frontman en ac cordeonist van de band, was voor heen percussionist in de band van Celso Pina, een levende legende in Mexico. Pina leerde Cortés de accordeon. Dat instrument heeft Cortés daarna niet meer losge laten en dat is te horen bij deze band, waar de accordeon een cen trale rol heeft. Meer informatie: www.013.nl tilburg - Op donderdagavond 9 mei wordt de studiezaal van Thea ters Tilburg voor één avond omge toverd tot een Burlesque Bar. Laat je van 19.30 tot 21.30 uur verras sen door uiteenlopend entertain ment en een fantastische sfeer. Spannend, intiem, mysterieus, sexy. Dat is wat je kunt verwach ten tijdens deze avond. Je wordt mee terug in de tijd genomen naar en Esther van Santen) heeft alles gezien en probeert de Kleine Zee meermin met een listig plannetje weg te houden van het land. Kinderen mogen verkleed naar het theater komen en meedoen aan de Sprookjesverkleedwed- strijd om zo kans te maken op een sprookjesachtig prijzenpak ket. Na afloop van de voorstel ling kunnen de kinderen op de foto met alle acteurs tijdens een meet greet en dansen op het Onderwaterbal. Tickets kosten 19 euro en zijn te bestellen via theaterstilburg.nl, aan de balie of telefonisch via 013-5432220. Kraak en Schuifkaas Tijdens Theater Na de Dam spelen dit jaar gelijktijdig 28 jongeren voorstellingen in heel Nederland, allen gebaseerd op gesprekken met ouderen over de oorlog. En dit jaar voor het eerst ook in Tilburg. Vijftien jongeren uit Tilburg ver diepten zich onder leiding van theatermakers Lisa Giezen en Ro zemarijn Romeijn in de geschie denis van Tilburg ten tijde van de Tweede Wereldoorlog. Zij spraken met ouderen over hoe het was jong te zijn in oorlogstijd. Deze gesprekken, vol- herinneringen en verhalen, vormen samen met ander bronmateriaal de basis van de voorstellingen Kraak en Schuif kaas. Zowel Kraak als Schuifkaas zijn uitverkocht. tilburg - Rock 'n rollband The Ex plosion Rockets staat op zaterdag 27 april tijdens het oranjefeest in het Leijpark weer borg voor gewel dige muziek uit de fifties and six ties. Ruige rock'n'roll- en heerlijke meezingnummers uit die tijd van o.a. Elvis Presley, Cliff Richard, Jerry Lee Lewis en Buddy Holly komen allemaal voorbij. Ook instrumenta le gitaarhits van o.a. The Shadows, The Spotnicks, The Ventures en The Jumping Jewels worden op een zeer authentieke wijze vertolkt. De band Familie Van Dijk brengt een hommage aan Nederpopband De Dijk met een greep uit het bre de en rijke repertoire van deze Am sterdamse formatie. Zij brengen de lekkerste meezingers, de heftigste tranentrekkers en de meest mee slepende swingers ten gehore. U hoeft zich op Koningsdag niet te vervelen in het Leijpark, want de optredens gaan continu door waarbij de bands elkaar afwisselen met sets van circa 45 minuten. De optredens zij van 12.30 tot 17.30 uur. De entree is gratis. Noord-Brabant bruist van jong talent! Ontdek aanstormende po- het veelbelovende Burlesque. Het diumtijgers op het gebied van wordt geen standaard theaterbe- muziek, fashion, theater perfor ming. Het publiek kan alle kanten mance, film, dans, taal en beelden op. Rustig zitten met een drankje, de kunst in deze voorronde van of juist een dansje wagen op de Kunstbende Noord-Brabant. dansvloer? Het kan allemaal. Hap- jes, drankjes, een DJ en geweldige optredens, aan alles is gedacht. Troubadour On Tour Kaarten zijn verkrijgbaar via www. theaterstilburg.nl Een ticket kost Zondag 28 april-12.00tot 14.00 uur 15 euro (inclusief hapjes). De Troubadour - Capucijnenstraat 54

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7