Tilburgse 3 o Koerier B Kennismaken met'echte goud' in Nationale Museumweëk Gouden Jaozeetie S» Zondag 32ste Truck Tour Tilburg CINE Films en meer| gratis proefles GEMEENTEN1EUWS DONDERDAG 11 APRIL 2019 Goud voor de kantine in Sportcomplex Drieburcht Pagina 8,9 en 10 Gids Hans vertelt over de potvis, het pronkstuk van Natuurmuseum Brabant. FOTO: Joep de Beer fTAINDPROïStISCHE PRAKTIJK BAAK (5S Broekhovenseweg 33, Tilburg - (013) 582 16 00 - www.tppbaak.nl TK Amarant maakt Green Bag Lady tassen Binne van T skeeleren/skaten te Tilburg’. ZIE PAGINA 6 De route voor de tweeëndertigste editie is terug te vinden op www. trucktourtilburg.nl/informatie Tilburg - Op zondag 14 april vindt voor de tweeënder tigste keer de Truck Tour Tilburg plaats. Maar liefst 275 vrachtwagens rijden in vier colonnes door de omgeving van Tilburg. Tilburgse Culturendag bij Peerke Donders inline I, een ourg Ten >ning Bel voor een gratis adviesgesprek Tilburg Plannen voor Stadskwartier en Koningsplein vastgesteld nen een uur op de fiets 1 Tilburg naar Breda Eén van de objecten in De Jaozeetie is een gouden kazuifel. vier colonnes met tussenpozen van een kwartier. Het eerste deel van de route leidt naar de stop plaats, waar tussen de middag wordt geluncht. Dit jaar heeft Ver- steijnen Trucks aan de Broekakker- weg in Gilze zijn terrein gratis ter beschikking gesteld. Tijdens de stop is er volop live mu ziek van diverse zangers en band jes. Om 14.45 uur vervolgt de stoet zijn route om ongeveer om 16.45 uur weer op het Industrieterrein Katsbogten in Tilburg te arriveren. Programma 's-Ochtends vanaf 08.00 uur vindt de aanmelding plaats op Industrie terrein Katsbogten bij DB Schenker en Bakker Logistiek in Tilburg Deze bedrijven stellen hun terrei nen belangeloos ter beschikking. De dagtocht van ongeveer 90 ki lometer gaat door Tilburg en om streken. Elk jaar een andere route. Er wordt o.a. rekening gehouden met stiltegebieden, waar niet luid getoeterd mag worden. Om 10.00 uur vertrekt de stoet in Tilburg - Stadsmuseum Tilburg en De Jaozeetie presenteren in de Museumweek een goud glim mende verzameling van objecten uit Tilburg. Heeft Tilburg dan echt goud? Laat je verrassen en breng tijdens de Museumweek een be zoek aan De Gouden Jaozeetie aan het NS-Plein 16 in Tilburg. Denk aan de gouden dienstpet voor de medewerker van het Sportpark Til burg, een bloemenvaas gemaakt van een granaathuls uit de Tweede Wereldoorlog, een gouden plak voor de Tilburg Ten Miles, goud kleurige honing en een eerste gouden steek voor Prinses Carna val. Vroeger liepen Tilburgse man nen rond met een kruikje urine, nu stroomt er met goud bekroond water uit de Tilburgse kranen! Het blinkt je tegemoet in NS-Plein 16. Dinsdag 9 t/m vrijdag 12 april van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdag 13- en zondag 14 april van 11.00 tot 17.00 uur. Kruis mee. Verder is een groot aan tal vrijwilligers op zaterdag en zon dag belast met o.a. het klaarmaken van lunchpakketten, het vullen van cadeautasjes voor de deelnemers, het inrichten van de pauzeplaats, het koffiezetten en het regelen van het verkeer op de vertrek- en stopplaats. Iedereen wil maar al te graag de deelnemers de dag van hun leven bezorgen. DeTruckTourTilburg is een schitte rend evenement voor mensen met een lichamelijke en/of geestelijke beperking en voor de vrachtwa genchauffeurs. De Stichting Truck Tour Tilburg is hierbij hoofdzake lijk aangewezen op steun van het bedrijfsleven en particulieren. De bedrijven stellen hun vrachtwa gens en brandstof ter beschikking, leveren hun bijdrage voor onder andere het gebruik van materiaal, de lunchpakketten, de attenties voor de deelnemers of gewoon een sponsorbijdrage. Evenals voor gaande jaren zijn er weer veel in schrijvingen. Er is echter een limiet wat het aantal vrachtwagens be treft, anders wordt de stoet te lang en de organisatie te omvangrijk. Bovendien wordt alles door vrijwil ligers ten uitvoer gebracht, ruim 350 in totaal. Zo'n 225 motorrijders begeleiden vrijwillig de colonnes en sluiten de verkeerspunten af. Ook rijden er wagens van het Rode I Tilburg - Op dit moment is het Nationale Museumweek. Veel Nederlandse musea staan deze week in het teken van het thema 'ontdek samen ons echte goud, dichterbij dan je denkt!' Er worden allerlei activiteiten georganiseerd en het publiek kan gratis of tegen I een gereduceerde prijs naar binnen. I Ook-Natuurmuseum Brabant haakt in bij de Nationale Museumweek. Bezoekers krijgen I in het weekend van 13 en 14 april vijftig procent korting op de toegangsprijs. Het is dan I bijen- en insectenweekend in het museum aan de Tilburgse Spoorlaan, compleet met ruilbeurs van AH-insectenplaatjes, zaadbommen maken en nog meer. M 11

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 1