w w ijknieuws Uitvaartzorg op maat met hart voor de mensen Expositie "Eerst zien dan geloven" est Dansen i Kinderen ondersteunen bij een groot verlies Oogcafé iSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 11 APRIL 2019 Harmony Singers Vijs, is g 18 Advertorial’ Dit vor heeft i FOTO: Elleske fotografie FOTO: Elleske fotografie overledenen en verricht secties op lichamen). Verdere informatie: www.crematoriumtilburg.nl/agenda jaar ?en, Al jaren ziet Wenda van Bogerijen (39) hoe haar vader Arie Vrijhof (65) werkt als uitvaartverzorger. De moeder van twee kids zit zelf al 19 jaar in de zorg, maar gaat nu haar vader achterna: ze volgt een studie tot uitvaartverzorger en doet daarom prak tijkervaring op bij Uitvaartverzorging Arie Vrijhof. Bijzonder, niet? We stellen dit bijzondere duo maar al te graag aan je voor. Meer informatie Telefoon: 06 - 301 85 968 www.uitvaartverzorgingarievrijhof.com info@uitvaartverzorgingarievrijhof.com ipverschillen- zijn we blind, werken en figuurlijke expositie in de jaarde heeft een Jofke van Loon voor deze expositie la- loeden door haar psy- interpretatie van de >n de verlichting die er- an komen wanneer onze blinde vlekken verdwijnen en we Tilburg - The Harmony Singers or ganiseren op zondag 14 april een Café Chantant met medewerking van DJ Toon Trommelen. Aanvang om 14.00 uur bij Boerke Mutsaers, ''ijverlaan 2 in Tilburg. De toegang o gratis. Modernisering "Er is niets mooier dan nabestaan den in de moeilijke en verdrietige periode op weg te helpen en ze een mooi, waardig en vooral per soonlijk afscheid te geven dat hun dierbare verdient", vertelt Wenda. Ze is blij te zien dat er een moder nisering binnen de uitvaartbran che gaande is, die ervoor zorgt dat een uitvaart nóg persoonlijker is. "Zo herinneren de nabestaanden de dierbare zoals diegene was", zegt ze. bestaat uit schilderijen, sculpturen, video, audio en tastbeleving. De opening is op donderdag 18 april van 19.30-22.00 uur met o.a. een muzikale performance door Berrie Kolmans. De expositie'Eerst zien dan geloven' is verder ge opend: zondag 21 (Pasen), maan dag 22, zaterdag 27 en zondag 28 april, telkens van 11.00-17.00 uur. Locatie is Kapel Mariëngaar- de, Burgemeester Damsstraat 7 in Tilburg. Budget uitvaarten Arie en Wenda houden rekening met iedereen en verzorgen daar om ook budget uitvaarten. Tegen een lagere prijs regel je de crema tie of begraving om je dierbare(n) een waardig afscheid te geven. - Meer info over prijzen en de moge lijkheden vind je op mijn website. tot inzicht komen. De expositie is ook interessant voor mensen met een visuele be perking. Er zijn gidsen aanwezig, er wordt een gidslijn aangebracht en er is een online audiotour, die je via je smartphone kunt beluisteren aan de hand van QR-codes bij de werken. De collectie is te vinden in de gratis izi Travel App als je zoekt op Studio Xplo. Er zijn koptele- foontjes aanwezig die je in je te lefoon kunt pluggen. De expositie Tilburg - Op zondag 14 april is er in Andante Café van Crematori um Tilburg aan de Karei Bodden- weg 5 een lezing en interactieve middag i.s.m. netwerk Sterven en Rouw. Rouwcoach Ellen Dreezens en rouwtherapeut Karin Spapens richten zich deze middag op vol wassenen die een rouwend kind begeleiden. Hoe doe je dat op een goede manier? Hoe laat je alle re geltjes los en sluit je aan bij wat dit kind nodig heeft? Hoe vind je de taal die past bij dit grote verlies? In deze lezing delen zij praktische tips en zetten ze je aan het denken over hoe u zelf met rouw omgaat. Tilburg - Op de donderdagen 11 en 25 april zijn er weer dansmid- dagen in Het Kruispunt. Er kan ge danst worden van 14.00 tot 17.00 uur. De zaal gaat open om 13.30 uur. De entree is 3 euro, inclusief koffie, een drankje en een hapje. Adres: Sinopelstraat 1 in Tilburg. Bel voor meer informatie 013-467 67 74. Tilburg - Op donderdag 18 april is er een Oogcafé in Tilburg, een informatieve middag voor blin den en slechtzienden. Deze mid dag is het Netwerk voor blinden en slechtzienden aanwezig, om te vertellen wat de organisatie allemaal voor de doelgroep kan betekenen. Na de voorlichting is er nog genoeg tijd over om na te praten. De middag duurt van 13.00 uur tot 16.00 uur en vindt plaats in Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2 in Tilburg. De toegang is gratis. Meer informatie bij Karin Hoefmans, tel. 06-1064 1469. U bent vanaf 12.00 uur welkom voor een kop koffie of thee. De ontvangst voor het programma is vanaf 12.30 uur. De lezing duurt van 13.00-16.00 uur. Toegang, kof fie en thee zijn gratis. Wel graag vooraf aanmelden via e-mail karin@verliesbegeleidingdezeester. nl of tel. 06-30360877. iVjww Wenda treedt dus in de voet sporen van haar vader. Ze hoopt haar studie dit jaar af te ronden en kijkt tijdens de stage mee hoe het in de praktijk gaat. Een betere plek is er haast niet: Arie werkt al heel wat jaren als uit vaartondernemer. Hij begon 35 jaar geleden in Eindhoven bij een kleine uitvaartvereniging. Daar leerde de Tilburger van al les: onder meer hoe hij een over ledene verzorgt en ook was Arie mortuariumbeheerder en assis tent van de patholoog-anatoom (die onderzoekt het weefsel van Uitvaartverzorging Arie Vrijhof Die kennis bracht hem naar een nieuwe functie. Hij werd in 1990 uitvaartverzorger bij een grote landelijke organisatie en kwam zo in Tilburg terecht. In 2005 vond Arie het tijd om op eigen benen te staan en begon hij zijn eigen uit vaartonderneming: Uitvaartver zorging Arie Vrijhof. Ruim 13 je runde hij de onderneming allee nu kijkt dochter Wenda mee. erg betrokken. Dat helpt ook goed bij de rouwverwerking." Zelfs 's nachts mag je Arie bellen Nog even over dat persoonlijke... Bij Uitvaartverzorging Arie Vrij hof is echt alles mogelijk, zolang het binnen de regels past. Arie en Wenda zoeken het allemaal uit en proberen helemaal te voldoen aan de wens(en) van de nabestaanden. "En mensen mogen me 's nachts altijd wakker bellen, ik ben 24/7 bereikbaar en sta altijd voor ze klaar", zegt Arie. Thuiszorg En da's toch best bijzonder: ze werkt nu 19 jaar in de zorg, waarvan de laatste jaren in de thuiszorg. Als klein meisje wist Wenda dat ze in de zorg zou werken. Zorgen zit in haar hart en dat doet ze ook vanuit haar hart. Dat wil ze nu gaan doen in de uitvaartbranche. Wenda deed al wat ervaring op binnen de familie: er zijn een aantal sterfgevallen geweest binnen de familie die ze mocht verzorgen van begin tot aan de uit vaart. Dit vond ze zó prettig, dat ze ervoor heeft gekozen om de stap te maken naar de uitvaartbranche. Tilburg-Zien kun je op de manieren. Soms zi,. omdat onze ogen niet soms hebben we een blinde vlek. Deze kapel van Mariënga spirituele inslag. J< heeft zich voor deze e ten beïnvloeden door chologische kruisweg er uit voort kar FOTO: Elleske fotografie Erg persoonlijk Vader Arie vult haar aan. Hij be nadrukt de kracht van zijn kleine uitvaartonderneming: "Bij grote uitvaartondernemingen krijg je vaak veel verschillende uitvaart verzorgers. Voor mij geldt dat niet: ik ben er vanaf dag één bij. Veel fa milies vinden het fijn dat ze bege leid worden door één persoon die betrokken blijft vanaf het moment dat de dierbare is overleden tot en met de dag van de uitvaart. De na bestaanden voelen zich daardoor

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 17