I r I in Tilburg-Waalwijk beste op terrein van logistiek 1 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Plannen voor Stadskwartier Vervangen beplanting Sint Pieterspark Welke sport ontdek jij? ■wij Werkzaamheden aan wegen en Koningsplein vastgesteld De Heikese Kerk. (Foto gemeente Tilburg) Op tot Nieuwe truckparking Vos- senberg Theseusstraat/ Het Sint Pieterspark. (Foto gemeente Tilburg) T www.sportintilburg.nl tl0D Hendrikhof/Emmapassage/ Frederikstraat Verbouwen Emmapassage tot 2 juli 17 uur. Klaproosstraat Herstel van het asfalt tot 26 april 17 uur. neer voor ing en en n). zegt innen apenbare ruimte en >n gebied tot 6 juli 17 zrkzaamheden eweg.nl. Jan van der beerstraat Afgesloten tussen de Trouwlaan en de Nazarethstraat tot 31 mei 17 uur. aliteit ente 2018 ’en. Ver let verkeer. vijf en an de als om n te aied is n. Het tot en i de n die ling >P Spot Weg slot ’raafwerk- iding van arking. Elzenstraat/Populierenstraat/ Pijnboomstraat/St. Ceciliastraat Herinrichting of woonrijp maker uur. Hoogvensestraat Afgesloten voor het plaatsen van een kraan tussen 9 en 11.30 uur op 16 april. jrijs een erkenr investeringen oorlaan eg versmald door nieuwbouw en lop tot 28 juni 17 uur. ,oep g wen. Met de ïdrag van 27 mil- id. Bewoners, laren, ondernemers Generaal Winkelmanstraat Afgesloten tussen Oude Goirleseweg en Mac. Allisterstraat tot 19 april 17 uur. De Barge Terminal. (Foto gemeente Tilburg) De regio Tilburg-Waalwijk is uitgeroepen tot logistieke hotspot van Neder land. In de regio is voldoende personeel om vacatures in te vullen en ge meenten zorgen voor goede randvoorwaarden voor bedrijven in de logis tiek. Veldhovenring Herstel van het riool. Weg afgesloten op 17 april van 9 tot 15 uur. Door werkzaamheden zijn wegen he lemaal of deels afgesloten. Vier jaar geleden is het Sint Pieterspark aangelegd met onder andere rododen drons. Deze plant blijkt niet geschikt voor deze locatie. De planten zijn afgelo pen jaren meerdere malen vervangen. Afgelopen jaar heeft een groot aantal rododendrons de extreme droogte in de zomer niet overleefd. Daarom gaat de gemeente de planten vervangen door klimaatbestendige heesters en vaste planten. Dit vergroot de biodiversiteit (aantrekken meer planten en dieren) en de belevingswaarde van het park. Deze planten kunnen ook beter tegen hevige regen en extreme droogte (klimaatadaptatie). De gemeente plant de rododendrons die nog wel levensvatbaar zijn op een andere locatie in de stad. De werkzaamheden duren ongeveer vier weken en starten op korte termijn. Als er water door de Koopvaar- dijstraat loopt, is er een verbin ding tussen de Piushaven en het huidige Koningsplein. In de nieu we plannen gaat het plein en de directe omgeving Koningswei he ten. Op en rond het plein komt meer groen en er komen woonto rens. Ook een variant zonder wa ter in de Koopvaardijstraat wordt onderzocht. Het Stadskwartier is het openbare gebied rond het Pa leis Raadhuis, de Concertzaal, de schouwburg en de Heikese kerk. In de nieuwe plannen heet het Stadsforum. Het is de bedoeling dat dit gebied een groot plein wordt. De weekmarkt zou in dit gebied kunnen staan. De ge meenteraad beslist in december 2019 over de planr plannen is een bed joen euro gemoeic vastgoedeigene Hoevense Kanaaldijk Asfaltreparaties tot 19 april 17 uur. Postelse Hoeflaan Oversteekplaats aanlegger keersregelaars regelen het 16,17, 23 en 24 april van 8 uur 17 uur. en anderen belanghebbenden waren bij de plannen betrokken. Het gebied zou de komende vijf tot tien jaar moeten veranderen. Het toekomstbeeld wordt in 2019 op onderdelen verder uitge werkt. Er moet bijvoorbeeld ge keken worden hoe de kermis in het gebied past en wat de moge lijkheden zijn om doorgaand ver keer op de cityring terug te drin gen. Het college nam in oktober 2018 een eerste besluit om te starten met onderzoek in het ge bied Stadskwartier en Konings plein. Vervolgens is in een ont werpproces met betrokkenheid van partners uit de beide gebie den verkend waar de kansen lig gen in dit deel van de binnenstad, in lijn met de visie op de binnen stad van de 21e eeuw. Het college heeft deze week de voorlopige plannen vastgesteld voor het gebied rond het Paleis Raadhuis, het stadskwartier en het Koningsplein. Een van de ideeën is om het water van de Piushaven door te trekken naar de Koopvaardijstraat. Gesworenhoekseweg De gemeente is van plan om een definitieve truckparking aan te leggen op het braakliggende per ceel op de hoek Theseusstraat/ Gesworenhoekseweg in Tilburg. De nieuwe parking vervangt de tijde lijke truckparking aan de Letostraat. Dit was een pilot met als doel om de parkeeroverlast door vrachtwa gens op de bedrijventerreinen aan te pakken. De nieuwe truckparking is openbaar en krijgt twee toilet- gebouwen, prullenbakken en wat picknicktafels met banken. Naar verwachting start de aannemer eind april/ begin mei met de gr zaamheden ter voorbereic de aanleg van de truckpar Heuvelpoort/Zwaanstraat/ Piusplein/Heuvelring Verbouwing/nieuwbouw apparte menten Heuvelpoort/Zwaanstraat tot 26 juni 17 uur. Schouwburgring Een rijstrook afgesloten tussen B. Zwijenstraat en L. Bouwmeesterplein tot 15 juli 17 uur. Meer informatie: www.tilburg.nl/weg wen en www.haalmeeruitdei pen jaren zijn gedaan. "Logistiek is innovatieve topsport en vraagt om goede bereikbaarheid via weg, water en spoor. We investeren fors in de havens van Tilburg en Waal wijk en met de gerealiseerde trein verbinding met China is onze regio optimaal bereikbaar." Ronald Bakker, wethouder in Waalwijk, benadrukt vooral het feit dat de jarenlange inzet en investe ringen niet onopgemerkt zijn geble ven binnen de logistieke sector. "Dat heeft voor ons een grote meerwaar de. Samen met onze partners uit onderwijs en bedrijfsleven werken wij dagelijks aan een goed onderne mersklimaat voor de logistiek. We pakken ook de problemen aan. Daarom lopen wij in de regio voor op in het realiseren van kwalitatief goede, grootschalige, huisvesting van arbeidsmigranten, om daarmee een bijdrage te kunnen leveren aan de behoefte aan personeel." De regio is tot logistieke hotspot uit geroepen door de site logistiek.nl. Een panel van logistieke experts kende de titel toe aan Tilburg-Waal wijk. Tweede werd de regio Venlo- Venray. De prijs gaat naar Tilburg- Waalwijk omdat deze gemeenten onder andere zorgen voor een goe de infrastructuur (bereikbaarheid via wegen, water en het spoor). Ook is er voor de bedrijven voldoende personeel beschikbaar. Tilburg- Waalwijk scoort vooral goed op het gebied van de infrastructuur. "De top-3 is een close call, maar Tilburg staat absoluut op 1 met haar aan pak", zegt een van de panelleden in zijn commentaar op dit criterium. West-Brabant, dat de voorgaande twee edities won, zakt naar plaats drie. Almere-Lelystad-Zeewolde is dit jaar geëindigd op de vierde plaats. Berend de Vries, wethouder economische zaken van Tilburg, in een eerste reactie dat het win van de prijs een erkenning is van de inzet en investeringen die de afgelo- Heieinde Verbouwen pand Agristo. Heleinde afgesloten tot 31 mei 17 uur. Edisonlaan e.o. Herinrichting van de straten in de omgeving van de Edisonlaan door re novatie woningen. Afgesloten tijdens het werk in verschillende fases tot 30 september 17 uur. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Cornelis Drebbel- straat, Dongenseweg, 't Hoekske, Koolhovenlaan, Mac Allisterstraat, Montfortanenlaan e.o., de Oegst- geeststraat/Overloonstraat, Post- straat, de Rugdijk, Schoenerstraat, de Sint Willibrordstraat en het Stadhuis plein e.o. Het volledig overzicht staat op internet.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 9